Autor Tema: Naucnici sokirani nakon testiranja elektronskih cigareta u laboratoriji  (Pročitano 3310 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9792
  • -Receive: 9302
  • Ugled: +21054/-0
Iznova i iznova svakoga dana cujemo nadlezne zdravstvene organe kako nemamo dovoljno naucnih dokaza da su elektronske cigatere manje stetna alternativa za duvan. Ali istina je da je istrazivanja dosta, i da svakog meseca imamo nove studije koje pokazuju istinu. Nova studija je neosporan dokaz da su elektronske cigarete bezbedne i efikasne.

Nova studija objaveljan u "Regulatory Toxicology and Pharmacology". pokazala je sta se krije u pari elektronskih cigareta u odnosu na sadrzaj duvanskog dima. Oni su takodje testirali dve vrste cigareta. Na kraju, oni su testirali vzduh iz obicne sobe, kao osnovu za poredjenje rezultata.

Istrazivaci su posebno trazili 8 toksina u ovoj studiji:karbinola,ugljen monoksida, fenola, isparjivih materija, metala, nitrozamina specificnih za duvan, poliaromaticnih amina i poliaromaticnih ugljovodonika. Nije bilo iznenadjenja da je duvanski dim bio pun otrovnih hemikalija. Medjutim, istrazivaci su bili okirani kada su videli da je kolicina toksina u pari elektronske cigarete bila dosta slicna kolicini toksina u redovnom vazduhu iz prostorije. U stvari, nije bilo znacajnog povecanja toksina u pari elektronske cigarete u odnosu na vazduh.

Umesto smrtonosnih toksina koji se nalaze u duvanskom dimu, para elektronske cigarete je sadrzala propilen glokol, vodu i male tragove arome i nikotina. Da bi se registrovao bilo koji novo toksicnosti, naucnici su morali da ispuste 99 dimova elektronske cigarete, da bi dobili najsitnije merenje od 0.18 miligrama toksina, dok jedan dim marlboro cigarete sadrzi 30.6 miligrama. U jednom oblacicu, poredjenja radi, duvanske cigarete su imale vise od 2000 puta vise toksina nego elektronske cigarete.

Ova studija pokazuje da su elektronske cigarete daleko bolja alternativa za pusace. Ovo su sada naucni dokazi da elektronske cigarete imaju svojstvo smanjenja stete uzrokovane pusenjem, pa zakonodavci nemaju osnova da tvrde da je njihovo korscenje stetno, posle pregleda ovih laboratorijskih izvestaja. Sledeci put kada cujete nekoga da kaze da je koriscnje elektronskih cigareta stetno, uputite ga na ovu studiju. Nauka je nase oruzje broj jedan da zaustavi kriticare i prosiri istinu o neverovatnom prednostima elektronskih cigareta.

http://www.churnmag.com/news/scientists-shocked-after-testing-ecig-vapor-in-the-lab/

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0273230014002505

Van mreže billy

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 482
  • -Receive: 520
  • Ugled: +2915/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Naucnici sokirani nakon testiranja elektronskih cigareta u laboratoriji
« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2016, 13:47:46 »
  • Publish
  • Nesto slicno:

The Science of "Passive" Vaping

Van mreže teodorica

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 403
    • -Receive: 447
    • Ugled: +783/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2016, 21:58:09 »
  • Publish
  • Pa gde su do sad bili sa tim rezultatima  :-[ ,mada pitanje je da li bi to ista uticalo na FDA regulative.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2040
    • -Receive: 1280
    • Ugled: +1285/-0
    • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2016, 11:49:01 »
  • Publish
  • Kada su i naucnici sokirani sta tek ima da kaze ostala nacija i zatucana sredina.Neznam kako kod vas ali u realnosti je ovako,i bas cesto se nadjem u prici sa drugarima koji pored sebe imaju zvanje,neku diplomu i fakultete.Nista od toga ma kako ti njemu i objasnio ovoj materiji, i sve do tancina.,on ce vec sutradan to sve zaboraviti i nastaviti svoju primitivnu pricu i zabludu..Zasto ti ljudi i dalje imaju takvo misljenje u vezi e-cig iako si mu ti bas sve i objasnio?
    Ja nemogu to nikako da shvatim.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4510
    • -Receive: 6046
    • Ugled: +6872/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2016, 21:55:55 »
  • Publish
  • Odgovor na "Hidden Formaldehyde in E-Cigarette Aerosols" iz 2015. Uslovi nisu bas najidealniji ali uporedni rezultat je tu...

