Autor Tema: Kuda dalje?  (Pročitano 43024 puta)

Van mreže Drako

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 617
  • -Receive: 1311
  • Poruke: 616
  • Ugled: +1510/-0
  • Mea culpa
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #45 poslato: Septembar 07, 2016, 11:39:15 »
Meni je sasvim svejedno kuda dalje - u jednom momentu sam sam sebi počeo da ličim na ono kuče koje juri sopstveni rep, pa sam lepo seo i presabrao se.
Da se razumemo, ja sam na e-cig prešao kao na zdraviju alternativu cigaretama, ali se ni jednog momenta nisam zanosio da je ovo potpuno zdravo. Prirodno stanje naših pluća je vazduh, ne dim, ali ne i para. A o ogromnim količinama pare neću ni da pričam, i iskreno na velikim snagama i sa potrošnjom od 10+ ml ja uopšte nisam siguran da je ovo zdravija varijanta. No, da li sam u pravu pokazaće vreme, a ja se, zbog  nekih ljudi koje cenim, iskreno nadam da nisam u pravu.
Za ostale me baš briga.
Moje dalje je usredsređeno na 3 stvari: da potrošnju tečnosti svedem u neki, meni prihvatljiv nivo; da isprobam različite vrste pamuka za fitilj, jer mi je trenutno to interesantnije nego besomučno isprobavanje gvožđurije koja slično radi; da pronađem kvalitetan i dugotrajan mod, a da ne moram da dižem kredit da bi ga kupio.
Meni se u ovom sportu štošta smučilo, počevši od besomučnog forsiranja atomizera sa ogromnim protokom vazduha, preko potpunog zanemarivanja umerenih korisnika, nenormalnih recenzenata koji kao da su pobegli iz jeftinih horor filmova, preko nekontrolisane proizvodnje i puštanja u prodaju aroma od kojih 95% ne vrede 5 prebijenih para sve do naše drage carine koja klepa kako stigne bez ikakvog rezona.
Obzirom da proizvođače opreme boli uvo za nas umerene korisnike, tako i mene boli uvo za njih i postaje mi potpuno svejedno što svojom politikom guraju ovaj sport na margine društva i u nekakvu avangardu. Pored onolikih d2l atomizera kineskih proizvođača, svoe mesto i eden mods su našli da ponude... isto to, samo po enormnim cenama.
Pa neka im je sa srećom, a sa TPD-om će im i trebati.
Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže badja007

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 2373
  • -Receive: 1338
  • Poruke: 903
  • Ugled: +1343/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 21, 2016, 12:07:44 »


Mislim da nije bas realno porediti ostalu tehniku sa ''napretkom'' vejp opreme.


Sto se klirova tice, ja protiv njih nemam nista..


 Ajmo u opkladu,ali ti u ovom slucaju gubis.
Nisam ja genije i to ce neko drugi umesto mene raditi na konceptu i dizajnu.

Da te neko potao pre 5 godina za ovakav e-cig koncept,jel bi i razumeo ista od ovoga?

Citam redovno postove iz 2011..

Prihvatam opkladu izmedju nas za mod (lulu),a dokaz je tema i clanovi da ce tako i biti.
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2016, 13:18:42 ivanneko »

Van mreže LiberPrint

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Poruke: 12413
  • Ugled: +23160/-0
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 21, 2016, 14:17:17 »
Tebi je danas bas dosadno? :D


Sto se mene tice, jedini napredak koji vidim je stabilniji napon, drugaciji obliik i micro usb punjenje. Ostalo je sve isto, i vise mi nista od toga ne treba. Ako citas moje psotove od ranije, mozes da primetis da je moja jedina zamerka i predmet potrege konstantan napon u sto manjem pakovanju. Manje mi je bitno da li se napon podesava ili je zakucan za recimo 3.5V. Konstantno, vec 5 godina se vrtim na 6-8W u zavisnosti od debljine zice, a sto se atomizera tice, sve mi dodje na isto. Naucio sam da svaki atomizer prilagodim svojim potrebema, tako da vise obracam paznju naizgled i dimenzije. Nikakvu bitnu funkcionalnu razliku ne vidim izmedju Kaje mini koju sam koristio pre 4 godine, Aerotanka i Gladiusa koje sam koristio posle njih, i Kaje lite koju sada koristim. Probao sam dosta atomizera, ali sam aktivno koristio samo nekoliko. Kao sto Billy lepo rece, dobro znam sta mi odgovara i koje su mi potrebe, i ne moze neki tamo Joyetech da me lozi i da mi uvaljuje svoje nebulozne proizvode. Nikakva AIO resenja me ne zanimaju, kao ni bunari, modovi sa 10 baterija, cigletine, toljage, 200W...


