Autor Tema: Potrebno uputstvo  (Pročitano 6838 puta)

Van mreže Puk. Hans Landa

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +9/-0
  • Pol: Muškarac
  • Džaba široka ramena kad su muda malena
Potrebno uputstvo
« poslato: Januar 29, 2013, 23:57:49 »
  • Publish
  • Potrebno mi je uputsvo kao za retarda kako da narucim bazu i arome.Korak po korak kao za dete retarda od 8 godina :021:
    Hocu ulje od 5-9mg i jedno 5,6 duvanskih aroma, kao npr cowboy blend od FA :uff:

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    Odg: Potrebno uputstvo
    « Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2013, 00:56:50 »
  • Publish
  • Ovde na forumu nemamo retarde niti se iko od nas clanova tako oseca,nema glupih pitanja samo glupih odgovora ;)
    Reci mi za pocetak da li imas credit/debit/internet karticu?

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2013, 02:18:38 »
  • Publish
  • Nemam ja, ja samo sa kešom radim :ninja: ,[size=78%]Ima moja zena,ona narucuje preko neta[/size] :021: .
    Video sam na inawerinom sajtu nesto,pa ne znam jel dobro gledam. Uzeo bih neku dirty bazu sa 6mg i sa 0mg i univesal sa 12mg , i od aroma gold ducat,tobaco don hill,tobaco camel, chokolada i jagodu.
    I ja tripujem da je dovoljno da sipam u ove prazne flasice sto imam dodam kapi arome(ne znam koliko),odstoji (ne znam koliko) i sipam i dućkam.
    Inace mi odgovaraju od komercijalnih aroma FA cowboy blend i Joy Cigar pa se nadam da ce ove biti priblizne.
    Cini mi se da je isporuka u roku 5,6 dana.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2013, 02:35:39 »
  • Publish
  • Te dve baze bi trebao da pomesas i onda bi imao 200ml baze od 9mg.Bitno je da ih lepo izmesas,neka veca posuda i mikser za nes kafu.Imas u apotekama plasticnu ambalazu od 500ml,mozda i od 300ml nisam siguran i u nju sipas tu gotovu bazu.Tu gotovu bazu mozes posle da prespes u flasice od 10ml i onda dodajes aromu 6-8 kapi u zavisnosti koja je aroma.Kada stavis aromu liquid bi trebao da odstiji barem nedelju dana da se sve lepo prozme.Inawera je ok internet prodavnica gde mozes kupovati direktno karticom a sto se aroma tice mislim da bi ti legle US red mix i tobacco mada to ne mozes znati dok ne probas jer su ukusi razliciti.

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2013, 02:48:34 »
  • Publish
  • A da te pitam ja bih porucio te tri jacine baza, da bih mogao da parim razlicite jacine,jel moze da se samo doda aroma u bazu koja ima 6mg ili u nulu ili 12,da ih ne mesam medjusobno.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2013, 03:51:34 »
  • Publish
  • Moze i tako naravno. :victory:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11205
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2013, 09:33:00 »
  • Publish
  • A mozes i samo 12 i 0. Mesanjem njih dve u odnosu 1:1 dobijas 6, dodavanjem 50% 0 u 12 dobijas 9.

Van mreže DanijelM

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • Ugled: +37/-0
    Re: Potrebno uputstvo
    « Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2013, 11:01:31 »
  • Publish
  • Nadam se da cu ti pomoći ako savetujem šta da izbegavas - inawera univerzal baza 12mg - ima neku gorak ukus hemije I meni lično se nije svidela, možda poneka aroma I može lepo da se kombinuje sa ovim ali moj ti je savet da uzmeš za probu pg sa nikotinskom bazom (38mg), I arome posebno, pg I vg bez nikotina možeš posebno da uzmeš I u lokalu I razblazivanjem u zeljenoj razmeri doći ćeš do željene jačine

