Autor Tema: zbogom praznim baterijama  (Pročitano 532 puta)

Van mreže ezgetap

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 85
  • -Receive: 162
  • Ugled: +162/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete cevka & russian91%
zbogom praznim baterijama
« poslato: Septembar 11, 2017, 04:41:29 »
  • Publish
  • http://lytesystems.com/
    šab me gabri

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1446
    • -Receive: 932
    • Ugled: +937/-0
    Odg: zbogom praznim baterijama
    « Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2017, 07:52:14 »
  • Publish
  • aaa di je tu dizajn za telefone!
    tipa Cicret_Bracelet,pa da tu metnu ovo sokocalo

Znaci strogo polakoo sa tim,jer treba da se prvo uzme pare
    na sve i svasta prvo.

Di - je tu e-cig dizajn sa neka resenja u obliku cigarete, i koliko ce im vremena trebati da spakuju te isto ovo sokocalo..

Ovo bas rade sistemski i planski.
    Imaju tehnologiju i savrsena resenja za 10-god unapred.

Al to rade i pustaju modele sa neka tehnoloska resenja
    mic_po mic,.

Sve sa jednim ciljem,da zarade i da bi nam izvukli sto vise pare.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5783
    • -Receive: 8625
    • Ugled: +11060/-0
    « Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2017, 08:13:20 »
  • Publish
  • Lumopack ( powerbank ) je predstavljen pre 2 godine i osnovni paket se moze kupiti ovde za 79.99$ ..
    U osnovi to je powerbank sa poboljsanim litijum celijama ( MOF katoda ) koje trpe vecu struju punjenja ali projekat se tu izgleda i zavrsava ..

Opsirnije na adresi https://www.kickstarter.com/projects/lytesystems/lumopack-the-fastest-charging-portable-battery-pac

U principu nije to nista specijalno jer bi se nesto slicno moglo napraviti i u DIY varijanti primera radi vezu se 4 komada Sony VTC 6 u seriju i balansnim punjacem 0d 3A se za 15 minuta mogu napuniti svaka sa po 750mAh ( 4 x 750 = 3000mAh ) sto bi u prevodu bilo dovoljno da se napuni prazan Samsung Galaxy S6  :yes:

Mislim da nama nije bas tako lako ugoditi i da je to jedini razlog sto se jos nisu pojavile zamenske baterije za li-ion , koliko sam pratio idu ka tome da se nove baterije pune za sto krace vreme ali tu postoji jedan drugi problem jer recimo da bi se ta nova baterija od 3000mAh napunila za 6 minuta potrebna je jacina struje punjenja od cak 30A , da me ne shvatite pogresno ali to je manji aparat za varenje i takav punjac nece kostati 10$  :Scratch-Head:
    Sa druge strane apsolutno podrzavam pravac da ta nova baterija bude potpuno bezbedna za koriscenje odnosno bez burne reakcije na mehanicka ostecenja ili kratke spojeve jer smatram da sadasnje li-ion baterije imaju samo jednu manu a to je upravo to...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1446
    • -Receive: 932
    • Ugled: +937/-0
    « Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2017, 08:37:23 »
  • Publish
  • ? .... ebote, Ja sam vec vukao Nadu,
    i da ce nesto da bidne

Djaba sam vukao Nadu

Znaci jos dugo cu morati da ga drzim u ruci

Van mreže ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Septembar 11, 2017, 09:26:26 »
  • Publish
  • spremaju proizvodnju carbon-graphite baterija koje su kao kondenzator  za trziste mobilnih koji se pune 5 min da bi dosegli 100% kapaciteta,a i kako kazu na njihovom sajtu
    Замислите ову технологију на свим нашим уређајима; Почнимо са powerbank данас a сутра у целом свету.samo je pitanje kad ce poceti da ih ugradjuju u modove,sledeci mesec ,sledecu god. ali tehnologija je tu,spremna je. licno meni i ovo je ogroman korak napred,kad znam da treba samo par minuta da bih bio namiren par dana za moje uredjaje,a pogotovu kad stalno putujes
    šab me gabri

Na mreži bobpp

• Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3471
    • -Receive: 4223
    • Ugled: +5048/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Septembar 11, 2017, 10:08:04 »
  • Publish
  • Interesantno,citam ovo i uopste se ne nalazim u tom problemu...
    Apsolutno podrzavam svaki napredak,verovatno ce mnogo znaciti u auto industriji i sl. ali licno nemam nikakvih problema sa baterijama u bilo kom uredjaju i pri bilo kojoj upotrebi u ovom trenutku.
    Naravno da ne zelim da odletim u vazduh,to je jedna stvar, ali sto se punjenja tice sasvim se lepo uklapam u ovo kako je.Kod mobilnog imam svoj ritam punjenja,bitno mi je da mi izdrzi dan moje upotrebe i punim uvece kad sam kuci.Punio se minut,dva,pet ili tri sata nista mi ne znaci jer svejedno punjac nemam sa sobom pa mora sacekati da dodjem kuci.A dnevno ni ne mogu gledati u ekrancic vise od tih 7-8 sati koliko moze da izgura jedno punjenje.

Kod ecig mi je bitno da imam punu bateriju ili dve u blizini  (koje su se opet punile u svom cosku koliko im je bilo potrebno,nisam ih ja tovario lopatom pa da se zalim da mi je tesko ;D ) tako da ni tu nemam problema.Ionako ni jednu ovu trenutno dostupno standardnu 18650 ne uspevam da potrosim za dan.
    Sta znam,verovatno su nam potrebe razlicite...Veci kapacitet,veca sigurnost i brze punjenje su sve prednosti koje zelim da vidim u buducnosti ni ovo kako je danas mi ne predstavlaj nikakav problem.Verovatno bih telefon onda punio svaki drugi dan (opet kuci,opet uvece...) i ne bih rezervnu bateriju nosio u onim silikonskim gacama a sem toga...

Naravno,,kapacitet i brzina punjenja bi uticale i na velicinu i to bi mi trenutno bila najveca prednost ali sto se samog ritma punjenja tice u trenutnom stanju stvari i trenutnim dimenzijama...Mozda kad bih vise putovao...

Van mreže ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Septembar 13, 2017, 08:26:02 »
  • Publish
  • iz moje perspektive da ako mogu da je prikljucim bilo gde u prolazu i da dok popijem kafu ili nesto gricnem bude 100%,a i sam ciklus sa 300 na 1000 punjenja bi mi dobro došao sa ekonomske strane.verujem da ovi kondezatori koje spremaju od grafita ce doneti revoluciju u mobilnoj tehnologiji,sto je slozicete se najveca mana do sad
    šab me gabri

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5783
    • -Receive: 8625
    • Ugled: +11060/-0
    « Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2017, 07:57:27 »
  • Publish
  • Na istu temu...

http://broadbit.com
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Septembar 21, 2017, 17:53:27 »
  • Publish
  • tu su,tu su,al revolucija ce da bude sa kondenzatorima
    šab me gabri

Van mreže s@le

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 9
    • -Receive: 9
    • Ugled: +9/-0
    • elektronske cigarete-eletronske digital
    « Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2017, 22:23:14 »
  • Publish
  • Ja mislim da nece,jer elektroliti nisu jos toliko usavrseni da bi bili toliko smanjeni po velicini a zadrzali kapacitivnost. Po "zapremini" su neprikosnoveni ali ih velicina i dalje svrstava u nepodobne za tu svrhu samo zbog gabarita. Cini mi se da ce se stvar pre vratiti na blok kondenzatore,koji su ne opravdano  zaboravljeni u svoj prici. Takodje ne bih izbacio ni zeolit kao teoriju za nove izvore zdravlja?

Van mreže ezgetap

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Oktobar 18, 2017, 02:09:06 »
  • Publish
  • pa neki kondenzatori svakako