Autor Tema: Joyetech arome  (Pročitano 1122 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8391
  • -Receive: 7710
  • Ugled: +19462/-0
Joyetech arome
« poslato: Jun 11, 2017, 21:52:09 »
  • Publish
  • Kad su se pojavile Joye arome, ja sam odmah narucio nekoliko komada i nisam mogao da docekam da stignu. Odmah smuljao, potopio u vrelu vodu i odmah poceo da trosim. Odavno me nesto vezano za vejp nije ovako zagrejalo. Sada, posle 10ak dana koriscenja gotovo iskljucivo njih, kada su se utisci malo slegli, mislim da mogu da napisem neku rec.

Sto se mene tice, to je to, i mislim da se sa ovim aromama moja potraga zavrsava. E sad, da li su to bas oni autenticni ukusi kao Joye tecnosti od pre par godina :017:  Proslo je dosta vremena, oprema se promenila, ali rekao bih da nisu bas u potpunosti, ili bar nisu sve. Verovatno tu fali jos nekih mirodjija da bi to bilo bas identicno, ali meni je ovo sasvim dobro. Nisam narucio Cugar, koji sam nekad najvise voleo, a zapravo mi je promaklo da je ima uopste ili je mozda u momentu kad sam narucivao nije ni bilo. Probao sam 4 duvanske i dve neduvanske. Tesko je opisati joyetech arome, jer su pretezno neutralne i lepo ukomponovane, pa se komponente tesko raspoznaju, ili je bar meni tesko.

Tobacco je najslicnija onom starom Tobacco-u. Zapravo gotovo identicna, osim sto joj fali malo punoce. Mozda ce i to dobiti vremenom, ali ja nisam mogao da cekam. Nije se mnogo promenila od prvog dana kad sam smutio do danas, ili ja bar nisam osetio neku bitnu razliku. Inace radi se o tipicnoj duvanskoj aromi, malo tezoj i specificnoj, koja se  mozda nece svideti svima. Ja je volim, i mozda mi se najvise svidja od svih kojima trenutno raspolazem.

Red Mix je valjda trebala da bude zamena za nekadasni Usa Mix, ili je to USA koju nisam narucio jer je nisam video (ili je nije ni bilo) :017:  Mozda malo i lici, ali samo malo. Sto se mene tice, ne mora ni da lici, meni je i ovako sasvim dobra. Radi se o blagoj duvanskoj aromi, skroz neutralnoj i neopterecujucoj, koju bih mogao da trosim danima, mozda i mesecima da mi ne dosadi.

Cuban je nesto jako slicno nekadasnjem Cigar-u. Opet lepa blaga duvanska, ne znam sta bih rekao sto bi je blize opisalo. Valjda duvan bez smrada, tako nesto... Meni odlicna!

Downhil sam odavno probao u obliku tecnosti (ili bar nesto sto se slicno zvalo), ali ne bih rekao da ovo previse lici na to. Ova mi se i najmanje svidela, ali nije da mi se nije svidela uopste. Ima nesto tesko u njoj, blago gorko, i ne legne mi bas uvek. Povremeno izbije neka nota koja mi se ne svidja, ali generalno mi nije losa i sigurno cu potrositi sve sto sam napravio, mada mozda ne tako brzo kao ostale.

Energy deli neku notu sa originalnom Joye Enegy tecnoscu, ali rekao bih da je taj deo dosta manje naglasen, i ovu bih spakovao u duvanske. Meni licno se vise svidja u ovom obliku, mada mi je istoimena tecnost bila omiljena neduvanska. Dok originalnu tecnost nisam mogao da trosim ceo dan vec sam je koristio povremeno kao osvezenje, ovo bih opusteno mogao ceo dan, i vise dana. Mislim da je najblizi opis: lepa lagana duvanska aroma, sa blagim, gotovo neprimetnim smekom RedBul-a.

Za Blackberry aromu bih rekao da nidje veze nema sa originalnom istoimenom tecnoscu, koja mi je takodje bila jedna od omiljenih neduvana. Pitam se: da li ovde uopste ima te kupine, ili su mozda sipali pogresnu aromu? Ima tu kao neke vocke, ali ja slabo raspoznajem kupinu. Opet mi je nakako duvanska, sa nekom blagom, gotovo neprimetnom vockom.

Sto se proizvodjaca tice, navedeno je da je proizvodjac eCighelas. Prodaje se na eCighelas sajtu i njihovim sajtovima Joyetech.nesto. Ja sam konkretno narucio sa joyetech.se, ali je primalac uplate Hellas i poslate su iz Grcke. Ja cisto sumnjam da arome proizvode Grci, i cisto sumnjam da je bilo ko u Evropi u stanju da napravi ovakve arome, osim ako im Kinezi nisu ustupili recepturu :017:  Kontam: da su mogli, napravili bi ranije ovakve arome, jer su uvek imale dosta ljubitelja, i, bar na nasim prostorima, u vreme kad su se Joye tecnosti pokvarile, mnogi su se vratili duvanu. Ranije, dok su Joye tecnosti bile dobre i pristupacne, mnogi koji su ih probali su opusteno ostavljali cigare, mnogi su se u nedostatku njih vratili duvanu, a mnogi su patili za njima kao na primer Ibro i ja ;D  Svakako me  ne zanima narocito koje im je poreklo, sve dok mogu relativno lako da ih nabavim. Sad uzivam u dostupnim ukusima i sa nestrpljenjem cekam ostale :drool:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Joyetech arome
    « Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2017, 23:07:52 »
  • Publish
  • Zaboravih doziranje. Proizvodjac preporucuje 2.33 :D ,% ili 7 kapi na 10ml. Kao prvo 2.33% je malo, a kao drugo, 7kapi iz ovih bocica nije ni 2%. Moze se reci da je 4kapi = 1%. Ja sam se nasao negde na 3.33% ili na trecini bocice od 10ml, i mislim da je to neki minimum da bi se lepo osetila aroma, i to kod aroma sa jacim ukusom. U mom slucaju to su Tobacco i Downhil. Red mix i cuban sam morao da podignem i na 4%, a neduvanske sam isao do 5 u nadi da cu dobiti pravu aromu ali preko 4 nisam osetio razliku. Jednostavno su takve.

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 491
    • -Receive: 1029
    • Ugled: +1228/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2017, 11:08:34 »
  • Publish
  • Ja sam, iskreno, očekivao daleko više od ovih aroma.
    Probao sam Cigar, Red mix i Tobacco, dozirane na 15 kapi, i ni jedna me nije nešto posebno oduševila, verovatno zato što me sve 3 preterano podsećaju na cigarete iz kojih je odstranjen smrad. Biće da mene to više ne privlači u dovoljnoj meri.
    Opet, odstajale su svega 3 dana, a zanimljivo je da sam red mix razblažio za 25% i dobio potpuno istu stvar.
    Ostaviću ih još neko vreme pa ću da probam ponovo, iako ne očekujem neke značajne pomake na bolje.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Jun 12, 2017, 12:10:59 »
  • Publish
  • To je zato sto volis jake i dominantne ukuse. Ko to voli stvarno treba da izbegava Joye arome, jer to od njih nece dobiti. Realno, ovo nema veze sa duvanom i zovemo ih duvanskim jer ne mozemo da ocenimo sta je u stvari.

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1459
    • -Receive: 554
    • Ugled: +2054/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2017, 14:09:36 »
  • Publish
  • Isparih 3 tekucine po 10ml odstojale 10ak dana odprilike.
    Mirisi obe tri arome ;D  su tu tj to su oni dobri stari joye mirisi.Cim je stiglo ja sam se odusevio.
    Na moju veliku zalost same tekucine su jedna velika nula.Ukusa ni za lek,ni te stare joye nisu bile prejake bile su blage ali se osecali ukusi,ovde ne osecam skoro nista.Sve su pravljene sa duplo vise arome od preporucene na sajtu.Izmedju ove tri koje sam probao a to su usa mix,ry4 i virdza nisam osetio neku razliku u ukusu.Jedino mozda usa mix se po malo oseca ukus da kazem dominantniji.Ko da parim ozon od fa takav dozivljaj imam
    Na sajtu stoji 7 kapi ja sam pravio sa 15kapi

Za sad sam veoma razocaran :weep: .
    Mozda se i desi nesto za mesec dana al slaba vajda.Sigruno cu ih potrositi sve jer su parljive ali po meni soho recimo ih sije za tri koplja

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3070
    • Ugled: +7314/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2017, 22:13:06 »
  • Publish
  • Otupila ti čula od loše vir(kr)dže. :smart:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2017, 18:07:35 »
  • Publish
  • Stigla nova tura sa 7 novih ukusa, odmah zamiksano i posle par dana krenulo probanje.

