Autor Tema: WTA - Whole Tobacco Alkaloid  (Pročitano 10745 puta)

Guru

  • Gost
WTA - Whole Tobacco Alkaloid
« poslato: Mart 04, 2016, 10:35:23 »
  • Publish
  • Da li je neko imao iskustva sa koriscenjem ovog proizvoda?


    Citat
    What is Whole Tobacco Alkaloids e-liquid (WTA)?

    WTA contains minor tobacco alkaloids along with nicotine in the form of a traditional e-liquid. The process used to purify nicotine from tobacco for traditional E-juice is rather specific in that it isolates the nicotine with very few traces of other tobacco alkaloids. The WTA extraction method includes these other alkaloids.


    How is WTA produced?

    Aroma Ejuice WTA is produced by using a less specific isolation method from whole tobacco leaf. Nothing is added, it is a process to isolate more from the tobacco than just nicotine. From the prevailing literature, the alkaloid profile of tobacco is approximately 95% nicotine and 5% minor and trace alkaloids. WTA aims to provide tobacco's alkaloid profile in an e-liquid form while excluding thousands of chemicals that are present in tobacco smoke.


    Where is WTA made?

    WTA is produced in our lab located in Chandler, Arizona.  Aroma uses U.S. tobacco and will continue to be produced here as long as it is feasible. Our WTA is produce in our lab under strict guidelines.  Please see the section about us for more photos of our lab. 

    Why is WTA being produced?

    Some vapers find that substituting e-cigarettes for smoking is not an equivalent experience. They fail to feel the same physiological effects and don’t reach the same satiation levels. For some, this makes it harder to transition to e-cigarettes or to refrain from smoking. The primary purpose of WTA is to provide the “missing satisfaction”, thus helping those struggling with cigarette cravings while vaping.


    How is WTA used?

    WTA can be vaporized in pure form or concentrated flavor may be added to our WTA. While anyone will be free to use it as they wish, Aroma envisions reduction of usage to those occasions where the urge to smoke arises.


    What does WTA taste like?

    Taste is highly personal, some testers report tasting a very smooth, subtle tobacco taste with a more comprehensive throat sensation and a mouth aftertaste reminiscent of when they were smoking traditional cigarettes.


    What does WTA feel like?

    Again personal, some testers reported a calming effect. This sensation might be akin to smoking a cigarette first thing in the morning or after a long break. Others also reported reaching a satisfaction level which caused them to actually put down their e-cigarette for a while. Your individual experience may differ and these effects might be more pronounced
    with initial usage.


    Who developed WTA?

    Aroma didn’t pioneer or invent the concept or process. That credit goes to DVap, Kinabaloo, Tceight and others on ECF who were active in discussing the limitations of current E-liquids.  Our process of bringing WTA to market as a viable product had critical help from DVap, who assisted us with this development and oversight.  Aroma is the first with offical endorsement and support from these members in the community. 


    What does WTA contain that regular e-liquid doesn’t?

    Whole Tobacco Alkaloids (alkaloids extracted from whole tobacco). Again, nothing is added to WTA. We are simply isolating more of the alkaloids from tobacco than just the nicotine.


    Is WTA being tested?

    Yes. Each batch will be submitted to an independent laboratory for gas chromatography analysis to verify the absence of contaminants. As our WTA grows as we hope it does, we envision additional laboratory testing to confirm the absence of additional classes of possible  contaminants.


    Is WTA safe?

    This question should more properly be, "Are e-liquids safe?" Certainly WTA avoids the many by-products from tobacco combustion, but there can be trace carcinogens known as tobacco specific nitrosamines (TSNA’s). These TSNA’s can be present in E-juice, NRT's,
    snus, chew, WTA, and any other product derived from tobacco. NRT’s show the lowest value of TSNA’s. Whenever you have a tobacco product, it will most likely contain some amount of TSNA’s. With products derived or extracted from tobacco there is always a chance of inhaling these TSNA’s. The safest approach is not to ingest any form of tobacco product at all. By using e-cigarettes we are aiming for a reduced risk versus smoking tobacco, but there is risk. WTA is a more complex mixture than an e-liquid containing only nicotine. Logically, WTA is not as safe as a nicotine only e-liquid. It is, however, this increased complexity that we believe affords WTA the ability to help a struggling vaper not fall back to smoking analogs.


    Is WTA addictive?

    Due to the additional alkaloids present, WTA liquid may be more addictive than an eliquid containing only nicotine. Research generally focuses on the addictive nature of nicotine, so a definite conclusion is difficult to reach. Certainly with WTA's ability to provide greater satisfaction than an e-liquid containing only nicotine, it is possible that one may develop a psychological, if not a physiological, dependence on the substance that provides that satisfaction.


    When will WTA be available?

