Autor Tema: SS i TC u MTL-u  (Pročitano 9037 puta)

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 167
  • -Receive: 168
  • Ugled: +168/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: SS i TC u MTL-u
« Odgovor #15 poslato: Januar 18, 2018, 20:10:11 »
  • Publish
  • @Ivanneko
    Koristim V1.23a tj poslednju verziju

@Bobpp
    Pokušavam da potpuno predjem na TC ali ne ide mi...moram bar 2-3 sata dnevno da opalim po kantalu i 10-12 W
    Moraću ozbiljnije da se bacim na eksperimentisanje...trenutno u TC koristim uglavnom KFL-ove a moraću da aktiviram i druge atije (ovako više ne ide)...

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11123
    • -Receive: 10646
    • Ugled: +22398/-0
    « Odgovor #16 poslato: Januar 18, 2018, 20:11:10 »
  • Publish
  • U pocetku dok sam se igrao sa prvim TC modovima, mislim da sam sve smorio sa hladnim talasima. I stvarno sam ih osecao i to je oni sto me je odbijalo od TC. Kod novijih modova ih ne osecam u toj meri, ali mi je i dalje VW ravnomerniji rezim. TC kad nabije zadatu temperaturu prekida napajanje i kad ona padne ponovo pokrece, i tu se javljaju te oscilacije. Zato mislim da je VW i odgovarajuce podesena snaga, sa TC koji sluzi samo kao termostat u slucaju pregrevanja, jedini ispravan nacin. Nadji snagu koja ti odgovara, i ako ona nije preterana, zaboravi cifre i uzivaj. Podesi temperaturu za 10-20 C vise nego sto sa tom snagom mozes da postignes i to ce te stititi od svakog pregrevanja i onih eventualnih mikrozagorakisa.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #17 poslato: Januar 18, 2018, 20:17:35 »
  • Publish
  • @Liberprint
    Čitajući neke prethodne postoveo TC-u, naleteo sam na ovu tvoju konstataciju...može komentar?

varijacije medju modovima razlicitih proizvodjaca su ogromne
    « Poslednja izmena: Januar 18, 2018, 20:39:09 ivanneko »

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9090
    • -Receive: 11414
    • Ugled: +13849/-0
    « Odgovor #18 poslato: Januar 18, 2018, 20:46:49 »
  • Publish
  • Editovao sam post pa mozda nisi video: U ostalom nije ni vazno jer poslednja promena oko TCR-a za SS sa zvanicnog sajta glasi: "Corrected TCR coefficient of SS coils from 0.00091 to 0.00096" sto znaci da i dalje nisu promenili na 105 i da i dalje mod laze za oko 15C ( 195C na displeju je ekvivalent 180C )

Da ti napisem koju kombinaciju moda, atomizera , zice sam koristio za TC nista ti ne bi znacilo jer ti ne koristis Primo mini i PT2 a verovatno imamo i razlicit ukus parenja  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: Januar 18, 2018, 21:05:04 »
  • Publish
  • @Liberprint
    Čitajući neke prethodne postoveo TC-u, naleteo sam na ovu tvoju konstataciju...može komentar?

varijacije medju modovima razlicitih proizvodjaca su ogromne

Da, to je bilo tako nekad, sad su se svi prilicno ujednacili. Na tim prvim modovima, ja sam sebe pronalazio u rasponu od 140 do 200C u zavisnosti od proizvodjaca. Cak, na nekom Koopor-u cinu mi se, morao sam da teram do 235 da bih dobio ono sto na VTC-u dobijem na 170. Bilo je modova koji savrseno rade u Farenhajtima a u celzijusima ocajno. Ali sve je to sad istorija.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #20 poslato: Januar 18, 2018, 21:46:59 »
  • Publish
  • @Ivanneko
    Stvarno nikad nisam čuo da je TCR za SS 105...jesi siguran u te podatke?
    Gde god sam gledao vrednosti se kreću oko 90 +/- 2-3...

Sad sam pogledao tabelu koju si ti postavio (u rubrici TCR podešavanja) na kojoj piše SS 316 L TCR 92...u čemu je fora?

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #21 poslato: Januar 18, 2018, 21:52:35 »
  • Publish
  • Fora je sto ta vrednost kod Aegisa ne igra a ako laze ovaj dole onda lazem i ja , evo ti ceo video ..

Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5072
    • -Receive: 7635
    • Ugled: +8461/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #22 poslato: Januar 18, 2018, 21:57:53 »
  • Publish
  • Fora je u tome da proizvodjaci ne mogu da se dogovore koji je pravi tcr za ss316 pa svako stavlja kako hoce  ;D .
    Mada uz kineske zice i nije bitno,svaki kotur ima svoj licni tcr,razlicit od svih drugih ;D

Salim se malo...

