Autor Tema: Ekstraktovanje iz duvana  (Pročitano 21452 puta)

Van mreže hybrid

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1707
  • -Receive: 714
  • Ugled: +2214/-0
Ekstraktovanje iz duvana
« poslato: Jul 16, 2014, 15:38:10 »
  • Publish
  • Malo pre citah na ecf-u razne thread-ove,tj imaju ceo pod forum u ovoj oblasti.Ja sam uradio po sistemu monkey see monkey do ;D .Za probu stavio sam neki duvan koji imam u kuci neki american spirit(koji i nije bas neki) u bocicu od 10ml stavio duvan i pg.Ima kao dva nacina cold i hot extraktovanje.Za hot ili ti brzo treba potopiti duvan u pg i staviti u mikrotalasnu na 4,5 sekundi i valjda moze da se ekstraktuje(isfiltrira).Ja sam se odlucio za hladni metod,isto samo sto se ceka oko dve nedelje pre filtriranja.Javljam rezultate kroz par nedelja.Ja sam planirao da mi ovo bude neka osnova u kojoj cu dodavati vanilu,cokoladu,borovnicu itd ili pak u nekim duvanskim aromama.Evo par recepta sa ecf-a:

Pipe Tobacco Essence(Cherry Vanilla)

5% Pipe tobacco extract (cherry vanilla)
    3% French Vanilla TFA
    5% Honey TFA
    2% Flue Cure
    10%water
    12% 60mg/ml nic/vg base= 10mg/ml (including extract)
    63% VG

Heaven Cigar Essence

5% Cigar Extract
    5% Honey TFA
    5% French Vanilla TFA
    3% Flue Cure TFA
    2% Hazelnut
    5% water
    12% 60mg/ml Nic/VG base= 10mg/ml (including extract)
    63% VG

Ak ovo uspe tj svidi mi se,probacu i od nekog tompusa,duvana za lule itd :smart:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6100
    • -Receive: 10329
    • Ugled: +11155/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Ekstraktovanje iz duvana
    « Odgovor #1 poslato: Jul 16, 2014, 18:40:06 »
  • Publish
  • Fumantia...tj,dobices to,manje vise.
    Imam par ml slicnog koncentrata,tako je lepo da sve cekam da se posvadjam s nekim ovde pa da mu posaljem  ;D ali svi nesto fini...
    Sad ozbiljno,kada doziram ispod 1% moze lepo da "zaokruzi" regularnu aromu,sve preko toga mi izaziva neku mucninu.Ali,kao sto rekoh,i Fumantija ima musterije tako da sigurno nekom odgovara.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11404
    • Ugled: +23156/-0
    « Odgovor #2 poslato: Jul 16, 2014, 18:50:53 »
  • Publish
  • Ja ne znam sta je vama/nama ljudi? Pobegli smo od duvana a stalno nesto trcimo za njim :017:  Ima lepih aroma i moze se i bez tog smeca. Gxtrakovanje duvana vodi samo ubacivanju u ove nase lepe tecnosti onih stetnih sastojaka od kojih smo pobegli.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2014, 19:33:57 »
  • Publish
  • Pa to ti je zavisnost,ko narkomani smo mi bivsi pusaci  ;D
    Ja sam od onih sto vole sve da probaju (bez gresnih misli,sram vas bilo) pa tako i ovo.Na probanju se,otprilike, i zavrsilo.Aroma duvana kao takvog i cigareta nemaju veze jedno s drugim,sto zbog kile aditiva u drugim sto zbog sagorevanja.Duvan koji se pusi je suva trava-sticajem okolnosti sadrzi nikotin,neke druge nesto drugo...

Van mreže domino

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 98
    • Ugled: +674/-0
    • -
    « Odgovor #4 poslato: Jul 16, 2014, 19:50:33 »
  • Publish
  • Hibride, javljaj se na svaka 3 sata da znamo da nisi uvenuo  :13:

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 22
    • Ugled: +6314/-1
    « Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2014, 19:53:38 »
  • Publish
  • Fumantija je djubre koje nije za humanu upotrebu :th_coffeetime:

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2014, 19:59:06 »
  • Publish
  • Pa meni se do sad nisu uopste dopali ti ti ekstrati.Ni funamtija ni inawera.Ali nesto mi bilo dosadno pa reko da probam :smart: .Mozda ispadne nesto malo drugacije,sta znam.Ako se iole dobro pokaze probacu sa nekim duvanima koje volim da pusim ;D .@Liber ko kaze da sam ja pobegao,ja i dalje volim da zapalim koju pljugu.U ovaj sport sam usao iz radoznalosti i ostao u njemu.
    @Domino  za dve tri nedelje pocni da se brines :cap:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Jul 16, 2014, 21:49:53 »
  • Publish
  • Ma problem je sto svaki duvan u osnovi daje ukus suve trave ili sena.Za dodatnu aromu bi vaznija bila ili obrada - dimljenje,susenje ovako ili onako,neka fermentacija itd. ili neki dodatak koji se inace ubacuje u cigarete ( razne vanile,rogaci,kakao i sl. pa do teske hemije).
    Ovo pisem zato sto sam vec  probao pa da se ne razocaras.Probaj i sam,nije da ces se bas otrovati ali ces dobiti nesto nalik  "smederevskoj domacoj". Jedinu namenu koja sam nasao je da doda punocu drugim tecnostima ali dozirano u veoma maloj kolicini.Mislim da to  namena i kod IW TA i slicnih.
    I Liber je tu u pravu.Iako mogu ,uslovno, da poprave losu tecnost (isto kao i mentol,ko voli) dobru ce samo pokvariti.Jedino jos mogu da posluze kod novih korisnika da lakse "prebole" manjak cadji u plucima jer daju tu neku punocu,verovatno zbog nekih etericnih ulja ili tako neceg u njima.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2014, 21:59:52 »
  • Publish
  • Ma ono inawera djubrivo jos i mirise na duvan, TPA absolute dok ga je bilo je fenomenalno mirisao, ali ono fumantia cudo ima autenticni miris kokosinjca. E sad, inawera je stari proizvodjac i verovatno vec imaju razradjenu tehniku kako da to naprave da lepo mirise, a ovi domaci "italijani" videli post na ECF-u, pa ajd' krdzu u kacu sa propilen glikolom, jos ako je nisu oprali od kiselog kupusa...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Jul 16, 2014, 22:41:19 »
  • Publish
  • Ubedjen sam da od cistog ,neobradjenog duvana nema sanse da se napravi nesto upotrebljivo.Mozda od nekih aromatizovanih za lule,mozda neki dimljeni tipa Van Nelle i slicno ali "sa njive" nikako. Ako neki proizvodjac i i napravi siguran sam da ima bar neki dodatak,priznao ili ne.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Jul 17, 2014, 00:30:55 »
  • Publish
  • Pa ja stavio "trafikantski" duvan,onaj domaci pijacni nisam mogao ni da pomirisem a kamoli nesto vise.Ma za razocaranje koga briga ;D .Ako mi se ne dopadne wc solji sigruno hoce :smart: .Lako cu prezaliti 7,8ml pg-a.Ne ocekujem nista spektakularno cak vise mislim da ce biti gadno :sick: ,ali bitno je da se igramo :pimp:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Jul 17, 2014, 00:35:48 »
  • Publish
  • Uvek kad otvoris paklicu zamirise neka aroma. Ranije sam mislio da je to miris duvana, a sad kontam da su to aditivi i cesto pomirisem kad mi se ukaze prilika. Najcesce je to miris meda, a ima i vanile, lesnika, suvog voca... pa nas verovatno zato pojedine neduvanske arome podsecaju na duvan

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Jul 17, 2014, 01:06:46 »
  • Publish
  • Ma ko bi ga znao sta sve stavljaju u cigare :sick:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Jul 17, 2014, 02:07:59 »
  • Publish
  • Mislim da niko od nas to ne zeli da zna ;D
    Zapravo,posto ljudi stalno traze arome najslicnije cigarama,malo sam istrazivao ranije sta je to sto daje taj ukus i miris.Posto na netu svasta ima,spisak sastojaka je poceo da raste a kako se koja stavka pojavljivala tako sam imao sve manju zelju da to ikad probam.I ne samo da probam,uopste da cujem da postoji.
    Uveren sam da je,teoretski,moguce sastaviti tecnost ukusa skoro identicnog "analognim" cigarama ali bi,u takvom tecnom obliku,zakonski imala status identican nekim bojnim otrovima.

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Ugled: +2917/-0
    « Odgovor #14 poslato: Jul 17, 2014, 10:18:29 »
  • Publish
  • Ne znam kako je kod drugih, ali ja sam posle sedam dana parenja shvatio da ne zelim vishe nikad nishta slicno klasicnim cigaretama da probam. Tako da i kad naletim na neku tecnost koja ima tzv. "piksla efekat" , samo je odvojim u stranu ili nekom poklonim.  Tako da i kad bi neko napravio aromu-tecnost da bude i priblizno klasicnim cigaretama nikad je ne bih ni probao, to potpisujem. Jedino gde bih napravio izuzetak su rezani duvani, ali ne kad ih zapalish, nego vec kad otvorish kesicu duvana (kao npr. Virginia Gold...), pa zamirishe..., e o tom smeku bih vec razmislio  ;D