Autor Tema: Svasta nesto o punjenju...  (Pročitano 5257 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10711
  • -Receive: 12732
  • Ugled: +15167/-0
  • Pol: Muškarac
Svasta nesto o punjenju...
« poslato: Jun 17, 2017, 02:19:42 »
U proseku vecina nas koristi eksterne punjace sa max strujom punjenja oko 0.5A sto je rekao bih negde i zlatna sredina e sad primera radi ja punim svoje baterije strujom od 1A i nisam primetio da se one tom prilikom nesto vise greju nego inace ( 0.5A ) ali sam od skoro vlasnik moda koji ima ugradjen kontroler punjenja do max 2A i kada ga prikljucim na PC USB 2.0 radi azuriranja softvera prvenstveno primetio sam da se mod prilicno ugreje iako je struja pretpostavljam ogranicena na 0.5A .. Sta se tacno tu desava za sada nemam uslova da premerim ali sumnjam na to da se kontroler greje jer ne moze dovoljno struje da povuce  :017:
I na kraju evo jedne tabele sa deklarisanom i preporucenom jacinom struje punjenja 18650 baterija koju je uradio Mooch  :00000003:

« Poslednja izmena: Jun 22, 2019, 00:02:21 ivanneko »
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
Odg: Svasta nesto o punjenju...
« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2017, 22:16:22 »
ali sam od skoro vlasnik moda koji ima ugradjen kontroler punjenja do max 2A i kada ga prikljucim na PC USB 2.0 radi azuriranja softvera prvenstveno primetio sam da se mod prilicno ugreje iako je struja pretpostavljam ogranicena na 0.5A .. Sta se tacno tu desava za sada nemam uslova da premerim ali sumnjam na to da se kontroler greje jer ne moze dovoljno struje da povuce  :017:

Izmerio sam unimerom struju punjenja 1.6A , odakle mu toliko nemam pojma  :017:
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2019, 15:51:00 »

Nego, ako neko moze da mi objasni, posto se to cesto pominje: zasto za uredjaje sa strujom punjenja 1A nije preporucljivo punjenje jacim punjacima?

Cip za kontrolu punjenja u samom uredjaju je malih dimenzija i kako nema uslova za dodatno hladjenje pri struji punjenja od 1A se poprilicno zagreva te da bi se smanjila temperatura cipa pozeljno je da adapter bude cak i manje izlazne struje primera radi 500mA ,u tom slucaju ce se vise grejati adapter od uredjaja  pa rizikujemo da on pre strada ali je njegova cena manja te je rizik isplativ  ;D

Malo neozbiljno sroceno sa moje strane ali verujem da u tome ima dosta istine jer ne znam kako drugacije objasniti navode u uputstvu da se ne koristi jaci adapter od 1A ... verujem da proizvodjac takodje igra na tu kartu da ukoliko se koristi strujni adapter jacine do max 1A on u vecini slucajeva ima nesto manju snagu od deklarisane te ce uredjaj svakako manje trpeti nego da radi u full-u i to mi je jedino logicno objasnjenje posto je opste poznato da cip za punjenje od 1A maksimalno moze povuci toliko bez obzira na prisutnost jaceg adaptera...
« Poslednja izmena: Jun 29, 2019, 18:05:37 ivanneko »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 12112
  • -Receive: 11316
  • Ugled: +23068/-0
« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2019, 16:40:30 »
Da, tu jedino ima neke logike. Mi smo ugradili cip od 1A, ali vi ga nemojte puniti na toliko jer ce uredjaj eksplodirati ;D  Krajnje glupo i neozbiljno, a sve radi razmetanja performansama. U tom slucaju, bolje da su ugradili cip sa bezbednih 700mA, i izostavili to glupo upozorenje koje svakom sa malo znanja vredja inteligenciju, a sve ostale dovodi u zabludu.

Van mreže Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1032
  • -Receive: 563
  • Ugled: +563/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #4 poslato: Jun 21, 2019, 13:29:42 »
narucio sam Eleaf iStick MELO 60W .zanima me nesto pa da zamolim za pomoc
bice mi to prvi mod sa integrisanom baterijom.zanima me u vezi punjenja...do sada sam koristio eksterni punjac tako sto ga prikljucim na laptop .e sad , zanima me jel i ovaj mod da punim  tako preko laptopa ,
« Poslednja izmena: Jun 22, 2019, 00:05:57 ivanneko »
Jose-Manuel Thomas Arthur Chao

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 488
  • -Receive: 2215
  • Ugled: +2215/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #5 poslato: Jun 21, 2019, 14:15:38 »
Slobodno, 2.0 usb daje do pola ampera a 3.0 usb do 0.9 ampera. Pola ampera je idealno ako ti nije presudno brže punjenje a želiš da poštediš stresa integrisanu bateriju i produžiš joj životni vek. Sa druge strane ni ceo amper nije bauk, imaćeš brže punjenje a životni vek baterije ionako nije preterano  bitan većini korisnika. Važi utoliko više za vape modove gde se jedan mod koristi godinu, godinu i po u proseku.

