Autor Tema: SS i TC u MTL-u  (Pročitano 8093 puta)

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 167
  • -Receive: 168
  • Ugled: +168/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
SS i TC u MTL-u
« poslato: Januar 17, 2018, 20:31:39 »
  • Publish
  • Isključivo pričam o MTL upotrebi...
    Od kad sam video koliko je lako da se na malim snagama ode u veliku temperaturu počeo sam da koristim TC. Dok sam koristio Pico (mod) sve je bilo idilično. Već na 180 C sam dobijao izvanrednu paru. Kad sam definitivno odlučio da ću da većinski koristim TC, rekoh sebi da bi bilo mudro uzeti neki precizniji mod i tako sam na predlog kolege Kinkela kupio VapeCige SD Nano DNA 60 a zatim svojevoljno Aegis (iako ga mnogi pljuju ja sam potpuno oduševljen a naročito od kad sam uradio update software-a). Na ova dva moda dobijam apsolutno iste rezultate pa se pitam da li je moguće da su Pico i iStick bili neprecizni?
    Moj problem je u tome što ne mogu da dobijem dobru paru ispod 220 C (na Pico-u i na eleaf iStic-u se na 180 C nikad nije palila temperaturna zaštita) . Čitam na forumu da ljudi bez problema pare na 160 C a ja na 160 C ne mogu ništa da dobijem.
    Prvo što me zanima je - da li neko zna kolika je temperatura ključanja i isparavanja 50/50  VG/PG (ja sam stavi 5 % vode ali...) tečnosti? Da li je uopšte moguće dobiti kvalitetnu paru ako tečnost ne ključa nego samo isparava?
    Druga stvar - da li neko zna koja je idealna temperatura za parenje (sa zdravstvenog aspekta a ne po pitanju kvaliteta pare) i koja je temperatura preko koje ne bi trebalo ići. Na osnovu svega što sam pročitao čini mi se da ne bi trebalo ići preko 240 C, ali me zanima vaše mišljenje?
    Kad sam počeo intenzivnije da koristim TC shvatio sam da mi fali jačina pare koju nosi kantal i skontao sam da sam navučen na toplu paru :confused:
    Probao sam i titanijumsku žicu ali tu ispod 240 C - planinski zrak...
    Pomislio sam da li je moguće da pravim grešku jer koristim 0,32 mm žicu pa sam poručio i 0,25mm a poručiću i 0.4mm pa da sve isprobam...
    Ako imate neke dobre setup-ove za TC u MTL-u koji provereno dobro rade, bilo bi lepo da podelite sa družinom :13:
    Dok ovo kucam parim na grejaču od SS žice 0,32 mm, prečnik 2,5 mm, otpor 0,73 oma, na 9 W, granica je na 220 C ali vrlo retko pređem preko 210 C ( obično idem do 205 C)...to mi je ok ali mi fali onaj pljas po plućima koji mi daje kantal...
    Ako neko dobija dobre rezultate sa Ni i Ti žicom, vezano za MTL i to je interesantno...
    « Poslednja izmena: Januar 17, 2018, 21:03:07 milutko1 »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10281
    • -Receive: 9798
    • Ugled: +21550/-0
    Odg: SS i TC u MTL-u
    « Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2018, 21:20:59 »
  • Publish
  • Kod tebe ocigledno postoji neki problem na relaciji mod-atomizer i to nema veze sa zicom. Ili se radi o nacinu povlacenja/podesavanja vazduha pa on ne hladi dovoljno grejac :017:  Kod mene bi taj setap mozda dogurao do nekih 180-190 C. Pretpostavljam da si procitao starije teme i ispostovao proceduru za TC? Probao si vise modova tako da moze da se eliminise neispravnost moda. A zasto 2.5mm za MTL? Ako je sve ok, to mi jedino pada na pamet da je mozda grejac preveliki i da vazduh ne cirkulise dobro :017:  Ovo sa sobom moze da povuce i veliku kolicinu tecnosti koja hladi grejac, neravnomerno rasporedjenu temperaturu pa je tih 200+ samo na jednom mestu dok u stvari ne isparava celom povrsinom grejaca i zato te ne zadovoljava... Na tvom mestu prvo bih probao da grejac namotam oko 2mm.

