Autor Tema: Nikotinske soli?  (Pročitano 23565 puta)

Van mreže Nedeljko

  • eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 492
  • -Receive: 2248
  • Poruke: 976
  • Ugled: +2248/-0
  • elektronske cigarete
Odg: Nikotinske soli?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 21, 2018, 13:12:15 »
  • Publish
  • Neka probaju 100mg regular nikotin kad se već junače.

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #16 poslato: Decembar 21, 2018, 14:37:18 »
  • Publish
  • Tema su nikotinske soli a postavljeni video klip bi trebao imati edukativni karakter ne takmicarski  :thumbsdown:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže Nedeljko

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 492
    • -Receive: 2248
    • Poruke: 976
    • Ugled: +2248/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #17 poslato: Decembar 21, 2018, 21:47:32 »
  • Publish
  • 100mg/ml znam odlično šta je, držim ga van dohvata dece a kad mućkam tečnost baratam sa koncentrovanim nic sa dužnim oprezom i rukavicama..
    Moj prethodni komentar je bio sarkastičan i odnosio se na sledeće:
    1. Svako sa tri zrna informisanosti zna da se ne radi to što oni rade, pa je svrha videa upravo suprotna od edukacije.
    2. To jest motivi snimanja ovakvih videa su egzibicija, clickbait i pumpanje broja pregleda..
    3. Da im je cilj edukacija rekli bi to i to se nikad ne radi zbog tog i tog, ali ne, njihov cilj je cirkuska tačka za publiku.
    Pa kad je tako neka snime sledeći video sa još većim izazovom..

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #18 poslato: Decembar 21, 2018, 22:43:21 »
  • Publish
  • Nismo se razumeli , svrha mog kacenja njihovog glupiranja je poruka sledece sadrzine...nikako NE koristiti veliku koncentraciju nikotina na driperu i velikim snagama jer u tome NEMA niceg dobrog, lepog a ni korisnog ( kao sto se i moze videti iz prilozenog klipa )  :yes:


    PS (text uz video klip je bio takodje sarkastican)
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže Bet

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 347
    • -Receive: 3607
    • Poruke: 4237
    • Ugled: +4614/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #19 poslato: Mart 31, 2019, 01:12:08 »
  • Publish
  • U galeriji opreme, Điva me je pitao sledeće:
    "Zašto koristiš nikotinske soli kad te normalan vejp, regularan nikotin zadovoljava?"

    Ideja mi je bila da napišem celokupno iskustvo sa nikotinskim solima, zbog toga odgovor pišem ovde.
    Pa da vidimo!  ;D

    Napomena: idemo od "Kulina bana"!

    Pre nego što počnem, za one koji ne znaju, suvlasnik sam vape shopa koji je počeo sa radom samo sa POD sistemima i e-tečnostima sa nikotinskim solima. Bez obzira na to, nastojaću da budem maksimalno objektivan, kao što to radim i u svojim recenzijama.

    Moj prvi dodir sa POD sistemom se završio neslavno. Bio je to Suorin Air, nisam znao apsolutno ništa o nikotinskim solima i prilično sam napljuvao Suorin Air (korišćen sa običnom bazom). Od te recenzije mišljenje se promenilo veoma malo. Iz: nemojte ovo da kupujete u: daje odličnu aromu, ako imate jako povlačenje. Previše vazduha za MTL i potrebna je tehnika povlačenja ili ćete završiti sa RDTL povlačenjem što nikako nije dobro kada su nic salt tečnosti u pitanju.

    Prvi dodir sa nic salt tečnostima, takođe se završio neslavno. Napravio sam 40mg tobacco symphony i probao na Suorin iShare. POD sistem koji ima ozbiljne probleme sa natapanjem. Mućkao sam nove tečnosti (opet tobacco symphony - velika greška) i da skratim priču, natapao je jedino sa 80% PG ili 50:50 PG:VG, ali uz 15% destilovane vode. Bilo kako bilo, aroma je bila užasna, a sedeći na kafi sa 2 drugara, jednog subotnjeg poslepodneva, sva trojica smo uspeli da se "razbijemo" od nikotina. Osećaj je blago rečeno: grozan, baš smo preterali. Usledilo još par nekih promašenih POD sisteima, pa Artery Pal Mini koji uopšte nije loš, ali sam ga koristio sa 20mg nic salt RY4, 80% PG...  :sick: 

    I dalje nisam bio preterano zainteresovan da se malo više potrudim oko nic salt baze i smućkam neku tečnost koja bi možda i "ličila" na nešto, a kupovne nije bilo na vidiku. Bio sam u fazonu: ok, to je to. Previše nikotina uništava aromu, dižem ruke. Za sad.