Van mreže Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #6 poslato: Jun 21, 2019, 14:20:30 »
u cemu je razlika izmedju 2.0 i 3.0 ,tj kako da ih razlikujem .pojma nemam koji su na onom laptopu ,znam da ih ima 3
 :00000003:
EDIT
Imam externi punjac xtar neki veoma prost ,i ima displej samo za 0,5 i 1 A . uglavnom pokazuje 1A kad punim na usb al to ne znaci verovatno da je okruglo 1A
edit 2
https://techvijesti.wordpress.com/2015/06/02/koja-je-razlika-izmedu-usb-2-0-i-3-0/

Van mreže rankosuns

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 65
  • -Receive: 135
  • Ugled: +135/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #7 poslato: Jun 21, 2019, 15:54:06 »
USB 3 ima plavu plastikicu a USB 2 belu
pitaj google
Ako hoćeš da naučiš da plivaš moraš skočiti u vodu

Van mreže Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #8 poslato: Jun 21, 2019, 16:03:01 »
hvala @rankosuns
bacio sam pogled na ove neke koje imam .uglavnom su beli al imam i jedan plavi

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #9 poslato: Jun 21, 2019, 16:15:03 »
Vec smo pricali stotinama puta o tome - mozes da punis na cemu hoces. Cak i da je 10A punjac, ako mod podrzava maksimalno 1A punice se sa toliko. Sad, druga je prica sto proizvodjaci stede na komponentama, pa se moze desiti da se cip pri maksimalnoj struji punjenja vise greje, ali ja koji sam uglavnom koristio modove sa integrisanim baterijama i punio ih na daleko ''jacim'' punjacima od njihove struje punjenja, nikad nisam imao problema. U svakom slucaju, ako mod podrzava 1A, potpuno je svejedno da li ga punis punjacem od 1 ili 10A. U oba slucaja, cip za punjenje ce trpeti mkasimalno opterecenje. Ako punis slabijim punjacem, onda ce punjac raditi punom snagom, pa ce on trpeti maksimalno opterecenje, sto mozda u slucaju punjenja na USB portu nije bas dobro.

Van mreže Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #10 poslato: Jun 21, 2019, 16:20:34 »
kod ovog modela maksimalna struja punjenja je 2A
edit
planiram da ga punim preko laptopa ,navika

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #11 poslato: Jun 21, 2019, 16:32:33 »
Ja to ne bih radio, ali ti ako imas visak laptopova samo napred ;D  Bilo da koristis 2.0 ili 3.0 port, oba ce trpeti maksimalno opterecenje pri punjenju tog moda. USB portovi na racunaru nisu predvidjeni da mi punimo raznorazne gedzete kad nas mrzi da mrdnemo dupe do uticnice sa adapterom, vec za napajanje eksternih uredjaja za prenos podataka koji za tim imaju potrebe i slicno. Ono nije problem da se po nekad dopuni, ali konstantno punjenje...

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 488
  • -Receive: 2215
  • Ugled: +2215/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #12 poslato: Jun 21, 2019, 16:36:26 »
Dosta njih dopunjava telefone i ostalo na laptopovima, retko kome je otišao usb zbog toga. Ako se kome ipak pokvari obično to bude zbog drugih stvari.
@Milanez puni slobodno kao i do sada ako ti je tako najzodnije. Ja lično uvek punim uredjaje preko punjača ali to je zbog navike. Isto kao što i ne volim turbo punjače za mobilni, punjač od 2A mi je sasvim dovoljan i za moj telefon koji podržava brže punjenje od toga.

Van mreže Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #13 poslato: Jun 21, 2019, 16:42:09 »
hvala
gledo sam od adaptera sta imam(od nekih tableta) ali resio sam  da punim preko laptopa . eksterni punjac evo vise od dve godine sam kacio na laptop ,nije bilo problema daleko bilo .jedino sto ce punjenje ovog moda biti sporije u odnosu na to da ima mogucnost da prima cak 2A . mod inace ima 4400mah

Van mreže rankosuns

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 65
  • -Receive: 135
  • Ugled: +135/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #14 poslato: Jun 21, 2019, 17:15:01 »
ako je mod predviđen punjenje sa 2A onda je najbolje da ga puniš sa punjačem od mobilnog telefona jer i oni imaju snagu od 2A

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Ako hoćeš da naučiš da plivaš moraš skočiti u vodu