Autor Tema: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?  (Pročitano 5974 puta)

Van mreže Para

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 31
  • Poruke: 2366
  • Ugled: +1267/-0
Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
« poslato: Decembar 29, 2012, 19:55:32 »
  • Publish
  • Mesh ili mrežica i fiber ili špaga. Eksperimentišu ljudi i sa poroznom keramikom i pamukom, ali mesh i fiber su najzastupljeniji.

    Šta vas opredeljuje za jedno ili drugo?

    Ja volim špagu. Aroma mi je mnogo prirodnija i para zasićenija. Mesh mi daje "agresivnu" paru koja mi baš i ne prija uvijek. Mada bih rekao da je mesh zdraviji za parenje, ali je komplikovaniji i mušičaviji za slaganje setupa. Ako neko ima raspoložen da malo razglabamo na ovu temu, tu sam. :cap:

    Van mreže bibi74

    • Full Member
    • ***
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 1
    • Poruke: 190
    • Ugled: +75/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2012, 20:49:18 »
  • Publish
  •  Fiber kad se dobro razradi,ili dobro pripremi tj. kad se odstrane oni neprijatni mirisi i ukusi meni licno daje prijatniju aromu plus lakse prasta traljav setup...Mesh je dobar ali setup mora biti top,mada ja za neke tecnosti dobijam bas znacajne razlike u dozivljaju arome izmedju mesha i fibera,neke su mi bolje na jednom neke na drugom....U svakom slucaju i jedan i drugi wick daju dobru i punu ,vlazniju paru,sto meni licno ne odgovara....Mene ispunjavaju samo kartovi u tanku u 80 posto vremena,ali to sam samo ja...Lepo je zapariti nesto i drugo za promenu,kao sto je bel ili drip atomizer(sa fiberom) koji je mozda i moj omiljeni ati ,ali pocelo da me smara dripanje :thumbsdown:
     Svi smo mi jos mladi parioci(90 posto nas uvrh kape pari 3 godine max.) pa i ukusi se tokom parenja menjaju...
     Tesko je meni npr.da komentarisem genesise kad sam probao samo Bell,na kom sam istripovao da mi ne odgovara "draw" koji je malo tezi za moj ukus,a svaki dan se spremam da razbusim tu rupu,pa nikad...

    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2012, 22:13:26 »
  • Publish
  • Ja sam ocito "agresivac" i 98% moga parenja je na mesh-u.Fiber mi je uglavnom za drip varijantu ali nije los ni na vivi type tankovima.

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2012, 22:14:54 »
  • Publish
  • I meni je ukus sa fibera prirodniji i prijatniji. Sa mesha mi je nekako prezasicena aroma i smeta mi, a i ne svidja mi se. Mozda je generalno gledano mesh zdraviji, ali ako se uzme drasticno veca potrosnja i to se dovodi u pitanje. Osim toga, ako se koriste umereni naponi i ako je dovod tecnosti konstantan, ne vidim ni tu neku narocitu opasnost.

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2012, 22:20:27 »
  • Publish
  • Ja sam ocito "agresivac" i 98% moga parenja je na mesh-u.Fiber mi je uglavnom za drip varijantu ali nije los ni na vivi type tankovima.


    Vivi i V3/CE4 su po performansama jako slicni, vivi se izdvaja jedino po kvalitetu izrade. Cak su glave na V3 i na vivi gotovo identicne i mogu se medjusobno kombinovati. Mislim da je para negde pomenuo, bilo bi dobro kad bi neko napravio vivi SS. Siguran sam da ima mnogo ljubitelja ovog klira koji ne bi zalili pare da ga imaju zauvek.

    Van mreže MilosNS

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 736
    • Ugled: +1022/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2012, 22:40:02 »
  • Publish
  • Mene ispunjavaju samo kartovi u tanku u 80 posto vremena...

    Složio bih se sa bibijem po pitanju kartova :great:   Što se mesha tiče po meni on daje najčistiju aromu ali što bibi kaže vlažnu paru, a kako se ja još nisam u potpunosti odrekao analognih to je nijansa koja zasmeta. Fiber već duže vreme ne koristim ali čekam Nautilus (nadam se da Para neće biti zadovoljan istim) pa ću mu (fiberu) dati drugu šansu.

