Autor Tema: PayPal - kratak vodic  (Pročitano 9044 puta)

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +79/-4
PayPal - kratak vodic
« poslato: Novembar 03, 2012, 18:35:47 »
PayPal je pomenut na sto razlicitih mesta na forumu, ali nema konkretna tema koja bi pomogla forumasima komentarima na jednom mestu.

Elem, PayPal se moze registrovati sa American Express karticom. Znam da je Intesa izdaje, nisam gledao da li ima jos kod neke banke. Znam da nema kod Komercijalne.

Naravno, i dalje se mora registrovati na neku okolnu zemlju. Prilikom registracije stavljate svoje tacne podatke, samo sto u opciju "Region" stavljate Srbija, a pod drzava stavljate Hrvatsku ili BiH.

U praksi to izgleda ovako:

1. Ako registrujete na Hrvatsku:

a) postarina je ista za slanje iz Poljske (Inawera) kao i za Srbiju.

Posto PayPal ne dozvoljava ni slanje za Srbiju ako je narudzbina/PP nalog iz Hrvatske, placanje funkcionise tako sto popunite sve svoje podatke istinito, samo pod grad napisete npr. Beograd/SERBIA a zemlju stavite Hrvatsku.

Obavezno u polju za komentar napisete da posalju za Srbiju a ne za Hrvatsku, i tu ponovo navedete adresu i zemlju isporuke. Takodje posaljete mail sa brojem narudzbine i tekstom unetim u vec pomenuto polje za komentar. Iako vam Irek moze reci da je komentar u narudzbini dovoljan, ipak obavezno posaljite i mail. Jedini put kada sam ga poslusao, poslali su posiljku za Hrvatsku.

b) postarina za narudzbine sa HealtCabin je za Hrvatsku jeftinija par dolara. Prilikom narudzbine popunite isto kako je gore opisano (sve tacne podatke, grad Belgrade/SERBIA).

Vazno - nakon placanja narudzbine, razliku u ceni postarine platite direktno njima. Odete na vas PP nalog, na opciju Send money, unesete njihov mail webmaster@healthcabin.net (na PP mejl predstavlja "broj" racuna), razliku u iznosu koju treba doplatiti, u napomeni stavite da je to razlika za postarinu za narudzbinu broj xxxyyy i posaljete pare. Onda im preko help desk-a posaljete poruku/"ticket" o tome da paket posalju u Srbiju na tu i tu adresu, i naglasite da ste platili razliku u postarini.

Kada god pisete ticket ovim povodom, na kraju zamolite za odgovor. Cisto da umirite sami sebe kada vam potvrde da je sve ok... a uvek to urade.

c) kada narucujete sa HeavenGifts-a nema potrebe bilo sta dodatno da radite. Za razliku od prva dva sajta, HG nije povezan sa PP na nacin da se prepoznaje adresa slanja koju ste naveli. Dovoljno je da popunite svoju adresu, najnormalnije stavite zemlju isporuke Srbiju i platite putem PP. To je cela prica.

2. Ako registrujete na BiH:

a) postarina za slanje iz Poljske (Inawera) je skuplja 10 evra. Za Srbiju i Hrvatsku je 8 i nesto evra, za BiH je 18 i nesto evra do jednog kilograma.

Ovaj problem se resava na sledeci nacin - uradite narudzbinu, popunite svoju adresu (ostavite Srbiju kao zemlju slanja, nema potrebe da stavljate BiH), a zatim kliknete za placanje putem Bank transfer.

Kada odradite sve korake, odete na vas PP nalog, opcija Send money i platite direktno na Inawerin PP racun - igavt@interia.pl

U napomenu unesete da placate za narudzbinu broj xxxyyy, a zatim posaljete i mejl Inaweri sa naznakom da ste im platili direktno na PP za narudzbinu xxxyyy. Ostalo oni odrade za minut.

b) postarina za narudzbine sa HealtCabin je za BiH ista kao i za Srbiju. Nema potrebe nista dodatno da placate kao prilikom narudzbine sa PP registrovanim na Hrvatsku.

