Autor Tema: Galerija grejača  (Pročitano 21322 puta)

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 34
  • -Receive: 104
  • Ugled: +1256/-0
  • elektronski duvan na motanje
Galerija grejača
« poslato: April 02, 2015, 23:29:22 »
Od tipa žice, okrugle/pljosnate, pletene ili ne, balansa između debelog/tankog, visokog ili niskog otpora,... i te kako zavisi kakav će nam ugođaj biti tokom parenja. Neki grejač štedi bateriju, neki je opterecuje do samih granica. Neki daje lepšu aromu a neki je promašaj.
Sve ovo moze da bude prava noćna mora za početnika a opet nekada i iskusnom dobro dođe neka ideja kao polazna tačka ili možda neki začin da se malko makne iz standardne postave.

Hajde da lepimo sličice naših(a i tuđih) grejača koji rade iz prve, koji su specifični po nečemu, koji su ostavili dobar utisak na nas i želimo da ih podelimo sa drugima. :)
Mislim da tema može biti korisna.

Da krenem prvi :)

Ovo je jedan od grejača Twisted messes-a, poznatog youtubera po pletenju žica i pravljenju grejača za RDA atomizere. Neki bi rekli jurenje oblaka, a ja bih rekao jurenje ultra arome sa ogromnim oblacima kao nusproduktom. :)

Spiral Wire coil.
Korišćene su 4 žice debljine 0,32mm(A1 kantal) koje su umotane u spiralu. Nakon umotavanja su ispeglane pa liče kao da je motana pljosnata žica.
Kada se namota 4 namotaja oko 2mm burgije, otpor grejaca bude 0,25Ohma. Subohm i to valjani. Ne preporučujem neiskusnim pariocima.
Postavka vate je obična. Provučen crvić od vate kroz grejač, skraćeni krajevi da ostane otprilike po 1cm vate sa obe strane i ti krajičci ušuškani pod sam grejač.
Impresioniran sam kako ova žica dobro radi. Sama po sebi drži dosta tečnosti a dodatno ima i više grejne površine nego obična žica iste debljine. Razlika je baš lepo osetna.

Takođe bih napomenuo da sam probao plesti i tanje žice u nadi da napravim nešto za klasične atomizere. Zaključak je da se ne isplati. Od tankih žica kanali za tečnost budu previše mali, drže jako malo tečnosti i faktički se gubi smisao pletenja. Bolje je od obične žice iste debljine ali nikako u toj meri da se isplati praviti je.

Za 63cm pletene žice je potrebno utrošiti oko 3,5 metara obične.

Evo slike grejača:

A evo i detaljnog videa kako se to pravi:
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2015, 17:49:16 Nez »

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 189
  • -Receive: 202
  • Ugled: +488/-3
Odg: Galerija grejača
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2015, 01:19:35 »
pa sta je ovo u PM  ;D   imam osjecaj da je ovo jedina stvar koju Liber nije probao , a malo mu fali da proba  hahahahahaha :dance:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9792
  • -Receive: 9302
  • Ugled: +21054/-0
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2015, 01:30:09 »
Nikad, a mozda ni tad ;D  Ne prelazim zicu 0.22, moj minimalni otpor je 1.5, maksimalna snaga 9W, osim u retkim ekstremnim slucajevima kada treba probati nesto kako radi, a to radi iskljucvo na mnogo vise, ali to je zato sto se mora i na kratko.

Verujem da ovo daje ultra aromu, ali garantuje i ultra mega giga unosenje toksina. Opet, ok je poigrati se sa necim ovakvim, ali nisam siguran koliko je dobro koristiti.

Van mreže domino

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 50
  • -Receive: 98
  • Ugled: +674/-0
  • Pol: Muškarac
  • -
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2015, 01:37:55 »
mogli bi lepo da se drogirate ko sva normalna deca ;D

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 189
  • -Receive: 202
  • Ugled: +488/-3
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2015, 01:39:34 »
Doce dan Liber kad ces i ti vuc kao usisivac :thumbsup: , nece bit zice 0.22, bice 0.8 neki standard :th_coffeetime:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2015, 01:44:34 »
Samo napred, ko voli nek izvoli ;D

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2015, 01:47:03 »
HAHA! Izmotivisao me @opusteno da postavim jos jedan. :D

A sto se tiče toksina, ma disao bih i na auspuh za lepu aromu. :D

Iz iste kuhinje, ideja je preuzeta od youtubera Twisted messes(a on preuzeo od bog zna koga).

