Autor Tema: Hastur mini rta 22mm - Cthulhu mods  (Pročitano 3423 puta)

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 4984
  • -Receive: 7318
  • Ugled: +8144/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Hastur mini rta 22mm - Cthulhu mods
« Odgovor #15 poslato: Maj 25, 2018, 01:27:35 »
  • Publish

• Ukratko,jos jedan atomizer tipa Berserker-a (koji se sada pojavljuju kao pecurke posle kise),slicnog rada ali sa bolje resenim punjenjem.

Izrada je veoma kvalitetna,stize u simpaticnoj (i po pravilu olupanoj ;D ) konzervi sa rezervnim mat staklom, dodatnim metalnim DT-om simpaticnog izgleda i upitne funkcionalnosti + jos nekim gumicama,uputstvima itd.
    Za razliku od (bar mog primerka) Berserkera,prsten za vazduh je ovde funkcionalan i njime se moze podesavati vazduh u rasponu od "tesno" do "veoma tesno".Vise o tome  ovde http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=9023.msg97049#msg97049
    I jedan i drugi drip tip koji dolaze sa atomizerom su veoma uskih otvora pa sem sto dodatno prigusuju protok vazduha takodje i lako dovode tecnost (ili kondenzat) u usta.Moja povlacenja su umerena i to mi nije veliki problem ali mislim da bi ipak bolje bilo da im je otvor samo malo veci.

Punjenje je veoma lako i nikakvo curenje ili grgotanje nisam primetio.Tome pomaze i to sto je deck podignut a i sto poklopac ne stvara pritisak pri zavrtanju.Jedina uslovno zamerka bi mogao biti (cesto pominjani) nedostatak nekog "stopera",tj. sto se poklopac moze okretati za 360 stepeni pa je potrebno obratiti paznju da se ne pretera.To u teoriji,dok u praksi ipak nije problem.

Proizvodjac se kod ovog atomizera odlucio za dve manje rupe ispod grejaca (ekv. jednoj od 1,4mm) ali cini mi se da se to nekako manje oseca u radu nego kod npr. Zesta koji ima isto resenje.Mozda je usmeravanje vazduha drugacije ili je nesto drugo u pitanju ali ja razliku skoro da i ne primecujem u odnosu na "obicne" atomizere sa jednom rupom a kome smeta najavljen je i ovde dodatak sa jednom rupom (kao i siri DT).

Sto se samog rada tice...pa ne znam.Iskreno,meni se svidja.

U sustini su mi svi ti mali atomizeri koji su se pojavili u zadnjih godinu-dve (Berserker,Doggy...)dosta slicni i ne osecam neku preveliku razliku izmedju njih.Na kraju se sve svodi na lakocu punjenja,postavljanja setapa,kontrolu vazduha i sl. dok u radu ne vidim neku drasticnu razliku.Neke nijanse da,neka nota mozda izbije kod ovog ili onog ali nista da bih nekog posebno izdvojio.

Rekao bih da je ovo jedan od najlaksih po pitanju rukovanja dok bih za aromu ipak trebao i duze da koristim i vise tecnosti da probam ali ovako na prvu ne vidim da se izdvaja ni na jednu stranu.

Ako neko zeli mali atomizer za tesan MTL slobodno moze da razmotri i Cthulhu Hastur MTL RTA Mini.Mozda nece biti ne znam kako odusevljen ali verujem da nece biti ni razocaran.Ali ako vec ima npr. Berserker a ocekuje nesto znacajno razlicito mislim da ovde to nece dobiti.Po meni,ovo je samo varijacija na istu temu.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #16 poslato: Maj 27, 2018, 18:43:49 »
  • Publish
  • Dopuna
    Iako se uvek trudim da svakom atomizeru u celini (znaci i svim njegovim delovima u broju i obliku kako je proizvodjac zamislio) maksimalno pruzim sansu,ponekad se desi da neke stvari jednostavno ne mogu da prihvatim.
    Ovo je jedan od tih slucajeva.
    Drip tipovi sa kojima atomizer stize su mi jednostavno neupotrebljivi.Dobro,mozda ne neupotrebljivi ali je mucenje koristiti ih.
    Prvo,kondenzata ima previse i malo-malo delic kapljice zavrsi u ustima.Ne puno ali tek toliko da je osetim i da pocinje da mi ide na zivce.I drugo,ono sto nisam mislio da ce mi ikada smetati,dodatno mi suzava vazduh i to na neki cudan nacin koji mi smeta.Koristio sam i ranije drip tipove sa malim otvorom (Kayfun mini 2.1 i sl),neke skoro isto uske imam i sada ali ovi (ili ovde) mi ne odgovaraju.

A steta.Jer atomizer sa svojim metalnim DT izleda mozda malo cudno ali i zanimljivo dok je sa plasticnim zaista malih dimenzija (nizi je od Berserkera mini).
    Naravno,DT uvek moze da se zameni ili dokupi odgovarajuci ali uz atomizer vec stizu i to dva komada a sad dokupljivati treci ili cetvrti...Posebno sto je i otvor za DT dosta plitak pa nece svaki da "sedne" kako treba.

