Anketa

Koliko W?

5 - 10
9 (37.5%)
10 - 15
12 (50%)
15 - 25
3 (12.5%)
25 - 50
0 (0%)
preko 50
0 (0%)

Ukupno glasova: 24

Autor Tema: Koliko W?  (Pročitano 16695 puta)

Van mreže LiberPrint

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Poruke: 12413
  • Ugled: +23160/-0
Odg: Koliko W?
« Odgovor #30 poslato: Februar 21, 2021, 23:33:38 »
  • Publish
  • 6.5W A sto se tice tih sto pusu sulundare... Svakog cuda 3 dana dosta. Rekao bih da je taj ekstremni DTL bio trenutni hit uglavnom medju klincima, i da su sad kad su dali svoj doprinos globalnom zagrevanju potrazili nove izazove. Ili ja slabo pratim :017:

    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #31 poslato: Februar 21, 2021, 23:52:27 »
  • Publish
  • Pa ima jos uvek mada nisu vise tako glasni  ;D A i nije to vise 200 ili 300W,cini mi se da to ipak proslo vec pre 40-50-60W. Sto je zapravo i ok kome dtl odgovara,ne moraju svi koristiti isto bez obzira sto su sa istih cigareta dosli.


    Nego druga stvar mene cudi a to je ovaj moderni mtl (ili "mtl") na 20-30W sa klaptonima i slicnim cudesima.Ponovo se vracam na onu logiku - ako neko ima dovoljno pare sa 7W kako onda da drugom treba 3 ili 4 puta vise snage da bi bio zadovoljan?Jer snaga je snaga,na grejacu se pretvara u toplotu i tu nema gubitaka a posto tecnost ne mozemo zagrevati vise nego sto mozemo onda ostaje samo da se proizvede vise pare.A ako se ne proizvodi onda "kuvamo" tecnost sto nikako nije dobro...

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #32 poslato: Februar 22, 2021, 01:21:10 »
  • Publish
  • Anketa kaze da niko ne pari preko 25W  :lol:  Udjem u temu i reda radi pogledam sta mi pise na displeju kad ono slucajno mi se omaklo da parim na 6.3W , vratio na 6W i nastavio..
    Sto se tice toga da kada grejac radi neefikasno odnosno kada je previse tecnosti na njemu pa ona ne isparava jer nije postignuta tacka kljucanja ...mislim da da, povecanjem snage je moguce resiti problem iako nisam pristalica toga..ja sam vise za sto manje to bolje  ;D
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže Điva

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 3189
    • -Receive: 2463
    • Poruke: 2698
    • Ugled: +2756/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #33 poslato: Februar 22, 2021, 07:51:14 »
  • Publish
  • Parim na 5 W Vinči RBA tripl paralel, ne može manje.



    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #34 poslato: Februar 22, 2021, 10:26:36 »
  • Publish
  • Nego druga stvar mene cudi a to je ovaj moderni mtl (ili "mtl") na 20-30W sa klaptonima i slicnim cudesima.Ponovo se vracam na onu logiku - ako neko ima dovoljno pare sa 7W kako onda da drugom treba 3 ili 4 puta vise snage da bi bio zadovoljan?Jer snaga je snaga,na grejacu se pretvara u toplotu i tu nema gubitaka a posto tecnost ne mozemo zagrevati vise nego sto mozemo onda ostaje samo da se proizvede vise pare.A ako se ne proizvodi onda "kuvamo" tecnost sto nikako nije dobro...


    Pa jedina logika koju ja vidim je da se razmecu tim nakindjurenim grejacima. Ono kad se sretnu dvojica, pa jedan skine tank i kaze: vidi tebra sto imam kleptona. A drugi: nije to nista, da vidis mog, upleten od 3x 0.18, pa obmotan za 4x0.25, pa sve to x3 i jos obmotano sa 0.40...


    Ok, ima tu neke kao logike... Vise zice - teze se greje pa je tolerantnije na velike snage i oscilacije. Ali sa druge strane u tim kikama i pletenicama se skuplja daleko veca kolicina prljavstine koju je nemoguce ukloniti nikakvim dry burn-om ili pranjem, pa cak ni u ultrazvucnim kadicama.

