Autor Tema: Pomoć oko izbora  (Pročitano 66418 puta)

Van mreže Dio96

  • Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 50
  • -Receive: 25
  • Poruke: 38
  • Ugled: +25/-0
  • Pol: Muškarac
Pomoć oko izbora
« poslato: April 07, 2017, 19:32:25 »
  • Publish
  • Pozdrav narode!
    Potpuno sam nov u ovoj priči, ali sam se veoma zainteresovao. Čak sam i kupio jednokratnu e-cigaretu kako bih na neki način video o čemu se tu radi i mogu reći da sam prijatno iznenađen, iako verovatno to nije previše reprezentativno u odnosu na 'trajne' modele.
    E sad, razmišljam koji model da kupim. Malo sam kopao po forumu da pohvatam suštinu i neke stvari se već kristališu, dok neke druge još nisam pohvatao.
    Dakle, ja pušim otprilike malo ispod pakle dnevno (Lucky 100s crveni - ako to uopšte nešto znači), i tražim model koji bi mogao da mi služi za skoro celodnevno korišćenje. Evo koje sam dosad video:


    1 .https://www.topecigarete.rs/product/elektronska-cigareta-top-evod-single/
    2. http://www.e-cigarete.rs/akcije/ecom-c-1300-detail.html
    3. http://www.e-cigarete.rs/elektronske-cigarete/umbrella-elektronske-cigarete/prestige/prestige-premium-1000-simple-a1-poklon-detail.html
    4. http://www.e-cigarete.rs/elektronske-cigarete/umbrella-elektronske-cigarete/prestige/prestige-1100-simple-a2-poklon-detail.html


    Ako je neko koristio ove modele, bih bih zahvalan ako bi podelio svoja iskustva. I naravno ako mislite da ništa od ovoga ne vredi, možete mi preporučiti neki model u ovom cenovnom rangu. Hvala!  :great:

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #1 poslato: April 07, 2017, 19:53:20 »
  • Publish
  • Očigledno su ti zapali za oko isključivo ego modeli ecigareta i teze bi se navikao na nesto vece ili nedaj boze kutijasto ( box mod ) pa ok mogu da kazem da sam i sam krenuo sa necim slicnim pod rednim brojem jedan medjutim posle nepunih 2 meseca bio sam prinudjen da kupim nesto drugo jer mi je baterija pocela sve manje trajati a sto se tice ecig pod rednim brojevima 2,3,4 u startu bih zaobisao ...toliko od mene pa da cujemo jos necije misljenje ...
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže Dio96

    • Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 25
    • Poruke: 38
    • Ugled: +25/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #2 poslato: April 07, 2017, 20:04:54 »
  • Publish
  • Ma, ko zna..računao sam ovo za početak, a ako me ponese tako nešto (kao što se obično i desi), velika je verovatnoća da ću preći na box modele. Video sam da se uglavnom i baca hejt na modele koje prodaje ova kompanija  ;D

    Van mreže Bolle

    • Drug član
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 10882
    • -Receive: 3343
    • Poruke: 1524
    • Ugled: +3856/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #3 poslato: April 07, 2017, 20:46:56 »
  • Publish
  • Za početak, pozdrav Dio96, daleko od toga da hejtujemo te modele pa čak i samu kompaniju pošto je većina od nas i ušla u sve ovo baš preko iste/ih... Ali - jedno malo veće ustvari ALI mi treba...To je bilo pre tri godine i više... I što kaže kolega Ivanneko, potom nam je trebao malo veći kapacitet baterije, podešavanje snage i još pregršt potreba koje su se vremenom ubrzo javile, što u ovom slučaju navodi bar na kupovinu još jedne iste tog tipa e-cige i onda više to nije ta suma novca koju smo namenili za iste, nego suma za koju bi mogla da se uzme mnogo ozbiljnija tj. kvalitetnija oprema... Tako da i ako je u pitanju početak, uz svu dobru volju, ne bih mogao ni jedan od ovih modela da ti preporučim...  :wave:

    Van mreže LiberPrint

    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 12198
    • -Receive: 11408
    • Poruke: 12413
    • Ugled: +23160/-0
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #4 poslato: April 07, 2017, 21:21:57 »
  • Publish
  • Ako bi nesto od ovoga sto si naveo uzeo za pocetak, verovatno ne bi odmakao dalje od pocetka, i vrlo brzo bi se vratio duvanu. Razloga je mnogo pa cu probati da budem kratak.


    Sve sto se na Ambrelinom sajtu prodaje pod njhovim brendom, znaci: prestige, elegance... je cisto smece. Bacene pare! Baterije lose i kad su bile nove, a ove su uvezene pre 100 godina i bajate su. Atomizeri - kanta. Klonovi klonovih klonova sa lose resenim natapanjem i neprilagodjenog otpora, tako da jedino sto mozes da dobijes od njih je zagoreo ukus ili nedovoljno pare.


    Drugi od vrha, ecom-c, je praistorijski Joyetech-ov atomizer iz vremena kad se Joye drzao neke svoje uvrnute filozofije i kad im se atomizeri nisu uopste prodavali. Pretanka zica u grejacu, veliki otpor, pa radi iskljucivo na malim snagama pri cemu je produkcija pare toliko mala da je neophodna ogromna koncentracija nikotina da zadovolji prosecnog pusaca. Posle par lancanih povlacenja pocinje da zagoreva cak i na malim snagama. Znaci atomizer je takodje smece. Imam jedan, samo proban ali stoji par godina, rado bih ti poklonio. Baterija je za nesto iz te klase ok, ali je uzivo kao stap za pecanje.


    Od svega navedenog, jedino delimicno upotrebljivo je prvi - Kanger Evod. Grejaci za njega su opet praistorija, koncept star 4 godine i jedan od prvih bottom coil-a. Svojevremeno revolucionarni, ali za danasnje pojmove prilicno zastareli i lose reseni, bar kao fabricki. Sa fiberom, u zavisnosti od nacina povlacenja, obicno ili cure usled ostrijeg povlacenja, ili zagorevaju kod dugog povlacenja ili neprilagodjene snage. Nekome idealno legnu, ali su ti korisnici u manjini. Sa druge strane, kao DIY varijanta ovi grejaci su odlicni. Kada se premotaju sa vatom, narocito kad se malo navezba i prilagodi otpor grejaca, rade kao savremeni M2L atomizeri, i cak bolje od vecine. Baterija je ok, ali minimum 1000mAh i odmah uzeti bar dva komada. Ovo moze da bude sasvim upotrebljiva kombinacija i za pocetak i za kraj, ali iskljucivo ako se malo angazujes i savladas samostalno motanje grejaca. Znaci - zagrejes stolicu i zasednes da citas po forumu ;D  ali samo starije postove od pre par godina u podforumu sa fabrickim modelima.


    Svakako mislim da su svi za danasnje pojmove preskupi i da to mozes da nadjes na poklon ili za neke smesne pare, jer mnogima od nas slicne sprave skupljaju prasinu. Slicnih atomizera bih mogao da ti posaljem nekoliko komada, baterije nemam, sve sam razdelio.


    Ako zelis varijantu ''sipaj i vozi'', pogledaj neki od Joyetech eGo One modela. To je minimum koji moze da se nadje a da je stvarno upotrbljiv, a ego one sa 1100mAh baterijom je bas mali i simpatican, ako ti je velicina bitna. Takodje, kod njega imas i CLR glavu koja je predvidjanja za samostalno motanje.




    Van mreže Drako

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 617
    • -Receive: 1311
    • Poruke: 616
    • Ugled: +1510/-0
    • Mea culpa
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #5 poslato: April 07, 2017, 21:57:26 »
  • Publish
  • Za apsolutnog pocetnika bih, drage volje, preporucio Vaporesso drizzle, samo kad bi ga imalo negde kod nas.
    Ovako, apsolutno se slazem sa Liberom da se krene sa kombinacijom Ego One baterije i atomizera, za pocetak sa gotovim grejacima a kasnije i sa clr glavom. Posebna pogodnost je sto se Ego one ati moze i kasnije koristiti sa box modovima a clr glava je zgodna za pocetnicko premotavanje.
    Po onome sto znam, nakon ego atija, retko se ko vracao na cigarete, ili je ostajao na njemu ili je krenuo dalje uz zadrzavanje ego one atija.
    A ni baterija nije za bacanje.
    I da dodam, kombinacija, ako je jos uvek negde ima, protanka II i recimo iSticka 40 takodje nije los pocetak.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

    Van mreže Dio96

    • Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 25
    • Poruke: 38
    • Ugled: +25/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #6 poslato: April 07, 2017, 22:06:32 »
  • Publish
  • Hvala Drako i LiberPrint (posebno na opširnom odgovoru). Pogledaću šta od toga ima ovde na tržištu.


    Van mreže Dio96

    • Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 25
    • Poruke: 38
    • Ugled: +25/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #7 poslato: April 08, 2017, 19:32:56 »
  • Publish
  • Gledao sam ove ego one baterije, i za oko mi je zapala 2200mAh baterija plus atomizer V2 2ml. Da li je to u redu izbor? Koliko otprilike traju grejaci koji se menjaju (pre nego sto predjem na motanje)?