Prilikom narucivanja, popunite sve kako je i ranije objasnjeno (grad Belgrade/SERBIA) a drzavu stavljate BiH. Onda im posaljete "ticket" u kojem ih zamolite da posalju za Srbiju a ne za BiH, i trazite odgovor/potvrdu. To je cela procedura.

c) kada narucujete sa HeavenGifts-a procedura je identicna onoj gde je PP nalog/AMEX kartica registrovana na Hrvatsku.

NAPOMENA - Iako vecina verovatno zna, nije zgoreg napomenuti: AMEX kartica je kreditna kartica, nije debitna tako da odredjeni iznos sredstava uvek "stoji" na njoj. Kao takva je podlozna eventualnoj online kradji, mada ukoliko placate iskljucivo preko PP, ta sansa je minimalna. Dalje, sam PP ima svoj mehanizam osiguranja, tako da obicno vracaju pare na racun korisnika ukoliko se dokaze da je pokraden.

I pored toga sto je sansa da se kradja desi minimalna, najbolji savet je da izracunate koliko vam optimalno para u proseku za kupovinu po jednom paketu treba i zatrazite da vam stave toliki limit (cak iako imate mogucnost da dobijete veci). 100-200 evra limita je sasvim dovoljno za normalne parilacke potrebe, cak mislim da je 100 sasvim dovoljno, ali opet - procenicete najbolje sami.

Sistem "odrzavanja" je u neku ruku slican debitnoj kartici. Kod debitne prvo polozite sredstva na racun pa kupujete, ovde su sredstva vec na racunu ali je potrebno da podmirite potrosena sredstva do datuma naznacenog za izmirenje vasih mesecnih obaveza. U suprotnom vam banka zaracunava kamatu.

To je uglavnom cela prica. Koristite AMEX iskljucivo uz PP, za kupovine direktno od prodavca je najbolje da se drzite dobre stare debitne internet kartice.

Za druge online prodavnice koje imaju PP kao mogucnost placanja, uvek sve prvo dogovorite preko mejla. Koga god sam kontaktirao je bio spreman da izadje u susret i posalje za Srbiju (uz doplatu za postarinu, ukoliko postoji razlika). Cak i oni koji Srbiju nemaju navedenu u listi zemalja, u najvecem broju slucajeva hoce da posalju. Sve je stvar dogovora, ali nikada nemojte prvo da platite a zatim da se dogovarate.

Nadam se da ce ovo nekome biti korisno.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
  • Thank You
Odg: PayPal - kratak vodic
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2012, 19:31:43 »
Update - Verifikacija PayPal racuna

PayPal bez verifikacije mozete koristiti za kupovinu do odredjenog iznosa, nakon toga morate verifikovati PP da biste nastavili njegovo koriscenje.

Postoje dva nacina verifikacije - preko vaseg bankovnog racuna i preko kartice. Drugi nacin je jednostavniji, pa se drizte njega.

Procedura je sledeca:

1. Ulogujete se na svoj PP acc i kliknete na Get verified

2. Izaberete opciju Link and confirm my debit or credit card i kliknite Continue

3. Na strani gde se nalaze vasi podaci samo kliknite Continue

4. Ovo je korak gde ce pisati da vam je PP skinuo 1.95$ sa vase karitice i da ce se naplata videti na vasem mesecnom izvestaju. S obzirom da sam odavno odradio verifikaciju, ne mogu priloziti odgovarajucu sliku. U izvestaju ce vam u broju transakcije izmedju ostalog stajati i PPXXXX (gde su XXXX cetiri broja koja koristite za verifikaciju).

5. Kada dobijete mesecni izvestaj, nadjete kod, odete na vas PP acc i u predvidjeno polje za verifikaciju unesete kod i kliknete Continue.

