Autor Tema: Zero mod - Yosen klon  (Pročitano 16490 puta)

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 522
  • Ugled: +2917/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Zero mod - Yosen klon
« Odgovor #15 poslato: April 03, 2015, 19:52:33 »
  • Publish

• Van mreže chikavili

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +24/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #16 poslato: April 06, 2015, 22:08:43 »
  • Publish
  • Ima li neko neku informaciju kakav je HOTCIG-ov Zero klon koji valjaju na FT?

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #17 poslato: April 06, 2015, 22:20:28 »
  • Publish
  • Ima na ecf-u odlicna tema u vezi ovih klonova... Malo sam pozaboravljao detalje, nisam je odavno pratio, ali znam da su u nekim Yihi cipovi, a u nekim dna klonovi koliko se secam. Uglavnom su pozitivni utisci i za HotCig kao i za Yosen klonove (ne racunajuci V1)...

Imas ovde vise detalja:
    http://www.e-cigarette-forum.com/forum/variable-voltage-apv-discussion/635176-sx-zero-50w-clone-2.html

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: Maj 15, 2015, 11:35:51 »
  • Publish

• Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    Odg: Zero mod - Geeco klon
    « Odgovor #19 poslato: Jul 10, 2015, 23:40:21 »
  • Publish

• Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1010
    • -Receive: 620
    • Ugled: +2323/-0
    • Samo jako
    « Odgovor #20 poslato: Jul 24, 2015, 14:24:13 »
  • Publish
  • Zahvaljujuci uvazenom kolegi Finderu koristim 2. nedelje ovaj mod, u pitanju je ovaj model:

https://www.fasttech.com/products/3032/10011515/2345200

pa da napisem neke utiske.

Ko voli mesingane modove svidece mu se sigurno i izgled ovog moda, a jos ako je i ljubitelj C (ili U) shape modova odusevljenje ce biti vece.
    Kvalitet izrade je sasvim ok, sve se lepo uklapa, nema grubih ivica, navoj na 510 konektoru je odlican.
    Ipak uvek treba imati u vidu da je ovaj mod od mesinga i da je samim tim mnogo lakse izgrebati ga nego neke SS modove, a posto je poliran te ogrebotine ce se i videti.
    Znaci ne treba ga nositi u dzepu, pored kljuceva itd...

Elektronika koriscena u modu je unapredjeni klon dna-40 elektronike. Omogucava rad od 1-60w i ima kontrolu temperature. Temperatura se moze podesavati u farenhajtima i celzijusima, nema zakljucavanje otpora i posle 1-2 sata mirovanja mod ce pitati da li je postavljen novi atomizer ili je ostao stari. Pri koriscenju ne menja otpor koji je prvi put pri postavljanju atomizera procitan.
    Ono sto je najzanimljivije kod ove elektronike je sto ima podesavanje cistoce nikl zice pri koriscenju kontrole temperature.
    To u praksi znaci da se moze podesiti prema niklu svakog proizvodjaca, ali i za titanijum i neke vrste SS zice.
    Podesavanje se vrsi pritiskom na sva tri tastera dok je mod zakljucan i moze se podesiti cistoca od 1-100%.
    Testirao sam sa dve vrste celika i par vrsti nikla.

Test sa 316L zicom, nikl purity podesen na 14:

Test sa celcnom zicom koju koriste pcelari u kosnicama, nikl purity podesen na 15:

Iskreno ovo mi je bilo zanimljivo samo u svrhu testa tako da sam posle testa vratio grejac od nikla na koji sam navikao i koji radi i na drugim modovima koje imam.

Sto se samog rada tice, VW ocekivano radi bez greske, a ja sam jako zadovoljan i kako TC na ovom modu radi. Ako pogodite pravu vrednost purity za zicu koju koristite siguran sam da cete dobiti ocekivan vape.
    Nez je isto imao prilike da proba ovaj mod i njegov utisak je da je manje ostar nego yihi i original dna, ja nemam taj utisak, cak mislim da je ovaj klon dosta ostriji od originalne dna plocice.
    Velika prednost ovog moda je podesavajuci 510 konektor sa navojem od mesinga i sraficem za plus na kome je kontranavoj, mislim da ovakav konektor obezbedjuje mnogo bolju konekciju nego plus sa oprugom, a konekcija kod tc modova je izuzetno vazna kao sto je vise puta receno, 0.01 ohm pogresno procitanog otpora pravi razliku. E da, ovaj mod pokazuje par procenata manji otpor nego drugi modovi koje sam koristio.

Izgled 510 konektora:

Posto je mod od mesinga poklopac se lako savije pa cesto vire ivice kada se sklopi, ovo se lako resava savijanjem poklopca u ruci bez koriscenja alata:

I sada cuveno pitanje, da izgubim ovaj mod da li bih otisao sutra u prodavnicu i kupio novi :D

Ne bih. Nisam toliki ljubitelj ovakvog dizajna modova i mislim da je pametnija kupovina sigelei 75 ili IPV D2 za cak i manje pare. Na ovom modu je visoka cena zbog kucista, pa verujem da ce ljubitelji ovog dizajna i ako neko bas hoce da koristi razne vrste grejnih zica u TC modu biti kupci ovog moda.

Za kraj jos par fotografija:

Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12111
    • -Receive: 11315
    • Ugled: +23067/-0
    « Odgovor #21 poslato: Jul 24, 2015, 14:38:41 »
  • Publish
  • Meni se ovaj izgled ne svidja. Ovo je mod sa najvise klonova, bas zato sto je najjednostavniji za izradu. Nema neke matematike, uzmes i napravis, u kucnim uslovima bez ikakvog narocitog alata.