Anketa

Koliko ste zadovoljni modovima sa kontrolom temperature?

Potpuno zadovoljan/na, samo/pretezno to koristim
5 (20.8%)
Delimicno zadovoljan/na, koristim povremeno
8 (33.3%)
Jos uvek nisam doneo/la konacan sud
5 (20.8%)
Nisam zadovoljan/na, nije to za mene
6 (25%)

Ukupno glasova: 24

Autor Tema: Da li vas je kontrola temperature zadovoljila?  (Pročitano 4800 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 3710
  • -Receive: 4720
  • Ugled: +5545/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Da li vas je kontrola temperature zadovoljila?
« Odgovor #30 poslato: Februar 15, 2017, 15:25:46 »
  • Publish
  • Ima vec 3 ili 4 meseca kako na svim atomizerima koristim iskljucivo 0,25 SS316l zicu i TC.Takodje ni DB ne radim vec menjam grejac posle 20-40ml.
    Iako u pocetku nisam mogao da primetim razliku u odnosu na VW i kanthal,posle ovih par meseci moram priznati da je ipak ima.Nije to nesto drasticno,mozda reda 10% ili 20% ali SS+TC ipak radi za nijansu bolje.

A u cemu je tacno razlika ne bih mogao da kazem...Nije ni do arome niti ostrine a nema ni veze sa nekim konkretnim atomizerom...Jednostavno,nema tu neki detalj koji mogu da izdvojim vec je vise u pitanju opsti utisak.

Moji grejaci obicno ne dostizu neku visoku temperaturu ni u VW rezimu a i tankovi koje koristim su po pravilu prozirni pa ne ostajem ni bez tecnosti.Jedino sto mi pada na pamet je da ipak postoje neka sporadicna "mikrozagorevanja" u radu koje ja ne primecujem a koje ovde TC efikasno eliminise,cemu u prilog govori i nesto svetlija boja naslaga na grejacu.

U svakom slucaju,zadovoljan sam.Ne mogu da kazem da je razlika tolika da bi ovakva upotreba bila obavezna ali ukoliko TC radi dobro i pravljenje novih grejaca nije preveliko cimanje mozda vredi dati sansu.

Van mreže Soulreawer

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 30
    • Ugled: +30/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #31 poslato: Jun 13, 2017, 02:16:46 »
  • Publish
  • Koliko god da se vraco na kontrolu temperature jednostavno mi nelezi razne rta, modove ....
    Svasta sam izmenjao i uvek se vracam na kantal ili ss do 30w 0.7 ohm
    Bio sam jedno vreme koristio ss u tc-u ali pojacam temperaturu malo vise nego sto moze da dostigne na zadatim watima i kada ostaje bez tecnosto on udje u temp protect
    Ali kao sto kaze kolega gore tankovi su mi prozirni pa neostajem bez tecnosti realno ispada da i nekoristim tc
    Kada namestim neku zadatu temperaturu
    I vise wati nekako mi slabo i na 250 c
    Tako da sam odustao od tih varijanti samo ww i teraj dalje

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6230
    • -Receive: 8980
    • Ugled: +11415/-0
    « Odgovor #32 poslato: Jun 13, 2017, 06:58:45 »
  • Publish
  • Kada namestim neku zadatu temperaturu
    I vise wati nekako mi slabo i na 250 c

Koji mod ? Mozda ne radi TC najbolje na njemu  :017:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Soulreawer

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #33 poslato: Jun 13, 2017, 06:59:54 »
  • Publish
  • Istick 100tc,vaporflask lite,vtc mini.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 6230
    • -Receive: 8980
    • Ugled: +11415/-0
    « Odgovor #34 poslato: Jun 13, 2017, 07:10:34 »
  • Publish
  • U tom slucaju jedino objasnjenje je da je potrebna veca temperatura od zadate pri tim vecim snagama .. te se namece logicno pitanje , koliko li je to stetno  :017:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Soulreawer

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #35 poslato: Jun 13, 2017, 14:36:24 »
  • Publish
  • Zato sam sa ovim setom zica zadovoljan i volim topliju paru
    Mozda je i to razlog zog cega mi tc neodgovara

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8746
    • -Receive: 8073
    • Ugled: +19825/-0
    « Odgovor #36 poslato: Jun 13, 2017, 14:47:42 »
  • Publish
  • Pa da verovatno. Ako si ispostovao sva pravila, a ne sumnjam da jesi (pre svega ocitan otpor sa hladnim grejacem), onda tebi odgovara prevelika temperatura, sto mislim da i nije bas dobro. Nadam se da si procitao ona istrazivanja o uticaju visoke temperature na PG i VG?

Van mreže Soulreawer

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #37 poslato: Jun 13, 2017, 15:03:20 »
  • Publish
  • Ovo mi je trenutno sta koristim i na kojim snagama nemislim da je preterano i neidem preko 50w u bilo kojoj varijanti

« Poslednja izmena: Jun 13, 2017, 16:27:16 ivanneko »

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #38 poslato: Jun 13, 2017, 15:29:22 »
  • Publish
  • Za mene jeste preterano, jer nikad ne prelazim 8W, mada verovatno ni ja nisam neki objektivan reper u danasnje vreme. E sad, snaga je relativan pojam u zavisnosti od: debljine zice, natapanja, pa i same konstrukcije atomizera. Nije isto 50W sa zicom 0.5 i 1mm, i nije isto 50W sa rupom od 2 i od 4mm. Ipak, s' obzirom da ti je 250 stepeni malo, ja bih rekao da jeste preterano. Ne zelim da ti solim pamet i delim savete, samo zelim da meni bude mirna savest ako vi koji preterujete nekada budete imali neke posledice ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #39 poslato: Jun 13, 2017, 16:31:32 »
  • Publish
  • Kod mene ovako:

180C,retko na 190 a i to samo privremeno...Kako je na 250+ mogu samo da zamislim  ;D

Van mreže kinkel

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 237
    • -Receive: 258
    • Ugled: +258/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #40 poslato: Novembar 01, 2017, 10:59:54 »
  • Publish
  • Veoma sam zadovoljan sa TC .. jos uvek ucim, ali sve skupa zadovoljan.