Nisam bas najbolje razumeo koji je predmet tvoje opklade, a ako je vezano za ovo o cemu sam pisao bolje ponovo procitaj moje psotove, inace gubis sigurno :D

Van mreže badja007

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 2373
  • -Receive: 1338
  • Poruke: 903
  • Ugled: +1343/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 21, 2016, 14:52:17 »
Ajde ti neni odgovori i vrati se na moje ranije postove.
Znam da e-cig nazaduje ali doci ce vreme i da napreduje,da pobedi i svetlija strana u nekoj bliskoj ili daljoj buducnosti.

Kako recimo objasnjavas da ako dodje do napretka u nekoj bliskoj buducnosti kada sam ovaj djavo od koncepta se bude usavrsavao,dodje na red za naplatu i daje 10× kvalitetnijeg vejpa,pare ali u drugom pakovanju !

Licno kod mene sad ovaj koncept nece proci,ali sta ako ce ga usavrse u drugacijem obliku.

Da se razumemo ne pricam ja o ovakvom dizajnu,ali je dobro poznato da deblja zica ili neki drugi djavo nosi i bolju aromu..

Pa ti vidi da li ga neces kupiti..

Nece tu biti ni zice ni vate
 (nista od ovoga)i postavice se nesto drugo, interesantnije,kvalitetnije.

Nemam ja nista protiv prastarih klireva i nesavrsenih velikih atomizera koji rade sa greskom.
Jednostavno bih bez trunke razmisljanja batalio i klir i vejp i opremu ako bih bio prinudjen da to u ovom trenutku parim a ima bolje.

Nemoj se ljutiti Liber,ali ako izadje nesto bolje,kvalitetnije tada cu i zameniti svoju opremu za to bolje,i ne pricam o ovom modelu snazi ili konceptu..
Nismo se razumeli ama bas nikako.(vrati se na moje postove)
Napisah i na brzinu,citirao opet sebe,uvek i u pokretu. Jedino tako sa greskama mogu nesto da i napisem,drugacije nikako..

Pa sad ko me je razumeo,razumeo je..

Van mreže LiberPrint

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Poruke: 12413
  • Ugled: +23160/-0
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 21, 2016, 15:14:37 »
To se podrazumeva da ako se pojavi nesto lepse, bolje, sa boljom autonomijom, manjih dimenzija... a pod uslovom da je u nekim umerenim granicama, da cu to kupiti. To svakako i radim. Ne tako cesto, ali radim. Svakako necu mahnito menjato opremu svaka dva dana, a nisam kolekcionar. Ni mobilne telefone ne menjam cesto. Uvek kupim neki koji je pri vrhu ponude i koristim ga 2-3 godine.

Van mreže ivanneko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 11207
  • -Receive: 13085
  • Poruke: 8593
  • Ugled: +15520/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 21, 2016, 16:09:17 »
Bilo bi interesantno da pre nego prokomentarisem cujem badjin odgovor u ovoj temi Sta je kvalitetan vape ?
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže badja007

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 2373
  • -Receive: 1338
  • Poruke: 903
  • Ugled: +1343/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 21, 2016, 16:16:30 »
Sta je to , spominje se ovih dana pa me interesuje zapravo koliko vi kvalitetno parite i kakva je oprema uopste potrebna za tako nesto ?

Ja sam stekao misljenje da se pod "kvalitetom parenja" podrazumeva dovoljno trajanje baterije ,dovoljno arome , dovoljno pare , dovoljno TH-a , sto manje zezanja oko setupa , curenja , ciscenja ( odrzavanja uopsteno ) ali da to nikako ne moze obezbediti egolika  baterija ( ili vise njih )..

Amin..