Sent from my skalamerija

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    Odg: Re: Potrebno uputstvo
    « Odgovor #8 poslato: Januar 30, 2013, 16:33:59 »
  • Publish
  • Nadam se da cu ti pomoći ako savetujem šta da izbegavas - inawera univerzal baza 12mg - ima neku gorak ukus hemije I meni lično se nije svidela, možda poneka aroma I može lepo da se kombinuje sa ovim ali moj ti je savet da uzmeš za probu pg sa nikotinskom bazom (38mg), I arome posebno, pg I vg bez nikotina možeš posebno da uzmeš I u lokalu I razblazivanjem u zeljenoj razmeri doći ćeš do željene jačine

Sent from my skalamerija

Da, citao sam i o toj kombinaciji pg 38mg, nego mi deluje malo komplikovanije da lepo uglobim miligramazu nikotina i odnos pg/vg, tipa 9mg,6 mg a da odnos bude 70/30 pg/vg :Scratch-Head:

Van mreže vlaves2000

• Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1367
    • -Receive: 2207
    • Ugled: +3458/-0
    « Odgovor #9 poslato: Januar 30, 2013, 20:34:39 »
  • Publish
  • skini ovaj kalkulator za miksanje http://ejuice-me-up.soft32.com/, nabavi par spriceva od 10 i 20 ml, nikotinsku bazu, cist pg i vg, arome, i destilovanu vodu kupis u ap0oteci humaninu od pola litre, ako ne mozes da se snadjes sa kalkulatorom pitaj u krajnjem slucaju kad sve to sakupis ja cu ti izracunati koliko cega ti samo reci koji razmer hoces nikotina i odnos pg/vg :096:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11205
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #10 poslato: Januar 30, 2013, 21:24:27 »
  • Publish
  • Ja licno kad bih se resio za miksanje, radije bih se odlucio za gotove baze u procentu koji mi odgovara. Pre svega zato sto se radi o bazama koje su predvidjene za inhalaciju a opet, dovoljno su jeftinije od gotovih tecnosti da bi se isplatilo. Istina, najjeftinije je kupiti bazu 38/50/100mg/ml i doterati je na "meru" domacim PG/VG-om. Ipak, inawerine baze kakve god bile, proizvode se u ecropskoj uniji i imaju kakav takav sertifikat za upotrebu inhaliranjem, sto se za domace PG/VG nikako ne moze reci, a cak i prodavci kriju poreklo kao zmija noge. Cak i da pitas nekog u apoteci da li smes da ih koristis za tu namenu, bez obzira sto su Ph.Eur, niko ti nece sa sigurnoscu reci da smes i niko nece smeti da ti garantuje da je VG biljnog porekla. Ne kazem da se nesto lose moze desiti cak vecina to rade, ali ipak ja to u svoja pluca ne bi mecao ;D  Mislim... jesam koristio i takve mikseve, ali jako kratko i ne ulivaju mi poverenje za dugorocnu upotrebu.

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 31, 2013, 01:34:26 »
  • Publish
  • Mislim da cu da uzmem sve da probam, i dirty i universal i vpg i samo pg36, za tu lovu cu ionako dućkati pola godine, mislim nije bacen kes. Jedino sto cu svakako nastaviti da kupujem Joy cigar i cowboy blend :pimp:

Van mreže Prle

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 13
    • Ugled: +1981/-0
    « Odgovor #12 poslato: Januar 31, 2013, 01:59:59 »
  • Publish
  • Veruj mi nije teško ukomponovati jačinu koju želiš. Nije kvantna fizika, ali nije ni za igrati se ako radiš sa bazama velike koncentracije nikotina (mislim na preko 38mg/ml).

Ostalo reši sve programčić koji ti je Vlaves predložio, par špriceva, mikser za nes, malo koncentracije (tvoje) i dobra volja.

I opet sam se naježio na Cowboy blend - još ne mogu da se rešim te traume od pre dva meseca, ako ne i više.  :banghead: :yikes: :sick:

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Januar 31, 2013, 04:56:28 »
  • Publish