Autor Tema: PayPal - kratak vodic  (Pročitano 11457 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11228
  • -Receive: 10720
  • Ugled: +22472/-0
Odg: PayPal - kratak vodic
« Odgovor #15 poslato: Maj 25, 2015, 15:44:19 »
Mozes da pazaris sa tih 8 evra, ali ako je racun vise od toga ne mozes deo sa PP a deo sa kartice. U tom slucaju moras da aploadujes jos para na PP, ili da cekas da ti PP vrati na karticu.

Van mreže comid

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 17
  • Ugled: +30/-0
« Odgovor #16 poslato: Jun 07, 2015, 22:19:44 »
Negde sam procitao da prvog u mesecu pare idu na karticu,prvi odavno prosao,a pare i dalje na pp,kako prebaciti na karticu bez one provizije od 4 €?

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 619
  • Ugled: +2322/-0
  • Pol: Muškarac
  • Samo jako
« Odgovor #17 poslato: Jun 08, 2015, 08:54:40 »
Trebalo bi da idu automatski, dok sam imao PP na hrvatsku to je islo svakog prvog bez da sam ista intervenisao. Iskreno ne secam se da li sam nesto dodatno podesavao na accountu. Pogledacu posle pa ako nadjem editovacu post ;)

Pogledaj ova 3. linka:

https://cms.paypal.com/mz/cgi-bin/?cmd=_render-content&content_ID=ua/RecPymt_print
https://www.paypal-community.com/t5/Adding-and-withdrawing-money/Automatic-funds-transfer-problem/td-p/648882
https://www.paypal-community.com/t5/Adding-and-withdrawing-money/No-withdraw-on-1st-in-month-why/td-p/850037/page/2?profile.language=en-gb
Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • Samo jako
« Odgovor #18 poslato: Jun 18, 2015, 10:03:44 »
Podesavanje paypala da ne vrse oni konverziju nego banka od koje je izdata kartica, kurs je uvek najlosiji kod PayPala:

1. Ulogujte se na PayPal i kliknite na profile:

2. Kliknuti na my money, pa u polju my preapproved payments u nastavku kliknuti na update:

3. Kliknuti na set available funding sources:

4. Kliknuti na Conversion otions:

5. Obeleziti Bill me in the currency listed on the seller invoice, pa kliknuti submit. Ova opcija se ujedno pojavljuje i pre svakog placanja, pre nego sto se klikne pay ima polje other conversion options.
Kada se to namest paypal lihvari ne vrse konverziju nego malo manji lihvari iz banke od koje je izdata kartica. Razlika bude i preko 5%

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • Samo jako
« Odgovor #19 poslato: Jun 18, 2015, 10:28:46 »
I da dodam, u tom slucaju se koristi kurs firme cija je kartica plus procenat koji uzima banka. Moze u cent tacno da se izracuna.

Vizin kurs se racuna ovde:

http://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates

U polje za conversion fees se unese podatak koliko banka uzima, obicno ne pise u ugovoru pa se moraju pozvati telefonom. Kod komercijalne banke fee je 2%, kod societe generale je 0% (jedini mislim da ne naplacuju), kod intese sam cuo da je 4%, ali nisam kod njih pa ne znam.

Van mreže comid

• Full Member
  • Thank You
« Odgovor #20 poslato: Jul 02, 2015, 14:45:46 »
Posto mi vec drugi mesec ne prebacuju na karticu,pitao sam ih i traze ovo:

Citat

I have checked your account under the email  and I see that you are having some issues in your account, don’t worry I can help you.

I see that your email don’t have the specific concern that you are having.

I suggest you reply to this email having your situation so we can deal and resolve your issue. You can include also the details if it’s about a transaction like the amount, date, merchant name and the transaction ID. I hope to hear from you soon. You have a great day!

Razumem da traze id transakcije,ali ovo oko email mi nije jasno sta da im posaljem?
? :17:

« Poslednja izmena: Jul 02, 2015, 15:08:47 Nez »

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 698
  • -Receive: 1708
  • Ugled: +2861/-0
« Odgovor #21 poslato: Jul 02, 2015, 15:06:47 »
traze opis transakcijue u vidu sume, vrste robe,datuma i naravno id broja transakcije

Van mreže comid

• Full Member
  • Thank You
« Odgovor #22 poslato: Jul 02, 2015, 22:17:03 »
Evo njihovog odgovora,ispadne da nemoze jos..

