Autor Tema: Joyetech eGo One - Mega  (Pročitano 2702 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 12198
  • -Receive: 11408
  • Ugled: +23160/-0
Joyetech eGo One - Mega
« poslato: Maj 20, 2015, 09:21:30 »
  • Publish
  • Zajedno sa eVic VT box modom, Joyetech je predstavio i novu seriju one mega atomizera, u novim bojama i sa novim glavama.

Ti/Ni glave sa vertikalnim grejacem za kontrolu temperature koje nisu RBA

CLR(RBA) VT za modove sa kontrolim temperature

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Joyetech eGo One - Mega
    « Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2015, 23:50:40 »
  • Publish
  • Pre nego sto mi je stigao one mega, mislio sam da nema neke bitne razlike u odnosu na standardni ego one o kome smo vec dosta pisali ovde, pa sam razmisljao da preskocim probanje jee vec imam u upotrebi nekoliko komada. Medjutim, prednosti koje donosi u odnosu na manju verziju nisu tako mala, tako da sam sebi odmah prigrabio jedan komad jer mi se savrseno slaze sa crnim stikom. I ako sam prezadovoljan malim ego one, nesto blaza i prijatnija para, lakse punjenje, veliki prozori na tanku i kapacitet od 4ml, sasvim su dovoljni razlozi da zgrabim za sad jedan, a za dalje cemo da vidimo ;D

Izrada je za Joyetech standardnoo savrsena, naravno uz elemente od materijala koji je njihov zastitni znak - hromiranog mesinga. Ovo naravno cena opravdava u potpunosti, tako da se ne moze nazvati nedostatkom, ali verujem da bi mnogi zadovoljni korisnici doplatili za full SS verziju. Ipak, svi delovi koji su u dodiru sa rukama i podlozni guljenju, izradjeni su od SS-a sa vrlo kvalitetnom zavrsnom obradom, bez obzira da li se radi o crnom ili SS primerku.

Fabricku BVC glavu nisam ni probao, i mislim da je suvisna ako imamo i RBA glavu, osim u nekoj varijanti za rezervu u slucaju izdaje negde van kuce. Ranije sam probao kako radi fabricka glava i zasita lepo radi, ali ne dovoljno dobro da bi se isplatila kupovina rezervnih glava, narocito ako RBA kosta isto kao i BVC. Takodje nisam probao ni RBA glavu od 0.5oma, niti bih umeo da procenim kako ona radi, jer je namenjena za povlacenje direktno u pluca. Zapravo, jedina razlika izmedju glava 0.5 i 1.0 oma jeste u rupici na plus pinu kroz koju dolazi vazduh, ali plus pinovi su medjusobno kompatibilni kako medju RBA glavama, tako i medju BVC, a takodje i izmedju RBA i BVC. Ovo znaci da bilo koji plus pin pasuje na bilo koju glavu, pa ako imamo fabricki klir sa glavom od 1.0 om i rba glavu sa 0.5, mozemo pinove na RBA glavi medjusobno kombinovati i po potrebi zameniti samo pin, kako bi smo na jednom atomizeru dobili tipican atomizer za povlacenje direktno u pluca, ili za povlacenje u usta pa u pluca. Ovo je ujedno i najveca prednost ovog modela u odnosu na konkurenciju, jer je potpuno univerzalan i potpuno prilagodljiv nacinu koriscenja. Sto se performansi tice, uopste ego one modeli su mozda nesto najbolje sto sam probao ikad. O postavljanju setapa smo vec dosta pisali ovde pa nema potrebe ponavljati, ali posle dosta promenjenih samo mogu da potvrdim da je krajnje jednostavno, komforno i brzo. LC prsten ni jednom jos nisam upotrebio, pa sam misljenja da je suvisan i sluzi samo razmetanju mogucnostima. Inace fabricki setap nosam ni probao vec sam ovom prilikom napravio setap sa zicom 0.22 od 1.7oma i savrseno radi u rasponu 7-8W. Ovo je jedini atomizer koji se pojavio u skorije vreme da se moze koristiti na tako maloj snazi, a ujedno se sa odgovarajucim setapom moze koristiti i na 20 i vise vati. AFC prsten je takodje savrseno resen, pa se moze podesiti od jako tvrdog do komotnog povlacenja direktno u pluca. U zljebu AFC prstena se nalazi klin koji ne dozvoljava okretanje skroz u krug, kako ne bi bilo problema prilikom odvrtanja atomizera, ali ce se prilikom svakog skidanja sa moda rastelovati podeseni protok vazduha.

Zbog velikog spoljnog precnika u odnosu na malenu glavicu punjenje je krajnje komforno, a prozori su dosta veliki da se lepo moze videti koliko ima tecnosti, sto je bila najcesca zamerka na racun manjeg modela.

Dimenzije u odnosu na kapacitet su jos jedna prednost u odnosu na vecinu, i mislim da ne postoji manji atomizer kapaciteta 4ml. Iskreno, ja bih zrtvovao 2 ml za jos manje dimenzije ( neku nano verziju), ali i ovo je sasvim malo i podnosljivo.

Kada je one mega u pitanju, nemam nekih konkretnih zemerki, osim mozda tog mesinga :Scratch-Head:  Moze se desiti da se gornji deo glave zalepi za dimnjak i krene da se odvija zajedno sa njim ili da se odvrne cela glava, zato je potrebno dosta jako zategnuti glavu. Nekad ce se mozda desiti da jako zategnuta glava zamazana tecnoscu nece moci da se odvrne rukom. Ovo mi se nije desavalo, ali verovatnoca postoji. Supruzi se jednom deslio da je verovatno plus pin na glavi zapeo na plus u bazi i zakocio se a glava pri zavrtanju nastavila da se okrece i uvukla pamuk unutra, pa je nastala prava poplava. Posle sam nekoliko puta pokusavao da ponovim tu situaciju, ali nije mi poslo za rukom. Ipak mozda nije lose pri zemni setapa pogledati odozgo da li je grejac u dobrom polozaju, i da li su krajvi fitilja na svom mestu.

Nisam pri ruci imao drugih modova osim stikova, pa evo nekoliko fotigrafija sa njim, a sutra cu uslikati i sa nekim drugim modovima:

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1437
    • -Receive: 2375
    • Ugled: +3626/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2015, 15:57:24 »
  • Publish
  • Nisam mogao da verujem da neki atomizer moze da radi ovako dobro pogotovo sa izmenjivim glavama, nema sumnje da ima i boljih ali posto sam odavno presao na atije gde sam pravim setup na ove nisam toliko obracao paznju, Ego one mega radi za medalju, fabricku glavu nisam ni probao vec sam odmah stavio CLR glavu, sad sam promenio vaticu i sipao novu tecnost radi za medalju best buy do sada, izrazena aroma, odlican th, dosta bogata i gusta para. Moja preporuka za ovaj ati verujem da ce na svakom modu lepo da legne
    « Poslednja izmena: Jun 16, 2015, 22:37:25 Nez »

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1710
    • -Receive: 714
    • Ugled: +2214/-0
    « Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2015, 12:51:21 »
  • Publish
  • Evo vec  par dana se druzim sa ovim tankom,prvo sto sam probao je clr glava od 0,5 oma i mogu da kazem da mi se ni malo nije dopalo,prvo zbog prevelikog vazduha za mene a drugo zbog omaze :smart: .Posle probao bvc ili kako god je nazivaju u dzojteku i nije losa,nema tu sta da se proca,dobra je ko i sve ostale bvc glave koje sam isprobao.Posle toga sam odradio intervenciju i zamenio pinove na glavama da bih mogao da dobijem vape kakav meni godi a to m2l.Sa manjim pinom vazduh maltene drzim zatvoren do kraja,samo par mm ako ima i toliko je otvoren vazduh na bazi.Aroma koju daje je fenomenalna,iskreno nisam ocekivao nista posebno a dobio sam super aromu.Ovaj clr je rebuildable isto koliko i kanger glava zato sam i mislio da necu dobiti nista bolji vape ali jesam :thumbsup: .I taj lc ne znam cemu sluzi posto od prvog minuta je skroz otvoren i ne znam sta bih dobio da se prigusi malo.Isprobacu kad stignem dal mozda pase jos neka glava od nekog drugog proizvodjaca

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2015, 13:01:40 »
  • Publish
  • Ko cita forum on zna da ne pase, al ti probaj ;D

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1710
    • -Receive: 714
    • Ugled: +2214/-0
    « Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2015, 13:05:53 »
  • Publish
  • Naravno da cu da probam :smart:

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 741
    • -Receive: 1807
    • Ugled: +2960/-0
    « Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2015, 20:37:04 »
  • Publish
  • evo i za one koji imaju modove sa TC

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2015, 22:28:24 »
  • Publish
  • Uskoro ce svi da imaju modove sa TC :13:

Van mreže zogu

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1010
    • -Receive: 620
    • Ugled: +2323/-0
    • Samo jako
    « Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2015, 13:43:38 »
  • Publish
  • 0.06 oma, pa nemam pojma, po specifikacijama bi trebalo ici preko 0.1 om.
    Preskocio bih ja ovaj twisted i pazljivo provlacio vatu.
    Ili twisted sa kantalom.
    Subtank mini :pimp:

You can fool all the people some of the time,
    and some of the people all the time,
    but you cannot fool all the people all the time.

:w00t:

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Jul 15, 2015, 00:31:19 »
  • Publish
  • Jedan fini TC setap za one, 2.4mm  ekser, 8 namotaja 0.20, 0.22oma. Radi ki zmaj, bez varijacija u radu, bez setanja otpora...

« Poslednja izmena: Jul 15, 2015, 11:53:29 Nez »

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 482
    • -Receive: 522
    • Ugled: +2917/-0
    « Odgovor #10 poslato: Avgust 28, 2015, 14:48:17 »
  • Publish
  • Posle ego one 2.5ml, stigla i Mega. Kao sto sam predpostavio, mega mi je dosta bolje "legla". Evo vec tri dana kako je koristim i mogu reci da je mnogo komfornije koristiti Megu od standardnog modela. Tecnost dosipam iz bocica od 100ml, lepo se vidi koliko je ima u tanku, ati se ne zagreva tako brzo kao klasican oNe. Aroma mozda za nijansu izrazenija na eGo One, ali je sveukupan osecaj parenja nekako prijatniji.

Lepo izgleda na stick-u, iako su razlicitih boja.
    Mega definitivno ulazi u svakodnevno koriscenje. Ne moze dobiti epitet primarnog atia, tu cast kod mene imaju kajfuni, ali svakako ce imati svoju primenu.

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3086
    • Ugled: +7330/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #11 poslato: Avgust 29, 2015, 20:03:20 »
  • Publish
  • Supruzi je dosadila Kaya pa me zamolila da joj nabavim nešto jednakog kapaciteta a da bude malo robusnije i kompaktnije. Inače pari isključivo TPA Menthol M2L i na VW, otpor 1.0 ohm. Tu se ovaj ATI pokazao vrlo zahvalan i primjenjiv. Mod sa ATI-jem nosi u futroli u bunaru znanom kao "ženska torba". Nema curenja i bilo kakvih problema u radu. ATI je zaista lijep i robustan, bezbjedan od lomljenja tanka i rekao bih pravi izbor za dame i ovaj gore opisani način vape-a i nošenja sa sobom. Probao sam ga na TC modu i zaista nije za TC. Bar ne onako kako ja doživljavam da to treba biti. Ko se može pronaći u opisanom svakako ga preporočujem.

« Poslednja izmena: Avgust 30, 2015, 09:31:58 Nez »