    Sledeći na redu je bio S.One koji nije radio nešto preterano dobro (posmatrajući POD sisteme iz ovog ugla i sa ovim iskustvom), ali su tečnosti bile sasvim drugačije od onoga što sam ja sam mućkao - "ličile" su na nešto. Bez obzira na to, i dalje sam odbijao da smućkam nešto "pametno" i prošla je i recenzija za Novo POD sa običnom e-tečnošću.

    E onda je najzad, pre malo više od pola godine, na red je stigao Phix. Veoma popularan POD u Americi, odlične tečnosti i veoma dobar rad. U startu je problem bio: 50mg nic salt. Prvi dan sam naravno preterao sa nikotinom, standardni simptomi: "teška" glava, ubrzan rad srca, blaga mučnina. Umivanje, unos vode i brzo sam se vratio u normalu. Kad smo već kod "over nic-a", moram da naglasim da ne reagujemo svi isto na nikotin i da ne možemo da poredimo nekoga ko ima 60kg, sa mnom koji imam 100kg ili sa nekim ko ima 130kg. Neće nas sve udariti istom brzinom, ali svakako ostaje napomena: ukoliko prvi put koristite nic salt tečnosti, OPREZ! 2-3 povlačenja, pauza barem 10 minuta! U međuvremenu "posmatrate" kako i koliko vas nikotin "radi". Nakon nekoliko sati, mogu da kažem da sam ušao u fazon u smislu koji je to broj povlačenja koji smem da napravim, a da ne preteram. Nakon nekoliko dana korišćenja (uz sve ostalo što koristim svakodnevno, a to je isto i dan danas: 1 mtl, 1 dtl, 1 pod sistem), sve je došlo na svoje. Nisam više morao da pratim koliko sam puta povukao, organizam mi je sam govorio kada mu je taman. Ne kada mu je previše!

    Nakon Phixa, usledilo je još nekoliko ok i manje ok PODova, ali su opet korišćeni sa "gadnim" tečnostima (a stigao je i Relx koji je fantastičan kao i Phix uz minus što u svaku tečnost guraju mentol). Nekako se potrefilo da sam u pravo vreme rešio da dignem ruke od duvanskih i napravim voćku. Napravio sam prvu nic salt voćku, bombona od lubenice. Nekoliko dana kasnije, stigao je Zero. Sipao lubenicu i na prvu se oduševio. Valja i naglasiti da je lubenica bila jačine 30mg.
    Od kada je stigao Zero pa do dan danas, svakog dana se koristi. Razlika je ta što sam pre 2 meseca prešao na tečnosti jačine 25mg i napravio sam još par ok mikseva, ali većinom koristim tečnosti iz radnje. 

    O nikotinskim solima je bilo reči u ovoj temi, i mišljenja su naravno podeljena. Da, ima znatno više nikotina nego ono na šta smo navikli, da - nikotin se apsorbuje bolje/više od nikotina iz običnih tečnosti i da, koristi se benzeova kiselina o kojoj ne znamo manje-više ništa u smislu šta se dešava kada parimo, ali s druge strane, postoji više vrsta nic salt tečnosti i takođe Juul postoji skoro pa 3 godine i VEOMA je rasprostranjen po svetu i za sad ne vidim da nekome smeta ni u svetu ni kod nas - da, postoje i ljudi u Srbiji koji koriste Juul.

