Autor Tema: Zasto se vracaju na cigare?  (Pročitano 48119 puta)

Van mreže LiberPrint

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Poruke: 12413
  • Ugled: +23160/-0
Zasto se vracaju na cigare?
« poslato: Mart 15, 2016, 13:38:26 »
  • Publish
  • Trkeljao pre neki dan po nekom lomu i nadjem nekada vrlo popularni driper Joye 510. Uzeh da probam, da se prisetim. Skoro nov, tako da sam ga samo malo sprzio, oprao vodom i osusio... Nakapam 4-5 kapi, i po navici krenem na 8W - zagorakis :yikes:  Setim se da je tu neka zicica 0.12 ili tako nesto, i smanjim snagu na 5W. Krenu lepo, ima solidno pare, ima kao i neke arome, ali povlacenje tvrdoooo... I sam se pitam kako sam sa necim takvim ostavio cigare, a jesam, i mnogi od nas jesu. Iz ove perspektive, cini mi se da bih se lakse vratio na duvan nego na nekad voljeni ego-c. Stvarno je oprema bila ocajna, i ni najmanje me ne cudi sto su se ljudi posle kratkog vremena vracali na pljuge, ali cini mi se da nas je tad bilo vise :Scratch-Head:  Razumem i one koji danas kupe one lomatine u ambreli i slicnim prodavnicama, jer to sve uglavnom radi losije nego ovaj moj jadni 510. Medjutim, danasnja oprema je stvarno odlicna, i zamerke se odnose uglavnom na finese i kozmetiku nego sto su stvarno realne. Cak, pocev od aerotanka, i klirovi su odlicni i bez nekih problema mogu da zadovolje potrebe prosecnog pusaca. Sa danasnjom opremom, i narocito od kad koristimo pamuke, koriscenje e-cigareta je mnogo vece zadovoljsktvo nego nego sto je duvan ikad bio, a nema nekih problema u radu kao nekada, ako se bar malo povede racuna. Ipak, primecujem da i medju onima koji ne koriste ambrele, koji koriste ozbiljnu i kvalitetnu opremu, ima onih koji se setaju na relaciji duvan - elektronika, i cesto na kraju duvan odnese pobedu. Zasto je to tako? Kakva je to magija u tom duvanu? Da li je za to kriv uticaj okoline, negativni marketing, problemi sa rukovanjem...? Nista mi nije jasno :Scratch-Head:  Ako kojim slucajem ovo cita i neki bivsi vaper, voleo pih da nam kaze koji su njegovi razlozi?

    Van mreže jasmina

    • Sr. Member
    • ****
    • Thank You
    • -Given: 947
    • -Receive: 579
    • Poruke: 278
    • Ugled: +580/-0
    • Pol: Žena
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #1 poslato: Mart 15, 2016, 14:01:33 »
  • Publish
  • Uticaj okoline, negativni marketing i to sto mora da potrose malo vremena oko odrzavanje opreme je najveci problem onih koji su se u mojoj okolini se vratili na analogne cigarete. Pokusavali su i mene za ovih 4 godine koliko puta da vrate na obicne ali nije im uspelo.
    egoC, eCab moje prve cigarete.... i svašta nešto još....od 24.1.2012. :sunny:

    Van mreže hybrid

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1709
    • -Receive: 714
    • Poruke: 1719
    • Ugled: +2214/-0
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #2 poslato: Mart 15, 2016, 14:04:11 »
  • Publish
  • Ja znam za mnostvo glupavih razloga,tipa gojim se od e cig,ovo ne otrov rekli su mi ,procitao sam da je stetni itd.Vecina kaze ovo je sranje ne radi
    Ja konkretno nisam zapalio cigaru od kad sam imao e cig evod+joye ego t i tako posle jedno 6 meseci pocela da se gasi baterija bas kad ne treba,kad se izlazi i pije itd i tako sam poceo da palim cigaru po cigaru i evo sad drzim taj kontinuitet od 2,3 cigare na dan.
    Volim da zapalim posle dobrog obroka i posle neke fizicke aktivnosti


    Edit sad videh i jasminin post da i meni non stop pricaju baci taj otrov,a gde si cuo pa procitao u novinama.Samo dam odgovor ja vise volim da se trujem

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #3 poslato: Mart 15, 2016, 14:05:17 »
  • Publish

  • Uticaj okoline, negativni marketing i to sto mora da potrose malo vremena oko odrzavanje opreme je najveci problem onih koji su se u mojoj okolini se vratili na analogne cigarete. Pokusavali su i mene za ovih 4 godine koliko puta da vrate na obicne ali nije im uspelo.

