Autor Tema: Biljni glicerin VG (vegetable glycerine)  (Pročitano 65811 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11051
  • -Receive: 12970
  • Ugled: +15405/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Biljni glicerin VG (vegetable glycerine)
« Odgovor #75 poslato: Jun 27, 2022, 22:26:15 »
  • Publish
  • Ok ,da ne otvaram novu temu nastavicu se ovde , dakle desavalo mi se da se vata stopi po sredini i setup nije trajao vise od 24h ..

a par postova iznad vidite da sam pazario izvesnu kolicinu glicerina cistoce 99.5% i normalno,  mixao tecnost i za parenje misleci da tih par desetina jednog procenta i nije nesto strasno...e pa jeste strasno  :lol:
    Mislim , nisam umro od toga daleko bilo ali sam blago je reci popizdeo menjajuci vatu svaki dan sto ne da mi nije bio obicaj nego ni na kraj pameti da cu tako nesto morati, jednom u 10 dana je sasvim ok..pa evo sad od kako sam zamiksao "krsten VG" nikakvih problema ..
    Dakle , kvalitet VG-a (u mom slucaju itekako jer je vecinski) igra ulogu koliko ce setup trajati  :017:  Ko bi rekao ?  :winksmile:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11051
    • -Receive: 12970
    • Ugled: +15405/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Biljni glicerin VG (vegetable glycerine)
    « Odgovor #76 poslato: Jun 29, 2022, 02:32:01 »
  • Publish
  • Nazalost , obrisan je post kolege Bobana kojim se dovodi u pitanje prethodna konstatacija kao i moj kako se navodi "sarkastican" ili kakav god odgovor na zahtev gore pomenutog..Steta , jer forum upravo i sluzi za razmenu misljenja i polemisanju na osnovu cinjenica u cilju pronalazenja istine a ne ici linijom manjeg otpora pa sta god je napisano neka plovi Dunav ce to svakako progutati a mi znamo sta znamo i to nam je dovoljno..ne , ja ne zelim biti ogranicen jer tako se ne stice znanje i ne kazu za dz da se covek najbolje uci na svojim greskama no ja sam staromodan i verujem da je pametnije uciti se na tudjim , radi toga s vremena na vreme nesto i napisem, a vi...kako hocete.
    Meni licno je drago sto postoje ljudi koji reaguju na njima naizgled neistinite tvrdnje koje se pisu na forumu i sam sam takav i to je mislim ok ..
    Sada cu postaviti stvari iz drugog ugla barem na kratko..

Koristio sam gorepomenuti Glicerin u miksu tecnosti za parenje unazad oko 3 meseca vrteci u krug 3 atomizera menjajuci im vatu svakog drugog dana ...sto bi znacilo da sam za svo to vreme izmenjao preko 100 setupa (grejace ponekad a vatu svaki put) i ocigledno nikako da ubodem pravu gustinu/kolicinu raznih vata kojih je takodje bilo 5-6 vrsta i sve sam nekako sumnjao da je mozda u vati problem jer nisam imao ni jednu sveziju da probam ,ma.. prosto mi se nikako nije dalo da parim jedan te isti atomizer vise od jednog dana za svo to vreme koriscenja ...medjutim ,jednoga dana se dogodi cudo, zamiksam drugi glicerin (za one koji nisu ispratili tecnosti koristim odmah) u isto vreme promenim i vatu po 126-ti put .. hmmm, necete verovati ali sam ovog puta bio toliko uspesan u njenom postavljanju da mi setup traje vec 5 dana bez ikakvih problema pa cak i 127-mi put je bio jednako uspesan ..
    Verovatno onih 125 puta pre toga jednostavno nisam imao srece sa postavljanjem vate , nemam drugog objasnjenja ali nije ni vazno zar ne  ;D

A sada se vratimo u stvarnost , drugari....ne znam kako kome ali meni ovakav zakljucak vredja inteligenciju  :wave:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D