Autor Tema: Preporuka atomizera za rDL  (Pročitano 21527 puta)

Van mreže KlinkoMi

  • Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 123
  • -Receive: 118
  • Poruke: 61
  • Ugled: +118/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Preporuka atomizera za rDL
« Odgovor #30 poslato: Jun 06, 2019, 07:32:24 »
  • Publish
  • Ne znam sta jos napisati....sve receno(nekoliko puta)....
    Ja sam valjda od onih koji su imali srece sa RTA-kupio siren v2 i nemam zamerki....moze MTL,moze RDTL a bogami moze i DTL....kupovao sam i prodavao dosta atomizera posle toga a sirena je jos uvek tu....pored nje u kolekciji su mi samo jos Ammit MTL(koji svi pljuju btw) i ehpro morph(smatran da svako treba imati jedan morph)....probao sam dosad gomilu atija i ovo se zadrzalo....zelim da probam Ares mtl sledeci posto su i a njega podeljena misljenja....za sada sirena kao primarni radi odlicno cak sad vijam i crnu 24 mm da uzmem....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce


    Van mreže banema

    • Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 224
    • -Receive: 124
    • Poruke: 66
    • Ugled: +124/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #31 poslato: Jun 06, 2019, 09:09:52 »
  • Publish
  • @Stilleto Samo ti šalji podatke meni, Lemo 2 mi i onako stoji bezveze, a on ti je restricted lung inhale


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #32 poslato: Jun 06, 2019, 10:02:24 »
  • Publish
  • @Stiletto. Ja mislim da bi trebao da prihvatis Banetovu ponudu. Uz dvarwa ces imati sav moguci raspon rupa, na atomizerima kojibdobro rade i nisu skloni curkanju, i posle testiranja njih nekoliko dana, tacno ces znati sta ti odgovara.

    Van mreže KlinkoMi

    • Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 123
    • -Receive: 118
    • Poruke: 61
    • Ugled: +118/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #33 poslato: Jun 06, 2019, 12:03:20 »
  • Publish
  • Ako nece on dwarv-hocu ja .....
    Btw @liberprint nikako da se zahvalim na odlicnoj saradnji i to dva puta....sve je cakum-pakum....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce


    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #34 poslato: Jun 06, 2019, 12:30:00 »
  • Publish
  • Nisam probao Siren 2 i tu ti ne mogu pomoci puno.Zapravo,niko od nas nije probao sve atomizere a i oni koji su mozda probali neki atomizer koji te zanima vrlo verovatno imaju donekle razlicit nacin upotrebe i drugacija ocekivanja pa se ni na to ne mozes u potpunosti osloniti.

    Poenta mog prethodnog posta (koja verovatno nije najjasnija jer sam pisao kasno  ;D ) je u tome da uspesan izbor atomizera zavisi 3/4 od tebe i razumevanja njihovog rada  kao i sopstvenih potreba a tek mozda 1/4 od saveta drugih korisnika i recenzenata i to u samo u nekim tehnickim detaljima koji nisu vidljivi na prvi pogled.Zato sam i napisao da nijedna tema nije sama po sebi zastarela jer je princip rada isti i mnoga resenja su se vec pojavila u proslosti.

    Druga stvar (a vezana za prvu) je da mozes nabaviti taj "adapter" ukoliko bas zelis atomizer >22mm ali i ne moras jer "22mm" nije prevazidjena stvar iz proslosti vec sasvim normalna dimenzija u okviru koje se sigurno moze izabrati odlican atomizer.To sto se sad guraju atomizeri vecih precnika vise ima veze sa vecim baterijama a manje sa samim radom a ni to sto je atomizer izasao 2019 znaci da bolje radi od onog iz 2018,2017 ili 2016.Iz zelje da se bude razlicit po svaku cenu i da se musterije privuku cesto slucaj bude upravo obrnut.

    Van mreže KlinkoMi

    • Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 123
    • -Receive: 118
    • Poruke: 61
    • Ugled: +118/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #35 poslato: Jun 06, 2019, 13:12:40 »
  • Publish
  • Tacno tako.....evo prost primer : meni Ammit mtl super a lik od kojeg sam ga kupio jedva cekao da se otarasi....kaze nema pare,nema arome,nema nista..... takodje meni sirena v2 za sad najbolja a drugar probao i kaze previse vazduha,ne svidja mi se deck,driptip lose odradjen,procurela mu....prodao je posle dva dana....meni je procurela jednom i to kad sam drugi put radio build i stavio malo manje vate.....posle toga nikad vise.....sad mogu da je okrecem kako god drzim u dzepu od pantalona ceo dan otvoren afc,vadim,parim,vracam u dzep....ne razmisljam uopste....
    I jos nesto,vecina jaaaako dobrih ako ne i najboljih atomizera je 22mm.....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce


    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #36 poslato: Jun 06, 2019, 14:37:46 »
  • Publish
  • Upravo...Evo meni je,od svih koje posedujem,po samom radu verovatno najbolji Ruzgar,atomizer iz 2014 godine bez ikakve kontrole vazduha.Ali zbog totalno idiotskog nacina punjenja u kombinaciji sa malim kapacitetom prilicno ga retko koristim.
    Ok,mislis,2014,do sada su napredovali...Medjutim,4 godine kasnije pojavljuje se npr. mega-popularni Berserker,ponovo sa takodje prilicno lose resenim punjenjem iako se u medjuvremenu pojavila gomila atomizera funkcionalna po tom pitanju i resenja postoje.To punjenje je sledece godine sa verzijom 1.5 popravljeno i covek pomisli to je to...ali u 1.5 stavljaju ovalnu rupu ispod grejaca,nesto sto je glavna zamerka kod Kayfun Prime.Ceka se V2...
    I tako...savrsenog jos nema.

    Sto se sirene tice,verovatno taj dek jeste manje osetljiv po pitanju jaceg povlacenja nego oni tipa kayfuna ali zaista bi ga neko morao koristiti potpuno isto kao ti da bi mogao dati definitivan sud.Postoje neki koji su sigurno jos manje osetljivi na takva povlacenja ali problem je i sto verovatno gledas samo domace prodavnice koje su prilicno slabe sa izborom.



    Van mreže Stiletto

    • Sr. Member
    • ****
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 249
    • Poruke: 333
    • Ugled: +249/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #37 poslato: Jun 06, 2019, 14:52:27 »
  • Publish
  • Ne gledam domace prodavnice, vise sam kopao po forumu i google, youtube itd.
    A ovo sto kazes v1 izasla sa losim nacinom punjenja, pa isprave u v1.5 al ubace nov problem.. rade namerno, ljudi kupe i oni vrte pare dok se smiluju da izbace nesto solidno ali ne savrseno, ne najbolje sto bi mogli, jer ako jednom naprave savrseno sami sebe su zakopali..

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #38 poslato: Jun 06, 2019, 16:35:33 »
  • Publish
  • Svega ima tu po malo medjutim misljenja sam da je najvise do nas samih , prvi primer je Ego One Mega koji sam dobio na poklon i kako god ga setupovao nije bilo to to , odlozio sam ga sa strane i evo nakon 2 godine se ti pojavljujes i ja ga opet uzimam u ruke ,gledam ga on gleda mene  :lol:  salim se, da bih mogao uopste pisati i odgovarati na postavljena pitanja i u svoj toj zbrci meni dolazi ideja da setupujem fabricki grejac i gle cuda...koristim ga ima sad vec mesec dana i radi upravo kako sam zamislio da ne kazem identicno kao PT2  :bala:
    Drugi primer je Spica Pro , cim sam ga video na slikama rekao sam to je to, savrsen atomizer , sve ima pocevsi od regulacije vazduha pa zatvaranje kanala za tecnost prilikom punjenja do regulisanja velicine komore ,znaci nema dalje  i zaista to jeste jedan savrsen atomizer...koristio sam ga par meseci dok me nije smorilo to zatvaranje kanala prilikom svakog punjenja i gle cuda , vratim se na prost atomizer iz 2013  :098:
    Naravoucenije: Nekad je manje...vise  :yes:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #39 poslato: Jun 06, 2019, 17:00:14 »
  • Publish
  • Zakljucio sam da meni najvise prija kayfun-oliki dek (mada nisam gadljiv ni na drugacije) sa rupom do najvise 1,8mm ispod grejaca.Nakon toga postoje i drugi uslovi,dimenzije atomizera,konstrukcija,postoje resenja u vezi punjenja ili podesavanja vazduha koja mi se vise ili manje svidjaju...ali to je osnova od koje krecem.


    Ali dok do toga nisam dosao morao sam probati i klireve i kartove i genesise i dripere,manje rupe,vece rupe,single/dual coil....Ne znam kako bih drugacije znao.To sto sada znam i sto vecinu stvari i ne moram da probam da bih imao prilicno dobru ideju sta da ocekujem je sada...da bi do toga doslo moralo se probati i probati.

