Autor Tema: rDL (restricted Direct Lung)  (Pročitano 3799 puta)

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 167
  • -Receive: 168
  • Ugled: +168/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
rDL (restricted Direct Lung)
« poslato: Februar 19, 2018, 14:21:10 »
  • Publish
  • U zadnje vreme pokušavam da maksimalno smanjim količinu nikotina u tečnostima i primetio sam da nedostatak nikotina dosta efikasno zamaskiram povećenjem količine pare. Počeo sam da koristim tečnosti sa 0 mg nikotina u DL atomizerima koji su uglavnom single coil. Za sad sam uspeo da dobijem zadovoljavajući rDL vape na Steamtuners Tankit RTA-u, TFV 4 mini, Ijoy EXO RTA sa single coil bazom i sa Avocado-om. Ni na jednom od navedenih atija ne prelazim 20 W. Potpuno sam svestan da ovakvi setup-ovi ne bi zadovoljili klasične DL korisnike ni po količini pare ni po aromi, ali meni je ovo super da zavaram mozak kad mu fali nikotina.
    O rDL načinu parenja nema mnogo informacija na netu, tako da bi bilo lepo da iznesete vaša iskustva, naročito vaše omiljene atije, setup-e, build-ove itd...

Van mreže Abarth

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 9
    • -Receive: 49
    • Ugled: +49/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: rDL (restricted Direct Lung)
    « Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2018, 14:36:03 »
  • Publish
  • A 20w je neki magični broj?

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2018, 16:13:36 »
  • Publish
  • Ja sam napisao na kojim snagama parim, nisam nikom nametao nikakvo mišljenje...ova tema je i otvorena da bi se razmenjivala mišljenja ljudi koji pare u rDL maniru...20 ili 120 W, meni je svejedno, zanima me kako kolege vide ovu temu

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11167
    • -Receive: 10683
    • Ugled: +22435/-0
    « Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2018, 16:52:52 »
  • Publish
  • Ma super je to. Znam ja neke alkose koji su se sa pola litre rakije dnevno skidali  gajbom piva dnevno. Neki su probali da se sa alkohola skinu pijuci 20 litara vode ili soka. Neki su riknuli, a neki se vratili na pivo ili rakiju. Oni sa jakim karakterom su rekli - dosta. Sve ostalo je zabava za nas sa slabim karakterom.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2018, 17:04:57 »
  • Publish
  • Ja sam izgleda loše napisao post...ajde da zaboravimo zašto sam ja počeo sa rDL-om i kako ja to radim...opet bih zamolio kolege da iznesu svoje omiljene atije, setup-ve, buildove itd vezano za rDL

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1020
    • -Receive: 1004
    • Ugled: +1004/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2018, 17:58:10 »
  • Publish
  • ja sam probao rDL sa "onom" Che-ovom zicom, Vuce bas prekjuce i juce .. mrka kapa .. cu da umrem od bola u grlu i "pritiska" u plucima (a nisam preterivao 5ml 2mg).

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2018, 18:11:22 »
  • Publish
  • Potpuno te razumem...ja rDL parim sa 0 mg nikotina...napisao sam da ponekad parim i sa 1 mg, ali ustvari jednom u par dana nakapam par kapi tečnosti koja ima 2 mg nikotina u tank od 3-5 ml (zbog arome)...i dnevno poparim maximalno 3ml, ne preko 20 W
    Svestan sam da ljudima koji standardno pare DL ovo zvuči smešno al svi imamo svoju uživanciju (ponavljam ovo gore nije preporuka nego moj stil)
    Mene ustvari najviše zanima šta ljudi smatraju pod rDL-om
    @Kinkel
    Koji ati si koristio i na kojoj snazi? TC ili snaga?

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Februar 19, 2018, 18:48:01 »
  • Publish
  • hastur, 15-16w tc, 205C. Prilicno dobro podesno i lepo radi, al dzaba.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: Februar 19, 2018, 20:25:40 »
  • Publish
  • Ako se dobro sećam ti i MTL cepaš na 2mg tako da ti za rDL preostaje jedino 0mg...inače sledi nikotinski overdose :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11167
    • -Receive: 10683
    • Ugled: +22435/-0
    « Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2018, 10:14:30 »
  • Publish
  • Ja sam vec pet godina na 1mg, trosim 3-5ml ali taj 1mg ne mogu da izbacim. Kad bih izbacio i taj 1mg onda ne bih bio zavisan od nikotina, i koji ce mi moj nula? Onda bih radije sisao flomaster. Sto bih se dzabe drukao isparenjima PG-a i VG-a i, narocito aroma, koje su verovatno vece zlo od nikotina?

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2018, 14:37:10 »
  • Publish
  • Ja se izvinjavam, probaću da budem konkretniji...

Jel neko probao Coil Master Elfy, Centaur RTA, Ammit 22, Skyline bez airdic-a, Serpent Mini/Alto, KF 5 Squared, Innokin Axiom itd na 15-20-25w(...12245W)...tj kakva su vaša iskustva u pokušaju da sa što manje snage dobijete što više pare i ukusa?

