Autor Tema: Kolko nam je e-cig hobija ostalo  (Pročitano 2345 puta)

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2040
  • -Receive: 1280
  • Ugled: +1285/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Kolko nam je e-cig hobija ostalo
« poslato: Novembar 02, 2016, 12:57:52 »
  • Publish
  • Koliko nam od ovog hobija nesto ostalo?

Meni ostalo vrlo malo ili gotovo nista.

Napocetku sve je bilo drugacije,puno entuzijazma,radosti,uzivanja,i sve mi je bilo hobi.Zanimalo me sve,

kako koja zica daje aromu,koliko koji setup grejaca vuce amperazu iz baterije,koliko koji atty daje aromu,jednom reciju zanimalo me bas sve i do te mere da mi je bio strastan  hobi i potreba jer sam pribeleske vatao i u svesci.
    Kako vreme odmice primetio sam da mi poneki hobi vezano za e-cig nestaje. Nasao sam se u prici suprotnoj od one sto sam ranije i voleo.
    Danas me nista ne privlaci kao nekad,ni jedan trend ni sva oprema,iako te istu kupujem svremena na vreme.
    Primetio sam da me sav ovaj hobi  ujedno i vuce prema trajnijoj opremi cevi i drip atomizera,i tu mi se pojavio i jos jedan strastan hobi u vidu degustacije tecnosti.
    Sada se nadjem u prici sa prepunim djepovima bocicama tih e-tecnosti iz koje jedva cekam da nesto novo i probam.
    Za kraj mi je ostao i forum i tu sam uvek nakratko non-stop.

Ovo mi deluje neverovatno i to koliko smo razliciti i vremenom se i menjamo, i kako vreme odmice primetio sam i da sam u suprotnosti od onoga sto sam napocetku kao hobi voleo.

Ovu pricu sam pokrenuo pre svega zbog sebe samog i bice mi pribeleska za neka buduca vremena,i ako se ista od ovoga navedeno bude promenilo.

Izuzetno ce mi biti draga i cenjena i vasa iskustva po svemu ovome.
    A mozda neko moze i da odgovori

Zasto je to tako,?

i kakav  to faktor cinilac cini sve ovo da se nadjem/mo u suprotnosti onoga sto sam ranije kao hobi voleo/li.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9795
    • -Receive: 9304
    • Ugled: +21056/-0
    Odg: Kolko nam je e-cig hobija ostalo
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2016, 13:52:00 »
  • Publish
  • I kod mene je do nekle slicna situacija. Onaj pocetni entuzijazam se u velikoj meri primirio, i na mnoge stvari koje sa za zadovoljstvom pratio, sad sam prilicno ravnodusan. U velikoj meri za to krivim proizvodjace opreme i pravac u kom sve to ide... U velikoj meri je krivac i samo poznavanje materije i iskustvo, u kombinaciji sa prilicno malo pravaca u kojima sve ovo moze da se razvija. Sve sto moze da se pojavi je predvidivo i ocekivano, a ima gomila stvari koje ocekujem i nikako da se pojave. U velikoj meri je to ono sto me jos uvek - iscekivanje opreme kakvu zelim, kakva se jos nije pojavila na trzistu, a sasvim je izvodljivo napraviti je. Oprema koju posedujem je u potpunosti ispunila moje potrebe sto se tice tehnicke strane, i ono sto me najvise zanima je izgled i kvalitet izrade.

Ono sto me najvise drzi vezanim za ''ovaj sport'', jesu dobri ljudi i dragi prijatelji koje sam preko njega upoznao. Jednostavno ne mogu da zamislim dan koji ne pocne uz kafu i caskanje sa njima. Rekao bih da nas ima dosta koji razocarani okruzenjem bezimo u virtuelni svet, pa me i ne cudi sto sam tako blizak sa ljudima koje nikad u zivotu nisam video, a kad nekog od njih sretnem imam utisak da se znamo 100 godina.

