Autor Tema: Cubica  (Pročitano 9220 puta)

Van mreže LiberPrint

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Poruke: 12413
  • Ugled: +23160/-0
Cubica
« poslato: Novembar 09, 2012, 15:52:33 »
  • Publish
  • Jos jedan model sada vec popularnog proizvodjaca, kangera. Sa ovim modelom kanger je gadjao prvenstveno kupce koji cene zanimljiv i atraktivan dizajn, a primenio je i proverenu recepturu u vidu glava vec primenjivanih na popularnom T2 CC kliru.

    U ruci cubica deluje jako kvalitetno, kuciste baterije je metalno sa sjajnim lakom, plasticni delovi su od solidne plastike a odlivak je odbar, odnosno ni malo nije valovit. Providna tuba sa odstampanim podeocima do 2ml takodje deluje jako kvalitetno, i ceo spoj sa bazom i navojem u koji se zavija tip je jako cvrst i deluje pouzdano. Tip je od sasvim drugacije plastike u odnosu na CC klir, a i tehnicki je mnogo bolje resen, pa mislim da ce njegovo lomljenje koje je na pomenutom modelu bilo uobicajeno, ovde biti jako retka pojava. Poklopac tipa je izradjen od iste plastike kao i tip, a izgled plastike je uskladjen sa izgledom baterije po pitanju sjaja, tako da se stice vizuelni utisak da su izradjeni od istog materijala. Zanimljivo je i resenje za kopcanje poklopca na tip, gde su kopce na dnu poklopca odnosno na vrhu usisnika, pa je gotovo nemoguce da prilikom stavljenja i skidanja poklopca, isti pravi riseve na telu tipa. Takodje, zvuk prilikom stavljanja i skidanja poklopca je jako prijatan i sve to ide jako glatko a opet poklopac stoji dovoljno cvrsto.  Sve u svemu, kangerov napredak po pitanju zavrsne obrade na ovom modelu je jako vidljiv a posebno je bacen akcenat na vizuelni utisak koji ovaj model ostavlja, sto kod ranijih modela nije uvek bio slucaj.






    Zanimljivo je i resenje dovoda vazduha u vidu pravougaonih otvora, sto pored vizuelnog utiska garantuje i konstantne performanse, za razliku od eGo varijante T2 CC klira koji je imao problema sa pojedninim baterijama.

    Taster je takodje jako kvalitetan a klik je veoma slican kliku na joyetech ego baterijama, sto je po meni sasvim korektno. Zahvaljujuci mutnoj plastici na kojoj je odstampan logotip, svetlost koju emituje dioda prekidaca je prijatna i neupadljiva. Taster je dosta veliki i blago udubljen, tako da prst savrseno lezi na njemu i mislim da je jedan od boljih elemenata na ovom modelu. Ovaj taster je cak mnogo bolji od tastera na mnogo skupljim modelima, sto je jako pohvalno za jedan budzetski model, jer ipak je taj taster jedan od cinilaca udobnog koriscenja.
    Ipak u prilog tome da nije sve tako savrseno i da se radi o budzetskom modelu, govore i mnogi nedostaci kojima se moze progledati kroz prste kada se uzme u obzir cena ovog modela. Spisak nije preveliki, ali se radi o jako bitnim detaljima i siguran sam da bi se potencijalni kupci sigurno odrekli jos neke sume novca, kada bi ti nedostaci bili otklonjeni.
    Ono sto mi je na prvu najvise smetalo je to da su navoji na spoju baterije i klira, i na bateriji i na kliru, plasticni. Istina, radi se o tvrdoj plastici koja deluje pouzdano, ali plastika je ipak plastika, pa je potrebno voditi racuna prilikom odvrtanja baterije

    Takodje, hromirani elementi na spoju klira i baterije su u stvari niklovana plastika, koja ce verovatno posle duzeg koriscenja i navike vecine vapera da svoju cigaretu stalno drze u ruci, poceti da se guli, pa ce korisnik koji ceni vizuelni utisak, morati da zameni ispravan uredjaj ili da se posluzi nekim prirucnim sredstvima da taj nedostatak zakamuflira.
    Sto se performansi u radu tice, one su identicne T2 CC 2,4 kliru. Nisam ga dugo koristio, ali s'obzirom da su i glave identicne i duzina tip-a, nema ni jednog razloga da performanse budu ni bilje ni losije, osim eventualno zbog bolje resenog protoka vazduha. Ono sto se mnogima verovatno nece svideti je to sto dolazi sa glavama otpora 2,5oma, ali srecom pa su ove glave dosta jeftine i dostupne, pa to i nije neki problem. Ja sam cubicu probao sa fabrickim glavama i zadovoljan sam, osim sto je za moj ukus para malo vise topla, ali to je bio moj utisak i sa CC klirom. Naravno, mislim da se podrazumeva da je konektor specifican za ovaj model i da je nemoguce na ovu bateriju navrnuti drugi klir niti ovaj klir koristiti na drugim baterijama, mada to ni vizuelno ne bi izgledalo lepo. Za sad ne postoje druge baterije u ponudi osim ovih koje nemaju mogucnost promene napona i proizvode se samo u varijanti od 650mAh.
    Sve u svemu, ovo je jako simpatican uredjaj, u ruci jako elegantno izgleda i primeren ja kako muskim tako i zenskim korisnicima, tako da ce sigurno imati svoju publiku. Mozda nece biti masovno prodavan kao pojedini modeli, ali ce sigurno proizvodjacu doneti lepu dobit jer je potrebno kupiti celu cigaretu zajedno sa punjacem, jer ni sa cim nije kompatibilna.





