Autor Tema: Amaterske fotografije naših članova  (Pročitano 25243 puta)

Na mreži vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 993
  • -Receive: 1565
  • Ugled: +2816/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Amaterske fotografije naših članova
« Odgovor #195 poslato: Avgust 05, 2017, 12:16:32 »

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5736
  • -Receive: 8598
  • Ugled: +11033/-0
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #196 poslato: Avgust 05, 2017, 15:42:33 »
Kad porastu Vlaves zove na riblju corbu  :lol:
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1722
  • -Receive: 5498
  • Ugled: +7376/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #197 poslato: Avgust 12, 2017, 23:06:33 »
...

...

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #198 poslato: Avgust 13, 2017, 22:22:43 »
...

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #199 poslato: Avgust 13, 2017, 23:10:22 »
...

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #200 poslato: Avgust 13, 2017, 23:57:26 »
...

[size=78%]

[/size]

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #201 poslato: Avgust 19, 2017, 23:10:22 »
...

hihihiihhi

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8387
  • -Receive: 7710
  • Ugled: +19462/-0
« Odgovor #202 poslato: Avgust 25, 2017, 15:39:24 »
Juce, lep dan za putovanje, pa resismo da ga iskoristimo i napravimo jednu kracu ekskurziju do Krupajskog vrela.

Prvo smo planirali da popijemo kafu u banji Zdrelo. Kad ono medjutim ;D  Guzva, neprijatna vasarska atmosfera, u dvoristu kompleksa tezge sa kineskom plastikom... Verovatno ni kafa nije nesto narocito. Ranije sam prolazio ovuda, kupao se cesto u obliznjij bari sa toplom vodom, nekad cak i zimi po snegu... Ali ovo sto je tamo napravljeno je smesno. Ok, kompleks podseca na neki stari zamak, i to je sasvim ok. Ali u kombinaciji sa hromiranim ogradama, pvc stolarijom, plasticnim zutim plavim i crvenim toboganima, tezgama sa igrackama i suvenirima... Meni je to kicasto. Nisam zabelezio te detalje jer sam bio iznenadjen tom kolicinom neukusa.

Odatle smo krenuli dalje prema Homoljskim planinama, i pokusali da popijemo kafu u nekom tzv pastrmskom restoranu. Okolina i ambijent su prelepi. Prelaz preko viseceg mosta do restorana, pogled na reku punu lepih komada pastrmki, stolovi pored same vode... Pitamo je l dozvoljeno sa psom (koji bas i nije neki pas), vlasnik koji se seta u gacama i bez majice po restoranu nadrkano kaze: Jeste videli da pise na ulazu da je zabranjeno. Pa onda: dobro ajd kad ste dosli, udjite.  E paz da ti ne udjem. Ok, razumem vrucinu, raskomoti se covek... Ali to moze kod svoje kuce, u svom dvoristu... Tamo gde docekuje goste, u ugostiteljskom objektu, mislim da nije u redu. Aj i sto se raskomotio, al' sto je nadrkan? Toliko nam se pila kafa da bi mozda i preko toga presli, ali ne primaju kartice a ja zaboravio da podignem pare :-[

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #203 poslato: Avgust 25, 2017, 16:05:25 »
Odatle, zeljni kafe produzismo kroz prelepe predele do Krupajskog vrela. Sam put preko obronaka homoljskih planina je dozivljaj. Predeo je prelep, bas praznik za oci.

Stigosmo na odrediste sa velikim ocekivanjima, i u prvom memntu ostadosmo malo razocarani. Prosecan restorancic sa simpaticnim bazenom koji se nalazi u senci prelepe zalosne vrbe. Prilicno mala letnja basta, puna. Do vrela se dolazi prilicno nepristpacnom stazom kroz dvoriste restorana, izaneke supe, pa onda po ivici bazena sa ribama, gde oni sa slabijom ravnotezom rizikuju da iskuse kupanje sa pastrmkama. More pastrmki ;D  U tri bazena pastrmke razlicitih velicina, lopatom da ih zahvatas. Ali onda... Ludilo! Neverovatan prelepi prizor! Pecina, vodopad, prirodni bazen sa prelepom cistom vodom... Boje neverovatne, predeo kao da je naslikao neki slikar koji se malo zaigrao sa zivim bojama. Ne umem ja to da opisem, ali sam zato doneo prilicno fotografija i ni jednu ne mogu da odbacim. Nema tu nista narocito, nema staza za setanje niti bilo kakvog sadrzaja, i sve se obidje u par minuta. Ali mi smo prilicno dugo sedeli hinotisani lepotom tog malog parceta prirode, zaboravili i na kafu i na glad...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #204 poslato: Avgust 25, 2017, 16:11:26 »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #205 poslato: Avgust 26, 2017, 17:20:39 »
Ovo je nesto od ranije ali sam zaboravio da postavim slike. Srpsko Andrijevo, selo u Beogradu ;D 

