Autor Tema: Cthulhu Mod Hastur MTL RTA  (Pročitano 2010 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7274
  • -Receive: 10071
  • Ugled: +12506/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Cthulhu Mod Hastur MTL RTA
« Odgovor #15 poslato: Novembar 17, 2017, 13:53:27 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7274
    • -Receive: 10071
    • Ugled: +12506/-0
    « Odgovor #16 poslato: Novembar 23, 2017, 19:54:58 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže kinkel

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 560
    • -Receive: 627
    • Ugled: +627/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #17 poslato: Decembar 29, 2017, 07:34:32 »
  • Publish
  • Stigao i ss sa dodatnim setom reducira za mtl.. tc naravno radi, a reducir 2x1mm savrsen za mene. Veoma sam zadovoljan.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9686
    • -Receive: 9120
    • Ugled: +20872/-0
    « Odgovor #18 poslato: Mart 23, 2018, 13:08:32 »
  • Publish
  • U poslednje vreme slabo iznosim svoje utiske po pitanju opreme, jer mi se uglavnom nista ne svidja, pa mozda ispadam dzangrizav i smesan u odnosu na one hvalospeve sa youtube. Pre neki dan sam na poziv kolege izneo svoje utiske o jednom atomizeru, i svi su videli kako se to zavrsilo. Sad imam traume, pa cu biti obazriv da ne povredim necija tanana osecanja ;D  Hastur sam probao dosta odavno, i verovatno ni sad ne bih pisao o njemu da nisam upitan na PP resio da odgovorim javno.

Sto se mene tice, Hastur je jos jedan poluproizvod, odnosno klon. Klon Sirena, sa unapredjenim resenjem za dovod vazduha i unazadjenim nacinom punjenja. Rekao bih da ideja autora nije bila da napravi dobar atomizer, vec da pokrije sto vise potencijalnih kupaca, i u tome su valjda uspeli? Sto marketingom, sto izmenljivim rupama za dovod vazduha, u glavnom, ovaj atomizer je popularan medju MTL kolegama. A rekao bih, da je glavni razlog za uspeh to sto smo po svaku cenu gladni novotarija, jer mislim da se medju starijim modelima moze pronaci dosta toga daleko boljeg. Meni se bas nista nije svidelo osim delimicno te izmenljive rupe, a i to sam ranije uspesno prilagodjavao svojim potrebama... Mozda cak i bolje nego oni. Stavili su gumicu na pogresno mesto. Umesto da bude na cepu i lako izmenljiva, ona je u rupi. Ovo otezava njenu zamenu kad se osteti, a ako ispadne, bice je tesko vratiti. Poklopac za punjenje, osim sto mi se svidja to sto jako malo dodaje na duzini atomizera, jako je lose resen. Nema granicnik koji sprecava njegovo okretanje u oba smera, pa samim tim postoji verovatnoca slucajnog otvaranja. Takodje, korisnik mora uz pomoc isecaja da pogodi koji je neki srednji polozaj, inace ce biti negde na ivici i lako se otvoriti slucajno. Gumice na poklopcu su mi takodje sumnjive. Dihtuju dobro, ali su mekane i ne odisu kvalitetom, a kada se potrose neophodno je pogoditi idealnu debljinu.

Za divno cudo, i ako nema dobro resen sistem za zatvaranje dovoda tecnosti do grejaca, nisam imao narocitih problema sa punjenjem, odnosno curkanjem i grgoljenjem. Za ovo mozemo zahvaliti poklopcu, koji je sa te strane dobro resen, jer ne potiskuje vazduh u tank prilikom zatvaranja. Ovo naravno ako se stavi dovoljno vate i ona lepo rasporedi u kanalima. U protivnom, bice, ako ne curenja, onda bar grgoljenja pri svakom punjenju. Pri dopunjavanju polupraznog tanka, grgolj je obavezan, jer nova tecnost potiskuje onu koja je vec unutra, a nista osim vate je ne sprecava da izadje u dovod vazduha.

Za dovoljnu kolicinu vate rekao bih da je idealno motati oko 2.5 mm. Ovo po nekom pravilu iskljucuje one najmanje rupe za dovod vazduha, pa samim tim trazi i vecu snagu. I ako postoje te bas tesne rupice, ja ovaj atomizer ne mogu svrstati u upotrebljiv onaj pravi tesni MTL. Sa motanjem oko 2mm,meni je on sasvim solidno radio, ali su i problemi sa curkanjem izrazeniji. Mislim da bi ga u oba slucaja (sa motanjem oko 2 i oko 2.5mm) bilo idealno koristiti u kombinaciji sa kontrolom temperature, pri cemu bi se sva tecnost iz tanka svaki put potrosila do kraja, i onda ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema sa punjenjem.

Sto se performansi u radu tice, meni je sasvim solidan. Nista specijalno, nista sto obara s'nogu, ali daleko od loseg. Nisam stigao da isprobam sve kombinacije, ali dobro je to sto je dosta modularan i vecina sebi moze pronaci zadovoljavajuci vejp. Sa jednom od tih manjih rupa (ne secam se tacno kojom), meni je imao taj neki kajfunski fazon, ali daleko losiji od moje ultrakratke kaje, pre svega zbog duzine. U ovome nisam kompetentan, jer dugo koristim te jako kratke atomizere kod kojih je putanja pare dosta mala, i ne osgovaraju mi ovi atomizeri koji su malo duzi. Naravno - Hastur nije dugacak atomizer, samo duzi od onoga sto sam navikao.

Da li je bolji od Berserkera? Mislim da ne postoji objektivan odgovor na ovo pitanje. Meni Berserker mnogo lepse radi i bolje izgleda. Sa druge strane, Berserker ima jako lose reseno punjenje, i tu je Hastur u prednosti. Oba atomizera zahtevaju paznju i znanje pri postavljanju setapa, a ako se pogresi, u Hasturu ce bar vise ostati u tanku ;D  Meni su oba jako neozbiljna i osim toga sto su novi, nemaju neku narocitu upotrebnu vrednost, bar u poredjenju sa nekim starijim modelima.

Ovaj tank moze biti dobar za nekog ko pocinje i jos uvek ne zna sta mu odgovara, naravno - ako dobro savlada postavljenja vate, i rekao bih, ako mu ipak vise lezi vise vazduha i veca snaga. Naravno, dobar je i za svakog ko je procenio da mu odgovara, a ovo je samo moje misljenje. Zamolio bih zadovoljne vlasnike da mi ne zamere i da iznesu svoje utiske.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 163
    • -Receive: 165
    • Ugled: +165/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #19 poslato: Mart 23, 2018, 14:18:41 »
  • Publish
  • Kada kolega Liberprint stavi akcenat na svoje ogromno iskustvo onda čovek može samo da aplaudira...iako se ne slažem sa nekolicinom stvari, osećam da nemam dovoljno znanja da diskutujem
    Ako se ovakvi postovi nastave, onda je celo ono prepucavanje (ne ponovilo se), imalo nekog smisla

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Mart 23, 2018, 14:42:49 »
  • Publish
  • Ne stavljam ni na sta akcenat, samo sam izneo svoje misljenje i utiske koji ne moraju da budu ispravni. A i nemam neko narocito bogato iskuatvo, vec sam samo ranije imao obicaj da o svemu sto probam napisem po neku rec, cesto i o onome sto ne probam iznesem svoja zapazanja, pa se stice takav utisak. Eto recimo, kolega Drako (nadam se da mi nece zameriti sto ga pominjem), koji je u ovom sportu relativno noviji od mene, je probao daleko vise atomizera od mene. Njega sam pomenuo jer je pre svega moj prijatelj, a zatim i zbog toga sto se ne ustrucava da iznese svoje misljenje. Moze se reci da uprkos stazu, ima bogatije iskustvo od mene. E sad, cesto se ne slazemo oko upotrebne vrednosti, jer on u svemu uglavnim trazi dobre strane, a ja lose. Ali, verovatno su oba pristupa ispravna, jer sve dok opis odgovara istini, onaj ko cita moze da stvori neku, bar do nekle realnu sliku. Na kraju krajeva, ova oblast nije nuklearna fizika. Ove nase sprave su mnogo prostije nego sto im mi dajemo na znacaju. O slavinama bi se vise moglo raspravljati, i jedini razlog zasto to nije slucaj je to sto smo mi valjda vise aktivni online nego vodoinstalateri.