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 403
    • -Receive: 447
    • Ugled: +783/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2016, 20:54:52 »
  • Publish
  • Ja se vracam esenciji tj.trazenju lepsih ukusa aroma.Mod,baterije,punjac,ati rade pa je steta prepustiti ih kolotecini i nekom proseku na koji sam navikao.Hocu da se podsetim malo tog perioda kad me je nasa draga koleginica Katy malo po malo obradovala novim miksom,pa upoznavanje sa kajfunom,kome leze kakve arome...Bilo je bas zanimljivih momenata koji ostadose u lepom secanju.
    Nece nikad biti isto kao na pocetku ove avanture zvane elektronska cigareta,ali i svaki naredni dan koji provedem sa istom ,smatram nekim napretkom.

Van mreže raw2sienna

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 389
    • -Receive: 1272
    • Ugled: +2204/-0
    • Dopisnik iz inostranstva aka k2b
      • slo-vaper
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2016, 21:56:48 »
  • Publish
  • Mene entuzijazam drži još posle 6 godina ovog sporta - i ponekad moram ga racionalno kočiti - mada baš ne uspevam.

Ukratko: 2010 sam kupio najprije jedan e-cig set - neki 808D koji nije radio nikako i 3-4 puta smarao u e-cig shop da su mi slali rezervne delove - da je radilo u stilu 2 dry hita+e-juice u usta+1 puff - - - posle nabavio drugi set koji je bio za 10% bolji (D-Core neki ego-T) al opet negdje blizu nule.
    Onda skoro 2 godini na cigalike - 2 godine ljudi sa ovom

Kupovao filter glave, pa onda likvidom ih punio, nekako pokušao dry-burnovati - i nekako išlo.Bio sam ko pušač analognih, nisam razmišljao - kad je nešto crklo u trafiku (tada su još to po trafikama prodavali - sad nema više samo analogna klasika kod nas) - da ne bi u ljezo 2013 nekako našao največi tada "otpad" za e-cig - Fasttech.
    Počeo sa Innokin i-clear i Vivi novom pa onda preko nekih Kanger klirova polako na Kayfune i Taifune ...

U to vreme nisam nikad zapalio cigaru - jer mi prosto smrdela - nešto sam ih pasivno u društvu sa pušačima konzumirao.

Zato baš ne razumem nekaku malodušje i apatiju koju osječam na ovom i možda i na susednjom forumu koju uveliko vidim kao nekakvu razočarenje jer nema novih poboljšanih savremenih M2L atomizera. Ja mislim da ih ima - problem je vjerovatno jer nema klonova - barem toliko kolko ima D2L..Posebno od EU modera i konstruktora ni da nema ponude.

Vape industrija kao takva je umjetna tvorba i de facto ne postoji. Postoji veoma jak i utjecajan duvanski lobi koji muze velike profite iz "stare tehnologije" i nije spreman odricaja tih istih . Na drugi strani je nebroj malih, garažnih produkcija tih nama (nekad? ;D ) dragih gadgeta - svako traži svoje parče hleba i izvodi čarolije kako ume i zna.I izza toga milijon CNC struga u Kini koja opet ima svoju filozofiju i poslovne interese.

Istorija me uči da nikad nije bilo idealnih rešenja. U početku 80-ih kad su počele male garažnje radnje sa PC-ima - i na drugoj strani Big Blue IBM -> ako bi bilo samo njega imali bi  30-generaciju word procesora i programa za tabele i niko ne bi pitao šta se još može s tim kutijama raditi.Paralela sa e-cig scenom je donekle na dlanu - a donekle ima i još više de-centraliziranih rešenja.

Osobni vaporizatori su ipak velika stvar u dugovječnoj ljudskoj istoriji zavisnosti.Kuda če ovaj voz da krene ne zna verovatno niko. Al tako sa masovnim trovanjem duvanom ipak ne može iči dalje.Statistike su nemilosrdne - imam je i u familiji.

