Autor Tema: Koja aroma je najbolja zamena za cigarete ?  (Pročitano 9720 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11207
  • -Receive: 13085
  • Ugled: +15520/-0
  • Pol: Muškarac
Koja aroma je najbolja zamena za cigarete ?
« poslato: Avgust 21, 2016, 02:34:34 »
  • Publish
  • Interesuje me koja duvanska aroma ima onaj karakteristican "smek" ( smrad , vonj ) dakle da je najpribliznija osecaju konzumiranja klasicnih cigareta ?
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6176
    • -Receive: 10554
    • Ugled: +11380/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Koja aroma je najbolja zamena za cigarete ?
    « Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2016, 02:46:46 »
  • Publish
  • Trenutno mi pada na pamet Hellas Orama...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Ugled: +23160/-0
    « Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2016, 13:27:49 »
  • Publish
  • Mislim da su pre svega to Kineske tecnosti: Hangsen, Joyetech, Dekang. U obliku arome samo Hangsen. Zatim, ono sto prolazi kao duvancina od aroma su: IW Symphony, Royal club, mozda TPA M Type i DK, FA RY4 kao neka skroz blaga varijanta... Oni Absolute smrdljaci poput DNB tobacco, pojedinih baker aroma i onih domacih fumantia, su bas to - smrdljaci. Oni vise imaju ukus strokave piksle u kombinaciji sa sirovim listovima duvana nego ukus dima cigarete. Mozda i njih dodati po malo u neku duvansku aromu :Scratch-Head:

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3086
    • Ugled: +7330/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2016, 13:29:25 »
  • Publish
  • Pa ne znam. Nakon BF aroma ja bih dodao samo TOP Old Tobacco Premium. I to bi bilo to.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 223
    • -Receive: 233
    • Ugled: +519/-3
    « Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2016, 13:48:03 »
  • Publish
  • VZ arome su ti teske duvancine, svaka skoro...

Van mreže brzzz

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 36
    • -Receive: 54
    • Ugled: +54/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2016, 15:08:13 »
  • Publish
  • Ubedljivo Club der Dampfer arome.  Otrov, pravi koncentrat duvana. Par stotina duvanskih aroma , kako cistih tako i raznih varijacija sa cokoladom, medom, cimetom, mentolom...

Van mreže ezgetap

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 269
    • -Receive: 395
    • Ugled: +395/-0
    • elektronske cigarete CEVKA & KLONOVI
    « Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2017, 16:10:25 »
  • Publish
  • samo kavijar ili ti koncentrat od kvalitetnog lišća duvana,...prirodne arome.Ostalo je samo blaga simulacija.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Jul 07, 2020, 14:39:19 »
  • Publish
  • Posle nekog vremena svi mi shvatimo da "duvanska" aroma/tecnost,u pravom smislu te reci,ne postoji u parenju.I razlog je relativno jednostavan-duvan je biljka i sem nesto nikotina i mozda malo specificnih aromaticnih jedinjenja njena osnova je biljna masa koja (sem ako niste krava ili koza ;D ) nema posebno lep ukus.Postoje,istina,tecnosti koje u osnovi imaju takvu notu ali mene su uvek asocirale vise na detelinu ili seno nego na duvan.A verovatno i druge posto nisam primetio da su posebno popularne (tu ne mislim na VZ ili JF,njihovo "seno" je nesto drugo).Ono sto mi,bar u pocetku,trazimo je aroma sagorele te biljne mase a tu se javlja drugi problem - ta jedinjenja su otrovna i kancerogena i niko normalan ne bi pustio u promet nesto tog sastava.

Cini mi se da ono sto mi nazivamo duvanskim tecnostima jedino zajednicko sa duvanskim cigaretama imaju to sto ne dosade brzo i sto se mogu koristiti ceo dan i vise dana za razliku od nekih vocnih/konditorskih/pekarskih...ukusa koji brze dosade i traze cescu izmenu.Jednostavno,iako sama aroma moze biti i jaka,kombinacija sastojaka i ukusa je takva da ne preopterecuju receptore i omogucavaju da se upotrebljava duzi period.Ali to ne znaci da ima bilo sta u sebi slicno ukusu ili mirisu cigarete,samo znaci da ce se ponasati slicnije njoj nego npr. piti od visanja.Cigarete iste vrste mozete pusiti danima i mesecima i uvek je osecati isto ili slicno dok neku bajaderu ili pralinu ne mozete pojesti vise od jedne ili dve jer su cula vec preopterecena.

