Autor Tema: Miksanje sopstvenih tecnosti  (Pročitano 58838 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 6008
  • -Receive: 9990
  • Ugled: +10816/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Miksanje sopstvenih tecnosti
« Odgovor #90 poslato: Februar 13, 2021, 15:59:42 »
  • Publish
  • Moja je od 100ml a proizvodjac TLS Pula.Svojevremeno su u jednoj firmi ovde zatvarali laboratoriju i hteli to sve da bace a ja se zgodno nasao pa pokupio razne stvari,od staklarije do razne laboratorijske hemije.Za vecinu stvari ne znam ni cemu sluze ali bilo mi zanimljivo na oko pa uzeo  ;D

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2890
    • -Receive: 2246
    • Ugled: +2539/-0
    « Odgovor #91 poslato: Februar 13, 2021, 16:05:20 »
  • Publish
  • Meni odgovara špric, imam: 120, 60, 50, 20, 10, 5, 2 ml i onaj stari čelični insulinski ultra tačan bez mehura. Igle bez vrha sam nabavio debele 1.5 i 2 mm, a ružičasti 1.2 mm sam napravio da bude tup.
    120 i 60 ml nisu za igle nego za gumene cevi.
    Imam i bočice sa označenim ml.

U stvari sam samo hteo reći da svi nek' koriste ono što najviše odgovara

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1058
    • -Receive: 572
    • Ugled: +572/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #92 poslato: Jun 09, 2021, 07:35:47 »
  • Publish
  • menzura
    juce presipao oko litar i po tecnosti iz flasa u druge flase
    trebalo je i da izmerim koliko ima koje tecnosti ( 4 razlicita ukusa)
    brate menzura kolko pomaze i uproscava ma prosto uzivanje
    da sam radio sa spricevima em strokavije em muka
    znaci ko nema menzuru nek nabavi
    Jose-Manuel Thomas Arthur Chao

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12150
    • -Receive: 11346
    • Ugled: +23098/-0
    « Odgovor #93 poslato: Jun 09, 2021, 09:48:14 »
  • Publish
  • Em su spricevi uglavnom netacni

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #94 poslato: Jun 09, 2021, 11:42:00 »
  • Publish
  • kad bi hteo kao nesto tacno onda bi targetirao - 35vg65pg ,18 mg (mediokritetski) ,( o vodi da ne ...)
    emitovacu sliku gde se targetira tecnost koju zelimo da dobijemo ,i, prema tome , sta i kolko treba dodati
    ali
    mislim da cu da uprostim  - kupim 500 ml pg,500 ml vg , 2 x 100 mg , i nikakvo merenje nego sve u flasu
    bice manje od 18 mg , procenat pg vg ... ali prostije ne moze ,  :dance: :-[ :cap: :hooray:

Van mreže Vapeomnia

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 125
    • -Receive: 107
    • Ugled: +107/-0
    • Pol: Žena
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #95 poslato: Jun 10, 2021, 06:58:24 »
  • Publish
  • 70 pg na 18mg
    Kako te nije grebalo grlo

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #96 poslato: Jun 10, 2021, 10:10:08 »
  • Publish
  • Sto bi ga grebalo grlo zbog PG-a?

Van mreže Vapeomnia

• Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #97 poslato: Jun 10, 2021, 10:11:42 »
  • Publish
  • 70%pg zbog odnosa

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #98 poslato: Jun 10, 2021, 11:00:04 »
  • Publish
  • Pa kakve to veze ima? Jel ima neka studija koja to potvrdjuje, ili je to rekao neki "uticajni clan" pa se primilo? 10 godina koristim 70% PG i nisam primetio neke probleme. Vecinski VG mi smeta. Osecam bas to grebanje u grlu, ne osecam ukus, a i brzo mi se prlja grejac. Ali to sam ja, i podrzavam svakog kome odgovara vecinski VG. Sve je ovo prilicno individualno, i tako treba da ostane, bar dok se ne dokaze da je nesto bolje ili losije.

Edit: Dragog nam kolegu treba kritikovati zbog previse nikotina, insistiranja na malim rupicama, vode... Onoga sto je dokazano/logicno da nije dobro. Ali ja ne bih bio narocito strog prema njemu, jer on uci stalno, i napreduje. Ima jedna izreka: Pametni uce uvek i svuda. Prosecni uce na svojim greskama. A glupi... oni sve znaju. Verovatno je neko ko spada u ovu trecu kategoriju autor te izjave vezano za PG/VG.

Van mreže Vapeomnia

• Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #99 poslato: Jun 10, 2021, 11:39:40 »
  • Publish
  • Ok.. Nista licno.
    Ne pratim bas studije da bih ovde nekom dokazivala ista.
    Samo znam da većini smeta povecan pg i da preko 50% osećaju peckanje.
    Tebi je ok 90% - ok. Potpuno ok ako ti prija. Nije valjda zabranjeno pitati kako mu ne smeta? Nisam ga ujela nit mislim da sve znam
    Ono...
    Sto bi se delili ljudi na pametne i glupe ako iznose svoje mišljenje o uticaju pg-a na njih?