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #8 poslato: April 08, 2017, 20:10:53 »
  • Publish
  • Ok je combo a fabričke glave traju uz neko umereno parenje 15+ dana medjutim ukoliko ostane grejač bez tečnosti i zagori ( u ostalom kao i svaki drugi ) mora napolje ... Postoje i tkz CLR glave koje su predvidjene za reparaciju i njih mozes čistiti ( uz promenu vate ) pa mogu potrajati i nekoliko meseci dok se ne ukaže potreba za viklovanjem i na kraju zapremina tanka nije 2 već 4ml  :00000003:


    ps ( nisam naročito stručan jer ne posedujem taj atomizer ali mislim da sam potrefio srž )


    Levo CLR desno CL glava ( grejač )


    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže Điva

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 3189
    • -Receive: 2463
    • Poruke: 2698
    • Ugled: +2756/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #9 poslato: April 08, 2017, 20:22:43 »
  • Publish
  • Regulisani modovi, gde možeš sam da namestiš izlaznu snagu su bolji izbor :-) Običan Ego One to nema, znači kad je skroz napunjen daje maksimum, kako se troši baterija je sve slabije.

    Joyetech Ego One, Mega, V2, Tron S / T su baš dobri atomizeri, koristi se CL grejač (ili CLR rba) od 1 Ohm za klasično povlačenje M2L(usta pa pluća) - rupica za vazduh je 1.8 mm, a 0.5 Ohm je za direktno na pluća sa rupom od 3.5 mm.
    CLR grejači su spremni za vejp, kasnije kad naučiš možeš sam motati, uopšte nije teško, za to su predviđene.
    Jedan CL/CLR traje od 7 - 10 dana do 3 - 4 nedelje, zavisi koliko trošiš tečnosti, kakav tečnost (odnos VG/PG), aroma kakva je, i na koji način konzumiraš.

    Sent from my C5502 using Tapatalk

    Van mreže ivanneko

    • Global Moderator
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 11207
    • -Receive: 13085
    • Poruke: 8593
    • Ugled: +15520/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #10 poslato: April 08, 2017, 20:29:17 »
  • Publish
  • Điva Ego ONE V2 2200mAh baterija ima dva režima rada jedan je taj što si napisao a drugi regulisan ..
    Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

    Van mreže Điva

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 3189
    • -Receive: 2463
    • Poruke: 2698
    • Ugled: +2756/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #11 poslato: April 08, 2017, 20:32:27 »
  • Publish
  • Sorry, da V2 ima dva režima, regulisan je fiksno ~ 3.6 V, nije VW - ne može se podesiti koliko da bude izlazna snaga.

    Preporuka:
    Joyetech Ego (Mega) Twist+ 30 W

    Sent from my C5502 using Tapatalk

    Van mreže Dio96

    • Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 25
    • Poruke: 38
    • Ugled: +25/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #12 poslato: April 08, 2017, 20:47:31 »
  • Publish
  • Pošto još nisam skapirao u potpunosti razliku između m2l i d2l u pogledu širine i jačine atomizera, sve mi još uvek deluje maglovito, kao i otpor u Ohm-ovima  ;D  Shvatio sam da CLR mogu da se repariraju tako što se čiste i menja vata, ali kao za početak da probam ove zamenjive grejače dok ne uđem u fazon.
    Gledao sam ove delove:
    http://eliquid.rs/baterije/usb-baterije/joyetech-ego-one-v2-2200
    http://eliquid.rs/grejaci/atomizeri/joyetech-ego-one-v2

    I kapiram da ovaj grejač ide uz to http://eliquid.rs/grejaci/zamenske-glave/joyetech-cl-ni-025

    Još jedno offtopic pitanje - da li se tripujem, ili već posle dva dana korišćenja e-cigarete (jednokratne), analogne mi više nemaju taj šmek i užitak kao pre? :13:
    « Poslednja izmena: April 08, 2017, 21:13:49 ivanneko »

    Van mreže Điva

    • eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • *****
    • Thank You
    • -Given: 3189
    • -Receive: 2463
    • Poruke: 2698
    • Ugled: +2756/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #13 poslato: April 08, 2017, 20:58:14 »
  • Publish
  • Nikako taj grejač! To je Ni200 isključivo za TC, kontrolu temperature.
    CL, CLC ili CLR od 1 Ohm ti treba

    http://eliquid.rs/grejaci/joyetech-ego-one-CL-glava

    http://eliquid.rs/grejaci/joyetech-ego-one-clc-pure-cotton


    Sony Xperia ZR

    Van mreže Dio96

    • Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 50
    • -Receive: 25
    • Poruke: 38
    • Ugled: +25/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Pomoć oko izbora
    « Odgovor #14 poslato: April 08, 2017, 21:02:14 »
  • Publish
  • Aha, hvala ti..kao što rekoh, još se nisam pokupio oko otpra i tih tehničkih stvari.
    A sem toga, ovo je ok kombinacija?