Autor Tema: Koliko traje grejač?  (Pročitano 756 puta)

Van mreže Betrayer

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 297
  • -Receive: 2735
  • Ugled: +3742/-0
  • Pol: Muškarac
Koliko traje grejač?
« poslato: Mart 13, 2018, 19:51:08 »
  • Publish

• Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2040
    • -Receive: 1280
    • Ugled: +1285/-0
    • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
    Odg: Koliko traje grejač?
    « Odgovor #1 poslato: Mart 14, 2018, 08:09:33 »
  • Publish
  • Ima niz faktora koji uticu na to
    da li cesto i kada menjamo grejac-e.!?

Degustator sam ti veliki..

Svakog jutra uvek ponesem po 10-tak tih  bocica tecnosti,kupovnih pravljenih,sa aditivima,raznih..(pa sta mi zapadne)..

Koristim male Dual Coil brze grejace
     do 2sec puff..
    Potrosnja se tu vrti oko 3-5ml..

Grejace pravim pred kraj godine na svih istih 5 RDA atomizera.

Na 3 meseca tek radi reda odlazem atomizer sa grejacima u njemu
    sa kojim sam potrosio,.
    ajde da kazemo oko pola litre..

Ta tecnost od pola litre kada se podeli po grejacu je samo 250ml..

Dakle stanje je ovako:

Grejace uzarim kada menjam i bateriju,.
    na kraju dana,
    ako bas nisam u prilici onda drugog dana..

Grejace mogu da koristim znatno duze od 3 meseca.!!

tako vidimo po ovom konkretnom primeru,

Da po kolicini potrosene tecnosti i snage  grejaca,i kako ih pravimo,zavisi i trajnost samog grejaca,
    Da li idemo sa jednim ili sa dva grejaca,

Pa mozemo da izvucemo neki svoj zakljucak.!!

Van mreže Betrayer

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2018, 20:42:41 »
  • Publish
  • Ako nisi primetio, video je namenjen početnicima koji koriste fabričke grejače.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 167
    • -Receive: 167
    • Ugled: +167/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2018, 04:10:46 »
  • Publish
  • Čini mi se da je možda greška upućivati početnike da se pouzdaju u čulo ukusa, već da je bolje da menjanju grejače baš kako si rekao na 7-10 dana.
    Ovo napominjem jer se dešava da se ljudima naviklim na cigare dopadne zagoreo ukus grejača...
    Upoznao sam čoveka (naravno početnik) koji mi je rekao da mu se grejač dopadne tek posle dve nedelje tj "kad se razradi"...inače koristio je Baby Smok ati i trošio po 20 ml na dan...kad sam mu otvorio grejač i pokazao koliko je spržen i koliko ima katrana, ostao je potpuno ravnodušan
    Sve gore navedeno, naravno, može biti samo usamljen i ekstreman slučaj i ovo sam napisao da bi ukazao početnicima na moguću zamku (dakle bez i najmanje kritike za tutorijal  :00000003: )...

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2040
    • -Receive: 1280
    • Ugled: +1285/-0
    • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
    « Odgovor #4 poslato: Mart 15, 2018, 07:31:16 »
  • Publish
  • Ako nisi primetio, video je namenjen početnicima koji koriste fabričke grejače.
    @bet izvinjavam se..ovaj moj post-topic ce biti premesten..nisam video..
    ali se isto tako ne slazem stobom,i koliko god da si majstor iskustvo mi govori drugacije..,
    i nije mi jasno kako ljudi mogu da pare sa istim prljavim grejacem i istom vatom razlicite tecnosti po10 dana?
    To je nemoguce,i kakav je to vejp?

Zbog takvog stava sam zauvek napustio tankove..

Van mreže Betrayer

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2018, 18:03:04 »
  • Publish
  • S obzirom da radim već god i po dana u vape shopu, srećem se sa masom početnika.
    Upoznao sam dobar broj onih koje opisuje Vuk - kad je štrokav grejač, njemu lepo jer ga podseća na cigarete. S druge strane, ima i dosta onih koji osećaju zagoreli ukus tj. čulo mirisa im "radi". :)

A što se tiče Bađinog neslaganja oko trajanja 7-10 dana, u potpunosti razumem, ali iskustvo iz radnje me je naučilo da ljudi koriste grejače 15-20 dana. Jedan te isti grejač. Nebitno koju tečnost sipaju. Retki su oni koji dođu i kažu nešto tipa: šta je bre ovo, samo 5 dana mi je izdržao grejač. Uglavnom kukaju da nije izdržao ni 3 nedelje.
    I druga stvar, dosta ljudi troši 3-4ml dnevno. Sa tom potrošnjom nije teško da grejač potraje 7 dana.

Problematika nas naprednih/hobista/forumaša/kakogoddasezovemo je ta da ne razumemo koliko smo u manjini. "Normalni" vejperi imaju apsolutno 0 znanja i 0 želje da nešto "poprave" u svojim vape navikama, najbitnije im je da je jeftinije od cigareta i da ima što manje posla, na žalost. 

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10002
    • -Receive: 9493
    • Ugled: +21245/-0
    « Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2018, 20:05:34 »
  • Publish
  • "Normalni" vejperi imaju apsolutno 0 znanja i 0 želje da nešto "poprave" u svojim vape navikama, najbitnije im je da je jeftinije od cigareta i da ima što manje posla, na žalost.

Meni je to sasvim ok, i tako bi trebalo da bude. Svi koristimo usisivace, a nismo svi elektricari. Svi vozimo kola, a nismo mehanicari. Problem je u ovoj oblasti sto je celo trziste nekako divlje. Proizvodjaci i prodavci su uglavnom totalno neozbiljni, pa oprema, da bi se koristila na ispravan nacin zahteva prilicno znanja, a da bi se napravio pravi izbor, neohodno je da prodavac ume da ti pomogne. Mislim da ce ovako biti sve dok neki ozbiljniji igraci ne prepoznaju pare u ovome i udju u biznis (neki Sony, LG, Samsung...). Do tad, nema nam druge nego da se snalazimo kako znamo i umemo, a za pocetnike je velika stvar ovo sto Bet radi.

Van mreže Betrayer

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2018, 20:33:06 »
  • Publish
  • Slažem se, ali kad sam rekao to što si kvotovao, u toj rečenici sam obuhvatio i tužnu istinu: nema veze pariću ovako smrdljivo i zagorelo još nekoliko dana, pa ću onda zameniti grejač. U tom smislu na žalost ili nažalost. Neće da daju 200-370 dinara za novi grejač, nego: može to još 5 dana.

Ne ulazim nikome u novčanik, ali ako su imali min. 200 dinara svaki dan za paklu cigareta, svi znamo da 100% imaju za 3-4 grejača mesečno + tečnosti.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2018, 22:10:16 »
  • Publish
  • Pa da, razumeo sam te. Zato i rekoh da je sve prilicno divlje. Ti ljudi ne znaju kad treba da zamene grejac, a vec su navikli na smrad paljevine takonda im to dodje normalno. Ali zato imamo kontrolu temperature koja bi mogla da ih stiti od njihovog neznanja. Bilo je cak i par poluuspesnih modela koji su imali jedan TC rezim. Ni kod cigara nismo podesavalu temperaturu zara pa je svima odgovarala, i bila ista i na najskupljim i najjeftinijim. Zasto ne bi smo imali pocetnicke modele sa predefinisanim TC rezimom na recimo bezbednih 190C? Umesto toga, imamo gomilu cigletina koje sluze da neispunjeni pacenici prave majmune od sebe praveci oblake na 300 C. Trenutne gazde su sve u drp fazonu i u tom smeru se ide: zadovoljiti potrebe pacenika kojih nema mnogo, ali mnogo kupuju. Logicno, jer za onu varijantu nema odgovarajuceg osoblja u maloprodajama  koje ce pocetnicima ispravno objasniti nacin rukovanja, pa i da naprave nesto tako opet dzabe jer to nema ko da proda na ispravan nacin. Zato rekoh da ovde fali jedan ozbiljan proizvodjac sa pedigreom, sa kvalitetnom podrskom, osobljem, detaljnim uputstvima...

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1286
    • -Receive: 2016
    • Ugled: +3267/-0
    « Odgovor #9 poslato: Mart 16, 2018, 10:25:14 »
  • Publish
  • kad sam mu otvorio grejač i pokazao koliko je spržen i koliko ima katrana, ostao je potpuno ravnodušan
      :00000003: )...
    Ja bi samo da napomenem upravo zbog tih pocetnika, koji ce ovo procitati, a upravo mnogi zbog toga i prelaze na ecig, da u ecigu nema katrana.
    PS. Nije sve u novcu ima nesto i u zdravijem zivotu

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Mart 16, 2018, 11:19:39 »
  • Publish
  • Ma ko zna cega sve ima u aromama, ta oblast je tek prasuma :-[ Jedna aroma, ne secam se kako se zove ogrebao sam se od Draka,  meni je fantasticna ali iz bocice ima autenticni miris benzina. Da ne pricamo o smrdljivim nogama i mirisom klozeta koje neke arome ostavljaju za sobom. Oni sto mirise na malinu, ima i neki sastojak maline. Ono sto mirise na benzin ili klozet... :D

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 167
    • -Receive: 167
    • Ugled: +167/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Mart 16, 2018, 14:17:49 »
  • Publish
  • @vlaves2000
    Da, potpuno si u pravu, moja greška...nije u pitanju katran, nego oker-braon-crna (kako kad) lepljiva materija koju strani recenzenti nazivaju "gunk" (izgovara se gank)...ne znam koja bi bila naša reč? Talog? Čak i kad ima "gank-a" na grejaču, on ne odlazi u velikim količinama u paru jer je u pitanju destilacija (kroz isparavanje) a ne sagorevanje, ali je svakako mnoooogo bolje da ga nema jer može se desiti da se zapali u dodiru sa žicom grejača...gank se javlja  isključivo na izuzetno zapuštenim grejačima
    Kad je grejač čist i bez "gank-a", para je u odnosu na dim cigare, kao planinski zrak...zato redovno menjajte grejače