Anketa

Da li preferirate okrugle ili box modove/baterije?

Cevke
Cigle
Nebitno

Autor Tema: Cevke ili cigle?  (Pročitano 16743 puta)

Van mreže Joe

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 8998
  • -Receive: 3086
  • Poruke: 3575
  • Ugled: +7330/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
Odg: Cevke ili cigle?
« Odgovor #15 poslato: Januar 17, 2015, 00:28:07 »
  • Publish
  • Ma da. I ja svašta pitam. Već na prvi pogled se da vidjeti da je ovaj "kockasti mastadont" ustvari mali kompaktan i ergonomičan mod, čija se ergonomija sem u prekrasnim oblim linijama koje slijede linije ljudske ruke ogleda u prelijepim i prstima ugodnim dugmićima. Ekran je uvijek tu negdje pred očima. Dok je punjenje vrlo brzo i efikasno. Znatno brže nego li je to zamjena baterija na cijevolikim modovima. Naprosto jedna simfonija linija prijatna svim ljudskim čulima. Nadasve praktična u svojoj veličini.

    Bez zamjerke ali taj HANA-stil dizajn je nešto najodvratnije što sam vidio od vajperske opreme.

    Van mreže fusion

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 978
    • Ugled: +438/-0
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #16 poslato: Januar 17, 2015, 02:55:00 »
  • Publish
  • Bolje je isuvise blaga rec (@Beco)....apsolutno superiornije u svakom ali SVAKOM pogledu
    Da ne pisem previse jer bih uglavnom poovio Billy.eve reci mozda malo razlicito oko estetike ali sustinski isto

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #17 poslato: Januar 17, 2015, 12:03:54 »
  • Publish
  • Nemoj tako Nez, ja sam ozbilljno razmisljao da kupim jednu tu hana kutijicu, u nju mi stane kompletna opreme. Samo jos da ima neku drsku ne bih se dvoumio ni minuta. Osim toga, zamisli parkiras se na uzbrdici, rucna ne radi a menjac ispada iz brzine. Jos u crvenoj boji, niko se ni jednig momenta ne bi dvoumio da je cigla pa ne moras da razmisljas da ce neko da je ukrade.

    Van mreže Điva

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 3189
    • -Receive: 2463
    • Poruke: 2698
    • Ugled: +2756/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #18 poslato: Januar 17, 2015, 18:32:45 »
  • Publish
  •  :-[ Slucajno sam kliknuo na cigle  :-[
      ;D
    Cevke  :great:
    [mada zbog inflacije u Madjarskoj, skoro sam uzeo SX mini za 140€ :D
    ali sta ce mi high-end mod, kad bih ga samo kuci koristio ]
    « Poslednja izmena: Januar 17, 2015, 18:39:56 Gyiva »

    Van mreže zunomiljan

    • Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 1
    • -Receive: 0
    • Poruke: 15
    • Ugled: +6/-0
    • elektronske cigarete
    Cevke ili cigle?
    « Odgovor #19 poslato: Januar 17, 2015, 21:52:47 »
  • Publish
  • pozz.
    Zaista je neverovatno ali box i meni tuce cevku u svakom pogledu sem u velicini. znaci jesu veci, ali ergonomija siga sa onom gumom je ihaha bolja nego kod cevki. laksi za vertikalno ostavljanje, tj stabilniji, veca autonomija, sama setovanja snage, jednostavnost... bio sam ubedjen da cu ga koristiti samo kuci, ali se ne odvajam od njega ni na poslu, u kolima. nema slucajnog opaljivanja, menjanja baterija 5 puta dnevno, pa kad prelazim sa kaye na orhida ili  dripca, na cevki sam morao vaditi kick, ovde samo odsrafis, stavis novi dripca, orhida, namestis snagu i teras... i da na kutiji ne postoji los setup...

    Van mreže domino

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 98
    • Poruke: 563
    • Ugled: +674/-0
    • Pol: Muškarac
    • -
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #20 poslato: Januar 17, 2015, 23:14:24 »
  • Publish
  • Preovladavaju gradjevinari nad vodoinstalaterima ;D
    Ja box koristim baš zbog veličine, hakovani mini hidrant sa 18650 baterijom je visok 72mm, dok nemesis sa kickom skoro 110. Prosto sam postao razmažen i, od kada koristim kayfunolike atomizere izbegavam mehaniku. Ako neko napravi cevčicu do 80mm visine sam baterijom 2000mah i podešavanjem izlazne snage, rado bih zaboravio i na kutije. Do duše, imam i zna koji je po malo iz oba sveta a, jadan, nigde ne pripada... Što se tiče estetskog momenta, meni je moj zeleni hidrant prelep ;D pa kad mu još nakačim RTA sa zelenim prozorom, spreman je za ženidbu ;D

    Van mreže Joe

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3086
    • Poruke: 3575
    • Ugled: +7330/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #21 poslato: Januar 18, 2015, 11:36:27 »
  • Publish
  • Rezultat ankete je poražavajući. :(


    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #22 poslato: Januar 18, 2015, 11:43:32 »
  • Publish
  • Ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se ;D  Ja sam se odlucio, mada jos ne sa sigurnoscu, za zlatnu sredinu - heatvape defender - okruglo pa na cose ;D

    Van mreže hybrid

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1709
    • -Receive: 714
    • Poruke: 1719
    • Ugled: +2214/-0
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #23 poslato: Januar 18, 2015, 12:16:25 »
  • Publish
  • Kud svi Turci tu i mali Mujo

