Autor Tema: Odrzavanje navoja i ciscenje  (Pročitano 1213 puta)

Van mreže NikolaP

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +115/-0
Odrzavanje navoja i ciscenje
« poslato: Februar 07, 2013, 12:17:24 »
  • Publish
  • Posto polako krecem prebacivanje sa ego baterija na mehaniku, a evo uzeo sam i Bolta, ajd jedan savet.

Na DCA kucistu za 306-icu, na navojima se nahvatale naslage. Da li je oksidiralo ili ne, ne znam, ipak je to aluminijum. Takodje, hteo bih da sredim i navoje na Boltu, cisto da ih prebrisem i ocistim jer, koliko kapiram, moze doci do gubitaka u naponu zbog povecanog otpora kucista. Nije mi to sad problem, sumnjam da ce i biti, ali cisto sta preporucujete za odrzavanje opreme, prvenstveno mehanickih modova.

VIdim na ECF-u pricaju o Noalox pasti za uklanjanje oksida sa navoja. Sta je pandan tome kod nas?
    Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11023
    • -Receive: 10588
    • Ugled: +22340/-0
    Odg: Odrzavanje navoja i ciscenje
    « Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2013, 12:31:55 »
  • Publish
  • To je definitivno problem kod svih modova. Kada sam to prvi put cuo mislio sam da je preterivanje, dok nisam osetio na svojoj kozi drastican pad performansi. Ko koristi jace tecnosti verovatno nece primetiti tu razliku, ali meni je sa 4-6mg/ml razlika veoma primetna. Ja sam cistio navoje krpicom i alkoholom, i to menjajuci krpice sve dok ne ostane cista, odnosno dok navoji ne prestanu da ostavljaju sive tragove na njoj.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Odrzavanje navoja i ciscenje
    « Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2013, 12:47:06 »
  • Publish
  • Navoje mozes da ocistis i vlaznom maramicom,lako se skida oksid.