Autor Tema: Diacetil i Pop Corn Pluća?  (Pročitano 863 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3993
  • -Receive: 5145
  • Ugled: +5970/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Diacetil i Pop Corn Pluća?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2017, 23:40:21 »
  • Publish
  • Opet moram nesto...

Pravila uveliko postoje.
    Odavno su vec definisana (bar prema podacima koje trenutno posedujemo) i svako ih zna ko je na ovim i ovakvim  forumima duze vreme.Mogao bih ih navesti pojedinacno,sa sve linkom ka studiji koja se bavila time i linkom ka raspravi koja se vodila i to samo na ovom forumu (a gde su tek ostali).

Sasvim je druga stvar zasto se ona ne postuju.

Ljudi dobro znaju sta ima u npr Cappela Vanilla Custard V1 pa je ipak bila potraznja za njom umesto za V2 kod koje je to izbaceno.
    Ljudi su upoznati i sa "Wang" studijom,pominjana je vise puta i ovde,pa ne trce da se prebace na TC ili ako i koriste,smanje temperaturu ispod 200C.
    Ljudi znaju da se cak i vodom mozes otrovati ako preteras a kamoli necim drugim (uostalom,to se uci u osovnoj skoli),pa opet ne smanjuju potrosnju sa 20+ml dnevno tecnosti.
    .
    .
    .

Sve se to vec zna i sve je to vec napisano,tako da smo mi ,kao odgovorna "zajednica" (ili "odgovoran" forum),svoj deo posla uradili.
    Jedino bi mozda moglo da se stavi na pocetnu stranu,onako drececim slovima napisano ;D , ali sem toga ne vidim sta vise moze da se uradi ako neko nece to da postuje.

A nece jer su ljudi takvi...Koliko je tek puta pisano kako je Coca Cola puna secera i kako je to lose pa ljudi i dalje piju,cak i kad imaju alternativu bez secera (koja je mozda jos i gora ali to je druga prica).Zameni im nikotin i oni ce ga i daje traziti.Zameni im arome najzdravijim i najprirodnijim ,trazice i dalje VC v1....

Ako imas neku ideju kako to da se promeni...pricaj.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6542
    • -Receive: 9447
    • Ugled: +11882/-0
    « Odgovor #16 poslato: Decembar 01, 2017, 23:40:26 »
  • Publish
  • Ok , procitao sam studiju iz prvog posta i deo Dr Farsalinosa koji objasnjava "autori nisu uspjeli spomenuti prisustvo ovih jedinjenja u duvanskom dimu cigareta. Ovaj propust stvara utisak da e-cigarete eksploatišu korisnike novom hemijskom opasnosti, dok će u stvarnosti njihova izloženost biti mnogo niža u odnosu na pušenje."
    Koliko niza ?

http://vapingunderground.com/threads/diacetyl-has-me-scared-to-vape.168750/

Zakljucak je sledeci , ja ne znam ni jednog pusaca obolelog od ove bolesti ( sto ne znaci da ih nema ) ali su sanse da e-cigarete prouzrokuju ovu bolest 10x manje ..meni dovoljno  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1868
    • -Receive: 1129
    • Ugled: +1134/-0
    « Odgovor #17 poslato: Decembar 02, 2017, 09:33:39 »
  • Publish
  • Na velikim temperaturama se menja struktura PG/VG/Arome..
    Tako znamo da voda isparava na nizoj temperaturi i mehurovi vodene pare prskaju kroz PG/VG.
    Ja uvek dodajem malo vise vode u VG. Osim razredjivanja i zbog toga da bih oborio tacku kljucanja. Naime cist VG kljuca na oko 280C sto je veoma blizu tacke dekompozicije VG-a. VG sa 10% vode kljuca na oko 140C.
    Istini za volju, dodavanje PG-a (koji kljuca na oko 190C) takodje snizava tacku kljucanja VG-a,
    Glicerol na primer,delom isparava,a delom se menja u akrolein,pa je dobro dodati malo vise vode.
    Na ovaj nacin stizemo i do nekih zakljucaka mesanjem ovih pomenutih komponenti,Sto znaci da treba biti obazriv i voditi racuna o svemu i drzati se neke zlatne sredine,.

Zato sto je Vejp (Stap) koji ima dva kraja!!

Puno je opasnije i
    Mac sa dve ostrice su namirnice tretirane raznim pesticidima i insekticidima,.koje konzumiranjem unosimo u nas organizam i sav taj otrov kojim se tretirala namirnica ide putem krvi i dospeva u svaku nasu celiju..

Navescu jedan primer sljive,jabuke..

Da bi jedan seljak sa sela imao dobar rod sljiva recimo,on mora da taj sljivik tretira pesticidima barem 3-4 puta..i u tom sljiviku ne postoji sljiva koja je iskvarena i ima crva u sebi, i takva sljiva je opasnija nego bilo koji tamo neki GMO proizvod.

Uzmi Sljivu kao domacu sa pijace od seljaka i pojedi je-pa da vidis kako radi WC.

Uzmi Sljivu sa planine neprskanu staru sortu i pojedi je-da vidis razliku i kako se osecas prijatno..

Interesantan clanak o spremanju hrane imate u samom linku ispod.

http://www.b92.net/zdravlje/ishrana.php?yyyy=2005&mm=01&nav_id=160827