    Da, to je najveci problem. Aj sto se vracaju nego sto i druge nagovaraju, i cini mi se da je to jedan od kljucnih faktora. Ne razumem te mozgove. Nikad nikog nisam nagovarao da ostavi duvan, vec sam uvek samo odgovarao na pitanja po cemu je ovo bolje, i obicno sam za to imao argumente.

    Van mreže jasmina

    • Sr. Member
    • ****
    • Thank You
    • -Given: 947
    • -Receive: 579
    • Poruke: 278
    • Ugled: +580/-0
    • Pol: Žena
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #4 poslato: Mart 15, 2016, 14:19:11 »
  • Publish
  • Najgluplji moguci razlog u moru raznih opravdanja, koji su mi navodili je - Kad cu izaci napolje ako predjem na tu tvoju elektroniku. -  :banghead:



    egoC, eCab moje prve cigarete.... i svašta nešto još....od 24.1.2012. :sunny:

    Van mreže hybrid

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 1709
    • -Receive: 714
    • Poruke: 1719
    • Ugled: +2214/-0
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2016, 14:32:38 »
  • Publish
  • I da velika ali velika vecina uzme one cigalike i kao da probam sa ovim pa ako mi se dopadne kupicu nesto kvalitetnije i 0% uzme nesto kvalitetnije

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2016, 17:02:10 »
  • Publish
  • Možemo samo da nagađamo  :017: Po mom mišljenju klasična cigareta ima samo jedan segment u kojem preovladava nad ecig a to je "jednostavnost upotrebe" ..
    Klasična cigareta ne zahteva nikakvo održavanje , predznanje .. ( mislio sam da ima više činilaca ali mi trenutno ništa drugo ne pada na pamet ) , dakle ko god pomisli da propuši ode do trafike kupi paklicu ,upaljač ( šibicu ) i može da počne ( ili se ogrebe od prvog prolaznika pušača koji je voljan da udeli grebatoru ) ... zar ne ?
    Ta jednostavnost upotrebe je jedini minus kod ecig-a pa i kod iskusnijih vapera , jednostavno ih počne smarati sve to i kreću putem manjeg otpora ..
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2016, 17:29:06 »
  • Publish
  • Da, verovatno je i to jedan od bitnih faktora. Odlicna stvar su bili nekadasnji kartovi, sto oni sto se ne dopunjavaju, a sto dopunjivi. Nisu cureli (osim ako se ne prepune), lepo su radili, i nisu trazili nikakvo odrzavanje. Koristis dok traje i bacis. Mislim da je na njima trebalo ozbiljno poraditi. Realno, i oni su patili od iste boljke kao i sva starija oprema: tvrdo povlacenje i rad na nizim snagama, sto daje malu kolicinu ne bas tako aromaticne pare uz garantovane zauske. Mozda je resenje za povecanje populacije vapera bas kart. Malo vecih dimenzija, sa pamukom, sa grejacem manjeg otpora i debljom zicom, sa vise vazduha... Kada bi se malo pristedelo na materijalima kucista, i kad bi se povecala dostupnost (trafika) mogali bi da budu bas jeftino a dobro pocetnicko resenje. Ostaje samo obaveza dopune baterija. Ko se zainteresuje i pozeli nesto vise, lako ce da se okaci na forum i nauci nesto o naprednijoj opremi i nabavci komponenti. Da, i dostupnost je jedan od problema. Ipak, trafika je jedno od najjacih oruzja duvanske industrije.

    Van mreže Drako

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 617
    • -Receive: 1311
    • Poruke: 616
    • Ugled: +1510/-0
    • Mea culpa
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2016, 18:05:04 »
  • Publish
  • Ima i malo do ukusa.
    Koliko god voleo rostilj, posle 2-3 dana dosadi.
    A e-tecnosti prvo udaraju na receptore za ukus i ako se ne vodi malo racuna (sto i nike bas lako kad ti se nesto svidja) i najlepsa tecnost izgubi svoju draz.
    Ako ih sam pravis, tu je i faktor cekanja, a ako ih kupujes, tu je faktor para, posebno ako promasis par tecnosti.
    Cigara uvek isto smrdi.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

    Van mreže Bolle

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 10882
    • -Receive: 3343
    • Poruke: 1524
    • Ugled: +3856/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2016, 19:50:21 »
  • Publish
  • Moj konačan i jedini odgovor...

    Zato što vole cigare...

    Krenuo bih od moje nelepše polovine... ;D

    Znači sve sam prošao, ego, prot, kart, gen, fiber, vata, meš, 510, 808 i mali milion ukusa... I uvek je bilo, baš je lepo i pripali brže bolje cigaru... Ali ja i kad sam počeo da duvanim, uvek sam zamišljao iste sa ukusim i maštao o tome i maštao... Pa pušio malo Kim narandžasti - šmek narandžice, Pierre Cardin zlatni - šmek breskvice, pa malo Lucky bez fitilja sa šmekom čokoladice pa po malo zeleni Marlboro, Lucky mentol, tompuse sa ukusima višnjice, vanile itd... I dalje maštao... Oktobra 2010. godine vrata raja su se za mene otvorila...