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2016, 11:58:03 »
  • Publish
  • Mogu da ga testiraju i u samom Cern-u,i nece naci nijednu cesticu necega stetnog.Traziti stetnost necega u takvim sirovinama pri isparavanju pare je najveca glupost,i doci ce valjda i to vreme kada ce se ispostaviti da je inhaliranje i zdravo,i vise se zabrinem koliko stvaram te toksine kuvanjem,pecenjem razne vrste hrane.
    Kolko je ovo smesna i mala kolicina na mikro nivou koja ne moze da dteti ni jednom malom bicu od 100grama,govori i podatak,i citiram samu temu napisanu na kraju.

Da bi se registovao bilo koji nivo toksicnosti,naucnici su morali da ispuste 99dimova pare,da bi dobili (najsitnije merenje 0.18mg toksina?)Dok samo jedan dim cigarete 30.6?Mada i tu lazu i nisu dali precizan rezultat sa koliko to % nikotina/arome su izvrsili takva merenja?
    Mi koristimo najvise do 5%..
    I nije mi jasna kakva je to logika da u nesto i necemu sto je zdravo-ima nade da se pronadje nesto stetno i otrovno?
    Ovo je bas glupost na kvadrat,i ne oslobadja se apsolutno nista na nekim normalnim temperaturama grejaca.Jednom reciju,djaba traze stetnost u necemu gde ga nema..

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 7412
    • -Receive: 10157
    • Ugled: +12592/-0
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 06, 2016, 12:28:48 »
  • Publish
  • I ja kazem djaba traze samo pojasni zbog onih koji ne znaju koja je to normalna temperatura pri kojoj se ne oslobadja apsolutno nista ?
    I da , da li si mislio 5% ili 5mg nikotina posto ja ne znam da neko koristi bas 50mg ? Hvala
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2016, 12:58:13 »
  • Publish

• I ja kazem djaba traze samo pojasni zbog onih koji ne znaju koja je to normalna temperatura pri kojoj se ne oslobadja apsolutno nista ?
    I da , da li si mislio 5% ili 5mg nikotina posto ja ne znam da neko koristi bas 50mg ? Hvala

Pa mislio do 20w nekih..i svi mi koristimo u proseku 1-5mg/ml nikotina i isto vazi i za aromu od 1-5 % ili?..
    Neko koristi manje,neko vise..

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9792
    • -Receive: 9302
    • Ugled: +21054/-0
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2016, 14:08:12 »
  • Publish
  • Za svaki slucaj treba napomenuti da je 1% = 10mg/ml. Mnogi se ovde cesto zbune pa recimo 100mg/ml zovu 100% a u stvari je 10%.

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 576
    • -Receive: 1240
    • Ugled: +1439/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 06, 2016, 15:38:42 »
  • Publish
  • Ja, naprotiv, bas smatram da trebaju da nastave da traze ali pod razlicitim okolnostima. Pri tome mislim na ove nove trendove koriscenja 30+ w na subohm grejacima i udisanja po 15+ ml tecnosti dnevno.
    Voda je izvor zivota na planeti zemlji, iz nje je zivot potekao i bez nje zivota nema.
    Ako ima dobrovoljca, nek proba narednih 6 meseci da pije dnevno 15+ litara vode, pa, ako prezivi, nek svrati na temu da nam prenese utiske.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 07, 2016, 07:09:27 »
  • Publish
  • Hvala drako sto nas podsecas za vodu.Samo bi dodao jos jedan eksperiment,i neka proba svako da pojede jednu planinsku sljivu, i nakon pola sata neka pojede prskanu sa pijace,pa da vidi sta ce mu se desi (wc)..
    Za ovo drugo pod drugacijim okolnostima se nebih slozio,i kakav je to vejp,zar je moguce da to neko pari?ko tu postavlja granice i crvenu liniju?
    Isto tako vidimo koliko je otrovan samo jedan dim iz cigarete, I zasto FDA nije ih zabranila.Moze li neko da objasni zasto se i dalje prodaju na trafici Cigarete,kada postoji zdravija alternativa vejpom.Mogli su lepo da ih u potpunosti zabrane, i baterijske ogranicavaju do nekih 20w,ali eto nisu hteli i koliko vidimo cigarete se i dalje prodaju i niko se tu ne buni za nista.Sa druge strane vidimo da se dize buka i galama u svim medijima oko e-cig jer je stetno,kako je neko nesto rekao,doslo mu je i tek onako.
    eto nam sada i podatak koliko je stetno?
    evo sada izvolite,naucno i dokazano natenane,pogledajte rezultate i zapitajte se jel mozete da razumete tih 0.18mg toksina od 99 dimova e-cigarete naspram jednog dima analogne koji je 30.6.?
    ali ni tu nisu tacni,i nisu rekli sa kolko su to nikotina
    mg/ml ,arome testirali? najverovatnije sa
     18mg/ml,pa otuda i pronasli necega stetnog sto samo oni mogu da izmere..
    Jel treba jos nesto da se doda i kaze da bi bili zadovoljni,.
    Zasto uvek neko osudjuje e-cig!!!