    Van mreže fusion

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 978
    • Ugled: +438/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 30, 2012, 02:22:51 »
  • Publish
  • Uh PARA gde me nadje
    Fiber hmmm sta reci - dobra jednostavna stvar za pocetak parenja i kratkorocno koriscenje ali nikako preporuka za konstantno parenje iako daje odlicne rezultate pri parenju
     Mesh  trenutno mozda naj bolja stvar u parenju dok ne vidimo sta ce biti sa ovim keramickim fitiljima koji su na pomolu
    Problem sa meshom je sto ne mozesh da dobijesh konsistentnost dok ne apsolvirash pravljenje setupa pa i onda se ponekad pitash dali je bolji ovaj setup od onog predhodnog koji si napravio
    Uzasno velika glavobolja za komformiste i one koji imaju dva leva palca i ne mogu da naprave setup da im je zivot u pitanju ali zato rezultati vishe nego zadovoljavajuci ako uspemo da napravimo pristojan setup
    U medju varijantu bih stavio pamuk koji koristim umesto fibera iz zdravstvenih razloga prvenstveno a i rezultati ne izostaju sa jednostavnim setupom kao kod fibera a mnogo je blizi po performansama meshu
    Kartove koje spominjete bih stavio u prvu kategoriju sa fiberom i opravdava jedino komformizam
    Ne zaboravite da su oni napravljeni i dizajnirani za jednokratnu upotrebu bez dopunjavanja i carto tankovi tu pomazu u dobrom delu da se produzi vek necega sto je predvidjeno za bacanje posle 100ak dimova

    Opet ja uz vetar ali shta cesh

    Van mreže Para

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Poruke: 2366
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2012, 17:39:57 »
  • Publish
  • Opet ja uz vetar ali shta cesh
    Ja bih ovo pre nazvao stavom iskusnog vapera, nego nešto uz vetar.  :smile1:

    Van mreže fusion

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 978
    • Ugled: +438/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #8 poslato: Decembar 30, 2012, 18:05:28 »
  • Publish
  • Hvala Para
    Ali obicno moji stavovi ovde paraju oci - usi nekim navikama ili necem sto smo naucili ne gledajuci dalje i sire ii ne zelimo da promenimo ni za zivu glavu pa se stoga i razlikuju. Zato sam morao da kazem jer je to moj subjektivni stav sa pokusajem da budem sto objektivniji.Kao u ostalom svi moji komentari koje bilo gde dajem su takvog karaktera.

    Van mreže Para

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Poruke: 2366
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #9 poslato: Decembar 30, 2012, 18:53:51 »
  • Publish
  • Mislim da su različiti stavovi više nego dobrodošli. Ako bismo svi mislili isto, diskusije bi bile besmislene. Svaki stav, svako mišljenje, svaka misao ima svoj razlog. Ja tako učim. Od svih vas, bez izuzetka.

    Van mreže fusion

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 978
    • Ugled: +438/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #10 poslato: Decembar 30, 2012, 19:50:25 »
  • Publish
  • Naravno apsolutno se slazem i od onog koji nema pojma ni o cemumu mozesh nesto nauciti -mada veoma cesto nema ni on pojma sta je rekao ali trigeruje neku iskricu i dovede tvoju misao na pravi smer
    Ali udaljili smo se od teme

    Van mreže fusion

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 978
    • Ugled: +438/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #11 poslato: Decembar 30, 2012, 19:58:15 »
  • Publish
  • Nego ne rece ti ... jesi li isprobao razlicite fibere ili mozda druge materijale na tvom novom mega giga ato.kaj taj funu
    Kakve ima razlike i kako se ponasaju

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #12 poslato: Decembar 30, 2012, 20:36:32 »
  • Publish
  • Ja sam od roditelja ucio kako ne treba da se ponasam, a vi ste mi sad kao familija :dance:

    Van mreže Para

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Poruke: 2366
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #13 poslato: Decembar 30, 2012, 22:10:15 »
  • Publish
  • Nisam stigao isprobati sve fibere koje imam. Trnutno ide neki od 3mm i gura nekako. Ali evo na genu parim nešto sa kafom i mnogo je dobro. Ova ista kafa na špagi je nekako bledunjava.

    Van mreže fusion

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 978
    • Ugled: +438/-0
    Odg: Mrežica ili špaga, pitanje je sad?
    « Odgovor #14 poslato: Decembar 30, 2012, 22:14:31 »
  • Publish
  • I ja sam se primio na kafu i na mentol
    Skoro sam prestao da parim ciste arome i u zavisnosti od raspolozenja kombinujem jedno ili drugo
    I nikako mi ne ide kafa dok pijem kafu ne osecam nishta ...  ;D