    Van mreže billy

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Poruke: 1178
    • Ugled: +2917/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #24 poslato: Januar 18, 2015, 12:58:36 »
  • Publish
  • Mislim da vreme box modova tek dolazi... jednostavno kod boxa ima dosta vise prostora za igrarije sa dimenzijama i ergonomijom. Uz cinjenicu da mogu biti dosta prakticniji u kombinaciji sa vecim kapacitetom, skoro je neizbezno da ce preuzeti primat kod regulisanih modova. Ja i dalje koristim Zmax u 18650 varijanti, ali gde god da krenem pomislim da bi mi dobro doslo nesto prakticnije... Ono sto je pozitivno, forma klasicne kocke je pocela da se gubi, pa se vec pojavljuju izmenjeni oblici tipa sx mini-a, istick-a, zero moda, defendera...

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #25 poslato: Januar 18, 2015, 13:48:21 »
  • Publish
  • Sve sto je receno u vezi prednosti box modova je istina. Istina je i da mnogi koji su na cevaste modove gledali kao na glomazne i neprakticne, na box modove gledaju kao na male slatke spravice. Istina je da recimo jedna baba evica koja vazi za 18650 mod manjih dimenzija izgleda kao king kong u odnosu na istick, koji je opet u odnosu na baba evicu zver.



    Ali, meni su rec ergonomija i box modovi nespojivi, osim ako se ne odnosi na transport, odnosno nosenje u dzepu. Ergonomija je nauka koja se bavi prilagodjavanju proizvoda ljudskom telu, odnosno interakcijom na relaciji covek - masina. Sam nacin drzanja celom sakom, ili da mi palac i kaziprst budu udaljeni 3-4-5cm, meni je krajnje neudoban i nikako ergonomski, osim ako se pojave box modovi manjih dimenzija sa tasterom na siroj povrsini.


    U svakom slucaju, proizvodnja box modova se zakotrljala i tu nema nazad, a oni koji razlisljaju kao ja su u manjini i ne verujem da sam u pravu a o tome svedoce i glasovi u anketi. Eto i moja lepsa polovina, koja je prilican potrosca, do skoro se patila sa trajanjem baterije a nikako nije mogla da koristi modove. Sad, istick-ove ne ispusta iz ruku. Istina je da je u kocku mnogo lakse spakovati plocicu, koja je po pravilu cetrtasta, pa se daleko bolje iskoristi prostor. Moguce je napraviti i oblinu sa jedne strane cija linija prati zakrivljenost baterije, kao u slucaju stick-a, ili upakovati plocicu izmedju dve baterije kao kod stick-a50W, pa dobiti zaobljene ivice i prilicno male dimenzije sa ogromnim kapacitetom. Ipak, ja ne mogu da se otmem utisku, kao sto gib pomenu u jednom od prethodnih postova, da duvam paklicu ;D

    Van mreže Prle

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 13
    • Poruke: 1889
    • Ugled: +1981/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #26 poslato: Januar 19, 2015, 20:58:17 »
  • Publish
  • Meni je apsolutno nebitan oblik moda dok god ne preti da svojom ergonomijom može da ostavi trajne posledice na koštani sistem moje šake. A ostali faktori u odlučivanju bi bila prosta činjenica da li radi ono što treba da radi i koliko precizno i pouzdano to radi.

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #27 poslato: Februar 09, 2015, 16:31:46 »
  • Publish
  • Nesto razmisljam, cini mi se da mi ne volimo ono sto volimo nego ono sto nam je nametnito od propagandne masinerije, odnosno ono sto im je najlakse za produkciju. Mnogo toga lepog i zanimljivog moze da se napravi, ali zasto kad je to komplikovano a narod guta sta mu se servira. Prvo smo bombardovani prostim mehanickim cevcugama po nenormalnim cenama, dok su mogle da se prodaju za debela pare, odnosno dok kinezi nisu uskocili u pricu. Zatim su izmislili kutijetine u koje svasta moze da se natrpa, sve vreme stimulisuci nasu glad za performansama uz pomoc youtube hipnotizera. I sad, mnogi bi verovatno voleli da koriste neku malu lepu spravicu, ali za to je kasno jer je glad uzela danak pa te male lepe spravice ne mogu da je podmire.

    Van mreže smokey

    • eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 34
    • -Receive: 104
    • Poruke: 467
    • Ugled: +1256/-0
    • elektronski duvan na motanje
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #28 poslato: Mart 21, 2015, 16:57:19 »
  • Publish
  • Rodio sam se sa cevkom, umirem sa cevkom! 'nuff said... :D

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Cevke ili cigle?
    « Odgovor #29 poslato: Mart 21, 2015, 17:05:09 »
  • Publish
  • I ja sam se drzao cevke ko pijan plota, ali od kad sam se dovatio sticka 30(muvodroma), nekako mi je log'o u potpunosti. Kupio me je pre svega stabilnim radom u kombinaciji sa prihvatljivim dimenzijama i odlicnom autonomijom. Sad sam toliko navikao na njega da su mi baterije neudobne za drzanje. Ono imam obicaj da budem tvrdoglav, ali umem i da promenim misljenje kad nadjem dovoljno razloga, tako da menjam moj glas u cigle ;D  Ipak, mislim da su mi dimenzije sticka 30 gornja granica, a on je nesto kao polucigla ;D