Naravno,ljudi su razliciti i ovo je vise neki moj opsti zakljucak nego strogo pravilo.Sigurno neko moze pojesti i kanticu Eurokrema posle rucka (znam da ja ne mogu ;D ) i sigurno neko moze koristiti danima "najtezu" aromu tako da je sve individualno i covek mora sam naci sta mu odgovara.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Ugled: +23160/-0
    « Odgovor #8 poslato: Jul 07, 2020, 14:55:19 »
  • Publish
  • Uglavnom si u pravu, bar kad je ogromna vecina u pitanju. Ili bar vecina onih kojima ovo nije hobi, vec zamena za cigarete, odnosno manje stetan nacin da namire nikotinsku zavisnost. Eto znam dosta ljudi koji godinama trose jedno te isto. I to je uglavnom 555 gold, s' camel, shade, neki ry4, royal club, neki joye... I uglavnom su zadovoljni. Onin koji su se igrali sa ukusima, uglavnom jos uvek nesto jure i nikad nisu zadovoljni, ili su se vratili na duvan.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2020, 15:08:33 »
  • Publish
  • Pa ja sam se uvek trudio da ne upadnem u tu pricu sa aromama jer znam da onda nema kraja.Mada mnoge upravo to najvise zabavlja...Ali mislim da je dosta pomogao i odredjeni tip aroma koje mahom koristim - jednostavniji duvani (koji,naravno,ne lice na duvan ali ok) uz minimalni dodatak necega - RY4 je maksimum kompleksnosti za mene ;D .Iz ono malo izleta sto sam imao u neduvanske tecnosti sam video da bih to morao (i to bas morao,ne samo zeleo) menjati svakih sat-dva vremena jer duze od toga ili mi se smuci ili je vise ne osecam.

E sad to ne znaci da sve one koje su u nekoj prodavnici u odeljku "duvanske" deluju tako niti da nema ni jedne u odeljku "neduvanske" koje bi isto mogle tako da se koriste vec samo da mi se cini da je to preovladjujuca razlika pre nego sam ukus.Svasta se sad naziva i ovako i onako i definitivno sam naletao i na duvane koji nisu upotrebljivi na duze staze i sigurno ima zanimljivih vockica ili poslastica koje bi se mogle dugo koristiti.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Ugled: +15520/-0
    « Odgovor #10 poslato: Avgust 01, 2020, 14:45:42 »
  • Publish
  • Da , definitivno svaki nedefinisani ukus se moze svrstati u "duvanski" a tu se opet mogu napraviti poredjenja tipa seno, pepeljara ili "nesto" trece.. Temu sam otvorio pre 4 godine u nadi ne bi li pronasao zamenski smek cigarete koji bi moju lepsu polovinu zadrzao na pari ,medjutim...to se nije ostvarilo  :weep:  Ocigledno je da osim nikotina i smeka pojedinim pusacima nedostaje jos nesto na primer: drzanje cigarete medju prstima , takodje cinjenica da ona izgori nakon 5-7min i gasi se (pravi se pauza) i sl...svakako ritual parenja i pusenja nije identican te svaki od nas mora prvo u svojoj glavi da napravi razliku i da bude spreman na neke promene , bez toga se ne moze  :th_coffeetime:
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Oktobar 21, 2023, 21:20:06 »
  • Publish
  • Imam jedno pitanje - najmanje slatka tj. potpuno ne-slatka duvanska aroma,pre svega ako ima ovde ovde u lokalu (SR)?

Pure tobaco (od Elde valjda) dok ga je bilo je bio ok,sad ne mogu da nadjem nesto slicno a taj za koga trazim jedva podnosi i ono malo slatkoce od VG-a sto se javi...

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3189
    • -Receive: 2463
    • Ugled: +2756/-0
    « Odgovor #12 poslato: Oktobar 23, 2023, 16:43:48 »
  • Publish
  • Samo čist acetyl pyrazine do 0.5%?

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Oktobar 23, 2023, 20:31:33 »
  • Publish
  • Probano,ni to ne odgovara.Ne odgovara ni ono od VZ sto se ljudima mahom svidja,nista Shade,nista RY4..... Trazim(o) bas neku specificnu, "nit` smrdi nit` mirise" aromu  ;D .Mislim da bese od Hellas-a Orama takva ako me secanje ne vara,i verovatno jos par sto sam davno probao ali to sad vise nema.Poseban problem je sto se takve arome meni ne svidjaju pa ih nisam ni koristio i sad ne znam ni sta da trazim.