    A limited release will be available on September 24th 2011. Demand has already far exceeded existing supplies but Aroma will strive to service all who wish to try WTA e-liquid. We will need your understanding and patience. We need to develop larger scale operations and are actively engaged in pursuing a process scale that can meet demand.


    How much will WTA cost?

    WTA will initially cost $12.00 for a 10 mL bottle with a choice of our popular flavors.


    Why does WTA cost so much and will the price come down?

    The process of isolating WTA is complicated and time-consuming, requiring the labor of skilled professionals. Moreover, there are additional material costs, independent testing.  fees plus consultants which all add up to a much higher base cost for WTA than a product containing only nicotine. Furthermore, It is also much more costly to make WTA in small batches. We’re confident that with a larger production scale, unit cost will decrease and these savings will be passed along to the vaping community.


    Why should I try WTA?

    Actually, we don't believe that WTA is necessarily a product suited for you, so this is a question you'll have to answer for yourself. If you're happy vaping e-liquid containing only nicotine and you don't miss cigarettes or find yourself craving cigarettes while vaping, then WTA is most likely not for you and we would advise you not to try WTA. We envision WTA as a tool to help vapers stay away from cigarettes and it is not our desire to lead vapers back toward cigarettes.




    Neka iskustva korisnika:

    [url]https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/wta-works-my-experience-with-aroma-ejuice.414233/[/url]
    Citat
    https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/how-wta-from-aroma-ejuice-make-me-feel.280282/

    Dobio sam 36mg VG tecnosti za dalji mix, videcemo kako ovo "radi".

    Ako je neko imao iskustva - pucajte

    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2016, 12:14:15 »
  • Publish
  • Probao sam ranije neku varijantu ali nisam mogao duze da koristim,mozda sam tek par ml ukupno upotrebio.
    Meni izaziva mucninu,trazi mi pauzu u upotrebi slicno analognima.Znaci da povucem par puta pa onda ne diram sledecih pola sata-sat.A kod mene mod skoro uvek u ruci,slaba samokontrola pa i rezultat nikakav  ;D .

    Guru

    • Gost
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2016, 12:48:32 »
  • Publish
  • Do nekih 10% se ide sa ovim na ukupan mix, znaci do 10ml na 100ml baze.

    Napravicu pa cu uhvatiti neku belesku, cisto da vidim, davno sam probao bio ovo sa nekim mixom pre 100 godina, pa mi nije bas kristalno secanje ostalo.

    Uglavnom, ljudi prijavljuju smanjivanje potrosnje, mnogo vecu pauzu izmedju cimanja modova i parenja.

    Generalno, nista od ovoga mi nije cilj, ali red je da se proba. Ovo mu ustvari dodje kao neki harm reduction.

    Da, napomenuto mi je da se koristi iskljucivo sa duvanskim aromama, sto mi je dodatni plus, slatkise i vocke ne konzimuram skoro uopste.

    VZ Cigar i Dunhill ce morati pod hitno da se istestiraju  :dance:

    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2016, 13:03:53 »
  • Publish
  • Probao sam na 5% i na 10% ali oba su delovala isto na mene.Naravno,proporcionalno odnosu ali sustina delovanja je bila ista.
    Ostaje i pitanje standardizacije,moguce da je razlicita koncentracija kod razlicitih proizvodjaca.Mozda nece delovati svaka isto,ko zna sta sam ja dobio?100%?  ;D
    Da sam naleteo na to u pocetku kada sam probao prvu malu 510 verovatno bih bio veoma zadovoljan.Uz visoku koncentraciju nikotina tada i naviku da cigaru ponekad i odlozim koju sam imao od analognih bilo bi prava stvar.

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2016, 15:53:43 »
  • Publish
  • Nesto mi govori da ce ovo biti slicno macerian tecnostima by Fumantia  :017:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Guru

    • Gost
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2016, 16:00:33 »
  • Publish
  • Mislim da ovo nema veze sa njima niti da su oni ikada furali tu pricu.

    Preko postoje ozbiljne radnje koje se bave proizvodnjom i prodajom ovih proizvoda. Jedini problem je dostupnost za prosecne vapere i neka vrsta na sto vecem broju uzorka.

    da je dostupno kao obicne nikotinske baze, postojala bi mnogo realnija slika o svemu sto obuhvata WTA.

    Ja cu izneti svoje misljenje tokom sledece nedelje, ne ocekujem previse, ali nikada se ne zna, mozda je bas WTA nesto sto fali tecnostima koje znamo da to bude TO.

    Mada i bez WTA svakako uzivam, ne kao u cigaretama nekad (lepse je od njih), ali onaj momenat kada si nervozan pa povuces dim a on ti promrda celo telo, to nikada nisam doziveo sa ecig, ma koliko dobra oprema bila i tecnost kvalitetna.

