Autor Tema: SS i TC u MTL-u  (Pročitano 8525 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 4912
  • -Receive: 7098
  • Ugled: +7924/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: SS i TC u MTL-u
« Odgovor #30 poslato: Januar 25, 2018, 00:40:07 »
  • Publish
  • Aj da probam redom

Koristim mahom 0,25 SS316l ,7 namotaja oko 2mm,spaced.
    Ponekad koristim i 0,32 SS316l ,takodje 7 namotaja ,takodje oko 2mm (a ponekad i oko 2,5mm),isto spaced.
    Inace,to "spaced" je samo malo "spaced",toliko da se namotaji ne dodiruju (proverim lupom) a ne trc,trc pa namotaj  ;D Zapravo,najcesce napravim spojene namotaje pa onda "prosecem" tankim nozem izmedju njih.

Snaga je mahom 8W za 0,25 zicu i 10W za 0,32 zicu.Uglavnom preko 10W  ne idem,najvise iz nekog principa  ;D .
    Temperatura  180C ali ne bi mi bio problem da stavim i na 200C ako bih smatrao da je potrebno.Preko 200C vec...pa radije ne bih.

Sto se otpora tice nije nikakav problem ako mod podrzava.Sto je veci otpor u teoriji je i veca promena pa je modu lakse da je detektuje.Drugi je problem sto neki modovi podrzavaju samo do 1 ili 1,5 ohm,to treba proveriti negde za konkretan model.

0.25 oko 2.5mm...pa sta znam.Verovatno moze,ne znam sto ne bi moglo.
    Mislim,grejac pokusam da pravim prema atomizeru i prema rupi za vazduh,kanalima za tecnost,potrebnoj kolicini vate... a ne specijalno prema modu.

EDIT:
    dobih informaciju

aegis TC Resistance Range: 0.05Ω – 1.65Ω
    dna60 0.15 to 1.0 ohm Temperature Sensing Range

znaci DNA ne vise od 1 ohm dok ovaj drugi moze do 1.65

Van mreže PsyBoza

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 70
    • -Receive: 89
    • Ugled: +130/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #31 poslato: Januar 25, 2018, 01:04:07 »
  • Publish
  • Kolega bob ce detaljnije a ja bih ukratko , probas i podesis prvo u VW rezimu snagu koja ti odgovara a zatim prebacis u TC podesis istu snagu i temperaturu toliku tek da ne pali protekciju dok paris...to je to  :00000003:
    I ja ga ovako podesavam i tu mi je najbolje.
    Ss 0,4mm koristim vec duze vreme.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 167
    • -Receive: 168
    • Ugled: +168/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #32 poslato: Januar 25, 2018, 08:48:50 »
  • Publish
  • @Bobpp
    pretpostavljam da TC range znači da mod radi sa početnim otporima (kad uradim Lock Ohms da bude u tom opsegu) koji su navedeni?
    Tj da napr kod DNA početni otpor ne treba da bude preko 1 om a ne kad zbog rasta temerature poraste i otpor?

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #33 poslato: Januar 25, 2018, 12:24:07 »
  • Publish
  • Iskreno..nemam pojma  :Scratch-Head:

Moji modovi su mahom do ~1,5 ohm-a za TC  a pravio sam do najvise 1 ohm-a tako da sam imao dosta prostora za promenu.

Morace neko drugi da odgovori,neko sa DNA 60 ili slicnim.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #34 poslato: Januar 29, 2018, 13:09:52 »
  • Publish
  • U zadnjih par meseci počeo sam da koristim DNA60 mod a uz njega UD SS 316 L žicu, isključivo MTL
    Razmišljao sam da upload-ujem TFR tabelu Steam Engine Wire wizard-a za 316 L SS žice ali se pitam da li neko ima TFR tabelu baš za UD SS 316 L žice (računam česte su pa verovatno negde na netu ima ali ja nisam uspeo da nadjem) ili bar neku precizniju TFR tabelu za pomenuti materijal...
    Još jedna stvar...treba mi savet o tome kako da podesim preheat...fabrički je podešen na 1 sekundu a video sam savet da treba da se stavi 3 sekunde...šta vi mislite o tome (ako piše negde o tome na forumu molim vas da me uputite, ja nisam naleteo)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #35 poslato: Januar 29, 2018, 13:24:35 »
  • Publish
  • Ovde ima nesto za UD https://forum.evolvapor.com/topic/65874-ss316l-help/?do=findComment&comment=891610
    Ali sve je to nagadjanje.
    Ne verujem da je neko bas merio a tu je i problem sto UD ne proizvodi sam zicu vec je nabavlja od ... ne verujem ni da je proizvodjac u pitanju vec pre ide preko raznih distributera koji opet nabavljaju od ko zna koga (ko je u tom momentu najpovoljniji) pa moguce,cak i verovatno da se razlikuje od ture do ture.
    Posebna stvar je sto ni sam proizvodjac ne testira zicu na taj nacin jer joj je namena verovatno nesto gde to nije bitno.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8421
    • -Receive: 10950
    • Ugled: +13385/-0
    « Odgovor #36 poslato: Januar 29, 2018, 13:57:30 »
  • Publish
  • Preheat od 3 sec moze koristiti jedino nekome ko koristi zicu 1mm i ukoliko mu je puff 6+ sec jer u protivnom , cemu to sluzi ?
    Na primer , meni je puff u trajanju 3-4 sec na grejacu sa zicom debljine 0.25mm koja za nepunu sekundu razvija radnu temperaturu ( ~180C ) , ako bi koristio preheat makar i 1 sec zagrejao bi je previse u startu ( ~250-300C ) , ako bi stavio preheat na 3 sec to ne bi bio vise preheat nego parenje na XY W ..
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #37 poslato: Januar 29, 2018, 14:26:14 »
  • Publish
  • @Bobpp
    Čitao sam i ja taj forum koji si naveo, ali linkovi odatle ne vode nikuda (dal su zastareli il ih nikad nije ni bilo ne znam)...što se žica i njihovog sastava tiče priča je stvarno baš jad i beda...pročitao sam na par mesta da je SS430 žica najbolja za TC, mada sve je to u totalnom haosu...sve što možemo je da kažemo - koristim TC ali greška +/- 20 C je kao dobar dan jer je sastav moje žice manje više nepoznat...
    @Ivanneko
    To za preheat od 3 sekunde sam video na Grimgreen-ovom tutorijalu za EScribe...možda to ima smisla za DL korisnike (ja iskreno ne razumem do kraja šta je preheat, ako neko ima neki link gde bi mogao da se informišem o tome, bilo bi super) i neke komplikovane žice al ja kao MTL korisnik ostavljam na jednoj sekundi
    Ustvari ja sam dosad koristio 0,32 SS žicu al mi sad stiže 0,25 SS žica...kako bi bilo najbolje da podesim preheat za nju?