Fused Clapton Coil.
Sačinjen je od dve centralne žice koje su u paraleli a oko njih je obmotana tanka zica. Centralne su 0,32mm a obavijajuća žica je 0,15mm. Sve kantal A1. Malko sam prilagodio debljine žica sebi pošto koristim mehaniku.
Žica motana 4 kruga oko 2mm burgije daje 0,33 ohma. Takodje nije grejač koji bih preporučivao neiskusnim korisnicima. Eventualno u slučaju da se koristi sa regulisanim modom.
Rekao bih da je ovaj grejač za jurenje oblaka. Već na 0,33Ohma baca prilično velike oblake. Aroma je ok, recimo bolja nego na single žici ali ništa spektakularno.
Pošto je bljuvač oblaka, sledeći put test radim sa dual coilom.
Ideja ove žice je da u sebe apsorbuje puno tečnosti. Stoga su dve žice u paraleli i tek onda obmotane tankom žicom. Na taj način se pravi više mikro prostora koji zadržava tečnost unutar Fused Claptona naspram običnog Claptona sa jednom centralnom žicom.
Super ideja ali šta ja znam... Dobro je za malo igranja a onda odmah nazad na flavor chasera. :)
Postavka vate je takođe obična. Provučen crvić od vate kroz grejač, skraćeni krajevi da ostane otprilike po 1cm vate sa obe strane i ti krajičci ušuškani pod sam grejač.

Evo slike grejača:

A evo i detaljnog videa kako se to pravi:
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2015, 17:51:58 Nez »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #7 poslato: April 03, 2015, 11:27:56 »
Moj savrseni grejac:

Zica 0.20, 5 namotaja oko 1.7mm, sa pravilnim razmakom izmedju namotaja. Ovakav setap i ne moze da radi preko 12 - 15W u zavisnosti od konstrukcije atomizera, ali i na 8 daje sasvim lepu aromu, dovoljno pare uz malu potrosnju baterije.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 697
  • -Receive: 1021
  • Ugled: +1314/-0
« Odgovor #8 poslato: April 03, 2015, 14:02:06 »
Clapton coil, twisted kanthal, pressed .. unistavaju baterije

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
« Odgovor #9 poslato: April 03, 2015, 14:54:06 »
Kako mislis unistavaju baterije Gyiva?

BTW mogao bi @ivanneko da uleti sa onim vertikalnim koilom u pt glavi. A bilo bi dobro da uglavi i po koju rec kako to cudo radi. Bas sam se bio iznenadio kad sam video to cudo. :)

Van mreže fusion

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
  • Ugled: +438/-0
« Odgovor #10 poslato: April 03, 2015, 17:53:11 »
Nemam slike ali

Sledeci setap ovako izgleda kod mene zadnjih godinu dana
Mesh 400 ili 325 svejedno urolan i ubachen od dna do deka isecen u ravni sa dekom i sa centralnom rupicom od 1.2 labavo ali da bude tesno u rupici deka i da ne mrda - oksidiran

Coil    022. 0.25 namotan u micro varijanti na roze igli 6-9 namotaja u zavisnosti od zelje otpora . Dok se mota jako zategnuta zica pri motanu tako da je vec u motanju sve napravljeno i ne mora nesto da se sabija kasnije. Postaviti ga i sa iglom usmeriti iznad donjeg mesha i tako da se pripremi i centrira za gornji mesh izvaditi iglu i proveriti da li je sve kakjo treba kratkim usijavanjem i da li se zagreva od centra ka spolja

Drugi mesh 200 samo 1 cm sirine a duzina tek toliko da udje u centralni deo gore navedenog mesha i da relativno lako prolazi kroz coil al da ne bude labav

Proveriti hot spoots i kratke spojeve sa nekoliko dry burna

Odrzavanje - svaki drugi treci tank izvuci 200 mesh i uraditi dry burn uz samo duvanje u coil i sav visak nestane ...vrati se mesh i nastavlja sa parenjem

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7412
  • -Receive: 10157
  • Ugled: +12592/-0
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2015, 18:08:36 »
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 14:23:00 ivanneko »
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže smokey

• eCiginfo prijatelj
  • Sr. Member
  • Thank You
« Odgovor #12 poslato: April 04, 2015, 01:53:16 »
Nisam video...  :-[
Slabo se jos snalazim na forumu ali polako hvatam gde je sta. :)

Iako ne radi kako si zamislio, ideja je sjajna! Svaka cast!  :thumbsup:

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 697
  • -Receive: 1021
  • Ugled: +1314/-0
« Odgovor #13 poslato: April 04, 2015, 12:25:35 »
Smokey ;
Kad neko koristi e-cigaretu sa ugredjenom baterijom + reparirane fabricke glave, bolje da ostane kod redovne zice (nikrotal, kanthal)  da bi produzio zivotni vek baterije

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #14 poslato: April 04, 2015, 12:37:00 »
i ovo sto Smokey koristi je redovna zica, ali ekstremno debela i sigurno je da satire bateriju. Ipak, meni je tu baterija sekundarni problem, pod uslovom da je kvalitetna da ne bude BUM! Vise me brine pitanje: da li takvim grejacima satiremo sebe? Sve to nije strasno za povremeno igranje, ali za koriscenje...