Autor Tema: Peticija - Otvoreno pismo poslanicima evropskog parlamenta  (Pročitano 1998 puta)

Van mreže LiberPrint

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Poruke: 12413
  • Ugled: +23160/-0
Peticija - Otvoreno pismo poslanicima evropskog parlamenta
« poslato: Septembar 12, 2013, 13:08:46 »
  • Publish

  • Отворено писмо свим посланицима Европског парламента од стране породица и пријатељи корисника електронских цигарета .
    Поштовани чланови Европског парламента,

    Ми смо заборављени људи у расправи о ревизији Директиве у вези дуванских производа. Ми смо пријатељи и породица корисника електронских цигарета.
     
    За седам милиона људи у Европској унији, електронске цигарете су и настављају да пружају праву алтернативу дуванске цигарете. Дозволили су наши пријатељи и породица да пусти дим иза ње, потпуно или скоро толико. Наши драги сада пуши мање или не уопште.
     
    Међутим, ми смо искрено забринути и збуњени о предлогу за измену Производи односу Дуванску директиву која би могла да укључује коришћење електронских цигарета на тржишту ако је овлашћен од Директиве 2001/83/ЕЦ (Директива о медицинским производима).
     
    Сада за тебе, ових седам милиона људи могу једноставно изгледати корисника електронских цигарета, али ми смо пријатељи и породица. Видели смо ти људи полако се убију када су пушили дуван. Ми смо живели са последицама блиске свакодневном контакту са њима када су пушили. За неке од нас, помогли су им и ми смо бринули о њима кад су прерано умрли као директна последица пушења цигарета дувана.
     
    Електронске цигарете су откровење за нас. Пошто наши пријатељи и породица су се преоријентисали на електронске цигарете, то је задовољство да се око њих. Људи су здравији, срећнији, више не мирис дувана и не пате више посредно, као резултат њиховог пушења.
     
    И 'важно да чланови Европског парламента схвате да електронске цигарете нису лекови, корисници не виде себе као болесна или у обданишту. Они су одрасли који су направили свесну одлуку.
     
    Многи од нас су видели наши пријатељи и породица покушавају да престану да користе конвенционалне терапије замене никотина.Видели смо како је било болно за њих и како је било депресивно за све нас, сваки пут сам успела и узели од пушења. Са електронских цигарета, смањио потрошњу цигарета или потпуно заустављен. То је нешто што треба препознати и подстицати, не сматра се брига.
     
    Цигарете нису елетторницхе ефикаснији метод за конвенционалну терапију замене никотина већ нешто сасвим друго. Електронске цигарете су алтернатива пушења. Корисници би требало да има слободу да пронађе правог уређаја и никотин ниво који задовољава њихове потребе, не постоји јединствено решење за све исти електронске цигарете, не постоји јединствена сорта исти за све, мора да постоји флексибилност , мора да постоји иновација. Ово су главни разлози зашто електронске цигарете доказују толико популаран. По самој својој природи, као и пропис брисање медицинског производа што је постигнуто. Уредба као лека пратити и квантификовати дозу, управа, уређај. Лекови треба да се прати од стране лекара, нема места за индивидуалност, да пронађете прави избор, интензитет, право уређаја, у већини прописа као медицински производи баца сенку срама и нелагодности људи који нису болесни . Ово сипа срамоту на већину људи кажњени за своје навике. Ми апелујемо на Вас да потражи разлику између онога што су лекови, и шта је рекреативни уређај - поглед даље од пуког веровања да само зато што отуђује људе од пушења онда то мора бити терапија.
     
    Електронске цигарете су једноставно алтернатива пушења, ослобађање никотина чист - не катран, угљен моноксид и испарљиви гасови топле цигарета - и како процес запошљавања никотина је практично безопасан за здравље. Укратко, за наше пријатеље и породицу који су променили од дуванских цигарета електронске цигарете, у великој мери смањује ризик, а истовремено задовољава своју потребу за никотином и неке аспекте понашања повезаних са пушењем.
     
    Електронске цигарете су безбедни. Насупрот томе, дуван цигарете убијају 700.000 људи сваке године и чланови Европског парламента се не предлаже да се стави их забране. Чланови Европског парламента заиста желе да заштите индустрије која убија 700.000 људи годишње за трошкове на тржишту, искорењују револуцију у јавном здрављу који има способност да спасе милионе живота?
     
    Као породицама и пријатељима оних који користе електронске цигарете, саветујемо вам, чланови Европског парламента, да гласају у корист снажног и пропорционалне регулације о потрошњи електронских цигарета и одбацује путања лек у свим њеним облицима.
     
    Знамо да су наши пријатељи и породица боље од тебе. Ми знамо како се они могу зависност од никотина. Ми знамо колико пута су покушали и нису успели да оставе пушење користе никотинске замене за конвенционалне терапије. Електронске цигарете су једина ствар која је радила, јер су дозволили наше породице и пријатеља да се никотин у одговарајућим количинама за њих. Нису сви корисници електронске цигарете су једнаки, неки пушачи пуше 20 цигарета дневно, а други пуши 60.
     
    Закон непланираних последица у овој ситуацији, ако су чланови Европског парламента гласаће о регулисању као лек, те да видимо наше пријатеље и породицу назад на цигарете пушење дувана и самим тим да се прерано умрети као директан резултат.Као члан Европског парламента не могу да читам ово, али то је истина, и чланови Европског парламента мора да буде обавештен.Ако чланови Европског парламента ће гласати у корист регулације као лек, више људи ће пушити, а ви ћете бити увучена у ноћну мору смо помислили да смо иза себе оставили.
     
    Не само за здравље седам милиона корисника електронских цигарета, али и за здравље својих пријатеља и породице, саветујемо вам да урадите праву ствар. Ми не желимо да прерано изгубе наше пријатеље и породицу, или се вратите у пасивни пушачи као и све остале негативности које производе цигарете дувана.
     
    С поштовањем,


    Peticija se moze potpisati ovde: [size=78%]http://www.saveecigs.com/letter-italian/4578381789[/size]


    Prevod je sa google ali mislim da je razumljivo

    Van mreže Parfimerija Stellina

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Poruke: 1382
    • Ugled: +216/-0
    • Zmaj Jovina 23 ZEMUN
    Odg: Peticija - Otvoreno pismo poslanicima evropskog parlamenta
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2013, 15:40:59 »
  • Publish
  • Sorry, but this form is no longer accepting submissions.

    Ovo mi izbacuje , ne mogu da se potpisem ,,,

    Van mreže fusion

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 3
    • Poruke: 978
    • Ugled: +438/-0
    Odg: Peticija - Otvoreno pismo poslanicima evropskog parlamenta
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2013, 23:36:59 »
  • Publish
  • Evo engleski liberali skupljaju potpise za peticiju o dostupnosti e cigareta
    http://www.chrisdaviesmep.org.uk/show_your_support_for_e_cigarettes

    Van mreže gibalan

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 22
    • Poruke: 9314
    • Ugled: +6314/-1
    Odg: Peticija - Otvoreno pismo poslanicima evropskog parlamenta
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2013, 00:57:54 »
  • Publish
  • @Parfimerija Stelina...velike korporacije nemaju pristup ;D

    Overene obe!
     

    Van mreže Parfimerija Stellina

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Poruke: 1382
    • Ugled: +216/-0
    • Zmaj Jovina 23 ZEMUN
    Odg: Peticija - Otvoreno pismo poslanicima evropskog parlamenta
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2013, 09:21:51 »
  • Publish
  • Sad moze ,,,, ;D