Autor Tema: SXK Imperia Style RTA  (Pročitano 1590 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5974
  • -Receive: 9874
  • Ugled: +10700/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
SXK Imperia Style RTA
« poslato: Jun 16, 2020, 12:50:58 »
  • Publish

• The SXK Imperia Style RTA Rebuildable Tank atomizer is constructed from 316 stainless steel and in 22mm diameter. The glass tank holds 5ml capacity and top refilling system. The SXK Imperia Style RTA is with 6 airflow options 1.6mm / 1.8mm / 2.0mm / 2.2mm / 2.4mm / 2.6mm (With the default preinstalled Air plate). The RTA supports fully adjustable 510 base at 24 different sides (For atty - mod precise alignment)

23.99$ ovde: https://www.3fvape.com/rta/44951-sxk-imperia-style-rta-rebuildable-tank-vape-atomizer-silver-316-stainless-steel-glass-5ml-22mm-diameter.html

Takodje ima i kraci PEI tank od 3ml za 6.99$:

https://www.3fvape.com/misc/44932-sxk-imperia-style-rta-vape-atomizer-replacement-short-ultem-tank-tube-ss-chimney-510-drip-tip-brown-3ml.html

Kao i dodatni diskovi (2 kom) za 9.99$ ovde: https://www.3fvape.com/misc/44933-sxk-imperia-style-rta-vape-atomizer-replacement-dl-mtl-airflow-inserts-air-plates-silver-2-pcs.html

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    Odg: SXK Imperia Style RTA
    « Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2020, 17:24:10 »
  • Publish

• Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2020, 17:19:00 »
  • Publish

• Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2020, 22:17:46 »
  • Publish

• Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Avgust 07, 2020, 20:42:49 »
  • Publish

• Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 30, 2020, 21:26:12 »
  • Publish

• Do sada sam se uvek trudio da kupujem atomizere za koje sam verovao da ce raditi dobro ali,verovatno zakljucivsi da je to dosadno ;D ,sada sam odlucio da kupim jedan za koji sam bio ubedjen da ce raditi lose (ili mozda ne bas lose ali ne ni posebno dobro).

Atomizer ima jedan konstrukcijski problem koji moze (a i ne mora) da predstavlja smetnju u zavisnosti kako planirate da ga koristite.U pitanjuje otvor za vazduh koji je uvucen u bazu sto dovodi do toga da je pod 1- grejac prilicno udaljen od istog i pod 2- to je najnize mesto pa ce sva eventualna kondenzacija otici upravo tamo.Ono pod 1 sam resio tako sto sam grejac dodatno spustio ispod mesta predvidjenog za postavljanje (postoje zarezi u bazi koji sluze za oslanjanje alata) a pod 2 time sto sam vatu postavio sa krajevima na gore,u obliku slova "U" (mada mozda pomaze i to sto koristim male i jednostavne MTL grejace na niskoj snazi pa nekog velikog prskanja i kondenzacije nema).U svakom slucaju evo ga kod mene,sasvim lepo radi i ne pravi nikakve znacajnije probleme tako da sam mozda i pogresio u prvobitnoj proceni.

Onaj vrtuljak za vazduh koji je verovatno glavni prodajni adut ovog atomizera mene po pitanju prakticnosti i nije nesto preterano dojmio jer je relativno mali i uvucen unutra a ni oznake nisu najvidljivije ali ne mogu reci da sam imao bilo kakvih problema sa okretanjem,vlazenjem na tom mestu i sl. na sta su se neki zalili. Ono sto mu se mora priznati je da vazduh regulise zaista izuzetno precizno i svaka promena,svakih 0,1mm se veoma lepo i tacno oseti.Rekao bih da je vazduh ovde veoma dobar do odlican,bez falsa,i kad bi samo ta rupa ispod grejaca bila na nekin nacin vise izdignuta ovo bi bio najbolji atomizer po pitanju preciznosti i raznolikosti vazduha.

Sto se tice svega ostalog zaista nemam zamerki.Drip tip jeste neupotrebljiv,neki kratki od jedva 5mm, ali kao i na vecini atomizera sada tu je samo radi vizuelnog utiska i verovatno predvidjen je da se odmah zameni boljim.Kontrola tecnosti fino radi i kad se potpuno zatvori nema nikakvih problema sa punjenjem.Tank moze da se skine i dok je pun a pretpostavljam da i ono podesavanje ugla baze moze biti korisno kod SBS modova.Jos jedna bitna stvar je velicina - 35mm za 5ml,znaci cak i par mm kraci od Dvarwa u istoj zapremini a postoji i adapter na 3,5ml kao i na 7ml.

Sam rad i aroma su takodje veoma dobri.Aromu sam ocekivao da bude gora na osnovu nekih komentara ali sa TPA Western koji sam nasuo se pokazao odlicnim - aroma je izrazena, jasna i definisana iako to ne znaci da ce mu i neke komplikovanije ili drugog tipa jednako odgovarati - to tek treba da probam.Natapanje preko one dve velike rupe takodje odlicno i mislim da tu ne bi bilo problema ni sa vecinskim VG tecnostima.

