Autor Tema: pomoc, za ime Boga pomoc...  (Pročitano 2972 puta)

Van mreže kinkel

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 586
  • -Receive: 658
  • Ugled: +658/-0
  • elektronske cigarete
Odg: pomoc, za ime Boga pomoc...
« Odgovor #30 poslato: April 01, 2018, 10:34:20 »
  • Publish
  • Sto se mene tice, prvenstvo dajem modovima sa jednom ili cak integrisanom baterijom zbog malih gabarita. Nije problem sto imas primo sa dve bat. radice to ok, al mislim da ces ubrzo pazariti i mod za poneti :) .. sto je sasvim ok. Po meni treba da se ooustis i uzivas, pronadjes nacin parenja sa kojim si zadovoljan.. kasnije ce sve doci na svoje mesto.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9744
    • -Receive: 9215
    • Ugled: +20967/-0
    « Odgovor #31 poslato: April 01, 2018, 13:21:20 »
  • Publish
  • Sve receno, ali ja po obicaju u svakoj corbi... Ja na modove sa dve baterije vise gledam kao na  deo namestaja nego na nesto sto se nosi sa sobom. Ove zime, prvi put u svojoj karijeri sam duze koristio mod sa jednom izmenljivom baterijom. Uglavnom modove sa integrisanom iz razloga koje je Kinkel opisao. Ovih dana, lepo vreme, setnja bez jakne... I mod mi je vec postao prevelik i pretezak. I ne znam gde da ga metnem ;D U prednjem dzepu izgleda smesno, u zadnjem postoji rizik da sednem na mod... I vec nisanim sta od mojih starih malih modova mogu vizuelno da doteram i zagledam nove. Modovi sa dve baterije su mi nezgodni i nezgrapni i za drzanje u ruci. Vise mi deluje kao da drzim neku cuturicu nego cigaretu.

E sad... to su moji razlozi, a kome to ne smeta, modovi sa dve baterije su prakticni zbog duge autonomije i bez potrebe za kupovinom punjaca. Veliki Primo je odlican mod, ali osim autonomije, za umerenog korisnika nema nikakve prednosti u odnosu na mali. Ja sam ga koristio par dana, koliko da potrosim baterije, i ni malo mi nije bio ugodan, mada je ugodniji od vecine slicnih zbog zaobljenih ivica.

Van mreže raka46

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 14
    • -Receive: 11
    • Ugled: +11/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #32 poslato: April 22, 2018, 15:41:06 »
  • Publish
  • Evo mene ponovo...Ovaj put ne po savete nego da vam se svima najiskrenije zahvalim i prenesem moje utiske o svemu ovome... Sto se tice opreme...tj oko toga veliki ili mali primo, ispostavilo se da ja uopste nemam problema sa ovim, gabariti kao ni tezina mi nikakav problem ne predstvljaju, baterije mi guraju dan bez problema i to je ono sto sam u principu i trazio. Sto se tice samog prelaska na paru i kompletnog iskustva, ja sam potpuno odusevljen. Mene je trebalo videti sa cigarom da bi neko shvatio sta znaci strastveni pusac. Najmanje 10 godina unazad se nije esilo da nemam minimum 5 paklica u steku...Bez pljuga se ne secaam kada sam uopste ostao...nisam mogao zamisliti da se to uopste desi. Pored kreveta je stalno stajala piksla i pljuge...pre spavanja zadnja stvar je bila cigara...ujutro nakon sto otvorim oci prva... E sada...5. aprila sam pokupio svoju opremu i probao to sve prvi put...Nekako sebe sam pripremao da ne ocekujem pljugu, da ne trazim to jer se nece desiti i da budem zadovoljan ako to sve bude tek podnosljiva zamena... Medjutim vec na prvu se to ispostavilo mnooogo bolje nego ,sto sam ocekivao da ce da bude. Na pocetku sam to pripisivao nekom pocetnickom entuzijazmu ili cemu vec, pa sam pokusavao sebe terati da se ne zanosim previse, da ce krize da dodju da ce pljuge da mi fale..da ce nesto jednostavno da se desi..da cu neki period morati da odrobijam.. I tako, dani su prolazili i nije se desavalo apsolutno nista...Od tog 5. aprila i moga susreta sa parom ni jednu jedinu pljugu zapalio nisam..malo na pocetku mi nedostajali neki rituali vise nego pljuge..tipa hvatam sebe kako sedam, uzimam pikslu i upaljac i trazim cigare ili pricam sa nekim na ulici i po dzepovima nesvesno trazim pljuge...Nakon par dana i to je prestalo ili se smanjilo uglavnom ne primecujem da se desava u zadnje vreme...Za pocetak sam uzeo tecnosti od 9 mg...malo me bilo strah da ce da budu preslabe za mene, ali razmisljao sam kao, uveg mogu vise da ih trosim...bolje nego nesto prejako da uzimam...Medjutim ispostavilo se da mi je to sasvim dovoljno..nemam neku veliku potrosnju uopste...pre neki dan sam malo racunao i ispostavilo se da mi je neki prosek oko 5-6 ml dnevno... U medjuvremenu sam poceo zaista da uzivam u svemu ovome... Mislim da pljuge nikada ne mogu da ponude nivo zadovoljstva i uzivanja koje se dobija parom... Za mene potpuno novi svet. Ne znam sta ljudima moze da bude razlog da uopste pomisljaju da se vrate pljugama kada je ovo na svim mogucim nivoima neuporedivo bolje.. Ako sam ja kao takav pusac mogao da batalim pljuge i predjem na paru bez bilo kakvog cimanja, mislim da moze bilo ko i niko me u suprotno ne moze uveriti... Usput receno, nesto sam poslom u Padovi, pa juce bio dokon i odlucim da prolunjam malo i potrazim neke vape shop-ove, pazarim neku tecnost i tako to..Naletim na radnju, nesto tipa malog biznisa...covek uglavnom, radi nekakve DIY tecnosti radi iskljucivo sa prirodnim aromama, radi ekstrakciju nekih aroma sam, pokazivao mi kako radi ekstrakciju arome duvana iz listova duvana i tako neke stvari,naglasak je na organskim aromama... ono sto ne moze on da radi, saradjuje sa firmama koje mogu to da mu urade i tu mucka sve i svasta...Zaista voli i uziva u tome sto radi. Cene..za nas pojam sulude...20 ml tecnosti 16.90 EUR... Objasnim coveku da sam ja novi u svemu tome, da ja pojma nemam, takodje da sam iz Srbije i da te cene nikada ne bih mogao da placam za tecnosti..ugl udjemo u pricu, te smo dobrih 2-3 sata odsedeli isprobavajuci raznorazne tecnosti...on muckao, ja naravno sedio pario i odusevljavao se... Na kraju mi covek napakova 100 ml raznoraznih tecnosti...kao ovo ti od mene i da navratis obavezno ako budes ponovo tu...

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 641
    • -Receive: 996
    • Ugled: +1289/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #33 poslato: April 22, 2018, 18:16:06 »
  • Publish

• Sony Xperia ZR