Autor Tema: Joyetech Elitar Pipe  (Pročitano 3528 puta)

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5736
  • -Receive: 8598
  • Ugled: +11033/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Joyetech Elitar Pipe
« Odgovor #15 poslato: Decembar 06, 2016, 00:44:44 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #16 poslato: Januar 22, 2017, 00:42:13 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži Bolle

• Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6095
    • -Receive: 2550
    • Ugled: +3063/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #17 poslato: Januar 23, 2017, 22:27:58 »
  • Publish

• Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8387
    • -Receive: 7710
    • Ugled: +19462/-0
    « Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2017, 20:48:19 »
  • Publish
  • Kada je prvi put predstavljena ova lula, meni se jako svidela. Posle je kolega Joe pomenuo da lici na rucicu od tusa, i od tad je prestala da mi se svidja, jer sam i ja u njoj sve vise prepoznavao navedeni oblik ;D  Da postoji veca ponuda lula, mozda mi se nikad ne bi ni svidela. Ovako, kao davljenik za slamku se hvatam za svaki luloliki mod, jer mi je zelja da imam lepu i upotrebljivu lulu. Svakako, izgled je stvar ukusa, a o ukusima je glupo raspravljati. Kada mi je konacno stigla lula, izgled mi i nije bio toliko los, i cak je pocela ponovo da mi se svidja ;D  Bar dok je nisam malo bolje zagledao.

O samom radu nemam sta pametno da kazem. Kao i svaki Joyetech mod, i ova lula svoju osnovnu svrhu ispunjava savrseno. Chip je verovatno slican kao i u VTC-u, pa je ovo u stvari luloliki VTC. I cini mi se da je u tome najveci problem - sto i previse lici na VTC, sto u slucaju ovakvog proizvoda to ne bi trebalo da bude slucaj. Kada se malo zagleda (ne treba se previse truditi), vidljivi su svi nedostaci koji prate i ostale Joye modove, bar ove livene od spialtera ili jbm li ga cega :017:  To je valjda normalno kod livenja, ali valjda postoji neka zavrsna obrada koja te nedostatke eliminise? Takodje, VTC je radna sprava, mod za svaki dan koji se vuce po dzepovima i o kom se ne vodi narocito racuna, pa mu se ti nedostaci mogu i oprostiti, sto ovde ne bi trebao da bude slucaj. Iskreno, da je zavrsna obrada bolja, verovatno bih bez razmisljanja platio i neki dolar, mozda i nekoliko desetaka dolara vise. Ovako, cak nisam ni zainteresovan da je imam. Boja je verovatno postojana, ali vizuelno izgleda kao boja za sulundare. Zapravo, boja je slicna kao na Eleaf stikovima, i kod njih je to ok jer su takodje svakodnevni radni modovi. Za lulu, mislim da je potrebno malo vise elegancije da bi bila zanimljiva  ciljnoj grupi kupaca. Poklopac je veoma klimav, daleko vise nego na bilo kom primerku VTC-a koji sam video, ali na ovo smo vec navikli i, navezbali se da klimanje eliminisemo raznim lepljivim trakama ;D  Nedostaci kod obrade nisu toliko vidljivi na promotivnim fotografijama, pa sam ja pokusao da ih uslikam. Trudio sam se, ali mi bas nije u potpunosti poslo za rukom. Uzivo to mnogo gore izgleda.

Ovo sad moze biti subjektivno, ali meni se ne svidja ni kako lezi u ruci. Nikako ne uspevam da je drzim u polozaju u kom se drzi lula, a da ne klizi i ne vrpolji se. Srecom pa je taster dosta veliki i okida bilo gde da se pritisne. Situacija je mnogo bolja kada se okrene naopako sa ekranom na dole, ali onda gubi taj fazon lule.

Ako ovu lulu uporedimo sa Smok Guardian 3 lulom koja joj je jedina ozbiljna konkurencija, statistika je definitivno na strani Joyetech lule. Izradjena je (bar u teoriji) od boljeg materijala, chip je bolji, USB konektor je dostupan za punjenje a nadogradnja softvera se moze obaviti bez vadjenja baterije, nema hroma, ne vide se zice... Ipak, i ako je smok lula izradjena od plastike, ona uzivo daleko lepse i kvalitetnije izgleda i ima taj pravi lulaski fazon. Daleko je udobnija za drzanje u ruci, bar u onom pravom polozaju u kom se drzi lula ;D  Istina je da Joye lula ima plastican taster i okvir oko ekrana, i da se hrom lako guli, narocito sa fire tastera. Ipak, bas taj hrom Smok luli daje dozu elegancije, a i svakako lulu retko ko koristi kao jedini mod. Tu su i dve odlicne silikonske futrole kod Smoka, sto kod Elitar lule nije slucaj. Konacan rezultat je ako zanemarimo statistiku i tehnicke karakteristike, Smok lula je lepa, savremena, elegantna elektronska lula, a Joye Elitar je... Ne znam ni ja sta :017:  Za mene je Smok lula apsolutni pobednik.

Ne znam sta se desava sa tim Joyetechom? Izgleda da se malo previse uzdaju u kvalitet elektronike, i da su zbog toga dizajn i kvalitet u potpunosti zanemarili.Iskreno se nadam da ce jednom shvatiti da to nije dovoljno. Ne razumem zasto ne prodaju plocicu drugima koji imaju zelje i volje da naprave kvalitetan i lep mod, ako vec oni sami nisu sposobni za to.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: Avgust 08, 2017, 12:26:35 »
  • Publish

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8387
    • -Receive: 7710
    • Ugled: +19462/-0
    « Odgovor #20 poslato: Avgust 08, 2017, 13:49:44 »
  • Publish
  • I ja sam razmisljao da pravim tako nesto od fimo mase za elitar lulu, ali me mrzi. Simpaticno!