Autor Tema: PayPal - kratak vodic  (Pročitano 9043 puta)

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 34
  • -Receive: 104
  • Ugled: +1256/-0
  • elektronski duvan na motanje
Odg: PayPal - kratak vodic
« Odgovor #30 poslato: Jul 02, 2015, 23:54:13 »
Eeeee to je vec nesto ne vezano za platis-povratis nazad. Drugim recima, to ne znam. To je iskljucivo da primanje novca.
Nadam se da ce se pojaviti neko od nasih i malo objasni kako ide primanje novca preko paypala. I mene to malko interesuje s obzirom da je to tek ne davno proradilo. I sam imam nekih prilivcica iz inostranstva te me bas interesuje kako to ide. :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10281
  • -Receive: 9798
  • Ugled: +21550/-0
« Odgovor #31 poslato: Jul 03, 2015, 00:03:56 »
Pre nego sto nas je snasla ta nesreca da kod nas proradi paypal (kazem nesreca jer je sa dolaskom paypal-a krenulo i klenpavljenje od strane carine), koristio sam paypal na razne nacine, izmedju ostalog preko entropay-a i preko racuna prijatelja koji zive u inostranstvu. U glavnom sam ga koristio za placanje, ali i tih nekoliko puta kada sam dobijao novac, nikad se nije prebacivao na tekuci racun po nekom automatizmu, vec sam uvak ja morao da pokrenem taj proces, naravno uz obaveznu proviziju. Jedine situacije kada je novac isao direktno na tekuci racun je kada ti prodavac iz nekog razloga vraca novac, i to je bilo moguce i pre nego sto nam je omoguceno primanje novca. I sam sam se zacudio kada sam procitao onaj tekst da nesto paypal prebacuje novac jednom mesecno, ali sam pomislio da su nesto promenili.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 619
  • Ugled: +2322/-0
  • Pol: Muškarac
  • Samo jako
« Odgovor #32 poslato: Jul 06, 2015, 10:34:31 »
Ja sam imao paypal na hrvatsku (beograd, srbija, hrvatska, tako sam otvorio) i svakog prvog su mi automatski vracali pare na entropay karticu i tu nema provizije. Ima provizije posle sa entropay kartice na bank account, ali to nisam nikada ni radio, trosio sam te pare. Kod nas automatiku jos nisu pustili iz meni nepoznatih razloga.
Bilo je potrebno samo omoguciti na tom hrvatskom akauntu primanje novca (po defaultu kada se otvori hrvatski paypal moze samo da salje novac) i posle toga krece automatski withdraw izmedju 1. i 3. u mesecu.

Smokey, sto se tice kursnih razlika, to se desava kada placas u dolarima. Kada placas racuna se kupovni kurs za dolar, a kada ti vracaju kupovni kurs za eur. A sada i divlja kurs dolar-eur pa su meni jednom cak vratili vise nego sto sam platio.

comid, bas u subotu sam nesto platio (neke skupe lekove za druga koji nema paypal) i imao sam deo para na paypalu, a deo na kartici, sabrao je sve, ispraznio mi paypal i ostatak skinuo sa kartice, ne znam zasto tebi nece da kombinuje. Moguce opet zato sto je placanje u dolarima, ja sam imao eure na paypalu i placanje je bilo u eurima.
Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže comid

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 17
  • Ugled: +30/-0
« Odgovor #33 poslato: Jul 06, 2015, 11:47:02 »
Ja hocu sa aliexpresa,a tamo ne primaju pp.