    Ako neko proba Siren 2 onda ce verovatno imati dobru osnovu sta da ocekuje i od Aresa,od Siren 1,Penodat i slicnih atomizera i kakva je razlika u odnosu na Ego v2 pa dalje mozemo ici na detalje ali do tada ne znam kako bi se moglo objasniti...

    Van mreže Stiletto

    • Sr. Member
    • ****
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 249
    • Poruke: 333
    • Ugled: +249/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #40 poslato: Jun 06, 2019, 22:17:49 »
  • Publish
  • Znam da moram da probam i da dosta testiram kako bi se pronasao, ali kao sto sam vec rekao, sve sto me je zanimalo za sve ove atomizere je 1. Da li imaju dovoljan airflow i rupu za moje potrebe 2. Da li imaju poznatih mana. Necu da idem u krajnost i ocekujem da mi neko kaze da ce mi se bilo koji ati svideti najvise za definitivno, pokusavam samo prvu selekciju da napravim, neku osnovu koja za onog ko je koristio/ima/upoznat sa nekim od tih atomizera ce da zna.

    Dacu primer, da se zikica javio i pitao: ljudi da li Ego one V2 Mega ima rupu dovoljnu za DTL i recimo lupio 3mm, ja bih znao da mu odgovorim da rupa ide u zavisnosti od glave grejaca i pina na njemu od 1.8mm do 3.5mm, da se sam airflow krece od potpuno zatvorenog pa do 2x ~1cm sirine i visine nekih 2mm. Da me pita koje su mane atomizera uz DTL, rekao bih mu da nemam dovoljno iskustva da idem u fino selektiranje da li je ukus sjajan ili ne jer mi je to jedini ati koji sam koristio, ali da svakako moze da prodje i da sem ako nije preterano izbirljive prirode moze slobodno da ga pazari jer ionako nije preterano skup.

    Manje vise je to sve sto ja pokusavam da saznam o pomenutim Atomizerima jel sam svestan da za sve dalje od toga moracu ja licno da testiram, i to ne 1 dan, nego nedeljama ili duze dok se ne snadjem i ne probam sve moguce varijante podesavanja.




    EDIT:

    Takodje su mi relativno do veoma bitne i sledece stavke, ali mnoge od tih stavki ja vec znam za svaki od tih atija jer su im u specifikacijama, ali nisam iskreno opterecen da mi neko ovde odgovori svaki od pomenutih detalja, da citiram samog sebe:"Bitno mi je da atomizer pravi dobru aromu, da je poznat po tome da ne curi i ne prenatapa, da zapreminu koju moze da primi bude ~4ml, da nije siri od 22mm, da je dostupnost zamenskih delova ok, da je od kvalitetnih materijala SS, gumice od silikona, da nema duple zice"


    Samo pitanje vezano za "dobru aromu" je relativno subjektivno, mada ponovo mnogi mogu da se sloze da je neki ati generalno poznat po tome da pravi dobre arome.

    Da curi i ne prenatapa je nesto sto spada u mane, i sto se brzo sazna da li generalno oce to da se desi i uz solidno postavljen grejac/vatu ili ne.

    Zapremina dolazi uz same specifikacije, meni bi radilo posao od realnih 3 do 4.5ml. Kazem realnih, jer Ego one V2 Mega je specifikovan na 4ml a ja sam jednom prilikom sipao spricem i iglom tecnost, stalo je 3ml i moglo je malo jos do "odzaka" ali ne 4ml, znaci da njegova korisna zapremina nije veca od max 3.5ml, to sto tu ima jos prostora koji je nemoguce iskoristiti a gleda se kao glavna specifikacija mene neinteresuje.

    Sirina, pa zbog limitacije mog moda na 22mm, doduse ja sam za svaki slucaj ipak porucio sa fasstecha il kako god se zove onaj heatsink da imam da mi stoji tu, ako jednog dana zatreba da ne cekam mesec dana do "resenja"

    Dostupnost zamenskih delova, to moze da zna onaj ko je upoznat solidno sa datim atomizerom ili ga poseduje, zna da li mogu da se nacu O ringovi, da li ima zamenski tank itd..

    Mislim da se relativno kvalitetni materijali podrazumevaju, pa necemo valjda da sisamo iz "boce" od nekog odpadnog metala koji ce vremenom da oksidira, ispusta supstance u tecnost, da sami navrtaji se izlizu itd.

    Da nema duple zice, jer takvi atomizeri su namenjeni za DTL, i tacno da iako ja koristim rDTL ne privlace me takvi modeli jer su namenjeni vecinom klincima koji oce da se igraju sa parom, jer su uglavnom odvratnih dimenzija i dizajna, jer im je drip tip cesto i 12mm, jer su namenjeni za rad na visokim snagama, tacno je da postoje izuzeci ali takodje je tacno da postoji i gomila single coil MTL atomizera koji su bolji izbor objektivno.