6. Vas PP nalog je verifikovan.

Van mreže BlueAngel

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 21
  • Ugled: +29/-0
« Odgovor #2 poslato: Novembar 03, 2012, 23:59:46 »
Ja još ne planiram ovo da koristim,ali nekome ce trebati.  Svaka čast za ovoliki trud.  :13:

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 189
  • -Receive: 202
  • Ugled: +488/-3
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2012, 02:54:03 »
nemoj slucajno ;D 

Mesecar, jesi li 100 posto siguran da prolazi American Express ? mene je receno da PP prati zemlju dje je izdata kartica....
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2012, 16:07:48 opushteno »

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
  • Thank You
« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2012, 14:13:15 »
Tek sad videh ovu poruku/pitanje, ne znam kako mi je promaklo. Radi 101%.  :sleeping:

Van mreže mazda323

• Full Member
  • Thank You
  • Ugled: +12/-24
« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2012, 18:26:47 »
da radi i  ja sam sa i beja uzimo neke stvari i to intesina american expres ,samo ako je dinarska naplacuje zamenu valuta ! Dinar /dollar /evro  ,ali je to sve na kraju tri posto same kupovine!

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
  • Thank You
« Odgovor #6 poslato: April 10, 2013, 08:05:36 »
Zaboravite sva ova uputstva, PayPal je i zvanicno dosao u Srbiju.  :hooray:

Van mreže vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1316
  • -Receive: 2060
  • Ugled: +3311/-0
  • Pol: Muškarac

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10281
  • -Receive: 9798
  • Ugled: +21550/-0
« Odgovor #8 poslato: April 14, 2015, 11:01:47 »
lepa vest :13:

Van mreže vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2015, 08:47:50 »
Ima li neko iskustvo sa refundiranjem novca situacija je sledeca
Placanje izvrseno sa paypalom novac skinut sa intesa internet kartice, roba koja je kupovana nema na stanju i zatrazio sam ponistenje transakcije i povrat novca, novac refundiran i to stoji na mom nalogu paypala medjutim na paypalu nema tog novca, dali je paypal taj novac prosledio nazad na visa internet karticu i dali je potrebno neko vreme da bi se video na racunu banke intese jer ga ja trenutno ne vidim. Znaci nema novca ni na racunu paypala ni na racunu banke intese. Ako neko ima iskustva neka napise

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1010
  • -Receive: 619
  • Ugled: +2322/-0
  • Samo jako
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2015, 12:39:13 »
Vracen ti je novac na racun banke, treba par dana da se pojavi.
Ne brini nista, vise puta sam imao refund. Zadnji put sam nesto platio kada je dolar bio slabiji, pa kada su mi vratili bilo je cak 2-3 eur-a vise. Obicno puknes malo na konverzijama i kursnim razlikama.
Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2015, 13:24:26 »
Hvala za info

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10281
  • -Receive: 9798
  • Ugled: +21550/-0
« Odgovor #12 poslato: Maj 14, 2015, 18:44:29 »
Evo i upitstva kako prebaciti novac sa PP na karticu:
ivart.org/2015/05/kako-prebaciti-novac-sa-paypal-a-na-karticu-fizicka-lica/

Ipak, kome se ne zuri bolje da to ne radi, jer PP po automatizmu prebacuje novac na pocetku meseca, a kada sami pokrenemo prebacivanje placamo 5$

Van mreže vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #13 poslato: Maj 25, 2015, 15:36:22 »
Nikako ne treba za paypal koristiti dinarsku karticu vec samo deviznu ili internet karticu u dolarima ili evrima
ko placa sa dinarskom obracunski kurs je 125.88 dinara za 1 evro
« Poslednja izmena: Maj 25, 2015, 18:41:42 Nez »

Van mreže comid

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 17
  • Ugled: +30/-0
« Odgovor #14 poslato: Maj 25, 2015, 15:40:44 »
Imam na pp 8evra,jel mogu da pazarim ili pare moraju biti na kartici?