Sve ovo sto sam naveo gore mislim da vazi i za original i za klon.Ako pricam samo o klonu mogu reci da je izrada odlicna i da je stigao sasvim cist,da su nekim cudom sve gumice prave velicine (iskreno,ne pamtim kad sam dobio atomizer da nisam morao neku zameniti manjom ili vecom) i jedina zamerka je sto je sve bilo krvnicki stegnuto tako da sam se prilicno namucio prvo da zamenim air disk a kod rastavljanja tanka jos i vise.

E sad,glavno pitanje - vredi li?

Pokusacu da postavim stvari ovako - ukoliko vam odgovara vazduh od 1,6mm do 2,4mm tada ovaj atomizer kosta 20-25$ (sto je i inace neka prosecna cena kineskog klona) i za te pare dobijate mali atomizer velike zapremine,relativno lepog izgleda (subjektivno),inovativnog podesavanja vazduha,odlicne izrade i pristojnog kvaliteta rada.

Ukoliko,kao ja, pripadate onoj grupi "srecnika" kojima treba nesto manje ili nesto vise vazduha tada ce vas atomizer kostati ~35$ jer je neko pametno smislio da dodatne diskove prodaje zajedno (iako su male sanse da ce nekom ko koristi 0,8mm ikada trebati DTL disk sa 6mm rupom i obrnuto) i jos da te diskove iz nekog razloga naplati 10+$.U tom slucaju dobijate atomizer od 25$ po ceni 35$...Ono moze ko bas zeli i kome se dopada ali realno ce i dalje raditi kao onaj od 25$

300e za original...ni u najgorem i najcrnjem ludilu ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 10, 2020, 01:21:01 »
  • Publish
  • E ovo je sad bas dobro

Napravio sam novi setap,potrudio se da ga postavim kako treba (posebno pazio da nijedna dlacica od vate ne prilazi ni blizu obodu rupe za vazduh) i sad ovaj atomizer odlicno radi.Naravno,to je i zamerka jer je uvek bolji (odnosno,bolje zamisljen) onaj kod kog se grejac i vata mogu samo "nabacati" unutra dok ovde treba malo obratiti paznju.

Sa prethodnim setapima mi se pojavljivalo ponekad (ne cesto,mozda jednom u sat-dva) neki...ne bih mogao reci grgoljenje ali neka promena u vazduhu,kao da ima negde neki delic kapljice koji se nalazi gde mu nije mesto.Onda jedno jace povlacenje to izbaci pa opet sat-dva nista...Nije to bila neka velika smetnja za upotrebu ali je bila zamerka za atomizer koji kosta u originalu 300e...Medjutim,sa ovim nacinom postavljanja evo vec par dana radi perfektno,znaci moglo bi se reci da je to bio i "user error" mada je uvek bolje ni ne ostavljati takve mogucnosti pri projektovanju.

Ono sto me je najvise odusevilo je vazduh.Vrtim se izmedju 1.0-1.1-1.2 mm i ne samo sto svaki otvor pruza taman razliku koja bi se ocekivala vec i sto svaki tako prirodno "lezi" atomizeru da je pravo zadovoljstvo koristiti.Kod drugih atomizera je podesavanje ako ne spolja onda insertima koji obicno imaju vece razlike,npr 1.0-1.2-1.5 ili cak 1.0-1.5-2.0 i koji se po pravilu teze menjaju pa dok stavimo drugi onaj prvi i zaboravimo kako je radio.Ovde to ide u delicu sekunde i sa korakom od 0.1mm svako moze lako naci sta mu odgovara.Na svakom podesavanju vazduh izuzetno gladak i besuman.

Sto se zamerki iz gornjeg posta tice,uglavnom sve ostaju.Originalni drip tip meni neupotrebljiv,tockic za vazduh prilicno sitan,lose vidljivih natpisa i nepristupacan (a i nekako cudno izbusen,ne idu otvori redom nego jedan veci jedan manji pa se uvek mora gledati jer ako se pomeri za jedno mesto sa npr 1.0 nece biti 1.1 ili 0.9 vec 1.4 i 1.5 a posle toga 0.8 pa 1.3...prilicno haoticno i neintuitivno).Punjenje sa gornje strane radi ok ali sam uvideo da mi je lakse skinuti ceo tank sa 1/8 kruga i puniti sa donje strane nego vrtiti 3 kruga da bih odvrnuo gornju kapu.

Probao sam jos neke tecnosti i aroma je pristojna.Ne vrhunska,mislim da su mnogi drugi bolji po tom pitanju,pocevsi od starog Kayfun-a ali nista ni posebno problematicno,bar sa ovim tipom tecnosti koje ja koristim.Sasvim upotrebljivo za neke duvane i slicne arome koje nemaju milion nota i podnota.Ako nekom znaci,para (ne u smislu arome vec taj neki osecaj pare i rada) mi deluje kao nesto izmedju Dvarw-a i nekog kayfun-olikog atomizera sa malo uzdignutim deck-om.Ni jedno ni drugo nego nesto izmedju.