Autor Tema: eGo CC 2.4 ml clearomizer - upoznavanje i odrzavanje  (Pročitano 3837 puta)

Na mreži Bet

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 335
  • -Receive: 3191
  • Ugled: +4198/-0
  • Pol: Muškarac
eGo CC 2.4 ml clearomizer - upoznavanje i odrzavanje
« poslato: Novembar 03, 2012, 01:22:30 »
  • Publish

• Poznati su i pod imenom Kanger T2 koji i jeste originalan brand.

Definitivno jedan od najzastupljenijih klirova kako kod nas tako i u svetu sto zbog povoljne cene, kako samog klira, tako i zamenjivih glava grejaca koje se mogu kupiti u rasponu od 1.5 do 2.5 ohm-a ( Ω).

To naravno nije jedini i razlog.
    Korisnici ovog klira ga karakterisu kao klir dobre zapremine, lakog odrzavanja, dobrog protoka vazduha, obimne pare, izrazenog TH (thought hit-a)...
    U odnosu na vecinu svojih konkurenata, karakterise ga topla para jer je grejac postavljen skoro pri samom vrhu tela i veoma je blizu drip tipa.

Sastoji se od: drip tipa, samog tela klira i glave grejaca.

Jos jedno zanimljivo resenje predstavlja silikonski levak koji zadrzava tecnost i omogucava da fiber uvek bude natopljen tecnoscu cime se minimalizuje mogucnost dry hit-a.

Nazalost od skoro su u proizvodnju iskljucivo glave bez tog levka i sa duzim fitiljima. Neki korisnici ne osecaju razliku, neki "placu" za silikonskim levkom.

Kao i svaki klir, atomizer, kart... ima svoje mane.
    U nastavku posta cemo predstaviti ciscenje, zamenu grejaca (ukoliko neko zeli sam to da radi) i izneti par resenja odredjenih problema ovog klira.

Ciscenje:

Zamena grejaca:

U vezi dry burna:
    nakon sto odradite dry burn, da biste izbegli eventualni zagoreli ukus, klir treba ponovo oprati u toploj vodi, osusiti i tek onda sipati tecnost i koristiti ga.

U vezi curenja tecnosti:

Tenosto ponekad hoce da udje u kanal za vazduh kada se odvratanjem tipa odvrne i glave.
    Resenje se ogleda u skidanju klira sa baterija, tecnost se izduva kroz klir, maramicom se obrise ostatak tecnosti sa konektora tj. plus pola i moze se nastaviti sa parenjem.
    Ako to ne pomogne pristupa se drugom "sistemu:
    donja gumica u obliku levka se povuce malo na gore, tj. prema fiberu kako bi se smanjio protok tecnosti direktno na grejac kroz "otvore" na glavi klira.

U vezi dry hit-a:
    donja gumica u obliku levka se povuce malo na dole, tj. suprotno od fibera cime dobijamo veci protok tecnosti do fibera.

P.S. Ukoliko neko misli da nesto treba da se doda neka mi posalje PP.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 190
    • -Receive: 202
    • Ugled: +488/-3
    Odg: eGo CC 2.4 ml clearomizer - upoznavanje i odrzavanje
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 18, 2014, 15:49:15 »
  • Publish
  • Imam neki problem u vezi ovih klirova, ne znam jeli to do njih ili do mene. Odradim setup, radi sve ok, i odjednom nece da opali, pa onda oce. Skinem drip tip, odvrnem malo ono "tijelo" i opet proradi. Nedje se gubi kontakt...

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    Odg: eGo CC 2.4 ml clearomizer - upoznavanje i odrzavanje
    « Odgovor #2 poslato: Septembar 18, 2014, 15:54:26 »
  • Publish
  • Verovatno ti je plus pol upao dublje u bateriju, a to se desava kod preteranog pritezanja klira. Uzmi tanak srafciger, nesto uzano i polako izvlaci plus pol napolje. Inace i kod mene se to desava na jednoj eGo bateriji, ali ona je prastara i na izdisaju i imam isti metod...odvijem malo klir i vratim ga nazad. Radi!