Autor Tema: Imate li bilo kakvih smetnji od parenja  (Pročitano 15731 puta)

Van mreže daksi990

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +35/-0
  • elektronske cigarete
Odg: Suvo grlo
« Odgovor #105 poslato: Januar 14, 2014, 01:18:18 »
  • Publish
  • Ma znam ja to dosta dugo nego nov sam pa tovari magare dok je u blato,,,

Van mreže Bestragija

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3
    • -Receive: 1
    • Ugled: +348/-0
    • Pol: Muškarac
    • Gibalan: "Nisam poročan tip...ali..."
    Odg: Suvo grlo
    « Odgovor #106 poslato: Januar 14, 2014, 09:48:07 »
  • Publish
  • Daksi, nema tovarenja, zezamo se medjusobno. Nisi ovo shvatio na pravi način. Evo, ja ti se iskreno izvinjavam ako sam te čime svojim komentarima uvredio. Na ovom forumu sa poprilično dugo, pa mogu da ti kažem da je možda malo drugačiji od nekih drugih, jer smo ovde i da se družimo i zabavimo. Ne znam da je neko iz bilo kog razloga "isteran". I nema razlike između "starih" i "novih" članova. Naprotiv.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6542
    • -Receive: 9447
    • Ugled: +11882/-0
    Odg: Imate li bilo kakvih smetnji od parenja
    « Odgovor #107 poslato: Maj 21, 2017, 10:18:47 »
  • Publish

• Ne znam da li je korisnik registrovan na nasem forumu ali to nije ni bitno toliko koliko ono sto cu citirati :

"Nije mi problem da napišem moje iskustvo,ali ne želim ni sa kim da se ubedjujem, nadmudrujem itd.Pre svega da napomenem da već duže vreme trošim 30+ ml tečnosti, i to je glavni problem!
     Igrom slučaja sam morao zbog procedure da posetim pulmologa, kada je pogledao rentgenski snimak doktor je bio potpuno zbunjen. Da sada ne dužim, kroz priču sam mu više puta napomenuo da sam korisnik e-cig na šta mi je stalno odgovarao da to ne može biti uzrok, sve dok nisam izvadio IJOY LUX sa sa Moradin tankom i povukao onako momački . Tek tada doktor ozbiljno uzima u razmatranje e-cig kao uzrok problema i konstatuje da je količina pare prevelika i da to bar u mom slučaju pluća ne mogu da podnesu... i to je ono glavno što bih imao da vam ispričam. Ima tu još gomilu stvari ali ko će sada sve to da iskuca. Uglavnom, 5ml dnevno sa 10 -20 mg nikotina manje šteti nego 30-40ml sa 0 mg nikotina. Unapred se izvinjavam ako sam nekog uvredio ,ali ovo je moje lično iskustvo"

Igrom slucaja bas neki dan smo polemisali interno na ovu temu medjutim to su bile samo nase pretpostavke da unosenjem velikih kolicina tecnosti mogu nastati komplikacije kod korisnika sada vec slobodno mogu reci koji su skloni preterivanju a koje se mogu ispoljiti u nekom trenutku ako ne danas a ono vec "sutra" ..

Posto se to sutra desilo "juce" eto prilike da svako ko se pronasao u gornjem tekstu razmisli barem na trenutak i o svom zdravlju .
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Milutin

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 19
    • -Receive: 43
    • Ugled: +43/-0
    « Odgovor #108 poslato: Maj 21, 2017, 11:29:07 »
  • Publish
  • Nema tu rasprave.
    Uvlacenje u pluca tako enormno velike kolicine pare ne moze a da nema ozbiljne posledice.D2L je veoma los i stetan nacin kojim se pari.
    Tacka.

Evo nekog mog iskustva.Licnog.

Parim trecu godinu,konstantno.Dosao sam u fazu da apsolutno uzivam u tome jer sam bio uporan trszeci opremu koja mi odgovara,aromice itd.

I tu sam stavio veliku tacku.
    Imam 4 prosecno i fukcionalno dobra moda i 6 atomizera kaja sam prilagodio sopstvenom ukusu.To su 4 kayfuna i 2 ruze,raznih verzija.
    Ne kazem,pravio sam kratkotrajne izlete,kupovao opremu i koristio d2l nacin parenja dok nisam skapirao da je BESMISLEN.

Dakle tu vise nikakvih potreba nemam niti troskova.
    Bolje mi ne treba.
    Sto se tice baze,trenutno u frizideru imam oko 3l. sto ce mi biti dovoljno i za skoro sledecu godinu jer se vrtim oko 7-8 ml dnevno.

Cini mi se,a i drugima bih savetovao,da na vreme odluce i spoznaju sustinu ovog sporta(hobija,potrebe).Da odrede cilj i sustinu i da ne srljaju bez potrebe.

Svedoci smo svi mi sta ljudi,nase kolege,rade.
    Prave se nekakve kolekcije koje su apsolutno NEPOTREBNE,trkaju se po oglasima ko ce pre da kupi,hvale po galerijama smojim spravama...itd,itd...
    Ja prosto ne mogu da verujem da ljudi imaju toliko opreme,sve i svasta a namestaju alarm za oglase da bi sto pre kupili jos nesto sto vec imaju ili ako nemaju,eto da probaju pa neka stoji?
    Necuveno zaista.

Cemu ljudi?
    Unistava se sopstveno zdravlje zarad alavosti i pohlepe.
    To je greh.

Ali neka ih,njihov izbor.

Samo ne razumem jedno,sto bih ja pario na snazi od 80w,masakrirajuci pri tom baterije,tecnosti....?
    Zarad bolje arome,pare ili sta vec?
    Ma ja na 12w pevam,bateriju zaboravim kada sam punio uopste jer,kazem,rotiram modove zavisno od inspiracije.

Dalje,sto bih za mod dao 150$ kad ima jako prietojnih za 30-40$ koji apsolutno sluze svrsi?
    O klonovima da ne govorimo,posebna tema,za jako simbolican novac si miran u nedogled.

Dakle,za jedno pristojno parenje je potrebno jako malo ulaganja.
    Samo treba se imati mera.

Sto se mene tice,mogu da izmisle mod od 500w,ma od 1 kw ako hoce i atty sa 10 coila od 0,1 omh,
    NE ZANIMA ME!!!!!
    I uvek se nasmejem kad po forumima listam cime se ljudi zamlacuju i igraju i na sta trose vreme i novac.

Ali ovo vise nije smesno.
    Bolest?
    Mislim da jeste.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3071
    • Ugled: +7315/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #109 poslato: Maj 21, 2017, 11:48:07 »
  • Publish
  • Nemam bilo kakvih smetnji od parenja. I ne zavirujem preko tuđeg plota. Ne kritikujem tuđi način vape-a. Nisam ostrašćen u branjenju svoga načina vape-a. Moj vape moja stvar. Nisam isključiv. Ne smeta mi tuđa isključivost. Ne želim da komentarišem i ulazim u polemike u vezi vape-a. Nismo svi isti i hvala Bogu na tome.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8961
    • -Receive: 8312
    • Ugled: +20064/-0
    « Odgovor #110 poslato: Maj 21, 2017, 12:28:38 »
  • Publish
  • Mozda se ponavljam ali... Debelo sam zagazio u sestu godinu. Imam tu i tamo po nesto opreme, nista narocito ali sam iz nekog razloga sentimentalno vezan za nju i ako je ne koristim. To su u glavnom pokloni, atomizeri koji su me svojevremeno dobro sluzili (ego-c, Innokin Gladius, Aerotank Mini), neki mini mehanicki modovi koje nikad nisam koristio ali ih cuvam kao krajnju rezervu i zbog izgleda... Ono sto koristim su dva moda i jedan atomizer. Koristio bih jedan mod kada bih nasao nesto odgovarajuceg formata sa izmenljivim baterijama. Rado bih ga platio i 150 evra, pod uslovom da je izradjen od kvalitetnih materijala i da je unutra DNA 30/40/60, da lepo izgleda, ali ga verovatno vise nikad ne bih promenio. Modove koje koristim su stari po godinu dana, a prethodne sam promenio izkljucivo zbog toga sto su se na trzistu pojavili modovi manjih dimenzija. Koristim Target Mini i OSUB sa po oko 1500mAh, i oba mi sastave gotovo 24h (nekad vise nekad manje). Sto se atomizera tice, skoro 4 godine sam koristio (koristim jos uvek) Kayfune, koji zadovoljavaju apsolutno svaku moju potrebu za parom. Sto se snage tice, krecem se u rasponu 7-8W, u zavisnosti od duzine atomizera. Tecnosti koristim sa 1mg nikotina, 5-6 duvanskih ukusa koje naizmenicno vrtim u krug, nekad dnevno, nekad na nekoliko dana, a nekad na nedelju i vise. Trosim 3-5ml dnevno, u zavisnosti od toga koliko vremena provodim u stanju mirovanja ;D  U slicnom rezimu sam od pocetka, bez nekih izleta u vece snage, osim sto sam u jednom periodu bio sklon preterivanju sa isprobavanjem ukusa. Verujem da je i moj nacin ekstreman u pozitivnom smislu i mnogima nedovoljan, ali samo malo vise je dovoljno. Ono sto je kolega Milutin naveo je i vise nego dovoljno, s' tim sto se ne bih slozio po pitanju klonova. Zapravo nemam nista protiv klonova, ali danas je tesko pronaci dobar klon, jer su dobri kloneri ili odustali ili su postali proizvodjaci. Mislim da je po 3-4 atomizera i modova sasvim dovoljno svakom zavisniku od nikotina, da je 15W, ajd' i 20 maksimalna gornja granica, i da je bolje povecati kolicinu nikotina nego kolicinu tecnosti kako bi namirili potrebu za nikotinom. Mislim da je besomucno kupovanje novih proizvoda cisto bacanje para i vremena, na stetu i budzeta i zdravlja a da se nikakvo specijalno zadovoljstvo ne postize. Postujem izbor kolekcionara kojima je prikupljanje opreme hobi, ali ko ocekuje nesto vise nerekidno kupujuci i prodajuci opremu, mislim da je bolje da vise vremena posveti prilagodjavanju postojece opreme svojim potrebama nego pronalazenju opreme koja nekim cudom radi bas onako kako on zeli.

Na mreži ezgetap

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 252
    • -Receive: 342
    • Ugled: +342/-0
    • elektronske cigarete CEVKA & KLONOVI
    « Odgovor #111 poslato: Oktobar 02, 2017, 20:36:05 »
  • Publish
  • Ja sam isto u pocetku imao problema, susenje grla praceno sa jakim grebanjem, jedva sam pljuvacku gutao. To je trajalo nekih 10-ak dana i od tada nista sve najnormalnije.
    mislim da svi moraju da prođu tu fazu na pocetku,i meni je isto bilo,kao upala grla kod prehlade,mada je meni proslo za 4-5 dana

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6542
    • -Receive: 9447
    • Ugled: +11882/-0
    « Odgovor #112 poslato: Oktobar 02, 2017, 20:46:17 »
  • Publish
  • Kada bih sada zapario tecnost sa vecinskim PG i malo vise nikotina nego koristim verujem da bih zapalio grlo za kratko vreme , e sad pitanje je da li je to prelazna ( prolazna ) faza ili jednostavno treba redukovati neki od sastojaka i pronaci se u celoj prici ...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži ezgetap

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 252
    • -Receive: 342
    • Ugled: +342/-0
    • elektronske cigarete CEVKA & KLONOVI
    « Odgovor #113 poslato: Oktobar 02, 2017, 21:24:37 »
  • Publish
  • pa da,ako prođe za par dana onda je proces prilagođavanja sluzokože,a ako ne onda neka vrsta alergije na nešto(pg,vg,ili neki od sastojaka u upotrebljenoj aromi)meni su cak od nekih alkoholnih aroma izlazili plikovi.od kad koristim fa arome vec 2 god nikakvi problemi.baze menjam kako stignem,samo pazim da nemaju crvenkastu boju,zbog lošeg iskustva jednom u hr,cak preferiram da imaju zuckastu boju jer koristim nik.mada moze i providna.sad videh da neko koristi i pantenol tab. pošto su bez ukusa,sve su se dosetili samo da mogu da pare :)

Na mreži Morgana

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2272
    • -Receive: 6227
    • Ugled: +8105/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #114 poslato: Oktobar 03, 2017, 19:32:41 »
  • Publish
  • dokle god sam na vecinskom VG-u sve je ok ;D