supa  ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #206 poslato: Avgust 26, 2017, 17:50:07 »
Rajacke Pimnice. Neko bi rekao da je to okolina Negotina, za mene je to okolina Badjalenda i tacka ;D  Verujem da je nas kolega Badja svaki od ovih podruma osiromasio za bar po jednu bacvicu. Ja nisam smeo da dam svoj znacajan doprinos smanjenju kolicine vina, jer me je cekao podugacak put. Ipak, i ako je taj dan bilo prilicno vrelo, nisam mogao a da ne probam nekoliko vrsta vina. Na zalost, gotovo svi porumi su bili zatvoreni i mesto je delovalo prilicno pusto, sto se vidi i na fotografijama. Na ulazu nas je sacekao jedan cikica koji nam je odmah otvorio vrata svog podruma i ponudio nam degustaciju. Tu smo probali nekoliko vina, koja su meni bila sasvim lepa. Probao je i da nas odgovori od setnje kroz mesto, rekavsi nam da tamo nema nista i da je sve pusto i poruseno. Istina - jeste pusto, ali je vredelo prosetati i diviti se gradjevinama starim po nekoliko stotina godina. Kasnije nam je jedan drugi covek objasnio da je taj cikica zapravo prevarant koji je kupio podrum na ulazu, a prodaje vina koja uopste nisu sa tog podrucja, vec iz Aleksandrovca, i da zato nagovara ljude da ne idu dalje. Taj drugi je bio raspolozen za pricu i veoma komunikativan, a ni znanje o kraju mu nije falilo, pa smo saznali zanimljive detalje vezane za ovo mesto.

Ovo su zapravo bas to - pimnice -  podrumi u kojima se proizvodi i skladisti vino iz tog kraja. Svi objekti su pod zastitom drzave i gradnja nije dozvoljena, a adapatacija samo ako ne remeti izgled. Zgrade su stare i po 300 godina, a naselje je na ovom mestu postojalo verovatno preko 1000 godina. U prilog tome govori i groblje koje se nalazi na par stotina metara, na kom postoje spomenici iz raznih perioda. Bukvalno nema dva ista spomenika. Na nekima se mogu nazreti znaci iz prehriscanskog perioda, poput svastika, riba, petokraka... Kaze da, koliko god da je selo vredno kao deo istorije, groblje je daleko vrednije. Inace, u ovom mestu niko ne zivi, vec su podrumi u vlasnistvu mestana obliznjeg sela Rajca. Nema ni kanalizacije, a nismo videli ni jedan poljski WC, sve kako bi se sacuvala savrsena cistoca sto je jedan od najvaznijih preduslova za dobijanje kvalitetnog vina.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #207 poslato: Avgust 26, 2017, 18:21:20 »
Felix Romuliana. Da ja ne tupim mnogo o istoriji ovog mesta, tu je wikipedia. Inace, Zanimljiv istorijski objekat koji vredi posetiti! Malo toga je ostalo neporuseno, ali sami temelji govore o tome koliko su to bile velicanstvene gradjevine. Od bedema je dosta ostalo i oni su tek fantasticni. Cena ulaza je 300 dinara, i nema organizovanih tura sa vodicem, ali se pored svakog objekta nalazi tabla sa detaljnim opisom. U jednoj zgradi je i veliki touch screen ekran, gde se moze procitati bas sve sto je poznato o ovom kompleksu i okolini.

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #208 poslato: Avgust 26, 2017, 23:27:15 »
a sad malko "mračnih" fotkica  ;D ...

Van mreže Morgana

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #209 poslato: Avgust 26, 2017, 23:34:12 »
... ne brinite nisu ovo prava cudovista... samo kobajagi ihihhhihi...

- Strašilijada  :pirate: