Autor Tema: Efikasnost regulisanih modova  (Pročitano 728 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5731
  • -Receive: 8593
  • Ugled: +11028/-0
  • Pol: Muškarac
Efikasnost regulisanih modova
« poslato: Maj 30, 2017, 23:06:52 »
  • Publish
  • Kako od skora koristim mod koji belezi koliko je sekundi bio aktivan a pored njega posedujem i punjac koji meri utrosen kapacitet baterije a kako parim konstantno pri 6,5W imao sam potrebu da uradim test koji sam ponovio nekoliko puta da izbegnem moguce greske u kalkulaciji koja u sebi sadrzi samo jednu nepoznatu vrednost a to je efikasnost elektronike kod regulisanih modova..
    Da , postoji osnovana sumnja da moj primerak poseduje elektroniku niske efikasnosti te sam zbog toga dobio porazavajuci rezultat medjutim ja nisam primetio nikakvu razliku u trajanju nekog drugog uredjaja u odnosu na moj te sumnjam da su specifikacije koje navodi proizvodjac u velikoj meri lazirane ili su testovi radjeni na jako malim strujama tipa 100mA a evo i zasto ..

Dakle da rezimiram pri potrosnji od samo 6,5W potrosio sam 2900mAh za 64min odnosno 3840 sekundi iz cega proizilazi da je srednja vrednost efikasnosti elektronike samo 65%  :yikes:  Koliko ona varira od pune do prazne baterije nije mi poznato , mozda 70-60% ili 80-50% sto je malo verovatno ili je tu negde oko 65% svo vreme nije ni bitno ono sto je vazno je da elektronika pri potrosnji od samo 6,5W proguta 35% kapaciteta baterije .
    « Poslednja izmena: Jun 21, 2017, 20:16:05 ivanneko »
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    Odg: Efikasnost regulisanih modova
    « Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2017, 00:57:08 »
  • Publish
  • Veceras sam uradio jedan brzinski test na starom eVicu na sledeci nacin:
    A) stavio napunjenu 18350 bateriju
    b) resetovao puff counter na 0000 sekundi
    c) pario na snazi 7W
    Pario dok counter nije prikazao 600 sto je zapravo 10 minuta , izvadio bateriju i stavio na punjac da se dopuni , kapacitet koji je dopunjen iznosio je 426mAh ..

Prilikom testiranja kapacitet baterije je opao po meracu na oko 35% znaci nisam bateriju praznio do kraja a da jesam verujem da bi efikasnost u tom slucaju bila jos i manja od 75% ali ovaj test nije toliko ni bitan jer je to prevazidjeni uredjaj i trenutno ne moze sluziti kao nikakav reper medjutim zanimljivo je da cak ni on nema efikasnost od preko 90% zar ne ?  :lol:

Ono sto bi bilo zanimljivo je da neko uradi slican test bez obzira na kojoj snazi pari na Evic VTC mini ili slicnom jer onda mozemo pricati i o razlikama u efikasnosti izmedju uredjaja koje sigurno postoje  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Jun 19, 2017, 20:31:28 »
  • Publish
  • Nisam fotkao ali sam izmerio VTC mini unimerom ulaz oko 7.5W izlaz 6.5W dakle negde oko 85% efikasnosti na punoj bateriji ..

Ovo sam fotkao , Primo mini prvih 3 minuta na punoj bateriji pri 6.5W i verujem da zato nisam osetio neku razliku u potrosnji jer je razlika izmedju njega i VTC samo 4% :

Ono sto sam probao a nisam morao ali mi je drago sto i na 3x vecoj snazi razlike nema u efikasnosti , naravno samo minut a i to sam jedva izdrzao :

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Jun 19, 2017, 23:15:22 »
  • Publish
  • I da zakljucim , bio sam u krivu od samog pocetka jer nisam mogao da verujem da stand-by , ekran , sat i par sitnica mogu potrositi oko 600mAh baterije mimo atomizera , tek kada sam uzeo unimer u ruke doslo je sve na svoje mesto , razlike izmedju Prima mini  i VTC mini sa Arcticfoxom bukvalno nema i njihova efikasnost se krece oko 85% od pocetka do kraja baterije  :00000003:  Izvinjavam se na dosadi  :098:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Jun 21, 2017, 23:53:39 »
  • Publish
  • Ne znam kako vi gledate na to ali za mene je ovo saznanje da regulisan mod proguta ovoliku kolicinu energije vrlo sokantno  :yikes: 

Tacnije , od 2900mAh samo je 2220mAh utroseno za potrebe parenja a 680mAh pojela maca  :uff:

Na mreži milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 550
    • -Receive: 1338
    • Ugled: +2491/-0
    « Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2017, 20:19:12 »
  • Publish
  • Zivela meni mehaniika😀

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Jun 23, 2017, 17:17:56 »
  • Publish
  • Dok se vi salite ja pokusavam da povratim nazad koliko mogu od onoga sto mi je maca ukrala  :lol: 
    Znaci ukrala mi je 680mAh kapaciteta ili prevedeno u vreme za koje sam mogao da parim 20 minuta ..

I uspeo sam delimicno da joj otmem ( oko 40% ) jer sam produzio vreme parenja za citavih 8 minuta ( preko 10% ) ..

A to sam uspeo malim izmenama u Arcticfox softveru  :thumbsup:

Ah da , iskljucio sam i TCR proveru posto trenutno koristim mod u VW rezimu a u sledecem testu smanjujem max snagu na 10W jer i tako ne prelazim  :00000003:

Van mreže bobpp

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 3441
    • -Receive: 4175
    • Ugled: +5000/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2017, 19:25:12 »
  • Publish
  • Cekam da iz 2900 mAh baterije izvuces bar 3000 mAh pa da pricamo. Do tad nista... ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2017, 21:38:02 »
  • Publish
  • A neee baterija nije 2900 vec 3400mAh ali joj je vremenom opao malo kapacitet  :098: