Autor Tema: Kako postici isti ukus  (Pročitano 4326 puta)

Van mreže sokan

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 13
  • -Receive: 1
  • Ugled: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Kako postici isti ukus
« poslato: Oktobar 27, 2017, 18:56:52 »
  • Publish
  • Do sada sam pario na Ego C4 tecnost Hangda RY4 12mg nicotina sa grejacem od 1,5 Ohma i bio sam zadovoljan ukusom.Od pre nekoliko dana imam iStick Pico Mega mod.Medjutim nema sanse da nadjem ni priblizno slican ukus pare.Moje pitanje je da li da probam motati novi grejac da bi dobio otpor 1,5 Ohma ili mozda gresim u podesavanjima.Trenutno koristim grejac 0,3 Ohm na 20W.Imam kinesku zicu 316L SS, 26 AWG, 0.4mm i Kanthal A1, 24 AWG, 0.5mmImage already added

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10971
    • -Receive: 10543
    • Ugled: +22295/-0
    Odg: Kako postici isti ukus
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2017, 19:41:05 »
  • Publish
  • Koji atomizer koristis na pico mega? Pretpostavljam Melo 3, s' obzirom da se on prodaje sa njim u kutu? Logicno je da ni u kom slucaju ne mozes da dobijes isti ukus kao na CE4, jer se radi o totalno razlicitom konceptu. Dok je CE4 tipican M2L, Pico mega ili sta god da se prodaje u kompletu sa njim (ako si uzeo kit), je klasican plucas. Znaci atomizer za direktno povlacenje, ono simuliras usisivac. Tu ne pomaze ni motanje ni bilo sta, jer je rupa za dovod vazduha prevelika za normalno povlacenje. Ne znam kakve su glave na tom Melu, ali pretpostavljam da je vertikalni grejac. Mozda bi pomoglo neko motanje oko neceg tanjeg, ali plasim se da bi morao da natrpas veliku kolicinu vate oko njega sto bi ga opet ugusilo, narocito u kombinaciji sa njegovim rupama za dovod tecnosti koje su predvidjene za direktno povlacenje i daleko vecu snagu.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8885
    • -Receive: 11316
    • Ugled: +13751/-0
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 27, 2017, 19:52:44 »
  • Publish
  • da bi dobio otpor 1,5 Ohma

Ne mozes koristiti zice ..

316L SS, 26 AWG, 0.4mm i Kanthal A1, 24 AWG, 0.5mm

Treba ti kanthal 0.25mm i neki atomizer da radi priblizno kao C4...trenutno mi ne pada nista drugo na pamet osim Protanka 2  :yes:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2017, 20:09:54 »
  • Publish
  • Moze ako mota oko atomizera :D Taj detalj mi je promako. Svakako ni CE4 nije bas najsrecniji izbor. Ako je to onaj prvi, top coil sa fiberom, on je sam po sebi fabrika onih stetnih hemikalija. Ako je neka varijanta Aspire sa donjim grejacem, onda je ok.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1589
    • -Receive: 1546
    • Ugled: +1839/-0
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2017, 20:59:01 »
  • Publish
  • Eleaf Melo 3 M2L grejač: Aspire Triton 1.8 Ohm

Postoji i Aspire Triton rta system rba
    Tu se mota vertikalno oko 1.5 - 2 mm, kako tebi odgovara, diametar će biti rupa za vazduh

Sony Xperia ZR

Van mreže sokan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2017, 21:01:08 »
  • Publish
  • Mozda sam se pogresno izrazio, treba mi priblizno isti ukus ili neki savet kako da podesim ovaj mod da bih dobio nesto slicno.Za sada dobijam mnogo pare koja me"ugrize"za grlo  (ne znam kako se zove taj izraz)ali mi to nema nikakav ukus,kao slamu da sam zapalio, ne znam drugacije kako da se izrazim dobijem onako nekakav neodredjen ukus za razliku od tog Ego gde se mogao razaznati ukus karamele,meda pa cak i malo duvanskog ukusa
    Image already addedImage already added

Van mreže sokan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2017, 21:02:24 »
  • Publish
  • E ovo bi mozda moglo pomoci sto mi je Djiva predlozio
    Image already added

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2017, 22:09:05 »
  • Publish
  • Na ukus ne utice mod, vec atomizer. Taj atomizer koji ti imas (jos uvek nismo dobili potvrdu da je to melo 3 ali polazimo od pretpostavke da jeste) nikad ti ne moze dati ukus koji ti zelis. Para te verovatno grize za grlo zato sto vuces na pogresan nacin za taj atomize. Taj atomizer se vuce direktno u pluca, ono kao kad dises, vuces punim plucima (valjda sam dobro objasnio, nemam iskustva sa takvim atomizerima). Ovo sto je Djiva predlozio bi pomoglo ako je siguran da odgovaraju grejaci id tritona, ali gde ih naci? Taj atomizer nikad nije bio popularan. Mislim da je za tebe najbezbolnije resenje da nabavis drugi atomize koji je predvidjen za povlacenje kao kod cigara, odnosno kao kod CE4.

Van mreže sokan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2017, 22:14:06 »
  • Publish
  • Da, Melo 3 je u pitanju.Dajte predlog koji drugi bi dosao u obzir
    Image already added

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2017, 22:31:55 »
  • Publish
  • Da, isprobano, 100% su kompatibilni.
    Znači ne Triton Mini(to je za Nautilus), nego obična Aspire Triton glava 1.8 Ω! 
    http://vapingunderground.com/threads/aspire-atlantis-coil-fits.110143/

Ideja
    Eleaf ECR rba glava - eventualno reducir ubaciti u plus pin(?)

