Autor Tema: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje  (Pročitano 3348 puta)

Van mreže NikolaP

  • Full Member
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Poruke: 169
  • Ugled: +115/-0
Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
« poslato: Februar 13, 2013, 09:41:03 »
  • Publish
  • U principu, ovo sam i pretpostavljao. Oxidirani mesh nije bezazlen, naprotiv.


    Vrlo informativa tema na ECF-u, nije zgoreg procitati. Nadam se da ce se keramicki fitilji pokazati kao alternativa celicnom meshu, jer ovo uposte nije naivno:
    http://www.e-cigarette-forum.com/forum/modding-forum/362608-stainless-steel-mesh-oxide-discussion.html
    Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD

    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2013, 12:35:03 »
  • Publish
  • Mene ova prica jako podseca na onu od ranije vezanu za stetnost fibera tj potencijalno udisanje sitnih staklenih vlakana. :sleep:

    Van mreže Para

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Poruke: 2366
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2013, 14:14:16 »
  • Publish
  • A meni juča krenuo GLV3/LV3 Drip .  :banghead:

    Teme vezane za zdravlje i e-cig su mi jedne od najomiljenijih. Naravno da me je i ovo interesovalo, pa sam jedno vreme istraživao ovu oblast e parenja. Nije samo mesh problematičan, problematičan je i kantal. Problematično je sve.
    Varioc koji povremeno vrši usluge za mene veoma retko diše čisti vazduh. Mnogo radi i mnogo vari. I nije jedini.

    Ponoviću po ko zna koji put, doza čini supstancu otrovnom, a ineče sve oko nas je otrov.


    Van mreže Beco

    • Full Member
    • ***
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Poruke: 170
    • Ugled: +59/-0
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2013, 14:24:28 »
  • Publish
  • Imeo je još odavno pokrenuo priču o štetnosti mesha-kao odgovor zašto ne napravi genesis


    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2013, 15:11:48 »
  • Publish
  • Imeo je još odavno pokrenuo priču o štetnosti mesha-kao odgovor zašto ne napravi genesis
    A staklene iglice od fibera nisu stetne?

    Van mreže tabby

    • eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Poruke: 300
    • Ugled: +480/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2013, 15:30:32 »
  • Publish
  • Imeo je još odavno pokrenuo priču o štetnosti mesha-kao odgovor zašto ne napravi genesis


    I ja da sam na Imeovom mestu morao bih naci neko opravdanje zasto ne pravim ati koji radi na mesh ;D



    Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

    Van mreže NikolaP

    • Full Member
    • ***
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Poruke: 169
    • Ugled: +115/-0
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2013, 16:07:03 »
  • Publish
  • Ma ja jedino vidim da nekog napretka sto se tice tehnologije atomiziranja tecnosti nema i da dalje cupkamo u mestu..motamo fiber i rolamo mesh i kantal, koristimo rebuildable atomajzere koji vise lice na vodoinstalaterski alat. Sta se toliko revolucionarno pojavilo poslednjih 6 meseci? Nista, IMHO.


    Nadam se da neko mnogo pametan radi na tome i da ce se konacno pojaviti nesto normalno. Ja nisam pametan pa ni ne mogu da pretpostavim sta je to, ali ni keramicki porozni wick nije neko resenje.

    Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2013, 16:38:48 »
  • Publish
  • Sve sto bi bilo naprednije po pitanju atomizera bilo bi i dosta vece jer bi zahtevalo prisustvo elektronike. Uz zadrzavanje dimenzija mislim da se ne moze nesto mnogo vise uraditi od kayfuna i oddy-ja, mozda neko sitnije unapredjenje, a moje licno misljenje je da je i to sasvim dovoljno. Na genesisima jednostavno nema dalje zbog nedostatka fleksibilnosti materijala, osim nacina punjenja, protoka vazduha... Iskreno, ni meni mesh nikad nije ulivao poverenje pa nikad nisam ni koristio genesise. Pored toga sto se mesh oksidira, oksidira se spaljivanjem tecnosti na visokim temperaturama. Produkti sagorevanja ostaju nabijeni u pore mesha i korisnik ih udise, sto mi se nikako ne cini simpaticnim resenjem. Sto se fibera tice tu je situacija jasna. Fiber je cist, beo, ne isparava, ne przi se na visokim temperaturama... Iglice su pretpostavka i nije mnogo logicno da mogu da dospeju do pluca, pre svega sto se nalaze u vlaznoj sredini i ako otpadnu ostanu zalepljene na zidove.

    Van mreže NikolaP

    • Full Member
    • ***
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Poruke: 169
    • Ugled: +115/-0
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2013, 16:58:45 »
  • Publish
  • Mislio sam na neke druge tehnolgije.. ultrazvuk, plazma, bem ga sta, da sam pametan vec bi smislio :)


    Evo nesto sto sam na brzinu nasao... koristeci ultrazvuk, kavitaciju i slicno:


    Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD

    Van mreže Para

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Poruke: 2366
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: Ozbiljna stvar: oksidirani mesh i stetnost po zdravlje
    « Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2013, 18:14:55 »
  • Publish
  • Tapkamo mi u mjestu od 2004. i ništa niko nije smislio. Čak ni čistiju izradu fibera. Mesh koji koristimo je namijenjen u sasvim druge svrhe. Nema standarda, ničega. Niko na materijal za parenje ne stavlja oznaku ROHS, sve je jasno.
    Zašto ne urade mesh od titanijumskih vlakana? Ili čak i fiber. Zato što jedan jedini distrikt u Kini, Šenžen drži kompletnu svetsku e-industriju, a njih zabole.

    A opet za ovih skoro devet godina, neko bi nastradao, čulo bi se valjda. Ili rikavamo tiho u samoći.  ;D