Da li sam rekao da još imam entuzijazam za ovaj "hobi"? ;D

Imam ga - kažem još sto puta  :victory:

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 576
    • -Receive: 1240
    • Ugled: +1439/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2016, 22:35:58 »
  • Publish
  • Pazi ti Raw-a smekera, sto je nasao zgodan izraz za besomucnu kupovinu svega sto daje paru (samo cekam sliku parne lokomotive u temi "stiglo mi je") - entuzijazam  :w00t:.
    Ovo cu morati da primenim u zgodnim prilikama  :lol:
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7415
    • -Receive: 10162
    • Ugled: +12597/-0
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2016, 23:04:52 »
  • Publish
  • Dokle god sam aktivan po forumima to je znak da me drži još uvek entuzijazam jer ne smatram to što sam svašta probao i ustalio navike da sam manje ili više zagrejan ... ko razume shvatiće :D
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3078
    • Ugled: +7322/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2016, 23:29:06 »
  • Publish
  • Hobi i merak ostao. Kolekcionarstvo sam odbacio.  :winksmile:

Van mreže brzzz

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 36
    • -Receive: 54
    • Ugled: +54/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2016, 23:58:02 »
  • Publish
  • Normalno je da s vremenom popusti entuzijazam i  da dode  do prezasicenja. Trziste je prepuno  "novih" proizvoda  i svi se trude da  pokupe svoj deo kolaca. U sustini,  kod mnogih stvari, pogotovo atomizera ne postoji nista novo,  sve je to slicno, u pitanju su nijanse ali i  utrka ko ce izbusiti vecu rupu i  otici u veci ekstremizam.  Mislim da je problem upravo u tome sto nam je skoro  vec sve servirano i na dohvat ruke.  Plasim se da smo zaboravili da su mnoge stvari najlepse kada se cekaju i kada se umereno doziraju.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3078
    • Ugled: +7322/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 03, 2016, 00:28:51 »
  • Publish
  • Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije Ekstremizam je izraz kojim se označavaju djela ili ideologije koje izlaze iz okvira koje se smatraju društveno prihvatljivim, bilo iz pragmatičnih, bilo iz moralnih razloga. Taj je izraz gotovo u pravilu pejorativan. Kao njegova suprotnost se navodi umjerenost.

"Ubi me prejaka reč"

Branko Miljković

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1010
    • -Receive: 619
    • Ugled: +2322/-0
    • Samo jako
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 03, 2016, 10:38:05 »
  • Publish
  • Paaaa drzi me ovaj hobby vise nego sto deluje s'obzirom da nisam bas aktivan po forumu.
    Najveci razlog tome je mali broj novih atomizera koji mi se svidjaju i nemogucnost da zadrzim sve novo za sebe, a smorilo me davanje u oglase da bih skupio pare za nesto novo.
    Ali ima nesto i u tome, sada se toliko radujem kada nabavim novu spravu, kao dete kada dobije igracku. Ranije dok je jednom nedeljno stizalo nisam odmah ni otpakivao pakete, a by.ka kada mi je stigla pobegao sam sa posla na pola sata (otisao do kuce i vratio se) da bih je sto pre poterao :)
    Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4513
    • -Receive: 6049
    • Ugled: +6875/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Maj 20, 2018, 02:52:27 »
  • Publish
  • Vec nekoliko puta zaticem sebe kako (relativno) ozbiljno razmisljam da rasprodam sve ovo sto sam do sada nakupio i nabavim samo jedan kvalitetan mod i jedan ili dva kvalitetna atomizera i budem "miran" narednih godinu ili dve.