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #100 poslato: Jun 10, 2021, 11:51:38 »
  • Publish
  • Ni meni ne smeta PG,koristio sam ga sve do 80% i nikakvih problema nisam imao.Nemam pojma ni odakle je doslo odjednom da su tecnosti mahom sa vecinskim VG-om...Prema studijama tek oko 10% ljudi je osetljivo na PG i to samo osetljivo,prave alergije su daleko redje iz cega sledi da bi velika vecina mogla da koristi daleko vise PG-a kad bi htela.Mora biti neki drugi razlog zasto to nece...
    PS: naravno,sa vecinskim PG-om nema oblaka i nema parenja na vise desetina ili stotina vati pa je mozda to razlog...

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #101 poslato: Jun 10, 2021, 12:00:24 »
  • Publish
  • moja braco zagrebacka ,ja seljacina iz cacka
    @liberprint , u proseku sam glup al imam neke bisere sto nemaju ni prosecni
    nikolajeva neka beseda al da ne ladim prasici  <3  :smile1:
    @ jasmina cool je no frks  :dance: :steeringwheel:

Van mreže Vapeomnia

• Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #102 poslato: Jun 10, 2021, 12:01:56 »
  • Publish
  • Ja stvarno nisam ulazila u detalje.. Neovisno sto mi licno smeta pg , od dosta njih sam cula da im smeta vecinski pg..

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #103 poslato: Jun 10, 2021, 12:14:42 »
  • Publish
  • Pa ne znam...Ja kad sam pocinjao koristio sam tecnosti 80pg/20vg (i 24mg/ml nic) jer nije ni bilo drugih i tada sam uporedjivao paru sa dimom cigarete i bila mi je i dalje blaza.Ne znam sta su ti ljudi pusili i kako su ocecali taj dim kad im pg smeta (sem,naravno,kod onih 10% osetljivih gde je razumljivo).Ali pricamo o cigarlike i ego modelima,eventualno kasnije neki kayfun i sl a ne o DTL atomizerima sa cetrnaest grejaca.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #104 poslato: Jun 10, 2021, 12:25:35 »
  • Publish
  • Iznosenje misljenja je pozeljno i korisno, i to je sasvim ok. Ali nametanje svog misljenja kao nepobitne cinjenice nije ni pozeljno ni ok. Istina je da se vecinski VG nekako primio na forumima, ali istina je da je broj korisnika aktivnih na forumima samo jedan mali deo ukupnih korisnika, i da oni drugi cesto misle sasvim drugacije. Razlog tome je sto na forumima cesto vlada jednoumlje ili psihologija mase.

Nisam nikog nazvao glupim osim onog koji je izneo tu tezu kao nepobitnu cinjenicu. I to je krajnje glupo. Ljudima treba dozvoliti da sami izaberu sta im najvise odgovara, a ne nametati im svoje misljenje. A istina je da nekima smeta jedno, nekima drugo, nekima oba, a kod nekih je samo pogresan momenat. Nekad je smetnja nesto sasvim drugo, ali mi zbog ovakvih "misljenja" zakljucimo potpuno pogresno. Mnogo je toga jos uvek nepoznatog i sve je prilicno individualno, i zato je krajnje nekorektno nametati svoje misljenje.

Na ovu temu sam posebno osetljiv, jer sam probleme zbog toga osetio na svojoj kozi. Kada sam pocinjao sam da pravim tecnosti, vazilo je "pravilo" 50/50 ili nista. Naravno, tada sam mislio: ako svi to koriste to je verovatno najbolje, pa sam i ja krenuo tim putem. Probao sve moguce varijante, ko zna koliko aroma, muckao mikserima, stajalo na suncu, u vrucoj vodi... Apsolutno mi nista nije odgovaralo. Sve arome su mi bile bez ukusa i bljutave... Na kraju digao ruke od svih DIY varijanti i vratio se fabrickim tecnostima. Zahvaljujuci tome, pogresno sam zakljucio da arome koje se prodaju nisu iste kao u fabrickim tecnostima, i da tu nesto fali. Zavrsio sam sa gomilom DIY komponenti koje su skupljale prasinu, a ja jos dugo koristio fabricke tecnosti. Posle dosta vremena, resio sam da DIY tecnostima dam jos jednu sansu, ali ovaj put po fabrickom receptu koji je tad bio 80/20 ili 70/30 u korist PG-a. I naravno, odmah je sve bilo ok. Nije mi vise trebalo ni muckanje, ni bajanje, ni stajanje... Poceo sam da osecam ukus arome, i za razliku od prvog pokusaja, poceo da ih delim na one koje mi se svidjaju i one koje ne. Takodje, moji pokusaju sa 50/50 su se zavrsavali  kasljanjem, grebanjem u grlu... mada za to mozda mogu da okrivim previse povlacenja u nadi da cu osetiti nesto. Takodje, te 50/50 koje sam napravio nisu odgovarale ni mojoj supruzi, a posto je tad u mom okruzenju bilo dosta korisnika, delio sam njima, ali u poredjenju sa fabrickim tecnostima niko nije bio odusevljen. Takodje, kada sam poceo da pravim tecnosti sa vecinskim PG-om, gotovo svi iz mog okuruzenja su ih bez problema prihvatili.

Eto moja iskustva iz realnog zivota su sasvim drugacija. Ali ipak ne tvrdim da je vecinski PG univerzalno najbolje resenje. Naravno, radi se uglavnom o umerenim MTL korisnicima, od kojih neki samo preteruju sa nikotinom. Ova druga kategorija (DTL) mi je totalno nepoznata i nezanimljiva, tako da ne znam sta njima pretezno odgovara.