    Nadam se da me nece drmati placebo.   :00000003:

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2016, 18:45:46 »
  • Publish
  • Onaj neki radnik fumantije je pricao da su potapali listove duvana u PG ko kiseli kupus i tako pravili tecnosti  ;D

    Van mreže hybrid

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1709
    • -Receive: 714
    • Poruke: 1719
    • Ugled: +2214/-0
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2016, 20:33:41 »
  • Publish
  • Probao ja to ekstrakovanje iz duvana u pg i nisam dobio nista posebno tj nista vredno cimanja
    http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=3763.0

    Van mreže Finder

    • eCiginfo prijatelj
    • Jr. Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 9
    • -Receive: 283
    • Poruke: 67
    • Ugled: +284/-0
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2016, 00:24:16 »
  • Publish

  • Postupak maceracije nema veze sa ekstrakcijom WTA. WTA ekstrakcija ukljucuje kuvanje, bazne i kisele kupke i ekstrakciju pomocu ulja. Pri tom mislim na metod koji je izvodljiv kod kuce. Maceracijom se ne moze izdvojiti mnogo nikotina, a jos manje ostalih alkaloida. Taj postupak iz duvana izdvaja uglavnom arome. Problem je sto se mora naci ravnoteza. Naime, da ne bi doslo do nezeljene fermentacije potrebno je maceraciju obaviti za sto krace vreme, a to znaci da treba obaviti sitnjenje duvana i podizanje temperature. Ovo otvara druge probleme, kao povlacenje i drugog biljnog materijala, pa je potrebno beskrajno filtrirati macerat kako ne bi zacepljivao setup. Drugi nacin je da se lagano i dugo maceriraju celi listovi duvana pri cemu se pazi da ne krene fermentacija i da ne dodje do zagadjivanja. Time se izbegava previse travnatih i biljnih akcenata u aromi kao i masa sitnih cestica. Ovde je problem sto se dobija dosta slabija, mada bistrija tecnost, ali je i manje posla. Postoje i nacini da se izazove fermentacija u takvom maceratu, ali se time nisam bavio, najvise zbog toga sto nisam imao pojma kakav ce konacan sastav takve arome biti. Nekako u to vreme mi je ukus vec skliznuo dalje od cisto duvanskih aroma, vise ka karamelasto, vanilasto cokoladnim uz tanje primese duvana, pa sam izgubio i interes da se vise petljam. Drugim recima, osim par zanimljivih (bar su mi tada bile zanimljive) zemljano duvanskih nota nisam dobio nista vredno spomena, narocito kad se setim koliko mi je to prljalo setup.


    Nekako u to vreme prosirila se teorija da neki pusaci nisu mogli da se zadrze na parenju bas zato sto su navuceni i na pratece alkaloide. Par kolega se ozbiljno zagrejalo te smo skupili pare i porucili za probu 10ml sa wholecig.com. Izasla nas je djavo i po. To bilo papreno razocaranje. Potpuno neinteresantna aroma, mesavina ljutkasto biberastih musli sa tragovima duvana. Na mene ti dodatni alkaloidi izgleda nisu uticali, mada su neke kolege tvrdile da je trip drugaciji i bitno bolji od cisto nikotinskog. Ja nisam primetio nista.

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2016, 00:55:42 »
  • Publish
  • Mi (vaperi) smo poznati po tome da smo cesto svesno ili nesvesno neiskreni i podlozni tripovima. Nesto zbog trenutne fascinacije, nesto zbog toga da bi opravdali investiciju... Svakako mislim da je to mlacenje prazne slame, a sada smo od pouzdanog izvora dobili i potvrdu (hvala Finder). Sta god mi/oni izdvojili, macerirali, ekstrakovali ili jbm li ga sta iz tog duvana, da bi se dobio autentican ukus, fali jos jedna komponenta - plamen.

    Van mreže Joe

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3086
    • Poruke: 3575
    • Ugled: +7330/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2016, 01:18:59 »
  • Publish
  • Iskreno priznajem da gotovo i nemam želju za duvanskom aromom više ali uopšte. Rijetko, rijetko. I to su 2-3 FA Arome. Čak sam probao i mješanje  već smućkanih tečnosti i dobio lijep mix za povremeno konzumiranje. Onaj zli, zli, zli Puki :hooray: me navukao na razne kremiće, a Morgana (hvala joj do neba :bow: ) me zarazila i blagoslovila Harshom. Tako da mi cijela ova priča izgleda fantastično daleka i od potrebe i od želje. Čak i od interesovanja. No pročitao sam temu pa je red odati priznanje učesnicima.

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: WTA - Whole Tobacco Alkaloid
    « Odgovor #11 poslato: April 19, 2016, 23:25:33 »
  • Publish
  • Kakvi su utisci , vredi se cimati ... ne ?
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D