Van mreže vukpavlovic74

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 23
    • -Receive: 49
    • Ugled: +49/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #41 poslato: Decembar 13, 2017, 12:03:58 »
  • Publish
  • Detaljno sam pročitao celu raspravu i neke stvari mi nikako nisu jasne...
    Prvo da napomenem da sam nabavio Vape Cige mod sa DNA 60 čipom isključivo sa željom da se efektno prebacim na TC. Pre sam koristio TC na Pico-u. U oba slučaja koristim SS 0,32 mm. Tečnost koju koristim je 50/50. Atomizer KFL. Na Pico-u sam imao odličan kvalitet pare već na 180 C na DNA mi je slaba para i na 220 C. Počeo sam da sumnjam da ljudi koji dobijaju dobar kvalitet pare na 180 C, zapravo imaju loše očitavanje (ne tvrdim ali se pitam). Vidim neke kolege pare na 160 C (kolika je uopšte temeratura ključanja tečnosti i jeli ovo moguće?).
    Otkad koristim DNA, kontrola temperature se pali na 220 C na 7,5 W, već posle nekoliko sekundi.

Molio bih kolege koji uspevaju da dobiju dobar kvalitet pare na temeraturama do 200 C ( a manje više su sigurni u tačnost očitavanja), da mi ukažu na grešku...dal da menjam žicu (SS 0,4mm? jer se sporije greje), da li da menjam atomizer (neki sa više vazduha) ili ...nešto treće?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #42 poslato: Decembar 13, 2017, 13:09:51 »
  • Publish
  • Nisam skorije koristio TC, nisam probao DNA60 u TC rezimu, ali sam se u pocetku dok je TC bila nesto novo, bas dosta igrao sa razlicitim modovima, a DNA40 mi je bio neka referentna tacka. E sad, pretezno sam koristio NI200, koja je po meni najbolja zica za kontrolu temperature, pre svega zbog konstantnog sastava i performansi u ovoj oblasti. Moji rezultati pri poredjenju DNA i svih joye/eleaf/wismec modova su bili ''tu negde'', pa su tolika odstupanja krajnje cudna. SS, kao prakticno resenje po pitanju univerzalnosti (moze se koristiti i u VW i u TC) je doneo totalnu konfuziju, utoliko vise sto se svasta prodaje kao SS, a u zavisnosti od sastava razlicite SS zice se razlicito ponasaju. Mislim da je kod tebe problem u sastavu zice i kalibraciji modova za nju. Probaj da se poigras sa TCR i da na DNA dobijes slicne rezultate kao na PICO. Probaj da nabavis neku kvalitetniju zicu garantovanog sastva, pa prema tome podesi TCR. Pre svega, mislim da treba da nabavis malo nikla, pa sa njim da probas na oba moda, da bi znao sta treba da ocekujes. Ako i dalje razlika bude toliko drasticna, onda verovatno postoji neki problem sa tvojom DNA plocicom, ili problem u kontaktima od plocice do atomizera. Pretpostavljam da si osnovno pravilo ispostovao - da atomizer bude hladan kad mod prvi put ocita otpor?

Pretpostavljam da neko ko aktivno koristi TC i razne zice moze vise pomoci, pre svega vezano za podesavanje TCR. Ja sam odavno izgubio interesovanje za ovu oblast, pa nisam nesto pratio, a i ono od ranije sam pretezno zaboravio.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 573
    • -Receive: 1397
    • Ugled: +2550/-0
    « Odgovor #43 poslato: Decembar 13, 2017, 13:39:56 »
  • Publish
  • Vidim neke kolege pare na 160 C (kolika je uopšte temeratura ključanja tečnosti i jeli ovo moguće?).

http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=10126.msg89551#msg89551

u zavisnosti od procenta vode imas u 5-oj koloni temperaturu
    moras ipak malo detaljnije citati  ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #44 poslato: Decembar 13, 2017, 13:54:25 »
  • Publish
  • Iskreno,nemam pojma sta bi moglo biti...Odnosno,moze svasta  ali je pitanje sta je.

Ajd da probamo,za pocetak, ovako:
    1. jel pocetni otpor sa istim atomizerom na oba moda isti ili bar veoma slican?
    2.jel TCR na oba moda podesen na istu vrednost ili koristis fabricka podesavanja za SS koja mogu biti donekle razlicita?Ne mora biti ispravan za tu zicu,samo da je isti.
    3. jel mozes da vidis (u Power modu) na koliko skoci otpor zice pri radu ali bez povlacenja? DNA ima Escribe,tamo sigurno pise nesto ali ne znam za Pico...Jel se menja uopste otpor na ekranu u VW modu kod njega ili drzi samo pocetni?

Kod mene na 4 moda se isti atomizer dosta slicno ponasa.Ne bas identicno,i od primerka do primerka uredjaja moze biti minimalnih razlika ali "upotrebljivo" slicno.
    Kod DNA (koji nemam ali gledajuci recenzije) sam stekao utisak da je najveca prednost u ravnomernosti i preciznosti regulacije a sama greska u temperaturi je dosta slicna kod skoro svih modova danas (sem par bas losih izuzetaka).Svi oni "lazu" tu negde slicno,reda do 10%.Neki manje ali retko koji vise.