Za mene jeovo zakon i sve sto si rekao u temi.Ne volim nista da cackam.Volim samo da se druzim na firumu i nista vise.
« Poslednja izmena: April 21, 2019, 03:04:46 ivanneko »

Van mreže badja007

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 2373
  • -Receive: 1338
  • Poruke: 903
  • Ugled: +1343/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 21, 2016, 16:45:27 »
ejejejjej ich mach bitte omegle prank 😂😂😆
Hahahaha  mnogo sam pametan

Van mreže ivanneko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 11207
  • -Receive: 13085
  • Poruke: 8593
  • Ugled: +15520/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 21, 2016, 16:47:58 »
Ok badja posto si me citirao nadovezacu se na to , dakle sta znaci barem za mene "dovoljno arome" ? Koristim kantal 0,25mm nikad deblji iako znam da mogu imati jos vise arome i svega ostalog ali...meni ne prija .
Iz svega ovoga proizilazi da djaba oni spekulisu u zelji da nam uvale svasta nesto ali stvarno djaba  :098:
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže badja007

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 2373
  • -Receive: 1338
  • Poruke: 903
  • Ugled: +1343/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 21, 2016, 16:51:28 »
@ivaneko u pravu si.I sam to koristim i nebih imao bas nista da kontriram i kazem.

Van mreže LiberPrint

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Poruke: 12413
  • Ugled: +23160/-0
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 21, 2016, 16:57:12 »
Da, i ja bih se slozio da je kvalitetan vejp kad imas svega dovoljno. Meni je sasvim dovoljno arome i TH ono sto dobijem od recimo kaje lite na 7-7.5W. Sve preko toga bi mi bilo neprijatno i opterecenje za receptore. U istom rezimu dobijam i dovoljno pare. Sve preko toga bi meni bilo ruzno za gledanje, i verovatno neprijatno mom okruzenju. Za moje dnevne potrebe je oko 1300mAh dovoljno, sto znaci jedna malo veca ego baterija, ili jedan manji mod. Zasto bih sa sobom nosio nesto duplo ili troduplo vece i teze, ako ne mogu da potrosim u toku dana? Takodje koristim kantal max. 0.25, koji mi je sasvim dovoljan i ne vidim razloga da debljim bez potrebe opterecujem bateriju.

Van mreže badja007

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 2373
  • -Receive: 1338
  • Poruke: 903
  • Ugled: +1343/-0
  • Pol: Muškarac
  • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #56 poslato: Februar 11, 2018, 17:45:02 »
Za(h)eban je ovaj nas sport!!

Uvek kada pomislis da nema dalje i da si sve kupio i (atomizera ×10)
Odnekud se pojavi nesto NOVO,

I za god koju kombinaciju da se uhvatis je zahebana

Mislim da ce bas ova dva nacina biti u 2018g!!

http://e-ciginfo.net/index.php?topic=10950.0 

http://e-ciginfo.net/index.php?topic=10951.0

Srecom ne idem dalje,
Imam bas potaman(svega dovoljnog)

Van mreže ivanneko

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 11207
  • -Receive: 13085
  • Poruke: 8593
  • Ugled: +15520/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #57 poslato: Decembar 13, 2018, 12:59:11 »
Mislim da ce se nesto novo pojaviti u 2019-oj godini a to je direktno ubrizgavanje tecnosti na grejac , prototip je vec bio predstavljen u temi "U najavi" pa da se podsetimo...





https://www.facebook.com/atheamods/


Mislim da je ovakvo resenje izvodljivo jer pretpostavljam da se grejac ne zari vec se greje samo do odredjene temperature ali mi se ne svidja doziranje tecnosti pomocu elektromotora jer sam misljenja da se to moze izvesti "kvalitetnije" odnosno putem vazdusne turbine koja ce se vrteti u srazmeri sili povlacenja i tako korigovati dovoljnu kolicinu "goriva" na samom grejacu .. Sta vi mislite o tome ?
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže LiberPrint

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Poruke: 12413
  • Ugled: +23160/-0
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #58 poslato: Decembar 13, 2018, 13:02:20 »
Ja mislim da je to mlacenje prazne slame ;D  Jedini ozbiljan napredak moze da bude vaci kapacitet baterija. Malo poraditi na kvalitetu, malo usavrsiti postojece tankove, malo poradit na estetici...

Van mreže kinkel

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 1289
  • -Receive: 1379
  • Poruke: 830
  • Ugled: +1379/-0
  • elektronske cigarete
Odg: Kuda dalje?
« Odgovor #59 poslato: Decembar 13, 2018, 19:00:50 »
Ovo resenje mi je skroz bzv .. dalje? Ultrazvuk je moj adut. Na tom polju bih voleo da porade, i generalno ko sto kaze kolega LiberPrint .. usavrsiti postojece