Van mreže Pukan

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5107
    • -Receive: 2120
    • Ugled: +2767/-0
    « Odgovor #38 poslato: Januar 29, 2018, 14:47:10 »
  • Publish
  • Nikako najbolje. Osim ako nije trista puta upletena u neku sajlu . To je uslovno rečeno tanka žica i veoma brzo će se zagrejati na zadatu vrednost. Preheat služi da brže ugreje 'tromiju' žicu.
    Kakve crne 3 sekunde. To ima smisla samo za armature i teške plućaše. Pa i za to je mnogo 3 sekunde.
    Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #39 poslato: Januar 29, 2018, 14:50:21 »
  • Publish
  • Da li to znači da i za 0,32 mm SS žicu ne treba preheat? A za 0,40 mm SS (za par dana mi stiže)?

Van mreže Pukan

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5107
    • -Receive: 2120
    • Ugled: +2767/-0
    « Odgovor #40 poslato: Januar 29, 2018, 14:56:51 »
  • Publish
  • U zavisnosti od mase žice koju hoćeš zagrejati, tj prečnika i broja namotaja. Nisam nešto pratio gore al čini mi se da hoćeš na kajfunče da turiš... 0,32 ne bih uopšte dirao sa preheatom, a 0,40 bih eventualno nabudžio preheat na 20w, pola sekunde. Probaš pa vidiš... Mada 0,40 je malo podeblja žica za kajfun. Ja nju koristim na crown-u.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #41 poslato: Januar 29, 2018, 15:04:29 »
  • Publish
  • Hvala na odgovoru...0,4mm SS žicu sam mislio da koristim na Steam Tuners Tankit RTA-u i na Avocado 24mm u rDL varijanti...
    inače na par mesta na stranim forumima sam pročitao da zbog nepozdanog sastava žice prilikom korišćenja TC-a treba uraditi test sa suvom vatom ali nigde nisam video kako se to radi...ima li neko iskustva sa time? Ako već piše negde na forumu, može li link?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10673
    • -Receive: 10217
    • Ugled: +21969/-0
    « Odgovor #42 poslato: Januar 29, 2018, 15:05:21 »
  • Publish
  • pročitao sam na par mesta da je SS430 žica najbolja za TC, mada sve je to u totalnom haosu

Najbolja zica je ona koja se najvise koristi, pre svega zato sto za nju vec postoje definisani parametri kod vecine modova, ili su poznata podesavanja iz vise izvora (TCR). Ovde nisu bitna mehanicka svojstva zice, osim da ne bude neki opruzni celik koji ne moze da se namota, a svakako i najvece temperature koje belosvetski retardi drukaju nisu prevelike za bilo koji celik.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #43 poslato: Januar 29, 2018, 15:20:05 »
  • Publish

• Sad sam nabavio 316L žice i neću ih menjati (nisam ni ja impresioniran time što je neko napisao da je neki drugi čelik bolji za TC), samo ću se potruditi da nadjem neku dobru TFR tabelu...zasad nisam našao ništa sem one koja ima na Wire wizard-u (ako neko ima link da preporuči...)
    ako neko zna kako se radi test za TC sa suvom vatom, bio bih mu zahvalan...
    Hvala svima na brzopoteznim odgovorima...

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8421
    • -Receive: 10950
    • Ugled: +13385/-0
    « Odgovor #44 poslato: Januar 29, 2018, 16:08:00 »
  • Publish
  • Trazis resenje problema u pogresnom smeru , DNA60 ima setovan profil za ss316L i on RADI , pisali smo ti u cemu moze biti problem i ne secam se da je iko pomenuo TFR tabele jer da postoji i najmanja sansa da je do toga bilo bi napisano a DNA modovi opljuvani kao losi za TC .. Savet , manje citaj strane forume jer te ocigledno samo jos vise zbunjuju i oduzimaju vreme da nesto naucis jer sve sto je potrebno mozes naci na ovom forumu kao i to kako se radi test sa suvom vatom  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D