Nije tu u pitanju u tolikoj meri razocarenje opremom ili kretanjem ovog "vape" sveta,ne ocekujem ja sad neku revoluciju i nesto nevidjeno,vise je u pitanju dosada i jednolicnost.
    Dobro,za to sam u velikoj meri sam kriv jer koristim samo jedan tip tecnosti (duvanske),isti odnos pg/vg i nikotina,isti grejac,atomizeri koje kupujem su svi dosta slicni...jednostavno,postalo je pomalo dosadno.Nema vise toliko ni losih klonova pa da je potrebno opsirno istrazivanje pre kupovine kao ranije pa da covek negde utuce vreme.Evo,cak i sada imam kupljena dva atomizera koji narednih dana treba da mi stignu i skoro sam siguran da unapred znam kako ce raditi iako se ni sa jednim nisam susreo ranije.Nema tu vise iznenadjenja,nije to nista vise meni tako sareno i uzbudljivo kao kad sam pocinjao.

Medjutim,razlog zasto to ipak nisam uradio,bez obzira sto ponekad pozelim da i ja imam nesto super kvalitetno i lepo,je to sto se plasim da bi tako ovo moglo tada postati samo jos jedan obican porok kao sto je bio duvan.Ili,jos gore,nesto sto ce mi predstavljati napor i cega cu u buducnosti pozeleti da se resim putem neceg sestog,nekih flastera ili sta vec.Zapravo,ako ne uzivam u tome sto radim vec samo zadovoljavam "potrebu",onda su flasteri mozda i bolje resenje.

Cini mi se da je odredjena doza "hobija" neophodna da bi covek bio potpuno zadovoljan parenjem.Ali ne mora to biti gomilanje opreme i kupovina svega sto se pojavi.Nekom je dovoljno da trazi "idealnu" aromu ili se igra razlicim grejacima i setapima a neko ,jednostavno, nadje sebe u druzenju i razmeni iskustava.

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 576
    • -Receive: 1240
    • Ugled: +1439/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #11 poslato: Maj 20, 2018, 11:28:34 »
  • Publish
  • Kod mene je ciklicno, dosadi mi, smirim se na par meseci, rasprodam gotovo sve.
    Onda, u jednom trenutku, krenem sumanuto da kupujem iako unapred znam da necu dobiti nista znacajno bolje.
    Skapirao sam da se to desava uglavnom kada sam izlozen zestokom pritisku, bilo na poslovnom, bilo na licnom planu, tako da ta isprobavanja razlicite opreme pocinjem vise da posmatram kao auto psihoterapiju i bekstvo iz nepodnosljive stvarnosti, nego kao neku potrebu i hobi.
    "Kupujem i prodajem,
    Oduzimam i dodajem"
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7415
    • -Receive: 10162
    • Ugled: +12597/-0
    « Odgovor #12 poslato: Maj 20, 2018, 15:16:21 »
  • Publish
  • Pusio sam cigarete jer sam voleo da pusim i kupovao ih na boxove, da li mi je pusenje bio hoby ? Naravno da ne , sada parim jer volim da parim...nadam se da je sve jasno  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4513
    • -Receive: 6049
    • Ugled: +6875/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Maj 20, 2018, 18:08:01 »
  • Publish
  • Pa ti si onda srecan covek ;D. Nemas sta da razmisljas oko buducnosti vape industrije,ti mozes tako poceti da volis i flastere  ;D
    Ja se secam da sam voleo mozda prve dve cigare ujutro,onu jednu posle rucka a nesto kao kroz maglu mi se javlja da sam nekada davno voleo i onu posle seksa ;D . I to je manje vise to.Ostalo je bilo uglavnom navika koja mi mahom nije ni prijala toliko koliko mi je cinila neki ritual. Taj ritual sam ovde zamenio uzivanjem u samoj opremi i to,bar kod mene,cini veliki deo celokupnog dozivljaja.
    Naravno,razumem da to mnogima nije bitno i da im je svaka oprema dobra dok sluzi svrsi ali sam cesto video i slucajeve povratka na duvan ukoliko je naglasak samo na fizickoj zavisnosti jer je cigareta ipak efikasniji nacin unosa nikotina. Ako tu nema uzivanja u opremi ili uzivanja u ukusima ili bar brige za zdravlje odnosno finansijski razlozi,duvan ce uvek odneti pobedu jer je dozivljaj sa njim jednostavno...intenzivniji.