    Ja sam neko ko voli nikotin - ma koliko god to možda glupo nekome zvuči. I ne, nemam psihološke krize, imam nikotinske krize. Testirano više puta. Za ovih 7 godina koliko parim, nekih 5.5 godina sam mtl pario isključivo 12mg (prvih meseci 18mg). Više puta sam spuštao na 11mg i 9mg i krizirao sam svaki put. Sanjao cigarete, vukao kao nenormalan, povećao potrošnju tečnosti i ništa. Svako veče legnem razmišljajući o ecig tj. o nikotinu. Na kraju sam uspešno smanjio sa 12mg na 8mg, ali pojačao DTL parenje sa 3mg nikotina kako bih dobio nikotinski fix.
    Ja sam takođe, neko ko mnogo pari. Poslovi, od kad parim, su mi uvek bili takvi da mogu slobodno da parim šta hoću i koliko hoću. I to sam i radio, a to je dovelo do toga da sam na kraju prošle godine, svakodnevno trošio oko 5ml 8mg na mtl atomizerima i ~20ml 3mg na dtl atomizeru. Grubom računicom, to je negde oko 100mg nikotina. I pre toga sam "trošio" ~100mg, samo što sam mnogo više pario mtl.
    Od kad koristim POD sistem svakodnevno, potrošnja je pala za ~50% (nikada nisam merio tačno u ml), unos nikotina je ostao isti. Potrošim ~2.5ml 8mg mtl, ~10ml 3mg dtl i 1-1.5ml 25mg salt. Sve to zajedno dođe na 75mg-87.5mg dnevno. Na to možemo dodati da se salt apsorbuje bolje pa sam sad na, ne znam tačno koliko pošto ne znam koliko bolje se apsorbuje, neka bude min. 100mg dnevno kao što je i bilo. Ne osećam apsolutno nikakve tegobe, a unos pare u pluća sam prepolovio. Što se mene tiče, bolja mi je ova opcija.

    Za sve one koji pare nekoliko ml dnevno, sa nekoliko mg nikotina, naravno da je nikotinska so van svake pameti. Za one sličnije meni, preporuka ide zbog potrošnje tečnosti (tj. manje pare u plućima) i kao što u svakoj recenziji pomenem: za posao, sastanak, kafić, restoran, automobil, u kući ako ukućanima smeta, u gostima ako domaćinima smeta - apsolutno da! Sad će neko da kaže: mtl ati i pod daju isto pare. Jeste, ali ne radi se samo o količini pari već i o tome da u 2 povlačenja zadovoljite potrebu za nikotinom, što sa 2 povlačenja mtl na RTA ja ne mogu da uradim.
    Što se tiče početnika, reći ću samo da smo za 40 dana rada, prodali lep trocifren broj uređaja, da se ljudi vraćaju po još tečnosti i kertridža i da dolaze novi ljudi po preporuci.

    Većina kupuje tečnosti sa 25mg i Zero. Na drugom mestu je Novo. Ukoliko neko insistira na npr. EQ, ide ozbiljno ubeđivanje da je EQ BAŠ jak i da razmisle dva puta - biće recenzija uskoro. Ovo pišem jer smatram da 25mg i nije zapravo toliko jako na Zero ili na Novo (na Novo je jače) ako uzmemo u obzir da je većina nas počinjala sa uređajima slične jačine, sa tečnostima 18-24mg, freebase do duše, ali koliko primećujem, mnogo lakše bataljuju cigarete ovi moji današnji kupci, nego kupci dok sam radio u jednom domaćem vape shopu. Daleko od toga da ovi drugi nisu batalili cigarete, ali deluje mi kao da ovi prvi mnogo lakše to rade.
    Da prodajem Phix, kao što je bilo u planu, bilo bi malo drugačije jer je u njemu 50mg pa je lakše "preterati" dok se ne uđe u fazon, a opet s druge strane, poznajem ~10 osoba koja pare Phix i apsolutno su zadovoljni, prezadovoljni. 