Može se koristiti i Atlantis rba, Anyvape Segatank rba, etc etc
    https://vapingcheap.com/atlantis-rba-coil-head/

Fabrička Eleaf ECML glava od 0.75 Ohm je takođe predviđena za M2L ;)
    http://www.eleafworld.com/ecml-0-75ohm-head/
    Sony Xperia ZR

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Oktobar 27, 2017, 22:57:42 »
  • Publish
  • Svasta se danas zove M2L, a nije. Nisam probao i ne mogu da tvrdim, ali ta glava od 0.75 mi je sumnjiva. Mozda gresim, ali mislim da je bolje da uzme nesto provereno, nego da ceka neku teoretsku M2L glavu iz kine i da se ponovo razocara.

Sto se atomizera tice, ima ih dosta ali jako malo stvarno dobrih. Ako ti nije cimanje da motas grejace, kajfuni (osim 5) su sigurica. Imas trenutno u oglasima Ezgetap prodaje veoma povoljno kaju lite. Zatim Rose, Taifun i ne znam sta jos :017:  Ostalo je sve tu i tamo. Ako zelis da kupujes glave, a da mozes i da namotas ako zelis, onda je jedino dobro resenje Ego One ili nesto sto koristi iste glave.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2017, 05:48:25 »
  • Publish
  • Joyetech Ego One Mega, Mega V2, Tron S ili Tron T (ove su od 4 ml, ima modela sa manjom zapreminom)
    Fabrički CL (ili CLC keramički) grejači od 1 Ohm su za M2L, rupa za vazduh je 1.8 mm (vertikalni), kao i novi proCL SS 316 od 0.6 Ohm.
    Skoro isto toliko košta CLR rba(+poseduje  prsten za podešavanje dovoda tečnosti), već je spreman za korišćenje(klasičan/horizontalni), u početku je dovoljno menjati samo vatu povremeno po potrebi (očistiti prvo žicu/dry burn), međutim cela reparacija je veoma jednostavna.
    Ovi atomizeri su popularni, dobri, jeftini.
    Prodaje se kod nas na više mesta, ako možeš čekati najbolje iz Kine naručiti. :)

Kanger Subtank/Toptank Mini +rba

Ovaj atomizer možeš koristiti u početku sa Evod, Protank, Aerotank glavama(kupuje se posebno) koje svi poznajemo; možeš birati fiber, vatu, dual coil, vertikalni, bilo koji po tvom ukusu (samo treba navući još jednu silikonsku gumicu na dimnjak grejača kod 'manjih' vrsta) ; reparacija je takođe moguća.
    Kasnije kad malo bolje uđeš u fazon, možeš da praviš svoj setap na pravom rba deck -u (sa šrafovima/rba dolazi sa atomizerom), ako će biti previše vazduha, veoma lako se može napraviti reducir od mesh mrežice, lako je naći i teflonske cevi, ili jednostavno se mota micro coil, pa se to ubaci :)
    Fabrički grejači kod Subtank Mini -ja su za DL korišćenje, to možeš staviti sa strane, zaboraviti, pokloniti, bilo šta :D
    Toptank Mini vs Subtank Mini ; Toptank ima ' top fill ', punjenje odozgo, ali može i na klasičan način.

Ovi hibridni modeli nisu bolji od Kayfun ili Taifun atomizera, čisto su praktičniji i univerzalni.
    Ako odlučiš za nov atomizer, imaćeš više informacija, lakše ćeš naći to što tebi odgovara. ;)
    Vape on!

Sony Xperia ZR

Van mreže sokan

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Oktobar 30, 2017, 17:15:44 »
  • Publish
  • Zahvaljujem svima na odgovorima.Na FT sam jedino nasao ovaj Toptank Mini Styled Sub Ohm Tank Clearomizer pa me zanima jel on odgovara.Takodje me zanima da li na ovaj Melo 3 odgovara glava Joytech eGo ONE CLR ili neka druga RBA glava dok to ne dodje ako ga budem narucivao.Zahvaljujem

Image already added

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Oktobar 30, 2017, 17:32:08 »
  • Publish
  • Sorry, za Toptank Mini styled će neko drugi, stvarno nemam pojma o klonovima.

Ne može Ego One CL/CLR grejač u Eleaf Melo 3.

Kompatibilni rba ;
    Eleaf ECR (mora neki reducir ili drugi pin za M2L)
    Aspire Atlantis 2 rba 2, ili Anyvape Segatank rba (ovde isto mora da se smanji rupa za vazduh)
    Aspire Triton rta system rba (rešenje je vertikalni grejač oko 1.5 - 2 mm diametar)

Fabrički pravi M2L grejač za Melo 3 je Aspire Triton od 1.8 Ohm.
    Eleaf ECML 0.75 Ohm je takođe za M2L.
    Već je napisano u ovoj temi ;)

Sony Xperia ZR

Van mreže Svemir

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 6
    • -Receive: 15
    • Ugled: +15/-0
    • elektronske cigarete
    Kako postici isti ukus
    « Odgovor #14 poslato: Oktobar 31, 2017, 10:14:17 »
  • Publish
  • Mnogo opreme je ovde naredjano u postovima zbunicete coveka na kraju. Ono sto mislim da je svima promaklo je to da covek pari 12mg tecnost. To na Melo atomizeru je ravno samoubistvu.
    Savet za kolegu,
    Kupi neku tecnost jacine 6 mg idealno bi bilo 7-8mg ali ne verujem da proizvodjaci prave tu jacinu.
    Sipaj u Melo atomizer i podesi snagu na 20-25w pa ces da vidis da li "grize" za grlo ili je ok