Tako da, Vuce, Samo napred. Iznes svoje utiske i bez ustrucavanja reci sa cim se ne slazes. I verovatno ces biti u pravu koliko i ja, a zajednica ce biti bogatija za jos jedno iskistvo iz prve ruke. Sto valjda i jeste cilj.

mali edit:  I da - u temi o bersekeru niko nije porekao njegove dobre strane niti osporio njegove nedostatke, sto znaci da smo se ipak slozili. Jedina razlika je u tome sto je neko spreman da tolerise te nedostatke, a neko ne. Neko je spreman da vrsi prepravke odmah po vadjenju iz pakovanja, a neko ne. I na kraju, nekome je legao a nekome ne. Ja nikad nisam narocito postovao svoj novac, ali tudjih i 10 i 26 dolara postujem, i zato akcenat pre svega stavljam na nedostatke. A i sam sam primer da se jedan isti atomizer ako se pravilno izabere, i ma koliko bio star, moze koristiti godinama, pa sam misljenja da ne treba juriti za novitetima vec sacekati da se slegnu utisci i proizvod prodje test vremena.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 163
    • -Receive: 165
    • Ugled: +165/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #21 poslato: Mart 23, 2018, 15:05:10 »
  • Publish
  • Bez želje da započinjem raspravu meni ovaj atomizer daje bolju aromu nego Siren (iako je nesumljivo da su glavna rešenja preuzeta od Siren-a)...e sad, kako i zašto ne bih umeo da objasnim...takođe rekao bi da je začuđujuće univerzalan - od MTL do rDL, sve pokriva
    Ko voli 2mm grejače, može delimično da duplira vatu na ulazu u komoru (da je presavije ili barem jedan njen deo) i eto rešenja za grgolj i curkanje a da se dobije tesan MTL
    Ponavljam da zaista nemam nameru da se raspravljam, pa zato i stajem sa svojim opaskama...peace  :victory:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #22 poslato: Mart 23, 2018, 15:21:31 »
  • Publish
  • Konstruktivna rasprava i jeste cilj, ali ja ovde nemam u vezi cega da se raspravljam ;D Za aromu u odnosu na Siren bih se slozio. Sto se univerzalnosti tice takodje, to sam i pomenuo. Dupliranje vate mi nije palo na pamet, to verovatno resava problem.

opet edit: Sto rece jedan pametan kolega: rasprava i treba da se povede, ali o proizvodu a ne o sagovorniku. A ne kad se nema argumenata da se neko ubedi da se prelazi na licne uvrede i prozivke.

Van mreže kinkel

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 560
    • -Receive: 627
    • Ugled: +627/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #23 poslato: Mart 23, 2018, 15:41:57 »
  • Publish
  • Eh, ovo moderno doba, moras bas da pazis sta pricas i da se unapred izvinjavas i ogradjujes.
    Ja sam se sa ovim atijem dosta druzio. Imam sve moguce reducire, one sto dolaze uz njega i one za mtl kupuju se dodatno. Ono sto mogu da koristim od reducira kod ovog atija su 2x1mm i 3x0.8mm (ali tek posle intervencije .. sad je 2x0.8 1x1.2. Mala ali primetna razlika). Od reducira koji dolaze sa njim onaj 1.6mm i ponekad 2mm (ali tada je rdl blizi opisu). Svi ostali reduciri su il preuski ili presiroki za moj pojam.
    Najuzi reduciri 1, 1.2, 1.4mm daju uzasno uzan protok vazduha, sto u kombinaciji sa vecom komorom i jacim grejacem (veca snaga .. bar 10W) donekle moze biti ok, ali ako se pokusa pariti na grejacima koji, recimo u kfl-u rade na 8w .. onda nista od uzitka.
    Grejac - onako kako ja koristim - Zica ne tanja od 0.32 (samo kantal koristim, mada lepo radi i sa ss - proverio), precnik ne manji od 2.3 (imam takvu burgiju) ali uglavnom 2.5mm, vate je dovoljno, te nikada mi se nije desilo da procuri ili zagrgolji, a svakodnevno ga koristim. Ono sto u poslednje vreme koristim od grejaca je neki MTL klepton (nemam pojma koji, 5nav daje oko 1 om), u hasturu sa malo vecom snagom 15-16w i 1.6mm reducirom bozanstveno radi.
    Kao sto rekoh nisam imao bas nikakav problem sa ovom ss verzijom, o crnoj sam vec pisao .. prvi uzorci crne verzije su imali prefarbane kontakte, pa TC nije mogao da radi .. kada se ogrebe farba .. sve ok.
    Nzm, u poslednje vreme koristim malo "sire" atije pa mi je ovaj uz dogija sasvim ok za rotaciju u toku dana. 

Van mreže dgproduction

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 44
    • -Receive: 146
    • Ugled: +146/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #24 poslato: Mart 23, 2018, 17:03:09 »
  • Publish
  • Imao (black), probao, bacio... Uzas od atomizera, TC ne radi lepo, grgolji, ruzan... aroma solidno - jadna... ne preporucujem nikome apsolutno.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4448
    • -Receive: 5910
    • Ugled: +6736/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #25 poslato: Avgust 09, 2018, 14:20:27 »
  • Publish