Najzdravija temperatura je najniza koja zadovoljava tvoje potrebe ;D  I ja bih tu dodao jos malo vode. Idealan odnos vode za M2L je 15% u VG. Pg nema potrebe razredjivati. To mu dodje u tvom miksu 7.5%

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4769
    • -Receive: 6706
    • Ugled: +7532/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2018, 22:06:58 »
  • Publish
  • Koji atomizer koristis?Namotaji razdvojeni?Otpor ocitan isto (ili bar slicno) na svim modovima?

Ako si raspolozen mozes jedan test napraviti...Postavis novu vatu (mozes novi grejac a mozes i stari koristiti),dobro je natopis (nista ne sklapas dalje,samo baza atomizera na modu,ne duvas,ne vuces...),pritisnes dugme i posmatras na kojoj ce se temperaturi zaustaviti.Odnosno,nece se bas zaustaviti ali ce znacajno usporiti.
    Sa 50/50 i 5% vode na 9W cenim tu 160-170C ali proveri pa nam javi.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2018, 22:35:49 »
  • Publish
  • Koristim isključivo spaced grejače...otpor očitan gotovo identično...trudim se da detaljno ispoštujem TC proceduru
    Aegis i VapeCige mi se ponašaju apsolutno identično...za TC koristim nekoliko različitih KFL-ova i svi se ponašaju isto...evo sad sam baš probao da stavim 200 C a snagu sam spustio na 6 W i već na trećem dimu temerature protection se pali posle pola sekunde (na prvom povlačenju se ne pali uopšte, na drugom povlačenju posle par sekundi)...
    Znam da se niko neće složiti samnom ali počinjem da mislim da je ovo ustvari krajnje realan podatak a da me je cela ijoy, eleaf itd ekipa lagala sa rezultatima (ovo je samo radna hipoteza)...mislim da je tu ključan podatak na kojoj tempreaturi tečnost ključa
    2,5 mm grejače koristim oduvek...isti ti grejači su mi na iStick-u i Pico-u do 180 C parili ko besni...ali probaću sa 2mm da eliminišem i tu opciju
    @Bobpp
    probaću, čim mi se isprazni prvi ati, hvala na pomoći

Evo baš sad sam prebacio atomizer (KFL) sa Aegisa na VapeCig i nema nikave razlike...isti otpor, sve isto, potpuno isto

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7947
    • -Receive: 10565
    • Ugled: +13000/-0
    « Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2018, 23:23:06 »
  • Publish
  • Sa 6W ti pali protekciju na 200C ? Sanse nema osim da je potpuno suva vata ...Dakle nesto nije u redu ...a to nesto su losi kontakti i dodatni otpor koji zbunjuje mod ...pisao sam o tome vise puta .
    Resenje: Batali TC , prebaci na VW odvrni mod na 12W i pari taj setup ko covek bez ikakve bojazni da ces se otrovati  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2018, 23:52:53 »
  • Publish
  • Jako pazim na kontakte i redovno čistim atomizere (redovno vadim centralni pin, šrafovi na build deck-u dotegnuti itd)...
    Koje modove vi koristite? Ima li neko DNA da mi potvrdi da su mi očitavanja krš?
    Jasno mi je da niko ne dobija rezultate kao ja, što imlicira da negde debelo grešim, ali me buni što na oba moda i na sva tri atija dobijam isto...
    Mada stvarno kad ga nagruvam na 10-11 W, to je para koja mi je po meri...    :pimp:

@Kinkel
    ajd da ti ovih dana dam jedan KFL pa da probaš na svom modu, da vidimo šta ćeš dobiti?

Van mreže PsyBoza

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 70
    • -Receive: 89
    • Ugled: +130/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2018, 23:53:47 »
  • Publish
  • Dok ovo kucam parim na grejaču od SS žice 0,32 mm, prečnik 2,5 mm, otpor 0,73 oma.

Ovde je neki problem,mislim da sa tom debljinom i tim precnikom ss zice treba da bude mnogo manji otpor .Zbog toga ti mod ne cita lepo tc rezim.Mozda gresim ali proveri grejac jos jednom i konekciju pri zatezanju.I da dali si zakljucao otpor i ako jesi dali je grejac bio potpuno hladan?