    Pauza...

    Decembra 2013. zakoračio dublje, malo sam reči i znao na slovo E... Sedeo, ćutao i čitao Ivanneka oko pola godine, koji nas je učio i da znamo to što volimo i...

    Da ne dužim, uvek je želja postojala kod mene i dok nije postojala e-ciga za istim, dok kod ovih drugih
     - Nema Želje...

    Van mreže dusan021

    • Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 203
    • -Receive: 65
    • Poruke: 26
    • Ugled: +66/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #10 poslato: Mart 15, 2016, 21:38:55 »
  • Publish
  • Definitivno se slazem sa @Bolle ....
    Ja sam poceo evo sutra je okruglo godinu dana da parim . Video od komsije pa reko ako moze on ajd da probam i ja . Na sta sam sve trosio novac , mogu da pljusnem neki dinar i na e cig. . Komsija posle mesec -dva kupio smrduse a ja eto ostao na pari . Kaze .... volim da pusim i ne mogu bez duvana !!! Jednostavno valjda je to u glavi i dok ne rascistis sam sa sobom da'l ces da se zezas sa grejacima da vijas akcije kad su tecnosti jeftinije , da te mrzi da ides do neke prodavnice kad ti zafali tecnost , zica itd.  Ili jednostavno sto je njima lakse do prvog coska na trafiku i resio si svoj problem . To je valjda tako , ko sto se mi pitamo kako posle pare mogu da se vrate na duvan valjda se i oni pitaju kako mi mozemo da se trujemo sa tom "hemijom" . Ja za ovih godinu dana nisam zapalio ni jednu cigaretu al ni pomislio nisam da zapalim , kolega sa posla koji takodje pari kaze da je odvratno kad zapali cigaru i da mu je ukus bio grozan i uzasno smrdi .
    Elem .... jednostavno ljudi vole da puse .... kazu smiruje ih , ja tvrdim da to nije istina jer sam generalno smireniji od kad sam na pari , nekakav statusni simbol ...ko ce ih znati . Neka ih nek puse kad im je merak !!! 

    ovo je kucano na Olimpia masini


    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #11 poslato: Mart 15, 2016, 21:56:27 »
  • Publish
  • Da se ne lažemo pa svi mi smo voleli da pušimo a eto sada barem kod mene je takav slučaj volim da parim x2  ;D
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #12 poslato: Mart 15, 2016, 22:21:25 »
  • Publish

  • Van mreže Joe

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3086
    • Poruke: 3575
    • Ugled: +7330/-0
    • Pol: Muškarac
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #13 poslato: Mart 15, 2016, 23:42:33 »
  • Publish
  • Postoje 3 isključiva razloga zbog kojih se ljudi vraćaju na cigare. I forumi nisu razlog tome. To je sigurno. Rijetko ko koga sam sreo ikada da koristi e-cig nije na netu naletio na neki od foruma u regionu i tu ponešto saznao o svojoj opremi ili opremi koju bi želio da nabavi prije prve nabave.

    1. razlog je svakako loša oprema koju nabave u startu dok još imaju jaku volju jedni nabave vrlo brzo nešto bolje. Oni drugi bace u kantu ili duboko u ladicu ono što im ne može supstituisati cigarete a to je cijela plejada loših klirova i ego-likih baterija. Oni koji i dalje imaju jaku volju tragaju na netu i iskopaju neki od foruma ili portala domaćih ili stranih trgovaca. Šta se tada dešava?

    2. razlog za odustajanje. Savataju ih neki kvazi-experti i objašnjavaju im šta oni ustvari vole, žele i trebaju. Pričaju kako je njihov put do užitka bio trnovit i težak i kako svako mora ići tim putem do Golgote. Jer Od C2 ili T2CC i kilave baterije je bolja XY baterija i YX klir. Ljudi obično povjeruju ali niko ili rijetko ko od trgovaca ili onih koji prodaju u oglasima nudi probu.


    3. razlog je da nakon prva dva razloga ljudi odustanu jer su popizdili i jer ih to što imaju ne zadovoljava a već su potrošili priličnu svotu novca. Brzo pražnjenje baterije, Curenje klira, skupe gotove tečnosti i jednog dana se desi : "E pun mi više ovog sranja odo po cigare. Nađi mi Zipo i benzin."



    Moj sistem pomoći uslovno rečeno "početnicima"nije popularan među forumašima. Prvo jer se tako ne mogu riješiti svoje stare i nepotrebne opreme, a drugo zato jer dobar dio misli da je svaka tačka penjanja ka Golgoti obavezna i ništa se ne smije preskočiti. Još kad mi kolege pominju neke praistorijske modele. Tačno se naježim, pa nasmijem. E pa prošlo je neko prilično vrijeme od kad smo mi prelazili na e-cig. Sa vremenom su došli i novi drugačiji komadi opreme sa drugačijom elektronikom itd. Kako ja pomažem nekome?


    Najsviježiji primjer.

    Bez bespotrebnog uvoda ovako...

    Čovjek kaže. Brate mili rekla mi žena (naša porodična frizerka) da imaš neke bolje elektronske cigare i interesuje me šta ja sebi da nabavim. Možeš li mi pomoći? Mogu rođeni. Sjedi. Šta to imaš (Kupio u mjenjačnici klir i bateriju) ? Ovo brate nikako ne radi. Ponesem na posao i do 2h popodne ćao-zdravo. Daj da vidim. NE, NE, NE nemoj naginjati jer curi. OK, OK... Probam kršinu i mislim šta da radim. Koliko si lave pušio duvana i šta? 3 kutije. Evo imam zlatni M i dopunjavam to jer loše radi i kad se baterija isprazni. Odlučim se za mod sa 1 baterijom da mu predložim koji se može dopunjavati i u kafani, kancelariji, provjeren... Čitaj VTC Mini. Skočim do komšije sprat iznad i uzmem Kayu sa Esplendidom unutra. Namjestim mod aj probaj... "Kašljuc" Uuuuu puno bolje. Aj reko probaj više puta za redom povući. Proba kaže OK je. A što se ovoliko grije? Pa jebiga rođeni jer si vukao lančano. Aha. lijepa ova aroma. Jel ti fali vazduha, arome, ičega. Pa volio bih kad ne bi morao povlačiti više puta za redom. OK. Aj probaj ovo. Dam mu Koopor Mini sa subtankom i čovjek povuče wuuuhuuuuuu ... Jbt ovo je do jaja. Šta je ovo? Koliko košta. Nemam pare kod sebe, jel možeš da mi nabaviš? Mogu rode. Ali treba mi par dana. I kad budeš došao sa kintom spremi se za mali čas OK? Ma važi. Jel može odmah? A repa na đemdo... Jbg reko ne može. Moram nabaviti sa strane. Imaš li još neku tečnost ali da je ono... Kao duvan baš kao cigare? Čekaće te kad dođeš ako ti se svidi ova.  Dam mu Subtank plus na Pylonu. Ufffffffff ovo je super. Čekaće te 100 ml od mene na poklon kad dođeš. (FA 7 leaves)


    Da ne dužim dalje dramski prikaz i igrokaz sa 2 lika. Suština je čovjeku dati ono što će ga držati van domašaja cigareta i šta mu se sviđa. Imam tih fabričkih glava viška i biće miran neko vrijeme samo da puni i dosipa. A dotle će već svratiti još neki put da ga naučim kako da napravi setup za RBA. Možda ga počastim i Koilerom ili sam kupi. Ono što treba "mladom" vaperu je OSLONAC. To meže pronaći na forumima (ponekim od ponekog) ili ovako kao ovaj čovjek. Da, ja ću mu biti oslonac i mentor dok ne postane siguran u sebe. Naučiću ga gdje da kupi komponente za mućkanje tečnosti i kako se mućka. I ja sam imao oslonac i mentora. I neću ga pominjati sada. Ali mi je čak i grijače motao i smijali smo se mojim prvim namotanim grijačima. OK ovaj lik je po nekima imao sreće, a neki će reći Joe mu tutnuo SubTank. To je vaša stvar. Ovo je moje iskustvo jer ne zaboravite ni svi pušači nisu pušili iste cigarete. Neki su prešli sa Eve a, neki sa krdže ili kao ja sa 3 kutije crvenog W 100S.

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Zasto se vracaju na cigare?
    « Odgovor #14 poslato: Mart 16, 2016, 00:02:17 »
  • Publish
  • Citat
    Ovo je moje iskustvo jer ne zaboravite ni svi pušači nisu pušili iste cigarete. Neki su prešli sa Eve a, neki sa krdže ili kao ja sa 3 kutije crvenog W 100S.


    Slazem se. Ali ni jedan, ili gotovo ni jedan pusac, nije vukao direktno u pluca. Kao sto je Bet pomenuo u onom videu, D2L je vise slicno nargili. Nego ajd, subtank na malo vecoj snazi sa RBA moze da prodje i kao M2L, ali gde mu tutnu te fabricke sub glave? :D