Autor Tema: Lindy RTA  (Pročitano 1397 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 6176
  • -Receive: 10554
  • Ugled: +11380/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Lindy RTA
« poslato: Jun 11, 2023, 22:16:28 »
  • Publish

• Zapravo prilicno dobar MTL atomizer...

Nema on nista od naprednih funkcija,nema cak ni podesavanje vazduha (sem adaptera) ili tecnosti ali radi solidno dobro i ono sto je meni posebno bitno - 22mm i 5ml zapremine.

SXK ovde nije omanuo tako da je izrada vrhunska,bez ijedne greske,cak su i sve gumice idealne velicine. U paketu dolazi atomizer u verziji 5ml (postoji i manji tank od 2ml koji sam takodje narucio ali mi jos nije stigao),komplet adaptera za vazduh 0,8 - 1,0 - 1,2 - 1,5 mm,rezervni srafovi,orinzi i jedan mali plavi srafciger.

Da ne bih opisivao ili fotografisao svaki deo pojedinacno jer ima dovoljno toga na netu,napisacu samo par detalja koje sam primetio i na koje mozda treba obratiti paznju.

Prvo ,ovo je iskljucivo MTL atomizer i o bilo cemu drugom nema ni reci.Sto zbog velicine adaptera za vazduh (max 1,5mm) kao i same ulazne rupe za vazduh (samo jedna) koja je mozda 3x1,5mm ili tu negde a drugo zbog max velicine grejaca koja moze da se postavi - 2,5mm i to pod uslovom da je obicna zica u pitanju i da nemate vise od 6 namotaja,u suprotnom ne moze ni tih 2,5 da stane.Na slikama deck izgleda mozda masivno ali je uzivo prilicno mali i komora se spusta skoro do njega tako da ne ostaje puno mesta za grejac.

Druga stvar koje je nekome mozda bitna a sto sam odmah na pocetku i pomenuo - odsustvo bilo kakvih podesavanja vazduha ili dotoka tecnosti "u hodu".Cak je i punjenje sa donje strane tako da nista ne moze da se uradi bez skidanja atomizera sa moda.Sve to samo po sebi nije nuzno mana jer se obicno i ne podesava svaki cas ali ako su nekom te funkcije bas potrebne ovde ih nece pronaci.

Sto se nekih dobrih osobina ili bar stvari koje se meni dopadaju tice ima ih nekoliko:

- dimenzije
    22mm precnik i velika zapremina (5ml) u ne tako velikom pakovanju.Na slikama deluje vece ali je zapravo samo 2-3mm vislji nego Dvarw u istoj zapremini.
    - tankovi
    postoji stakleni,plasticni kao i metalni i svi su nenamenski (odnosno odgovarace bilo sta tih dimenzija) i isti su i za varijantu od 2ml kao i onu od 5ml
    - polozaj grejaca
    posto se grejac postavlja kontra deck sa 4 srafa omogucava da se ne mora menjati navika i pravac namotavanja grejaca a sam grejac se nalazi u nekoj vrsti tunela koja cini mi se omogucava efikasnije strujanje vazduha.Sem toga i komora je prilicno mala pa sve to potpomaze uspesnosti rada.
    - drip tip
    meni licno bi odgovarao par mm duzi ali nije los ni ovako.

A ono sto bih mozda zamerio (jer uvek ima sta i da se zameri ;D )

- punjenje
    ne to sto je punjenje sa donje strane jer mi to po pravilu ne smeta vec sto su otvori za tecnost prilicno duboko postavljeni.Cak i nije stvar u tome da smeta meni licno jer za dopunjavanje koristim pipetu ali onaj ko koristi obicnu plasticnu bocicu moze imati malo problema.Mislim da se moglo bolje resiti.
    - vidljivost nivoa tecnosti
    prozorcic je prilicno mali i nisko postavljen a sem toga ima nezgodnu naviku da zadrzava baloncice pa i to malo sto bi se videlo cesto se ne vidi,bar ne na prvi pogled.Nije bas da je neupotrebljiv ali ...

I to bi bilo to.Nista posebno inovativno niti estetski zanimljivo ali solidno i upotrebljivo.