Kod tebe je razlika navodno 60C (180 vs 240),sumnjam da je fabricki tcr za SS bas toliko smaknut izmedju modela  (sad kad su "popravili") ali sve je moguce.
    Jesi probao rucno da namestis?

EDIT:
    Ovako - prvo,sad malo pogledah po netu i izgleda da je Aegis (ako nisu neko cudo napravili sa 1.23a) jos uvek  s... po pitanju TC.Jedan od onih sa "greskom"
    Drugo,takav DNA sto imas ivanneko je vec popravljao,nesto nije dobro spojeno fabricki.On moze vise reci.DNA kao elektronika je ok ali je problem u "sasiji".Vrlo lako moguce jos jedan sa "greskom" (doduse ta se vec moze resiti).

Probaj na jos nekom modu,idi kod nekog ili do neke prodavnice...Znam kako zvuci ali sa takvim iskustvom kakvo imas moramo sumnjati na neku gresku.Odstupanja od moda do moda i proizvodjaca do proizvodjaca su moguca ali  ne +/- 60c.
    Tek kad budes potpuno siguran  (a i mi sa tobom) da je sa modovima sve ok mozemo preci na atomizere ili setap.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #23 poslato: Januar 18, 2018, 22:33:24 »
  • Publish
  • Hvala za ovaj video...on ustvari tvrdi da AEGIS ima grešku u TC modu i da bi dobro funkcionisao neophodno je uneti TCR vrenost -105 za single coil i 110 za dual coil (to se videlo i na dijagramu koji si postovao ali mi nije bilo jasno zašto bi TCR bio 105...doduše ni sad mi nije jasno ali probaću :) )...
    Obzirom da Aleks Rus baš zna šta priča, probaću sutra da promenim TCR vrednost pa da vidim kako će se ponašati

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Januar 18, 2018, 23:40:34 »
  • Publish
  • To je tako zato sto je tako ;D Bob se mozda salio, ali ja mislim da je ono sto je rekao suva istina: svaki kotur kineske zice ima svoj TCR. Sve je to krs i lom negarantovanog sastava i jedina prava zica sa TC je Ni200.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Januar 19, 2018, 12:40:24 »
  • Publish
  • Obzirom da Aleks Rus baš zna šta priča

Gde si video Alexa da prica o TCR ? Ne mogu naci tu recenziju ..

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #26 poslato: Januar 24, 2018, 23:33:30 »
  • Publish
  • Moja teška greška, govorio sam o Danijelu iz tvoje recenzije...što li ga nazvah Alex  :533: izgleda da sam odlepio
    Govorio sam o recenziji koju si ti postavio a u njoj Danijel u 18:55 predlaže da se TCR za single coil podesi na 105 a za double coil podesi na 110
    izvinjavam se zbog greške

Inače hteo sam da pitam ima li neko iskustva sa 0,25 mm tj 30 awg SS žicom u TC-u ? Kakvi su utisci ?

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5072
    • -Receive: 7635
    • Ugled: +8461/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #27 poslato: Januar 24, 2018, 23:46:32 »
  • Publish
  • Uglavnom koristim 0,25 SS zicu,radi sasvim ok.
    U teoriji bi trebalo da je nesto minimalno preciznija u TC od deblje ali koristim ponekad i 0,32 i ,iskreno,nisam primetio neku razliku.

Naravno,0,25 zica ima manju povrsinu po namotaju od deblje pa ne dozvoljava veliku snagu.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #28 poslato: Januar 25, 2018, 00:11:30 »
  • Publish
  • Ako ti nije mrsko molim te napiši koji ti se setup najbolje pokazao? Koliko namotaja (pretpostavljam da praviš spaced varijantu grejača), koji prečnik, koliku snagu podesiš i koju temperaturu podesiš na TC-u?
    Ja nešto ne volim grejače od 2 mm...da li misliš da je ok napraviti grejač od 2,5 mm sa 0,25 mm SS žicom? Verujem da će većina ljudi reći da je bolje u tom slučaju napraviti coil od 2mm ali da li je greška napraviti grejač od 2,5 mm?
    Na 7 namotaja oko 2,5 mm sa 30awg SS žicom otpor je prema Steam Engine-u 1,05 oma, a oko 2 mm sa 8 namotaja 1 om...da li su ovi otpori previsoki da bi TC dobro radio ili visina otpora nema veze već je samo materijal bitan?
    Hvala na strpljenju i redovnim i brzim odgovorima !  :00000003:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Januar 25, 2018, 00:37:57 »
  • Publish
  • Kolega bob ce detaljnije a ja bih ukratko , probas i podesis prvo u VW rezimu snagu koja ti odgovara a zatim prebacis u TC podesis istu snagu i temperaturu toliku tek da ne pali protekciju dok paris...to je to  :00000003: