Autor Tema: Silverback Clone  (Pročitano 5958 puta)

Van mreže gibalan

  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 22
  • Poruke: 9314
  • Ugled: +6314/-1
Silverback Clone
« poslato: Decembar 06, 2014, 22:28:36 »
  • Publish
  • Silverback klon je izradjen od nerdjajuceg celika, mesinga i manjih delova od drugih materijala. Konektor je standardni 510, a kontakt je od mesinga. Plus pol je podesiv. Prekidac je sa oprugom i oima kocnicu. Logo je ugraviran na tubi. Predbidjen je za rad sa baterijama tipa 18350 i 18650.






    Dimenzije:

    -precnik je 22mm
    -duzina je 96mm
    -tezina je 123g




    Cena klona na FastTech-u je 22.24$ dok je original 130£ kod ukecigstore.co

    Slike originala







    Recenzije originala


    REVIEW OF THE SILVERBACK BY VICIOUS ANT




    The Silverback




    Le SILVERBACK de VICIOUS ANT







    Van mreže smokey

    • eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 34
    • -Receive: 104
    • Poruke: 467
    • Ugled: +1256/-0
    • elektronski duvan na motanje
    Odg: Silverback Clone
    « Odgovor #1 poslato: April 09, 2015, 23:32:59 »
  • Publish
  • Na preporuku druga chikavilija, paznem ja ovog klona sa FT-a. :)
    Vili, dole je ispisana problematika i ne uzimam ti preporuku za zlo. Ni ti, ni ja ne možemo znati kakav će klon da nas zapadne i uvek postoji mogućnost lošeg iskustva.  :00000003:

    http://www.fasttech.com/p/1997505



    Levi je Silverback. Dolazi sa dve tube. 18350 i 18650 varijante. Na slici je 18650 cev. Desni mod na slici je SMPL photo bomber, attention whore...  ;D

    Na zalost, nisam napravio vise fotki. I da jesam, to mu svakako ne bi ucinilo pravdu. Ne mogu ja napraviti tako dobru fotku kako on zapravo izgleda uzivo. Jako lep i elegantan mod. Malo poduzi ali to ne kvari utisak izgleda i osecaja u ruci.
    Na oko, izgleda veoma kvalitetno.

    Prvo sto sam odmah rastavio i krenuo da gledam bio je taster.
    Mehanizam za zakljucavanje je levog navoja i potrebno je oko pola kruga da iz otkljucane pozicije dodje u zakljucanu. JUHU! :) Taster je mekan ali dovoljno cvrst. Nisam siguran da bi izdržao bez okidnanja u vertikanom položaju sa atomizerom i baterijom unutra. Hod tastera je glatak i vrlo kratak. Recimo 1mm-1.5mm. Jako fino dugme i odmah sam mu se obradovao. Svi navoji do sada su sjajni!
    Dolazim do problema... :( Krecem u inspekciju kape sa podešavajućim šrafovima za atomizer i za bateriju. Štelujući šraf koji se odvrće u cilju kontakta sa baterijom je ok, desnog je navoja i dobre obrade. Tolerancija je sjajna! Šraf koji je predviđen za ostvarivanje i štelovanje kontakta sa atomizerom je loš. Ne znam kog je navoja... Zapravo znam ali mi to ništa ne znači.
    Jedini problem je upravo taj šraf. Nemoguće ga je odvrnuti. Pokušavao sam na sve načine da bih kasnije preduzeo drastične mere i oprobao sa kleštima. Ni klešta nisu pomogla. Izbio sam taj šraf sve zajedno sa plastičnim izolatorom u nadi da ću ga lakše odvrnuti/pokrenuti napolju. Vodio sam se logikom da je garant šraf prvo navrnut na plasticni izolator pa da je sve komplet nabijeno presom u kapu. To bi značilo da je šraf pod velikim pritiskom od strane izolatora.
    Čak ni izvađenog nisam uspeo da ga pokrenem... Grejanje plastike pa na brzaka odvrtanje, džaba. Par puta grejanje i hlađenje, džaba. Primena jače sile i na kraju sam uspeo da ga okrecem ali ne i izvrćem. Vrti se jako teško ali u mestu. Bez da krene odvijanje. Jeeeeeeeeee......... Tu sam poludeo i reko sad cu da te izbijem pa ne zvao se ja Đole Piton. Da... Tokom izbijanja sam uspeo da odlomim pin koji pravi direktan kontakt sa atomizerom. Poludeo i odustao... Ne mogu ni da pretpostavim kako je ovaj scenario moguć. Naodvrtao sam se šrafova u toku automehaničarskih dana baš dosta, što zarđalih, što zapeklih,... i na kraju me dotuče šraf u plastici! Neverovatno! Biće da su ga tokom sklapanja nakrivo krenuli uvrtati i kad više nije išlo, nabili ga presom. Drugo mi ništa ne pada na pamet... (Mojne neko slučajno da uđe i kaže "hej vrteo si na pogrešnu stranu!lol"! Previše me nadrndao ovaj...)

    Otvorio sam ticket na FT-u i čekam kako će da se odvije situacija.
    Inače, uspeo sam da nađem neki hibridni adapter koji štima ali mi se ne sviđa posao sa magnetima... Moram doći do nove kape sa dobrim šrafovima i navojima jer u suprotno imam ukrasnu cev.

    Evo i slika koju sam slao FT-u kao demonstraciju šta ne valja. Naravno da sam sklopio tj. vratio nazad izolator sa šrafom u kapu. Ne planiram da im se hvalim kako sam probao sve živo i komplikujem priču.

    « Poslednja izmena: April 09, 2015, 23:50:38 Prle »

    Van mreže Prle

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 13
    • Poruke: 1889
    • Ugled: +1981/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Silverback Clone
    « Odgovor #2 poslato: April 09, 2015, 23:52:13 »
  • Publish
  • Žao mi je što ti se zapao takav primerak i nadam se da če ti poslati zamensku kapu.



    Inače, linkove ka drugim sajtovima ne moraš da stavljaš u "code" tag (kao kod) već klasično, jer je lakše onima koji žele da odu na adresu da samo kliknu na link nego da selektuju i kopiraju.

    Van mreže smokey

    • eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 34
    • -Receive: 104
    • Poruke: 467
    • Ugled: +1256/-0
    • elektronski duvan na motanje
    Odg: Silverback Clone
    « Odgovor #3 poslato: April 09, 2015, 23:56:17 »
  • Publish
  • I meni je jako žaoooo...  :( Iz tvojih usta u božje uši da mi pošalju zamensku kapu.  :00000003:
    Hvala za tip oko linkova. Bice tako u buduce.  :00000003:

    Nadam se da će doći i chikavili sa svojim iskustvima pa da malo osvetli obraz ovom modu. A inače Vili pravi sjajne fotke pa može da dočara šta je ovo zapravo. :)
    Dobar klon ili original ovog moda bih svakako preporučio. :)

    Van mreže chikavili

    • Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Poruke: 12
    • Ugled: +24/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Silverback Clone
    « Odgovor #4 poslato: April 10, 2015, 00:02:50 »
  • Publish
  • @smokey prijatelju, taj deo je sa kontra navojem (odvrce se u desno) i kod mene se jako lako vrti (cak previse lako za moj ukus). Nadam se da ces dobiti zamenu.


    Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk

    Van mreže smokey

    • eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 34
    • -Receive: 104
    • Poruke: 467
    • Ugled: +1256/-0
    • elektronski duvan na motanje
    Odg: Silverback Clone
    « Odgovor #5 poslato: April 10, 2015, 00:11:20 »
  • Publish
  • Znam druze... Na delrinu se i vide dokazi da je vrceno na desno u nadi da popusti. Dzaba... Probao sam i malo u levo pa na brzaka u desno. Ono tipa da napnem malo plasitku, navoji naprave mesta, pa odvrnem. Nece...
    No sta je tu je... Ne vredi dalje da se polemise jer je sad faza takva kakva je. Sad je izmedju FT-a i mene. Bitno da sam izneo iskustvo. Nadam se da ces i ti svoje pa da se malo osvetli slika ovog moda. :)