Da je pun dzak p... Prva za koju sam se uhvatio je Desert Storm i prva koja mi se nije svidela. Ima ona tu lepu osnovu kao ostale Joye arome, ali ima i nesto meni krajnje neugodno, sto najvise podseca na Inawerin Cavendish. Nije bas to toliko gadno kao pomenuta gadost, ali nije nesto sto bih mogao aktivno da trosim. Prvih par povlacenja mi se cak i svidela, ali vac nakon pola ml sam poceo da razmisljam o prosipanju, sto sam i uradio posle potrosenih 1ml. Nije da nisam mogao da potrosim ceo tank da nisam imao alternativu...

Posle toga sam probao da se zasladim grozdjem, i uspeo sam ;D  Joyetech Grape je prelepa duvanska aroma, sa blagim grozdjem u pozadini. Grozda ima taman dovoljno da aroma bude prelepa, i sasvim dovoljno malo da ne bude teska za dugotrajno koriscenje. Eto smazah dva tanka i verovatno cu i treci...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Jul 11, 2017, 11:11:01 »
  • Publish
  • Probah Cigar i USA, i sad sam vec ozbiljno zabrinut za culo ukusa kolege Ibre ;D

Ako me secanje dobro sluzi, to je bas onaj stari Joye Cigar, bar onoliko koliko je moguce da aroma bude slicna gotovoj tecnosti. Fali malo one punoce koju imaju fabricke tecnosti (bar proizvedene od strane onih pravih proizvodjaca, ne racunam ove muljatore), ali ja sam i ovako sasvim zadovoljan. Aroma ima tu notu koju ne mogu bas da definisem, neki prepeceni indijski orah, pecan ili jbm li ga sta, preko one lepe duvanske podloge. Za mene je ovo jos jedna aroma za pusto ostrvo.

Za USA bas ne bih mogao da se zakunem da lici na onaj originalni USA mix, koji sam u stvari najvise i trosio nekada, ali bih je opisao na isti nacin i potpuno mi se svidja. Opet lepa duvanska, blaga...

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Jul 11, 2017, 11:56:29 »
  • Publish
  • Kod mene cigar apsolutno nema takav ukus.Na miris ima bas kao onaj stari cigar pa onda ima miris na cvece hellas.Ukus ima bas kao i dosta hellas duvanskih,to neko cvece ili sta vec.Kao da je bocica potopljena u aromu cigara pa izvadjena i sipana neka nasumicna hellas duvanska aroma.Usa mix je tu sa mirisom pa ajd da kazem i ukusom(samo sto je ukus mnogo tanak ili su meni receptori otisli u aut :Scratch-Head: )

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2017, 12:19:40 »
  • Publish
  • Kod mene cigar apsolutno nema takav ukus.

Citat
    Ukus ima bas kao i dosta hellas duvanskih,to neko cvece ili sta vec
    Sad mi nista nije jasno :017:  Nema nikakav ukus, ili ima ukus kao cvece?

ja bih rekao da ovde lezi odgovor:
    Citat
    ili su meni receptori otisli u aut
    :-[  :D

Van mreže vlaves2000

• Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 994
    • -Receive: 1566
    • Ugled: +2817/-0
    « Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2017, 12:28:35 »
  • Publish
  • ili grejac ;D

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2017, 14:30:11 »
  • Publish
  • Ima ukus,al mrsav i to cvece neko.Ma poslacu ti pa prosudi sam najbolje  :smart:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Jul 11, 2017, 15:05:36 »
  • Publish
  • Pa imam je bas u tanku i to mi je treci tank za redom. Meni nit je mrsava, niti osecam cvece.