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5088
    • -Receive: 7702
    • Ugled: +8528/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2018, 17:30:48 »
  • Publish
  • Ne verujem da sad tu nesto revolucionarno mozes napraviti sa (suvise) malim ili (suvise) velikim snagama.

U sustini se svodi na povrsinu grejaca,njegov precnik u odnosu na rupu,kolicina vate ,tj. tecnosti u dodiru sa njim,protokom vazduha ... Sve to zahteva odredjenu minimalnu snagu kao sto i dopusta samo odredjenu maksimalnu snagu.Matematika.
    Naravno,neko se zadovoljava i onim donjim granicama (pa cak i ispod toga) a nekom nikad nije dovoljno.To je vec od coveka do coveka.

Ono sto sam hteo da kazem da ako namotas 15 namotaja 0,50 zice oko 5mm i otvoris vazduh do kraja nema tog atomizera koji ce raditi dobro na 15W pa bio on rDL,MTL,DL ili bilo sta drugo.Ako namotas dva namotaja onda moze ta snaga ali imas drugi problem.Ako je zica tanka - mala povrsina pa opet ne valja,posebno u kombinaciji sa vise vazduha.Mali precnik - mozda neces imati dovoljno vate za otvore za tecnost ili neces pokriti rupu za vazduh na odgovarajuci nacin itd,itd.

Postoji neki manje-vise okvir koji setap se koristi u zavisnosti od konstrukcije atomizera i na osnovu toga postoji i manje-vise okvir snage koja je odgovarajuca za njega.Naravno,nekad prolaze i razni karabudzevi ali oni su to-izolovani slucajevi u kojima se pojedinac mozda pronadje ali nisu pravilo i nisu uobicajeni pa nema ni iskustava mnogo.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2018, 18:45:02 »
  • Publish
  • Vrlo konstruktivan odgovor (kao i obično)...ja baš i tražim te male nazovimo ih prevare-"karabudževe" (naterati ati da da dosta pare a ne nafuravati preveliku snagu) i zanima me da li je iko u sličnoj potrazi? Naravno da nemam dovoljno znanja da sve to sračunam pa se rukovodim pokušajima i greškama...evo par build-ova koji meni rade jako dobro
    Na Smok TVF 4 Mini (bez restrikcije vazduha) sa 0,4 mm SS žicom i 6 (ređe 5) namotaja oko 2,5 ili 3 mm, već na 15 W dobijam sasvim lepe oblake i aromu
    Na Avocado-u u single coil varijanti (sa keramičkim reducirom), sa običnim kleptonima (ne koristim fused i ostale), već na 17,5 W ista priča...istini za volju, prvo povlačenje je totalni ćorak nema ničeg ali već 2-3 milina...gledao sam prazan coil bez vate skoro se uopšte ne užari na toj snazi, ali natopljen - meni daje baš dobar ugodjaj...posle 4-5 povlačenja, skidam snagu na 15 W
    Potpuno ista priča na Ijoy Exo Rta, sa single coil bazom
    U Steam Tuners Tankit RTA, šta god da turim od jačih žica (SS 0,4mm, twisted 0,25 mm SS, paralelne grejače od raznih žica) lepo pari sa otvorenim vazduhom već od 12 W

da se razumemo, klasični DL korisnici bi bili razočarani, jer ne dobijam one masne guste oblake na koje su navikli...ono što  dobijem je 2,5-3 puta više pare nego na klasičnim MTL setup-ovima i meni dosta
    Opet da se ogradim, nikom ne govorim da je ovo što radim dobro...sve što bi hteo je da ljudi koji ponekad koriste rDL kažu kako oni to rade...jedino što sam uspeo da iskopam na tu temu je onoj jutjuber Indus - Geekay Vapes ali on uglavnom predstavlja high-end proizvode

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2018, 19:12:59 »
  • Publish
  • jbg .. ja na prajmu dobijam parustinu sa 0,32 kantal/ss  na 9w ... bas lepu gustu i u velikim kolicinama... mislim da ti je dosadio mtl bas zbog malo nic. pa sad gledas da kompenzujes  sa kolicinom pare i aromom, sto nije tesko postici tvojom setapovima. ja sam probao dva dana, al nije mi to to .  bolji mi je mtl.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #14 poslato: Februar 20, 2018, 21:40:49 »
  • Publish
  • Pa nije baš tako...jedini razlog zašto parim MTL je to što mislim da je DL štetan kao cigare ili tek nešto manje...kad bi znao da nije tako, razduvao bih na 100 W čas posla i glumio bih zmaja od oblaka
    Ali...jedno kraće vreme dok sam pario klasičan DL, desilo mi se da opet ne mogu da se popnem na treći sprat bez gubitka daha - isto kao dok sam pušio cigare i tu sam rekao sebi - dosta ove za...cije
    Znam da ste svi dobronamerni ali nisam imao nameru da načinjem temu šta je bolje (samo htedoh da me neko obraduje sa par saveta, ali kad ne ide ne ide)...zato se povlačim i izvinjavam se ako je neko stekao utisak da pokušavam da bilo šta sugerišem