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #35 poslato: Februar 22, 2021, 11:27:15 »
  • Publish
  • Ja bih se ponovo osvrnuo na proizvodjace opreme i njihovu zelju da naprave atomizer koji ce zadovoljiti veci krug korisnika i na nedostatak upotrebljive kontrole tecnosti.. Mnogi od njih nemaju nikakvu kontrolu a kanali su konstruisani tako da mogu obezbediti protok u svim rezimima rada atomizera pa ukoliko je namenjen MTL korisnicima on mora pokriti i zelje novokomponovanih rDL (proizvodjacima je cilj sto vise to bolje) i tako dolazimo do glavnog problema..Korisnicima ne preostaje nista drugo vec da kolicinom vate regulisu u odredjenoj meri kolicinu natapanja ,medjutim...
    To donekle moze pa nekolicina takve atomizere jednostavno izbegava , nekolicini odgovaraju bas tako konstruisani a nekolicina u nemogucnosti da ih ukroti prelagodjava im se i ukoliko znamo da je za odredjenu kolicinu tecnosti potrebna odredjena snaga na grejacu da bi istu mogao isparavati bez obzira kakav grejac bio u pitanju od njega se zahteva da je isporuci i tako ukoliko su kanali za dotok predvidjeni za realnih 30W na toliko  i koriste atomizer bez obzira na stil povlacenja..
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #36 poslato: Februar 22, 2021, 16:19:22 »
  • Publish
  • Pa danas bar izbor postoji, ali je problem sto malo njih koristi mozak vec trce za masom. Mnogi ne traze ono sto im odgovara, vec kupuju ono sto je popularno. Ok, pracenje mode u nekoj drugoj oblasti mozda ima smisla, ali ovde ne. Ali ljudi pomesaju babe i zabe pa prate trendove po svaku cenu. Jbg leming sindrom.

    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #37 poslato: Februar 22, 2021, 16:46:54 »
  • Publish
  • Cini mi se da mnogi ljudi i ne znaju sta im odgovara.Kupuju redom ono sto drugi pohvale bez da pokusaju razumeti kako to radi i zasto radi bas tako a ne drugacije.Verovatno u nekom momentu i nalete na kombinaciju koja im odgovara ali vec sledeci put ne umeju da ponove jer se ni prvi put nisu potrudili da shvate.
    Svestan sam da ovo zvuci grubo ali tako ispada...Ne znam,to je valjda neki oblik mazohizma,da se prema svom novcu ili zadovoljstvu upotrebe odnosis kao da je tudje pa pretezno kupujes ono sto ti ne odgovara  ;D

    Van mreže Vapeomnia

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 158
    • -Receive: 133
    • Poruke: 629
    • Ugled: +133/-0
    • Pol: Žena
    • elektronske cigarete
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #38 poslato: Februar 22, 2021, 16:59:04 »
  • Publish
  • 15W Kizoku.. X3

    Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


    Van mreže Điva

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 3189
    • -Receive: 2463
    • Poruke: 2698
    • Ugled: +2756/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #39 poslato: Februar 22, 2021, 17:22:04 »
  • Publish
  • Svi su jako glupi, ljudi su glupi svakako.
    Mi smo slučajno postali eksperti, pa nas sve zanima :) ali nas je malo. Vidim po stranim forumima. Maks 5% razume sve



    Na mreži kinkel

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1289
    • -Receive: 1379
    • Poruke: 831
    • Ugled: +1379/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #40 poslato: Februar 22, 2021, 17:46:45 »
  • Publish
  • Nije da nisam eksperimentisao .. al 30w nisam prelazio .. bio sam jedno vreme na 10w, clapton, al me je proslo. Poslednjih godinu dana sam se ustalio na 7-8 w zavisi od atija .. 0,32 kantal, 2mm precnik. Tanja zica mi neodgovara, probao sam nikako da nadjem taj filing... imam i 0,28 i 0,30 kantal, al nije mi to to ..

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #41 poslato: Februar 22, 2021, 18:05:20 »
  • Publish
  • Pa slicno je i sa modom. Zapravo moda je i smisljena za potrebe ljudi koji nemaju ukusa, stila, osecaj za lepo... Jednostavno su glupi i neko treba da im kaze sta da obuku. I on kupi casopis, ili prelista sajt sa modnim trendovima, vidi sta se nosi ove godine i to kupi. I niko ne vidi da je on glup jer je obucen po poslednjoj modi. Tako i ovi - kupi atromizer ili mod koji je popularan, o kom svi pricaju, i to ne moze da ne valja.


    Gledam mog klinca pre neki dan, obukao trenerku malo ispod kolena, dole tesne nogavice a gore siroko kao da se ukenjao. Ja se smejem, ponudim mu da mu kupim trenerku koja mu stoji da ne mora da krade deci... A on kaze: sta ti znas, to je sad moderno. A verujem da se tamo neko pametan smeje i kaze: jbt al smo napravili majmunima ceo svet i jos namlatili pare. Tako i ovi. Prvo rokaj 150, 200W, samo nek se pale modovi, arce baterije i trose tecnosti. Par popularnih majmuna na youtube, i leminzi pun gas u provaliju. Posle kad to dosadilo, ne odgovara pusacima da duvaju oblake a i niko ih ne prima u goste... Onda daj kleptone, siri rupe, ko da se cima oko sistema za zatvaranje tecnosti kad je bolje ako se malo prospe... Samo nek se trosi sto vise i nek se stalno kupuje nesto novo. Papci i onako ne znaju sta im odgovara, pa daj da im se servira ono sto proizvodjacima i trgovcima odgovara.

    Van mreže opushteno

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 223
    • -Receive: 233
    • Poruke: 623
    • Ugled: +519/-3
    Odg: Koliko W?
    « Odgovor #42 poslato: Februar 23, 2021, 09:41:27 »
  • Publish
  • 12 - 15w