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 603
    • -Receive: 1301
    • Ugled: +1500/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #17 poslato: Maj 27, 2018, 21:55:02 »
  • Publish
  • Danas razbusen manji dt na 3 mm, i dalje kondenza vise nego sto treba, cas tecnost zavrsi u ustima.
    Igracu se jos malo sa njim, jer mi se ovako svidja, vizuelno, ali ce vrlo brzo da zavrsi na oglasima jer me nekim svojim manama, kako to lepo bobpp primeti, u sekundi iznervira.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #18 poslato: Maj 27, 2018, 23:10:37 »
  • Publish
  • Evo celo popodne koristim drugi,veci dt (otprilike Vivi Nova tipa,nekih 20mm sa rupom od 4mm) i nema tecnosti u ustima.Ali se tako gubi poenta malog atomizera.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8679
    • -Receive: 11178
    • Ugled: +13613/-0
    « Odgovor #19 poslato: Maj 31, 2018, 14:52:26 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #20 poslato: Jun 03, 2018, 21:32:55 »
  • Publish
  • ...Dakle,desetak dana,par setapa i nekoliko tecnosti kasnije,mogu reci da mi je ovo verovatno najbolji od svih "malih" atomizera koje posedujem.

Kondenzata sam uspeo da se resim sa sirim i vecim drip tipom a iza njega je ostala cista pesma u radu.Idealno natapanje,lako postavljanje setapa,nema grgoljenja ni curenja nikada,solidna aroma,(meni) vazduh bas kako treba,tih,odlicno reseno punjenje ...

Od zamerki je ostalo samo plitak konektor za DT pa je tesko naci odgovarajuci i to sto je mozda malo...pa,ruznjikav ;D .

Berserker mini mi je vizuelno lepsi ali em sto moze da curne em sto uvek oko kape nakon punjenja ostaje malo tecnosti koju treba brisati.A desi se da se vremenom pojavi malo tecnosti i ispod baze,verovatno preko prstena za vazduh (koji se na mom primerku i ne okrece pa ga nisu morali ni stavljati).Ne mnogo i ne uvek ali desi se i to.Ovde nista od toga nema,sve je potpuno suvo a rade otprilike isto.Jos je Hastur i nesto manji.
    Ako se neko dvoumi izmedju Berserkera Mini i Hastura Mini,moj glas definitivno ide Hasturu.Nema toliko velike razlike u radu da bi se opravdali potencijalni problemi sa curenjem koji se mogu kod Berserkera pojaviti (obicno u najgorem mogucem trenutku) a ako neka razlika i postoji bice dodatno smanjena jer je proizvodjac ponudio i varijantu sa jednim otvorom ispod grejaca.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8679
    • -Receive: 11178
    • Ugled: +13613/-0
    « Odgovor #21 poslato: Jun 06, 2018, 10:54:46 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #22 poslato: Jun 26, 2018, 18:29:29 »
  • Publish

• Ako bude za neke sitne pare probacemo i to mada je meni i sa ove dve rupe i vise nego dobar.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #23 poslato: Jun 30, 2018, 04:08:23 »
  • Publish
  • Ukoliko neko ima oba a ne mrzi ga da proba...
    Zanima me odgovara li drip tip od Nautilusa 2 u Hastur mini? Trebalo bi da je i on dosta plitak u originalu pa da nabavim jedan radije nego da secem i skracujem. Ili mozda onaj od K3 mini (mada mi se prvi,od Nautilusa,vise dopada vizuelno)?

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 603
    • -Receive: 1301
    • Ugled: +1500/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #24 poslato: Jun 30, 2018, 12:55:56 »
  • Publish
  • Geni tank mini

Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #25 poslato: Jul 27, 2018, 23:41:05 »
  • Publish

• Drip tip od Nautilusa 2 je ono sto je Hastur mini trebao imati od pocetka. Posto su i jedan i drugi atomizer pliceg prihvata za dt,isti su i medjusobno kompatibilni u smislu da mogu da upadnu do kraja.Takodje,dt od Nautilusa ima onu komoru,tj prosirenje u donjem delu tako da prilicno efikasno sprecava prskanje tecnosti. Istina,kondenzaciju ne moze spreciti ali je bar nema u ustima.Na sve to jos je i kratak (uz to i udoban) pa ono "mali atomizer" ponovo dobija smisao.
    « Poslednja izmena: Jul 30, 2018, 22:53:11 bobpp »

Van mreže nescha

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 0
    • Ugled: +1/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #26 poslato: Avgust 10, 2018, 20:00:22 »
  • Publish
  • Zanimaju me dve stvari. Da li je vruća para i da li bi odgovarao drip tip od Nautilusa 1. Hvala.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #27 poslato: Avgust 10, 2018, 20:26:30 »
  • Publish
  • Kod mene para nije vruca,bar ne osetno vise nego na drugim malim atomizerima ali ne znam koliko sam ja merodavan posto ga koristim na 7-8W. Ali verovatno jeste nesto toplija nego na vecim atomizerima.
    Za DT od Nautilusa 1 nemam pojma.Ovde je problem dubina tako da vecina DT-ova ne moze da se ugura do kraja,sto u radu ne smeta ali se manje ili vise vidi.Ono sto sigurno znam i sto sam probao je da pase od Nautilusa 2 i od Kayfuna V3 mini.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #28 poslato: Januar 09, 2019, 21:50:31 »
  • Publish

• Na mreži Milanez

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 291
    • -Receive: 129
    • Ugled: +129/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #29 poslato: Januar 10, 2019, 16:04:48 »
  • Publish
  • kakva informacija za dobro jutro (jutros) super da neko misli i na nas koji volimo tesan cug . al ne menja mi se dvarw (ni 0,8mm nije lose)
    Pirmin Curbrigen