    Van mreže vlaves2000

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1436
    • -Receive: 2373
    • Poruke: 2435
    • Ugled: +3624/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cubica
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 09, 2012, 16:44:26 »
  • Publish
  • jel to ovo ili je samo drugi proizvodjac

    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Cubica
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 09, 2012, 22:45:10 »
  • Publish
  • Ima to i svojih prednosti sto je coskasto.Teze se odkotrlja sa stola.Ko je to doziveo vise puta zna o cemu govorim :banghead:

    Van mreže meaculpa

    • Sr. Member
    • ****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Poruke: 373
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cubica
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 09, 2012, 23:37:02 »
  • Publish
  • Ima to i svojih prednosti sto je coskasto.Teze se odkotrlja sa stola.Ko je to doziveo vise puta zna o cemu govorim :banghead:
    Poznata mi je to prica. Vec xx puta mi se desilo da se otkotrlja sa staklenog stola  >:(

    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Cubica
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 09, 2012, 23:45:13 »
  • Publish
  • Nije problem povrsina stola vec tvrd parket ili plocice :banghead:

    Van mreže vlaves2000

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1436
    • -Receive: 2373
    • Poruke: 2435
    • Ugled: +3624/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cubica
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 09, 2012, 23:49:56 »
  • Publish
  • padace i ovaj kao da pada samo sa stola ispada meni ni sam ne znam kako, a padala je i sa petog :D

    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Cubica
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2012, 00:00:11 »
  • Publish
  • padace i ovaj kao da pada samo sa stola ispada meni ni sam ne znam kako, a padala je i sa petog :D
    Lako je tabi,moj parket nije sveze okopan  :D

    Van mreže meaculpa

    • Sr. Member
    • ****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Poruke: 373
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cubica
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2012, 00:16:47 »
  • Publish
  • Nije problem povrsina stola vec tvrd parket ili plocice :banghead:
    Argh! To posebno. Marfi nikad ne spava  :-[

    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Cubica
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 10, 2012, 00:20:35 »
  • Publish
  • Lomilo se tu svasta od tipova do tankova..... uzas!
    Ovako coskasto nema da omane steta zbog smo 650mAh.

    Van mreže vlaves2000

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1436
    • -Receive: 2373
    • Poruke: 2435
    • Ugled: +3624/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cubica
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 10, 2012, 00:25:49 »
  • Publish
  • pa dobro ima dve od 650

    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Cubica
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 10, 2012, 00:27:17 »
  • Publish
  • Ne znam to je za vecinu vapera odlicno,ja dnevno sahranim dve od 3100mAh tj one zelene panasonic

    Van mreže vlaves2000

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1436
    • -Receive: 2373
    • Poruke: 2435
    • Ugled: +3624/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cubica
    « Odgovor #11 poslato: Novembar 10, 2012, 00:33:34 »
  • Publish
  • koliko poparis tecnosti dnevno, ja ego c 1000mah drzim dan tek uvece poplavi pred spavanje je stavim na punjac

    Van mreže Prle

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 13
    • Poruke: 1889
    • Ugled: +1981/-0
    • Pol: Muškarac
    Re: Cubica
    « Odgovor #12 poslato: Novembar 10, 2012, 00:35:30 »
  • Publish
  • I na kom otporu? To je isto važno.

    Sent from my телефон using неки-програм

    Van mreže Che

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 2480
    • Ugled: +987/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    Odg: Cubica
    « Odgovor #13 poslato: Novembar 10, 2012, 00:44:06 »
  • Publish
  • Pa dnevno mi ode tu negde oko 10ml,ne znam tacno jer ne vodim precizno racunicu i dopunjavam tankove cim potrosim pola tanka,uglavnom svaki dan punim onu 10ml flasicu sa iglicom.Otpor je 1-1.4oHm sve zavisi na cemu parim.

    Van mreže vlaves2000

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1436
    • -Receive: 2373
    • Poruke: 2435
    • Ugled: +3624/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Cubica
    « Odgovor #14 poslato: Novembar 10, 2012, 00:46:59 »
  • Publish
  • lepo ti trosis kao volga