    Ne promovišem nikotin, iako možda to tako izgleda iz ovog mog posta, ali početnicima je nikotin najpotrebniji (a i meni je veoma potreban). Do sada valjda svi znamo da se nikotin MNOGO bolje apsorbuje iz cigarete nego iz e-tečnosti, pogotovo od free base e-tečnosti i tu je zapravo prava prednost nic salt tečnosti - više i brže dolazimo do nikotina, a uz manju potrošnju.
    Svi se hvataju za nikotin kao da je neki bauk, a zapravo nije ništa gori od kofeina. Iz cigarete nas ubija katran i onih 4000 otrova, od nikotina niko nikad umro nije. Što se tiče ecig, moje mišljenje je da smo u mnogo većem problemu što nemamo pojma šta je zapravo sve u aromama i šta se sa njima dešava kada isparavaju + mnogo je gore pariti 30ml 0mg dnevno na 100W nego Xml 10mg ili Xml 25mg salt na 10W. Na žalost, imali smo prilike i da vidimo sa jednim našim kolegom koji je prilično uništio pluća takvih parenjem. Ko ne zna, prebacio se nekako na mtl, dtl skoro pa izbacio i danas je ok. 
    I da, najbolje je da se ne pari ništa ili da se pari mtl par ml 0mg dnevno, ali ja to ne mogu, niti želim da pokušam.

    Za kraj, da ukratko odgovorim na prvobitno pitanje: parim nic salt jer mi se sviđa, parim jer sam prepolovio potrošnju tečnosti i parim jer mi je lakše i bolje se osećam ujutru kada pred spavanje povučem nic salt 5-6 puta nego kad povučem mtl 10x i dtl 20x - kod mene je kontra u odnosu na većinu koju poznajem. Kako dan odmiče, traži mi se nikotin, ujutru apsolutno nemam potrebu da parim po nekoliko sati.


    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #20 poslato: Mart 31, 2019, 01:57:49 »
  • Publish
  • Pazljivo sam procitao sta si napisao i mogu reci da mi je pao kamen sa srca ,zasto ? Prvo zato sto si sve lepo objasnio i sa svime se mogu sloziti a drugo sto te poznajem i verujem da ce potrosaci salt nic tecnosti imati preko potrebnu podrsku kao i iskrenu preporuku prilikom odabira opreme i jacine salt nic tecnosti ...Nije sve u pari ima nesto i u nikotinu  :00000003:  bravo i samo napred  :13:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #21 poslato: Mart 31, 2019, 09:30:41 »
  • Publish
  • Nisam probao nic salt tecnosti, ali se moje razmisljanje u potpunosti poklapa sa ovim sto je Bet napisao. Takodje se i sa Ivanom slazem. I mislim da su kvalitettne informacije i dobra podrska jedini nacin da nas bude vise.

    Van mreže Điva

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 3189
    • -Receive: 2463
    • Poruke: 2698
    • Ugled: +2756/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #22 poslato: Mart 31, 2019, 17:42:12 »
  • Publish
  • Stvarno si lepo/dobro napisao/objasnio @Betrayer

    Suorin Air:
    Dodao bih da je ovaj POD za rDL(15 W!!) za korišćenje sa malo jačim regularnim(free base) tečnostima, zato meni baš odgovara - jer sam to tražio :)
    Probao sam dosta modela, 85% od toga što si naveo, plus neke.

    Važno();

    Treba razlikovati obične POD uređaje od kompleta koji su samo pravljeni u POD stilu, a u stvari su 'all in one', na primer: Vaporesso Nexus


    [To be continued..]



    Sony Xperia ZR

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #23 poslato: April 02, 2019, 22:40:11 »
  • Publish
  • Probah danas Nic Salt tecnosti, na kratko, ali ne verujem da ce biti druge probe pa da prenesem utiske. Odmah bih da napomenem da sam probao na (mozda) neadekvatnom uredjaju, kao i da verovatno ove tecnosti nisu ni namenjene nekom kao sto sam ja. Svakako, moja danasnja degustacija se neslavno zavrsila, a ni ostala dva ucesnika nisu bili zadovoljni.