Citat

Thank you for your e-mail about the automatic withdrawal in your account and why this was not processed in your account. Good thing that you have emailed on this matter as I will explain this to you for clearer information.

Slobodan, first, I am very happy to know that your PayPal account is in good standing and youre account is good in withdrawing the money in your account.

Upon checking on the account with the email address, your account can actually send payments using your cards and can make withdrawals using the bank or the card. We are working to make the feature for automatic withdrawal available in the future.

The reason why your account cannot receive money yet because of the laws and financial regulations of each country. Before we begin to offer certain services in various countries, we must be sure that we are fully compliant with local and international financial laws to avoid difficulties in the future with our services. Rest assured that we’re constantly working to offer more services in all countries that use PayPal.

We’ll be sure to notify you once additional services and features are available in your country. To view the services available in your country, go to the PayPal website; click the flag at the bottom of the page, and then click 'See all countries.' In the drop down menu, select your country to see what services we offer.

Thank you for your patience and understanding, We look forward to a successful working relationship with you in the future. Thank you for choosing PayPal for your online payment needs.
« Poslednja izmena: Jul 02, 2015, 22:21:41 Nez »

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #23 poslato: Jul 02, 2015, 22:33:15 »
da kazu da ne moze automatski da vrati na tvoj racun,ali trebalo bi da mozes ti sa tvog naloga da prebacis sebi na karticu banke koja ti je vezana za pp

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 34
  • -Receive: 104
  • Ugled: +1256/-0
  • elektronski duvan na motanje
« Odgovor #24 poslato: Jul 02, 2015, 22:37:35 »
Brate sta je to!?
Koliko znam, primanja sredstava su omogucena za sRbiju od ne tako davno. Nisam probao i ne mogu da tvrdim.
No, ono sto mogu da tvrdim je da povrat novca funkcionise kako i treba. Situacija gde si nesto platio sa PP i zbog nekog razloga primas taj isti novac nazad... Taj novac leze nazad na bankovni racun. Prvo na PP pa tek onda na bankovni racun. To traje neko vreme ali ne vise od 15ak dana. Nisam siguran za brojke tako da me ne shvataj za ozbiljno. Imao sam par scena da vracam novac nazad. Ako se dobro secam, uvek sad bio oderan za taj postupak. E sad da li je do konverzija ili neka naplata u ime toga od strane banke ili PP, ne znam. U svakom slucaju, vraca ti se manje nego sto si platio. Mogu tacno da proverim ako nekog interesuju iznosi...

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #25 poslato: Jul 02, 2015, 22:44:52 »
ima na My account opcija withdraw koja omogucuje povratak na internet karticu ali naplacuju 4$ plus kursne razlike drugog nacina neznam da ima

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
« Odgovor #26 poslato: Jul 02, 2015, 22:50:40 »
Da, da! Ima ta opcija da vuces novac nazad koji se naplacuje. No, ako ostavis, navodno svakog prvog (ili kojeg vec) sami salju novac nazad bez te provizije.
Cudno tu meni nesto smrdi jer nikad nisam doziveo tako nesto. Garant je neka kompleksinja fora. Mora comid da se javi nazad sa tacnijim opisom sta i kako.

Van mreže comid

• Full Member
  • Thank You
« Odgovor #27 poslato: Jul 02, 2015, 23:02:39 »
Ja imam nekih 8 € na pp,i tako vec 2 meseca,mogu ja njih da potrosim,ali nisu na kartici,a nemoze da se sabira pp+kartica.

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
« Odgovor #28 poslato: Jul 02, 2015, 23:26:52 »
Cekaj ali odakle tih 8E? Ako si ih primio putem povrata novca, tipa platio si i treba da ti vrate, mora da legne na racun. Ako si povukao sredstva od nedakle, bez placanja, to vec ide na ne ispitani nacin sa moje strane i ne mogu dati savet.
Aj' samo malo opisi situaciju i sigurno ce se naci resenje. Ima nas tu sa razno raznim situacijama. :)

Van mreže comid

• Full Member
  • Thank You
« Odgovor #29 poslato: Jul 02, 2015, 23:37:43 »
Popunjavane anketa i oni ti plate.Sta ako imamo nekog da nam posalje pare,to bi isto bio preoblem.