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2018, 00:01:01 »
  • Publish
  • Pa moguce je sa ~8 namotaja.
    Druga je stvar sto je to bas velik grejac za KFL.

Ne bi bilo lose i neka slika setapa,mozda neko primeti nesto...

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2018, 00:04:15 »
  • Publish
  • 7 namotaja, na oba moda identičan otpor 0,73 oma (da otpor divlja bio bi različit na dva moda a meni je identičan u stotinku), naravno zaključan kad je bio hladan
    vidim da svi mislite da je neka greška u pitanju, pa da ne smaram dalje družinu, zamoliću Kinkela da napravimo experiment pa vam javimo rezultate
    hvala svima na dobroj volji...

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9125
    • -Receive: 3175
    • Ugled: +3688/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Januar 18, 2018, 00:57:28 »
  • Publish
  • Ne bilo ti teško, čisto sa tim brojem namotaja i tom žicom ipak i jedan grejač da namotaš na 2mm prečnika...  :Investigate:

Van mreže kinkel

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 690
    • -Receive: 791
    • Ugled: +791/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2018, 06:15:31 »
  • Publish
  • sad videh temu .. naravno da moze .. vidimo se na kafici ;)

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2018, 16:53:26 »
  • Publish
  • Merili svojevremeno ljudi preciznost Aegisa u TC modu sa zicom SS316L i dosli do rezultata da pri podesenom limitu od oko 232C mod ukljucuje zastitu zapravo na oko 182C sto znaci da laze za celih 50C ukoliko se koristi fabricko setovanje , to se moze poboljsati ukoliko se koristi u TCR rezimu sa manualnim podesavanjem , da li su taj bag ispravili u novom firmveru...ne bih znao  :th_coffeetime:

Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Januar 18, 2018, 18:53:09 »
  • Publish
  • Aegis je kad je izašao imao ozbiljnu grešku što se SS-a u TC-u tiče...zbog brojnih pritužbi firma je brzo reagovala...odkad sam uradio update radi identično kao i DNA
    Mislim da ću teško raspetljati o čemu se radi dok ne sednem na kafu sa Kinkelom koji ima isti mod
    Do tad bi mi mnogo značilo da napišete koje kombinacije modova, atomizera, žica (SS, Ti, Ni), koji setup-ovi su vam dali najbolje rezultate u TC vezano za MTL...možete navesti i neke kombinacije koje bi ocenili kao loše
    « Poslednja izmena: Januar 18, 2018, 19:11:37 bobpp »

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Januar 18, 2018, 19:10:53 »
  • Publish
  • Nema tu nikakve mudrosti...

Uzmes SS316l zicu od,recimo, 0,25 ili 0,32mm,smotas oko 2mm ili 2,5mm,5-6-7 krugova,provuces vatu i to je to.
    Mozes da uzmes i NI200 od 0.25mm ili 0,32mm,smotas oko 2mm ili 2,5mm,5-6-7 krugova,provuces vatu i opet je to to.
    Verovatno je i za Ti isto ali nisam probao pa necu nista da kazem.

Naravno,mozes da uzmes i 0,50 zicu oko 4mm i opet bi (uz odgovarajucu snagu) trebalo isto da radi ali posto je u pitanju MTL mislim da bi to bilo preterano.Mada nije nista pogresno ako volis tako i imas takav atomizer.

Sto se modova tice svaki bi trebalo slicno da radi ukoliko je dobro ocitao otpor i ako je tcr odgovarajuci.Svi oni koriste isti algoritam.Razlika je u tome sto ce oni bolji/skuplji/noviji to raditi ravnomernije a oni (uslovno) losiji malo "stucati" ali krajnja temperatura bi trebala da bude ~ ista.
    Naravno,postoje i slucajevi kad je neka greska evidentna ali to se brzo sazna vec u prvim recenzijama.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2018, 19:30:14 »
  • Publish
  • Vukpavlovic74 a da ti nama kazes koju verziju firmvera koristis trenutno u Aegisu ?