    Ali da prvo kazem nesto o svom nacinu koriscenja, kako bi neko mozda mogao da povuce paralelu. Kada sam pre 7+ godina poceo, bilo je to po preporuci ''strucnjaka'' sa jacom koncentracijom od 16mg. Potrosio bocicu od 5ml i odmah spustio na 11. Zatim je krenulo moje prilicno ambiciozno spustanje nivoa nikotina, sa ciljem da ga potpuno izbacim. Sa 11 na 6 je islo opusteno i brzo, sa 6 na 3 takodje, a onda sam se odlucio da probam i sa 1mg. I islo je to, u pocetku malo teze, pa malo lakse... I gurao sam keca nekoliko godina, uz povremene krize, narocito posle duze apstinencije na mestima gde nije dozvoljeno ili smatram nepristojnim. Probao jos da smanjim, nije islo... I onda sam letos resio da se ne patim vise i da dignem na 3mg. Ne mogu bez nikotina, i sto da se cimam? Trojka mi je bila super, ne trosim mnogo (prosek 3ml), i bas nista mi nije falilo. Ali pusta radoznalost... Istina, malo sam poleteo za pricama o brzoj apsorpciji, pozeleo sam da imam manju potrebu za cestim koriscenjem, pre neki dan bio na sajmu automobila i za 4h zestoko iskrizirao pa posle cuclao kao lud i izgubio culo ukusa... I resim da probam i te nikotinske soli ;D


    Atomizer na kom sam probao je onaj koji inace koristim - Dvarw. Setap ne bi trebao bitno da se razlikuje od onog na podovima, jer koristim zicu 0.25. Normalno - posto je tecnost bila na 25mg, odmah sam je razbio na pola. Namotao nov grejac, nova vata... Posle prvog povlacenja sam jedva zaustavio kasalj. Ok, mozda sam malo vise povukao... Probam ponovo, svako povlacenje me tera na kasalj. TH je tu, ima ga prilicno, ali udara na drugo mesto. Cak bih rekao da TH nije nista slabiji od klasicnog nikotina, vec samo da udara u pluca i zato tera na kasalj. Ovo treba uzeti sa rezervom, ali takav je moj utisak. Kontam: previse nikotina, ali nije da me radi nikotin jer i ne mogu da povucem dovoljno da bih osetio efekat. Resim da razbijem na 6mg. Kontam da mi je duplo dovoljno i da bi trebale da se smanje te iritacije. Sa 6mg situacija nesto bolja, ali kasljucanje ne prestaje. Cak mi u nekom momentu i taj udar bio prijatan, valjda nekako slicniji duvanu... Ali to golicanje... Nesto slicno sam osetio pre nekoliko godina sa nekim nemackim tecnostima koje su imale ekstrakt neke biljke, koji navodno laze mozak da koristite nikotin, i vremenom smanjuje zavisnost. Tu je vec bilo jasno da to nije za mene, ali je vec bilo vreme da se izadje sa zverkom u setnju, pa sam sa punim tankom izasao. Prosetao par sati, valjda sam se prethodno bio namirio nikotinom pa nisam imao potrebe, i nisam povukao ni jednom sve dok nisam seo u auto i krenuo kuci. Desava mi se da pravim pauzu za vreme tih setnji, pa prilicno ogladnim za nikotinom, ali danas sam tu glad namirio vrlo lako. Da l' zbog vece koncentracije, ili zbog brze apsorpcije, i cak mi prvih par povlacenja nije smetalo i ako sam to grebanje sve vreme osecao. Ipak, posle par kilometara se kasljucanje vratilo, tako da sam prestao sa koriscenjem. Dosao kuci, prosuo ono sto je ostalo u tanku, nalio regularnu trojku i verovatno se pozdravio sa Nic Salt tecnostima.


    E sad... Verujem da oni koji pocinju, odnosno prelaze sa duvana, ne vuku toliko dugo. Povuku manju kolicinu pare sa dosta nikotina, pa zbog toga ne osecaju to grebanje. Za snagu ne znam... Mozda je mojih 8W premalo, ali sa vecom snagom i tankom zicom bih se nasao u nekoj crvenoj zoni, sto bas i ne zelim. Slicno kao ja je prosla i supruga, kao i drugar koji je pusac i bivsi vejper, ali je valjda i njemu ostala ta navika duzeg povlacenja. Ne znam zasto je to tako i ne bih da se pravim pametan, jer ocigledno da se mnogima svidja. Meni jednostavno nisu legle.

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #24 poslato: April 14, 2019, 14:41:40 »
  • Publish
  • Nisam probao moram se ograditi ali osecam potrebu napisati svoju teoriju u slucaju da se nekom pocetniku desi da mu ne legnu ove tecnosti da ne pomisli da je to kraj i da nema dalje od analognih smrdusa naime kada sam pocinjao sa e-cig tecnost sa 16mg/ml nikotina mi je bila prejaka u smislu da sam se posle par povlacenja predozirao..tu povlacim paralelu u jacini najslabije nikotinske tecnosti sa solima jacine 15mg/ml i bez soli koju sam tada kupio jer sam misljenja da je to identicna doza koja identicno udara u glavu jos ukoliko se uzme u obzir da tadasnja ego baterija sa klirom i danasnji pod sa nesto slabijim performansama (dakle ne onaj kod kojeg se menja jacina)  su cak i po performansama vrlo identicni , sve to me je navelo na razmisljanje...


    Zbog cega nisam povukao 2-3 puta pa pravio pauzu od 10 minuta nego vec sutra otrcao do apoteke ne bi li kupio tecnost bez nikotina da bih razblazio postojecu ? Zato jer sam cigaretu pusio 5-10min pa pravio pauzu 15-30min ...tako sam zeleo i ecig da "pusim" (citaj -parim) odnosno da uzivam dok to radim  :Scratch-Head:  Hmm pa zaista , dok sam pusio cigaretu jesam li razmisljao o tom cinu kako je to jedan od nacina da zadovoljim potrebu za nikotinom ili sam pusio zato jer sam voleo da pusim ? Naravno , voleo sam da pusim i nije me bilo briga za 4000 otrova pride...


    Isto pitanje sam postavio sebi i danas , parim li zbog toga jer je to jedan od nacina da zadovoljim potrebu za nikotinom ili....pogadjate...VOLIM DA PARIM a pride zadovoljavam i potrebu za nikotinom...toliko od mene :00000003:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #25 poslato: Avgust 18, 2019, 13:08:42 »
  • Publish
  • Jos uvek nisam probao nic salt...Zasto?
    Tokom svih ovih godina sam se trudio da smanjim nivo nikotina na najmanju mogucu vrednost koja ce me zadovoljavati i trenutno je to ustaljeno na 3mg/ml a kako dnevno ode i do 5ml recimo da je to ukupna doza od oko 15mg sto je ekvivalent 15mg/ml nic salt-a... Kako sam stekao naviku da cesto potegnem za parom sumnjam da ce mi parenje 1ml nic salt od 15mg zameniti u potpunosti uzitak celodnevnog parenja , najverovatnije cu trositi blize 2-3ml nic salt-a i onda ce se organizam navici na jacu dozu pa cu vremenom postati gladniji i jos pojacati nivo nikotina ili potrosnju nic salt-a tako da nikakav benefit ja tu ne vidim  :Scratch-Head:
    Da li je moja sumnja opravdana ?
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #26 poslato: Avgust 18, 2019, 13:51:01 »
  • Publish
  • Nisam ni ja probao ali vrlo lako moguce da si u pravu.

    Cini mi se da je cela ideja da bude laksa tranzicija upravo sa cigareta na nic salt jer je sam nacin upotrebe slican a ne da bude zamena za nas na "regularanom" nikotinu.Ovo nase je vise nalik lulama koje se puse dugo ili cak drze u ustima ceo dan i bila bi potrebna promena navika kao sto je bila i za prelazak na ecig.Onaj ko je u startu pokusavao ecig,posebno neki stari Ego ili cigarliku,da koristi kao cigaretu (ono jednom u sat-dva,na pauzi za kafu na poslu itd) uglavnom se brzo vracao na analogne jer klasicna ecig trazi ucestalija povlacenja.Druga je stvar sto neko nije ni pusio (pa ne koristi ni ecig) dok nesto radi ili je zabavljen drugim stvarima ali kad se sa povlacenjima krene onda ih sa parom obicno treba vise.

    Jos pre par godina,kada soli nisu postojale ni u ideji,neki od ovih naucnika koji se bave ecig (mozda bas onaj Grk,ne mogu da se setim sad) je procenio da bi bila potrebna koncentracija oko 45-50mg/ml da bi tadasnja ecig bila adekvatna zamena prosecnom pusacu ukoliko ne zeli da menja ucestalost povlacenja.Medjutim,posle su se pojavili jaci i efikasniji uredjaji tako da je to kompenzovano na drugi nacin.

