Autor Tema: doggyfun m  (Pročitano 718 puta)

Van mreže milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 553
  • -Receive: 1352
  • Ugled: +2505/-0
  • Pol: Muškarac
doggyfun m
« poslato: Septembar 29, 2017, 21:16:19 »
  • Publish
  • u nedostatku novih mtl atomizera ,nezadovoljan nekim kineskim klonovima k.lite i odusevljen doggystyle attyjem,doduse reduciranim na mtl probah neko ukrstanje,kanali su daleko manji nego kod doggyja a rucno dremelom prosirivani tako da ce tu sigurno jos biti posla narocito u odredjivanju prave dimenzije,za sad cini mi se veoma uspeli eksperiment sa boljim natapanjem i izrazenijom aromom od k.lite-a i punjenjem sa gornje strane (poklopac od kv4)
    ostali delovi su standardni od k.lite stim sto sam na komori usekao dva polukruzna otvora zarad lakseg natapanja krajeva vate koi su spusteni kao kod doggyja na donji deo baze

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    Odg: doggyfun m
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2017, 17:15:44 »
  • Publish

• spolja gledano ista kaja lite,delovi isti a dek iskopiran od doggija sem sto je standarni otvor za vazduh od kaye,komora proslicovana dva polukruzna otvora sirine 3mm i visine 1,5mm bas iznad kanala na bazi,kanal ukopan na bazi sirine 2,5mm i 2.5mm dubine
    sve to je manje bitno najveci posao je oko sirenja uzduznih kanala tu treba pazljivo iz vise isprobavanja da ne bi bili preveliki posle kao kod doggija,moji su trenutno taman za vaticu za grejac od 2mm i lepo radi

Na mreži ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 85
    • -Receive: 162
    • Ugled: +162/-0
    • elektronske cigarete cevka & russian91%
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 12, 2017, 00:24:23 »
  • Publish
  • nikad nisam imao problem na kf sa natapanjem,uvek mi je bilo taman.da li ovo igra ulogu u vecinskom vg ili ima neku drugu prednost koju ne mogu da shvatim u ovoj modifikaciji?inace lepo obrađen dek i kanali,bar koliko mogu da vidim na foto.uslicovano ravno sa bazom.sa cime si širio kanale,mislim da to vec ima vise smisla,a i mnogi bi sigurno hteli to da urade na nekim ati ,a ne znaju kako?
    šab me gabri

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2017, 07:22:32 »
  • Publish
  • kanali su sireni visecim motorom (dremel).kf ima problem sa natapanjem samo zbog visine kanala za natapanje ,kad preterujes lancanim parenjem dolazi do trenutka kad ne stize dovoljno brzo dovoljno tecnosti na grejac i ovo to resava

Na mreži ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2017, 23:58:22 »
  • Publish
  • milutinko mi ubacio crva i dade mi ideju,trebalo bi modifikovati kf monster da modifikujem u doggyfun stim da dodamo juse controller i airflow control i reducir 1.6 1.8 2 za po zelji i mozda uzi dimnjak.ima li ko iz bg da je zainteresovan za ovo pa da se nademo i uradimo
    šab me gabri

Na mreži ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 20, 2017, 01:38:08 »
  • Publish
  •   nabavilo se za eksperiment

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

šab me gabri

Na mreži ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: juče u 09:08:39 »
  • Publish
  • @milutko1 u pravu si,bar ono sto sam ja zakljucio u vezi draj hitova,na bazama kf koji imaju centralni pin 1,85 i manje mm fi kanali za dotok tecnosti su toliko mali da se ne stvara dovoljan vakum i ne prolazi dovoljno tecnosti do vatice i grejaca.kod russian 91% je to reseno perfektno,tako da na njihovim bazama nema potrebe za dodatnom modifikacijom koju si uradio.na monster bazi takode nema potrebe za modifikacijama dotoka,stim da bi po mom mišljenju za taj dek i velicinu grejaca najbolje bilo napraviti komoru dimnjaka kao kod taifun 1 ili 2.mozda i gresim,al to su moji zakljucci nakon 2 dana experimenata sa navedenim ati
    šab me gabri

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5788
    • -Receive: 8629
    • Ugled: +11064/-0
    « Odgovor #7 poslato: juče u 12:08:34 »
  • Publish
  • Samo moras paziti da ne preteras sa sirenjem kanala za dotok tecnosti jer kanali moraju biti srazmerni centralnoj rupi i to je osnovni razlog zasto nije moguce napraviti univerzalni atomizer  , ne moze se svaki ati suzavanjem centralne rupe konvertovati u "onaj pravi" MTL jer dzaba i airflow pinovi razlicite velicine ako su kanali preveliki i dolazi do prenatapanja. Neko ce reci ok stavi se veci grejac i vise vate ali...to onda vise nije "onaj vape" koji ocekujemo ,doduse ...nekom to nece smetati i onda se zapravo dolazi u polemiku jeste li ili nije to "ono pravo" ...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: juče u 16:56:37 »
  • Publish
  • jako kompleksna tema,slazem se u svemu,zato i pominjem taifun resenje natapanja vodoravno sa grejacem,ima tu i ulogu zakon spojenih sudova.kod kanala za natapanje,a u stvari i podpritisak u samoj komori i brzina protoka vazduha i fi rupe,sve mora da bude u harmoniji.juse flow control je ok kad se koriste razliciti viskoziteti tecnosti(odnos pg-vg).npr russian 91% po meni ima savrsene kanale,stim cim tank napunim preko pola pocne da plavi.po meni je taifunovo resenje naj zahvalnije,nema plavljenja a i moguce je regulisati natapanje sa odrvrtanjem cunka
    šab me gabri