    I sve te stavke ja smatram u nesto sto je moguce saznati pre kupovine, a posle kupovine tek ide super fine tunning, da li je to preterano za nekoga, ne znam, za mene nije.

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #41 poslato: Jun 06, 2019, 22:37:57 »
  • Publish
  • Ne moras da probas dosta da bi se nasao, osim ako ti ovo postane hobi pa iz radoznalosti, kao vecina ovde prisutnih. Svaki atomizer koji naucis da koristis zadovoljavace tvoje potrebe. Dobro, ti si malo specifican zbog tog nacina povlacenja... Kad pronadjes odgovarajuci promer rupe i uvezbas postavljanje setapa sa jednim atomizerom, sve ostalo je trazenje dlake u jajetu. Ali nekome je i to hobi, i to je sasvim ok ;D  Ja mogu da kazem da sam aktivno koristio svega 4-5 atomizera, od cega su 3 bili RBA, i na svaki bi mogao da se vratim i da ga koristim zauvek. Menjao sam ih iz radoznalosti i nekih sitnih unapredjenjua, a realno, ni jednim nisam bio nezadovoljan. Sve ostalo sto sam probao, bilo je iz radoznalosti, da bih napisao nesto i preneo utiske... uglavnom bez namere da duze koristim. Naravno nisam bas ni kupovao redom, vec samo ono sto mi se cinilo da je koliko toliko ok. Nekako se i ta radoznalost izgubila, pa ne pamtim kad sam probao nesto novo. Eto ni lite 2019 jos nisam probao, a ne znam ni zbog cega bih. Valjda da potvrdim svoje misljenje da je odlican atomizer :017:


    Takodje, znam dosta ljudi koji svoj prvi atomizer koriste godinama. Nisu probali nista drugo osim njega, menjaju setap i teraju, i zadovoljni.


    Nije ova oblast toliki bauk, koliko dizemo buku oko toga i koliko si se ti malo istripovao ;D  Jedino sto je za udobno koriscenje neophodno: jedan solidan mod, jedan RBA atomizer, malo vezbe... Ali ni to nije neka nauka. Rade to i mnogo manje spretni i sposobni od tebe, cak ima i onih koji bas imaju problema sa vidom ili u zivotui nisu promenili sijalicu ili zavrnuli tri srafa.

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #42 poslato: Jun 06, 2019, 23:34:25 »
  • Publish
  • Sa sledeceg spiska..Kayfun lite 2019, Dvarw v1 v2 v3, Siren 2, Serpent mini, Serpent SMM, troll v3, Zeus, obs engine nano.. nisam ni jedan probao a za ovaj prvi sam citao da ne curka kada se namota teflon traka na srafu za stelovanje vazduha sto se tebi verujem nece svideti pa ga bolje odmah precrtaj  :lol:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže Stiletto

    • Sr. Member
    • ****
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 249
    • Poruke: 333
    • Ugled: +249/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #43 poslato: Jun 07, 2019, 02:23:18 »
  • Publish
  • Hahaha e slatko sam se nasmejao, stvarno si kralj Ivanneko. Da i ja sam citao to za klonove Kayfun lite na raznim sajtovima da moze da se desi da neki cure sem ako se ne prelepe teflonom, i tacno je to mi nije bas prvi izbor.

    Imao sam lep, prijatan, kvalitetan i veoma edukativan (barem sa moje strane) razgovor sa KinkoMi, nije mi palo na pamet koliko video poziv moze da pomogne oko nekih stvari, nedoumica itd. Pokazao mi je mnogo toga i objasnio. Puno hvala i ovako zvanicno za KinkoMi-a moram reci bas si gotivan lik!

    Inace sto je LiberPrint rekao, istina je to da ja ne mogu da kazem da nisam zadovoljan sa trenutnim atomizerom. Primarni razlog zasto bih ga menjao je laksi rad na pravom RBA koji nema fabricke grejace tj glave, laksi pristup svemu, mogucnost rasklapanja.. a iskreno i malo pocetnicka radoznalost kako li cu osecati arome na nekom solidnom RBAu, znam da ce to verovatno biti veoma slicno iskustvo ali eto pustite dete da se raduje novoj igracki  :dance:

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #44 poslato: Jun 07, 2019, 10:19:26 »
  • Publish
  • Aroma je najizrazenija bas na atomizerima tipa ego one sa CLR glavom. Za moj ukus malo i previse naglasena...