    Tako da...da,uz sadasnji naviku upotrebe ecig,verovatno bi samo vremenom ponovo izgradio toleranciju na nikotin i cesce povlacio i tu jacu koncentraciju.Sa druge strane,da si pusac koji tek namerava da predje na paru,soli bi (bar u teoriji) verovatno bile bolji izbor i prelazak bi mozda bio laksi.

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #27 poslato: Avgust 18, 2019, 16:16:56 »
  • Publish
  • U potpunosti se slazem sa tobom kada je rec o prestanku pusenja i nic salt alternativi pa cak i prelazak sa freebase DL na nic salt MTL mogu razumeti...ono sto mi ne ide u glavu je pomama freebase MTL korisnika za solima i pod uredjajima pa se pitam pare li oni to vise zbog trenda ili benefita  :Scratch-Head:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže bobpp

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Poruke: 4772
    • Ugled: +11380/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #28 poslato: Avgust 18, 2019, 17:17:18 »
  • Publish
  • Pa jednim delom je sigurno i zbog trenda.Takodje, mnogi ljudi nisu zadovoljni opremom,ne u smislu samog rada vec pre izgleda,kvaliteta i dimenzija a i navika na minijaturne duvanske stapice jos uvek je jaka.I ja sam morao ranije obaviti jedan dugacak "razgovor" sam sa sobom i racionalno objasniti sebi da je to takvo i toliko jer mi je potrebna 18650 baterija,jer mi je potrebno 4 ili vise ml tecnosti dnevno,jer su ruke tolike kolike su i potrebno je i da bude ergonomski itd.Tek posle toga sam poceo zaista da uzivam u opremi i da mi nije na odredjeni nacin odbojno ili napor nositi je i upotrebljavati.

    Jos jedan razlog moze biti sto dosta ljudi i dalje ima problem unosa dovoljne kolicine nikotina sa svojom standardnom opremom na kratkim pus-pauzam u toku radnog vremena ili bilo gde gde je upotreba ogranicena pa mozda pokusava taj problem resiti na ovaj nacin.Sto je,u sustini,ok ali su to dva razlicita nacina upotrebe i treba biti obazriv da se ne upadne u zamku iz tvog prethodnog posta.

    Treci su oni koji nisu sebe jos uvek pronasli ovde.To sto su na pari mozda vec godinama ne znaci da im potpuno odgovara i jos uvek traze to "nesto" bolje.

    Naravno,postoji i ona grupa "sve mi boje lepo stoje",koja mozda ne prati trendove u pravom smislu ali nema ni izgradjen ukus ili stil vec koristi sve sto im padne pod ruku.Moze pivo,moze vino a moze i rakija...

    Van mreže opushteno

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 223
    • -Receive: 233
    • Poruke: 623
    • Ugled: +519/-3
    Odg: Nikotinske soli?
    « Odgovor #29 poslato: Avgust 21, 2019, 11:12:40 »
  • Publish
  • Ne parim odavno, kad procitah ovo sto je Bet napisao, mislim da sam upravo zbog svega sto je pomenuo i prestao da parim. Jednostavno mi je dosadilo da cuclam po cio dan, nije me vise nista zadovoljavalo, prestao da parim kad sam imao preko 200 novih aroma. Dugo sam na keramiku bio jer je vrlo jednostavna, lagano se  koristi, i aroma je ekstra bila i opet mi je falilo nesto, to nesto me ubijalo i ubilo volju za parenjem. Nisam se mogao zadovoljit nicim, a cugam po cio dan. Kupuj svasta, mijenjaj, probaj, trt.  E sad mi se cini da su upravo ove nikotinske soli ono sto mene treba, da ja potegnem kad kriziram i cao bimbi, potrosnja minimalna, grijaci traju koliko vidim, uredjaji minijaturni, ljepota, pa i da cojek ako mu se svidi kupi 3 u rotaciju, da nema cimanja.   Ja i cigarete gasim na pola ali ih palim svake 10 minuta, teski sam zavisnik.  Sa ovim ne smije cojek ni precerat, no odma zna koliko je sati. Jedino me taj kasalj brine, ali cu ovo probat pa kako god.