Anketa

Uglavnom koristim

pojedinacne ukuse (duvan,jabuka,visnja,karamel...)
2 (50%)
jednostavnije kombinacije ( npr jagoda + slag ili duvan + orasasto voce i sl.)
1 (25%)
kompleksne arome/mikseve gde se vise nota neprestano preplicu
1 (25%)

Ukupno glasova: 4

Autor Tema: Da li vise volite/koristite tecnosti jednostavnih ili kompleksnijih ukusa?  (Pročitano 1230 puta)

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 6010
  • -Receive: 9998
  • Ugled: +10824/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Ova podela nije bas precizna ali posto arome najcesce i opisujemo kao "jednostavne" ili "kompleksne"  (ili nesto izmedju) verujem da moze posluziti.
Kod mene bi glas isao verovatno na dvojku,znaci duvan + neki dodatak (posto samo duvane koristim).Naravno,volim i ja kompleksne arome gde je sve lepo ukombinovano i spojeno ali nalazim da mi takve,bez obzira koliko mi se u startu svidele,brzo postanu teske ili jednostavno dosadne i na kraju zahtevaju stalnu potragu za novim i drugacijim kombinacijama .Sa druge strane,ove prve su mozda i suvise jednostavne pa iako se zbog toga verovatno i mogu koristiti danima bez prekida,ne pruzaju potpuno zadovoljstvo ukusa.

Druga opcija mi je taman po meri.Nisu mi toliko bezlicne kao prve (gde se posle nekog vremena osecam opet kao pusac - u smislu da ne znam vise ni sta koristim niti osecam ukus toga sto koristim) a opet mogu da je koristim iznova i iznova bez opasnosti da ce mi dosaditi kao neke slozenije koje sam probao (gde mi se desavalo da posle potrosenih par desetina ml vise ne mogu ocima da je vidim).

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1240
  • -Receive: 1328
  • Ugled: +1328/-0
  • elektronske cigarete
.. nzm, meni je bitno da mi aroma prija (bolje receno da je osetim), 80% su duvanske bez mixanja sa drugom aromom.
.. ono sto je meni intresantno odrdjenu aromu mogu na pravi nacin da osetim samo u odredjenom atiju.. pa sam prema tome (atjima) podelio i koriscenje aroma (nemam ih mnogo, do 10-tak glavnih aroma) i to vrtim i uzivam.
.. moze se reci dakle, volim proste arome u slozenim atijima :)

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10792
  • -Receive: 12828
  • Ugled: +15263/-0
Nisam zavisnik od arome vec nikotina nzm mozda bi mogao da parim tecnost i bez arome...probacu verovatno i to nekada  :shifty:
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Na mreži Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1060
  • -Receive: 572
  • Ugled: +572/-0
  • elektronske cigarete
i vejp nas voljeni ima negativnu kampanju ... citam/gledam na fb kako ljudi polemisu o aromama te krem te ovo te ono muka ziva i jurnjava aroma i nikad zadovoljni uvek neko istrazivanje i jurnjava .znam po sebi . uz to arome nisu dzabe .neka se ne ljute prodavci aroma na mene zbog ove moje anti kampanje  :ike: :smile1:  naravno da arome ulepsavaju vejp ali ja ih odskora ne koristim .bitan mi je vazduh i TH . kad vidis kolko neki ljudi uloze vremena zivaca novca karaktera u jurenje aroma - muka ,  :ike:
Jose-Manuel Thomas Arthur Chao

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 12151
  • -Receive: 11346
  • Ugled: +23098/-0
A verujem da je sikter apsolutni hit :-[  Strasno!

A sto se aroma tice, ni ja ih ne jurim. Koristim 3 arome i u krug, po nekad po mesec dana jednu te istu. Ali svakako bolje bez arome. Siguran sam da su arome najvece zlo u tecnostima. A za ove sto trpaju po 15-20% nisam pametan. Ali neka ih, oni nam dodju kao pokusni kunici ;D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 6010
  • -Receive: 9998
  • Ugled: +10824/-0
  • elektronske cigarete
Opste je poznato da su arome izuzetno bitne kod svih bolesti zavisnosti.Zato se cigarete prave sa ukusom duvana,duvana i sa ukusom...duvana.A ni ona pijandura pred trafikom nece popiti nista sem vrhunskog konjaka i vina probranih berbi.O narkomanima tek da ne pricam - belo ako nema aromu jagode sa slagom ili baklave...pa ko ce to koristiti?  ;D

Nego se mi tu nesto kao koprcamo u smislu nismo mi od tih nego parimo iz cistog uzitka i onda nam eto trebaju arome i to milion njih.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10792
  • -Receive: 12828
  • Ugled: +15263/-0
Ali opet , kako kome..nismo svi isti  ;D  Cini mi se da, poslednjih...2-3 godine koristim jednu te istu aromu , a pre toga...isto par godina neku drugu , i ..najverovatnije bih koristio i dalje onu prvu koju sam koristio takodje u prvih par godina ,medjutim... nema je vise u prodaji kod nas  :098:
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 12151
  • -Receive: 11346
  • Ugled: +23098/-0
I ja bih mogao jednu istu, nego ne znam za koju od 3 da se odlucim. I ako su sve tri slicne, ajd' kao nesto promenim. I kad koristim jednu istu par meseci ne primecujem da mi nesto smeta, da se nesto zasitim, dosadi... I gotovo svi koje znam a da nisu aktivni na forumima koriste jednu aromu po 3-4-6 godina. Sto znaci da su nas ovi sa zapada pogresno ucili da treba imati hiljdau aroma i menjati ih svaki cas. Zapravo ne pogresno, nego onako kako trzistu odgovara. Svako ko se docepa foruma, grupa, pocne da se edukuje preko youtube... odjednom oseti potrebu da  ima policu za opremu velicine 2x3 metra na kojoj polovinu zauzimaju arome, a ni jedna mu ne odgovara i stalno je u potrazi za nekom novom.

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2895
  • -Receive: 2249
  • Ugled: +2542/-0
Mogao bih i ja jednu istu do kraja života, a to je Acetyl pyrazine 5 :) Doziranje od 0.1 do 1.2% je otprilike desetak različitih ukusa. Ako bi me slučajno smorio, uvek mogu dodati mrvicu soli i/ili zaslađivač neki bezopasan(to se ne računa valjda), eto još pet aroma :)

PS: inače sam odavno našao koje prave arome mi potpuno odgovaraju. Na ove novije koje slučajno nađem i super su, npr. kao tramvaj 11, mogu brzo zaboraviti

Van mreže Vapeomnia

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 125
  • -Receive: 107
  • Ugled: +107/-0
  • Pol: Žena
  • elektronske cigarete
Ja pored velikog broja aroma i tečnosti parim mozda svega par, 4-5 i to su sve varijacije na temu.
Duvan krem, duvan karamel, tiramisu i to bez nikotina. Ne osecam zavisnost pa onda i manje parim.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk